Επιπλέον αναστολή στα Πανεπιστήμια και στα σχολεία

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ ωραία. Κοινό μυστικό ήταν ότι τα σχολεία και τα Πανεπιστήμια , θα έπαιρναν επιπλέον αναστολή μέχρι τις 10 Απριλίου. Μετά πέφτει πάσχα. Λογικά όλα αυτά, αν σκεφτούμε ότι ο ιος εξαπλώνεται.

Και ερωτώ τώρα εγώ. Υπάρχει ένα παιδί που έχει νοικιάσει σπίτι σε μια πόλη και κάνιε προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό. Έχει επενδύσει. Και αν χαθεί το εξάμηνο?? Και αν πέσει η εξεταστική Σεπτέμβριο τι θα απογίνει λογικά όλη αυτή η επενδυση. Δεν έχουν ξεκινήσει σε όλα τα μεταπτυχιακα είτε προπτυχιακα distance learning. Χάνεται χρόνος..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Και γω εβγαλα ετησια κάρτα για τα λεωφορεία. Δεν έχω μπει σε λεοφωρειο απο τον Ιανουαριο. Σίγουρα το κοστος είναι μικρότερο αλλά έχω κι αλλες χασουρες. Το θέμα είναι η επιβίωση. Σε λιγο θα έχουμε πόλεμο...
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1584734712693.png
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δικαιολογημένα τα ερωτηματικά και η ενόχληση από την ανατροπή του προγραμματισμού σου.
Για πες μου όμως αγαπητέ, αν μας είχαν κηρύξει πόλεμο, τα ίδια θα έλεγες;
Επειδή δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά πόλεμο έχουμε!
Σ΄αυτούς τους τραγικούς καιρούς που ζούμε, αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει πρωταρχικά είναι να βγούμε αλώβητοι και όχι να μην χάσουμε το εξάμηνο!
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Πολύ ωραία. Κοινό μυστικό ήταν ότι τα σχολεία και τα Πανεπιστήμια , θα έπαιρναν επιπλέον αναστολή μέχρι τις 10 Απριλίου. Μετά πέφτει πάσχα. Λογικά όλα αυτά, αν σκεφτούμε ότι ο ιος εξαπλώνεται.

Και ερωτώ τώρα εγώ. Υπάρχει ένα παιδί που έχει νοικιάσει σπίτι σε μια πόλη και κάνιε προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό. Έχει επενδύσει. Και αν χαθεί το εξάμηνο?? Και αν πέσει η εξεταστική Σεπτέμβριο τι θα απογίνει λογικά όλη αυτή η επενδυση. Δεν έχουν ξεκινήσει σε όλα τα μεταπτυχιακα είτε προπτυχιακα distance learning. Χάνεται χρόνος..
Οι άνθρωποι που θα χάσουν τη ζωή τις επόμενες εβδομάδες θα χάσουν πολύ περισσότερο χρόνο, αγαπητέ. Οι οικογένειές τους θα χάσουν πολύ περισσότερα από τα ενοίκια ενός εξαμήνου, αγαπητέ.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πολύ ωραία. Κοινό μυστικό ήταν ότι τα σχολεία και τα Πανεπιστήμια , θα έπαιρναν επιπλέον αναστολή μέχρι τις 10 Απριλίου. Μετά πέφτει πάσχα. Λογικά όλα αυτά, αν σκεφτούμε ότι ο ιος εξαπλώνεται.

Και ερωτώ τώρα εγώ. Υπάρχει ένα παιδί που έχει νοικιάσει σπίτι σε μια πόλη και κάνιε προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό. Έχει επενδύσει. Και αν χαθεί το εξάμηνο?? Και αν πέσει η εξεταστική Σεπτέμβριο τι θα απογίνει λογικά όλη αυτή η επενδυση. Δεν έχουν ξεκινήσει σε όλα τα μεταπτυχιακα είτε προπτυχιακα distance learning. Χάνεται χρόνος..
Δηλαδή προτιμάς να χάσεις τη ζωή ή να πληρώσεις ένα ενοίκιο καθυστερημένα;
Πας καλά;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έλα τελειώνει εδώ το φόρουμ κακώς το άνοιξα γιατί εδώ είστε όλοι του συμφέροντος. Μάλλον τα έχετε όλα στο πιάτο. Και εγώ είμαι άρρωστος και πρέπει να χειρουργηθώ ( έχω πολύποδα στη χολή) και πρέπει να το βγάλω κάποια στιγμή και είχα προγραμματίσει το χειρουργειο για μετά την εξεταστική του Ιουνίου που θα ξεμπέρδευα με τα μαθήματα. Γι αυτό ρώτησα. Αλλά εδώ μέσα μάλλον κάποιοι δεν έχετε πεινάσει, δεν έχετε περάσει δυσκολίες. Τα είχατε όλα στο πιάτο. Καλή συνέχεια
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Έλα τελειώνει εδώ το φόρουμ κακώς το άνοιξα γιατί εδώ είστε όλοι του συμφέροντος. Μάλλον τα έχετε όλα στο πιάτο. Και εγώ είμαι άρρωστος και πρέπει να χειρουργηθώ ( έχω πολύποδα στη χολή) και πρέπει να το βγάλω κάποια στιγμή και είχα προγραμματίσει το χειρουργειο για μετά την εξεταστική του Ιουνίου που θα ξεμπέρδευα με τα μαθήματα. Γι αυτό ρώτησα. Αλλά εδώ μέσα μάλλον κάποιοι δεν έχετε πεινάσει, δεν έχετε περάσει δυσκολίες. Τα είχατε όλα στο πιάτο. Καλή συνέχεια
Εφόσον έχεις να κάνεις χειρουργείο, προφανώς θα γνωρίζεις ότι η υγεία υπερέχει των πάντων. Σίγουρα ο κορωνοϊός δημιουργεί περαιτέρω οικονομικά προβλήματα και επιβαρύνει τις οικογένειες που νοικιάζουν σπίτια στα παιδιά τους, αλλά η κατάσταση με τη διάδοση του ιού είναι κρίσιμη. Επομένως, το πρώτο μέλημα της πολιτείας είναι η διασφάλιση της υγείας των πολιτών και η ανθεκτικότητα του εθνικού συστήματος υγείας. Τα θέματα παιδείας και εκπαίδευσης, αν και εξίσου σημαντικά, έρχονται σε δεύτερη μοίρα όταν υπάρχει ένα μείζον ζήτημα δημόσιας υγείας.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Έλα τελειώνει εδώ το φόρουμ κακώς το άνοιξα γιατί εδώ είστε όλοι του συμφέροντος. Μάλλον τα έχετε όλα στο πιάτο. Και εγώ είμαι άρρωστος και πρέπει να χειρουργηθώ ( έχω πολύποδα στη χολή) και πρέπει να το βγάλω κάποια στιγμή και είχα προγραμματίσει το χειρουργειο για μετά την εξεταστική του Ιουνίου που θα ξεμπέρδευα με τα μαθήματα. Γι αυτό ρώτησα. Αλλά εδώ μέσα μάλλον κάποιοι δεν έχετε πεινάσει, δεν έχετε περάσει δυσκολίες. Τα είχατε όλα στο πιάτο. Καλή συνέχεια

Μην αρπάζεσαι μαν. Κάνεις λες και δεν ξέρεις πως λειτουργεί η χώρα μας. Κάποια πράγματα στην Ελλάδα τα πίνουμε ως έχουν. Άσπρο πάτο. ;)

Το 2006 ξεκίνησαν καταλήψεις στο Τμήμα μου που έληξαν το 2008 Οκτώβριο και το αστείο ήταν ότι το 2006 ήμουν 2ο εξάμηνο, το άκρως βασικό εξάμηνο εισαγωγής στην επιστήμη μου. Υπολόγισε τι ζημιά έγινε καθώς αναπληρώσεις δεν έγιναν ή έγιναν μέσα σε κάτι σαββατοκύριακα για τα μάτια του κόσμου και η εξεταστική έγινε τον Αύγουστο του 2007 έως Νοέμβριο και μετά ξαναέγιναν καταλήψεις από τον Μάρτιο του 2008...με μεγάλα διαστήματα διακοπής μαθημάτων. Το πρόγραμμα μαθημάτων δυσκόλευε κλπ, οι καθηγητές ακολουθούσαν εκδικητική νοοτροπία στην εξέταση και φυσικά έκαναν ότι δεν τρέχει τίποτα. Άστα φίλε.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πάντως εμείς χάσαμε μόνο 3 μέρες μαθημάτων καθώς ξεκινήσαμε από την αρχή της βδομάδας τηλεδιασκέψεις οπότε δεν προβλέπω κάποια παράταση
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top