Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πολύ αμφιβάλλω, ποιο πανεπιστήμιο δίνει τόσα; Θα πρέπει να μιλάμε για τοπ των τοπ παγκοσμίως και για πολλά χρόνια εμπειρίας και πάλι δεν ξέρω αν φτάνει αυτό το νούμερο. Η έρευνα όπως λέει ο fmarulezkd κακοπληρώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Πολύ αμφιβάλλω, ποιο πανεπιστήμιο δίνει τόσα; Θα πρέπει να μιλάμε για τοπ των τοπ παγκοσμίως και για πολλά χρόνια εμπειρίας και πάλι δεν ξέρω αν φτάνει αυτό το νούμερο. Η έρευνα όπως λέει ο fmarulezkd κακοπληρώνει.

Αν εισαι τοπ και δουλεψεις σε τοπ τοσα θα παιρνεις σε λιγοτερο απο δεκαετια. Αν εισαι τοπ και πας στο Εκπα αλλαζει το πραγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε μηχανολόγους μηχανικούς πάτρας και ηλεκτρολόγους μηχανικούς της ίδιας πόλης. Αυτή τη στιγμή μπαίνω κατά 90% ηλεκτρολόγους και 50% μηχανολόγους. Φαίνεται ότι προτιμάω ελάχιστα μηχανολόγους, αλλά ποιος ξέρει, μπορεί να μπω ηλεκτρολόγους και να ξετρελαθώ. Θα ήθελα να ρωτήσω, λοιπόν, αν μπω στη μία σχολή και δω ότι η άλλη μου άρεσε περισσότερο μπορώ να κάνω 10% για την άλλη? Αν δε μπω μηχανολόγους για 100-150 μόρια για παράδειγμα τι ελπίδες έχω να μπω με 10% του χρόνου? Μπορώ να κάνω 10% αλλά ταυτόχρονα να δώσω και πανελλήνιες? Αναγνωρίζονται μαθηματα α και β εξαμήνου απο ηλεκτρολόγους σε μηχανολόγους μιας και τα δυο τμηματα είναι της ίδιας πολυτεχνικης σχολής και τα πρωτα εξαμηνα οι μηχανικοί κάνουν πιο γενικά και κοινά πράγματα? Αν κάνω δηλαδή 10% και μπω μηχανολόγους θα πρέπει να φοιτήσω απο α εξαμηνο με κάποια μαθήματα αναγνωρισμενα? Ή θα πάω α εξαμηνο με κανενα μαθημα αναγνωρισμένο? Ή εχω τη δυνατότητα να μπω για παράδειγμα 3ο εξάμηνο και απλώς να χρωστάω κάποια μαθηματα των μηχανολόγων α και β εξαμήνου?Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DestinyGR

Νεοφερμένος

Ο DestinyGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε δύο σχολές και θα ήθελα πολύ την βοηθειά σας. Η πρώτη είναι η Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΠΕΙ και η άλλη είναι το Τουριστικών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ. Το δεύτερο τμήμα ιδρύεται για πρώτη φορά και θα λειτουργήσει απο φέτος. Έχω ακούσει οτι μπορεις να εργαστείς και σε τουριστικές επιχειρησεις απο την Ο.Δ.Ε, ισχύει? Τελικά τι να κάνω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
γιατι να μην ισχυει;και αυτες επιχειρησεις ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε μηχανολόγους μηχανικούς πάτρας και ηλεκτρολόγους μηχανικούς της ίδιας πόλης. Αυτή τη στιγμή μπαίνω κατά 90% ηλεκτρολόγους και 50% μηχανολόγους. Φαίνεται ότι προτιμάω ελάχιστα μηχανολόγους, αλλά ποιος ξέρει, μπορεί να μπω ηλεκτρολόγους και να ξετρελαθώ. Θα ήθελα να ρωτήσω, λοιπόν, αν μπω στη μία σχολή και δω ότι η άλλη μου άρεσε περισσότερο μπορώ να κάνω 10% για την άλλη? Αν δε μπω μηχανολόγους για 100-150 μόρια για παράδειγμα τι ελπίδες έχω να μπω με 10% του χρόνου? Μπορώ να κάνω 10% αλλά ταυτόχρονα να δώσω και πανελλήνιες? Αναγνωρίζονται μαθηματα α και β εξαμήνου απο ηλεκτρολόγους σε μηχανολόγους μιας και τα δυο τμηματα είναι της ίδιας πολυτεχνικης σχολής και τα πρωτα εξαμηνα οι μηχανικοί κάνουν πιο γενικά και κοινά πράγματα? Αν κάνω δηλαδή 10% και μπω μηχανολόγους θα πρέπει να φοιτήσω απο α εξαμηνο με κάποια μαθήματα αναγνωρισμενα? Ή θα πάω α εξαμηνο με κανενα μαθημα αναγνωρισμένο? Ή εχω τη δυνατότητα να μπω για παράδειγμα 3ο εξάμηνο και απλώς να χρωστάω κάποια μαθηματα των μηχανολόγων α και β εξαμήνου?Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις :P .

να πας σε αλλη πολη για να μπεις ε καποιο τμημα μηχ μηχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DestinyGR

Νεοφερμένος

Ο DestinyGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε δύο σχολές και θα ήθελα πολύ την βοηθειά σας. Η πρώτη είναι η Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΠΕΙ και η άλλη είναι το Τουριστικών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ. Το δεύτερο τμήμα ιδρύεται για πρώτη φορά και θα λειτουργήσει απο φέτος. Έχω ακούσει οτι μπορεις να εργαστείς και σε τουριστικές επιχειρησεις απο την Ο.Δ.Ε, ισχύει? Τελικά τι να κάνω? :hmm:

@Manolis98 Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Το ερώτημα παραμένει, Ο.Δ.Ε ή Τουριστικών Σπουδών? Τώρα σκέφτομαι και το τμημα Οικονομικων Επιστημών...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xatzakis159

Νεοφερμένος

Ο xatzakis159 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά μεταξύ μαρκετινγκ και επικοινωνίας οπα και ναυτιλιακα παπει τι θα προτιμούσατε?
ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
να πας σε αλλη πολη για να μπεις ε καποιο τμημα μηχ μηχ?

Για κάποιους λόγους θέλω μόνο Αθήνα ή Πάτρα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε δύο σχολές και θα ήθελα πολύ την βοηθειά σας. Η πρώτη είναι η Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΠΕΙ και η άλλη είναι το Τουριστικών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ. Το δεύτερο τμήμα ιδρύεται για πρώτη φορά και θα λειτουργήσει απο φέτος. Έχω ακούσει οτι μπορεις να εργαστείς και σε τουριστικές επιχειρησεις απο την Ο.Δ.Ε, ισχύει? Τελικά τι να κάνω? :hmm:
Θα σου πρότεινα ΟΔΕ ΠΑΠΕΙ γιατί όπως είπες, η δεύτερη θα λειτουργήσει πρώτη φορά φέτος, άρα θα είναι ρίσκο να επιλέξεις αυτή. Μην γίνεις ''πείραμα''. Αυτό πιστεύω...

Καλησπέρα παιδιά μεταξύ μαρκετινγκ και επικοινωνίας οπα και ναυτιλιακα παπει τι θα προτιμούσατε?
ευχαριστώ
Τι σου αρέσει εσένα περισσότερο; Με τι θα ήθελες να ασχοληθείς γενικά; Ποιοι είναι οι περιορισμοί σου;
Αν θες απλά και αόριστα μια απάντηση, εμένα θα μου άρεσε ΠΟΛΥ το τμήμα Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας, όμως επειδή ο αδερφός της κολλητής μου μόλις τελείωσε Ναυτιλιακά στο ΠΑΠΕΙ έμεινε πολύ ευχαριστημένος και είπε ότι έκανε ΠΟΛΛΆ οικονομικά μαθήματα, ίσως περισσότερα και από ναυτιλιακά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Για κάποιους λόγους θέλω μόνο Αθήνα ή Πάτρα :/:

Κοίτα αν δεν είναι οικονομική οι λόγοι μην κανεις το λαθος και πεις οχι σε καποια αλλη πολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Μεταξύ Βιοτεχνολογίας στο Γεωπονικό και Αγροτικής Οικονομίας στο Γεωπονικό τι μου προτείνεται?? Απο τη βιοτεχνολογία έχεις δικαιώματα βιολόγου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι ανάμεσα σε δύο σχολές και θα ήθελα πολύ την βοηθειά σας. Η πρώτη είναι η Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΠΕΙ και η άλλη είναι το Τουριστικών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ. Το δεύτερο τμήμα ιδρύεται για πρώτη φορά και θα λειτουργήσει απο φέτος. Έχω ακούσει οτι μπορεις να εργαστείς και σε τουριστικές επιχειρησεις απο την Ο.Δ.Ε, ισχύει? Τελικά τι να κάνω? :hmm:

Θα σου πρότεινα ΟΔΕ ΠΑΠΕΙ γιατί όπως είπες, η δεύτερη θα λειτουργήσει πρώτη φορά φέτος, άρα θα είναι ρίσκο να επιλέξεις αυτή. Μην γίνεις ''πείραμα''. Αυτό πιστεύω...

Γιατί να γίνει πείραμα; Το ΠΑΠΕΙ είναι ένα καταξιωμένο, παλιό πανεπιστήμιο με αξιόλογους καθηγητές και σίγουρα ξέρει πώς να δημιουργήσει ένα νέο τμήμα. Δεν είναι όπως να ξεκινούσε μια καινούρια σχολή με νέο αντικείμενο που δεν θα είχε πού να πατήσει. Να μην σου πω ότι είναι ευκαιρία να το δηλώσει κάποιος φέτος γιατί τα προσεχή χρόνια προβλέπεται να ανέβει πολύ η βάση του.
https://www.economy365.gr/article/41317/papei-neo-tmima-toyristikon-spoydon
https://tourism.unipi.gr/τμημα-τουριστικων-σπουδων-προγραμμα/#1495669762404-23a5a7ef-5bcd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgeAI

Νεοφερμένος

Ο georgeAI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κατ' αρχην καλησπερα ( ειμαι καινουργιος στην ομαδα ). Εδωσα φετος πανελληνιες και ειμαι αναμεσα στο τμημα ημτυ της πατρας και στο τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης των Ιωαννινων . Τα ενδιαφεροντα μου ειναι σιγουρα προς τους υπολογιστες και κυριως software engineering . Το τμημα της πατρας θα ηταν η πρωτη μου επιλογη αν δεν ειχα ακουσει και γενικα αντιληφθει ( απο προγραμματα σπουδων και απο συζητησεις με φοιτητες του τμηματος ) οτι κλινει περισσοτερο προς τον τομεα της ενεργειας . Γενικα με φοβιζει το γεγονος οτι τα τρια πρωτα ετη ειναι γεματα με μαθηματα που δεν με ενδιαφερουν τοσο και αρκετα δυσκολα οπως ακουω. Παραλληλα αναρωτιεμαι μηπως η υπαρξη του τμηματος ceid στην πατρα σημαινει πως το αντικειμενο του λογισμικου δεν καλυπτεται επαρκως απο το τμημα ημτυ . Το τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης απο την αλλη σιγουρα θα μου επιτρεψει να εμβαθυνω περισσοτερο στο αντικειμενο που με ενδιαφερει αλλα πιθανον να μην μου δωσει τις ιδιες ευκαιριες για επιπλεον σπουδες στο εξωτερικο οπως το τμημα ημτυ . Πειτε μου την αποψη σας και διορθωστε με αν καποια απο τις σκεψεις και τα δεδομενα μου δεν στεκει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Γιατί να γίνει πείραμα; Το ΠΑΠΕΙ είναι ένα καταξιωμένο, παλιό πανεπιστήμιο με αξιόλογους καθηγητές και σίγουρα ξέρει πώς να δημιουργήσει ένα νέο τμήμα. Δεν είναι όπως να ξεκινούσε μια καινούρια σχολή με νέο αντικείμενο που δεν θα είχε πού να πατήσει. Να μην σου πω ότι είναι ευκαιρία να το δηλώσει κάποιος φέτος γιατί τα προσεχή χρόνια προβλέπεται να ανέβει πολύ η βάση του.
https://www.economy365.gr/article/41317/papei-neo-tmima-toyristikon-spoydon
https://tourism.unipi.gr/τμημα-τουριστικων-σπουδων-προγραμμα/#1495669762404-23a5a7ef-5bcd
Διαφωνώ. Αν ήμουν στη θέση του χρήστη που ρώτησε, δεν θα το δήλωνα. Δεν μπορείς έτσι απλά να εμπιστευτείς ένα τελείως καινούργιο τμήμα, ακόμα και από το καλύτερο πανεπιστήμιο... αυτό νομίζω εγώ... πρέπει να περάσει λίγος καιρός για να δεις να όλα είναι καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lampros_chon

Νεοφερμένος

Ο lampros_chon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ήμουν στο 3ο Επιστημονικό Πεδίο με 18.392 και θα δηλώσω όλες τις σχολές μέχρι τη Φαρμακευτική. Σκέφτομαι μετά τη Φαρμακευτική να βάλω: 1)Βιολογίας Ηράκλειο 2)Χημείας Ηράκλειο 3)Επιστήμης Διατροφής και Διατροφολογίας στο Χαροκόπειο 4)Φυσικοθεραπείας στο ΤΕΙ Αθηνών 5)Οπτικής και Οπτομετρίας στο ΤΕΙ Αθηνών επίσης. Πείτε μου σας παρακαλώ οτιδήποτε γνωρίζετε για αυτές τις σχολές, θα είμαι πραγματικά ευγνώμων. Πιθανόν η σχολή που θα βάλω μετά τη Φαρμακευτική στην Πάτρα να είναι αυτή που θα μπω τελικά, αν ανέβουν πολύ οι βάσεις. Οπότε πρέπει να αποφασίσω για να φτιάξω το μηχανογραφικό μου. Έχω σκεφτεί την Κτηνιατρική, αλλά δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο μεράκι με τα ζώα, νομίζω ότι η Κτηνιατρική είναι για άτομα που "το'χουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έδωσα φέτος πανελλήνιες και σκευτόμουν να δηλώσω και το τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής της Κορίνθου.Ωστόσο στο site που μου έδωσαν στο ΚΕΣΥΠ γράφει πως οι πτυχιούχοι από το Τμήμα της Κορίνθου ΔΕΝ μπορούν να ενταχθούν στα ΠΕ71, ΠΕ72 , ΠΕ10.Ξερεί κανείς τι βγαίνει κανείς τελικά από αυτό το τμήμα;Εδώ να σημειώσω ότι μπορώ να παρακολουθώ μαθήματα μόνο στην Κόρινθο όποτε δεν έχω ασχοληθεί για τα αντίστοιχα τμήματα στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Γιατί δεν δηλώνεις το Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Αθήνας που είναι σίγουρα τα επαγγελματικά του δικαιώματα; Εξάλλου όσοι μένουν κοντά στην Κόρινθο και περνούν σε σχολές της Αθήνας πηγαινοέρχονται καθημερινά και το αντίθετο. Κανένας δεν νοικιάζει σπίτι για μια τόσο κοντινή διαδρομή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen45

Νεοφερμένος

Η Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γιατί δεν δηλώνεις το Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Αθήνας που είναι σίγουρα τα επαγγελματικά του δικαιώματα; Εξάλλου όσοι μένουν κοντά στην Κόρινθο και περνούν σε σχολές της Αθήνας πηγαινοέρχονται καθημερινά και το αντίθετο. Κανένας δεν νοικιάζει σπίτι για μια τόσο κοντινή διαδρομή.

H Κοινωνική Εργασία θα είναι η πρώτη μου επιλογή,αυτό που με προβληματίζει είναι με τι σειρά να δηλώσω αυτή την σχολή.Εξάλλου(πολλοί το μπερδεύουν)αλλά από εκεί δεν βγαίνει κανείς κοινωνικός λειτουργός.Απο εκεί μπορεί κάποιος να ασχοληθεί είτε με την Δια βίου εκπαίδευση,είτε με την ειδική αγωγή.Έλα όμως που στο site λέει ότι οι απόφοιτοι της Κορίνθου ότι δεν εντάσσονται σε αυτόυς του κλάδους.Τώρα αναρωτιέμαι τι στο καλό βγαίνει κανείς από εκεί.

Υ.Γ:Δεν μένω στην Κόρινθο αλλά είμαι αρκετά κοντά και στα δύο(Αθήνα-Κόρινθο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen45

Νεοφερμένος

Η Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έδωσα φέτος πανελλήνιες και σκευτόμουν να δηλώσω και το τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής της Κορίνθου.Ωστόσο στο site που μου έδωσαν στο ΚΕΣΥΠ γράφει πως οι πτυχιούχοι από το Τμήμα της Κορίνθου ΔΕΝ μπορούν να ενταχθούν στα ΠΕ71, ΠΕ72 , ΠΕ10.Ξερεί κανείς τι βγαίνει κανείς τελικά από αυτό το τμήμα;Εδώ να σημειώσω ότι μπορώ να παρακολουθώ μαθήματα μόνο στην Κόρινθο όποτε δεν έχω ασχοληθεί για τα αντίστοιχα τμήματα στην υπόλοιπη Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έδωσα φέτος πανελλήνιες και σκευτόμουν να δηλώσω και το τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής της Κορίνθου.Ωστόσο στο site που μου έδωσαν στο ΚΕΣΥΠ γράφει πως οι πτυχιούχοι από το Τμήμα της Κορίνθου ΔΕΝ μπορούν να ενταχθούν στα ΠΕ71, ΠΕ72 , ΠΕ10.Ξερεί κανείς τι βγαίνει κανείς τελικά από αυτό το τμήμα;Εδώ να σημειώσω ότι μπορώ να παρακολουθώ μαθήματα μόνο στην Κόρινθο όποτε δεν έχω ασχοληθεί για τα αντίστοιχα τμήματα στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Μάλλον δεν πρέπει να δηλώσεις αυτή τη σχολή. Κρίμα να πάνε τα χρόνια σου χαμένα. Διάβασε εδώ https://socialpolicy.gr/2016/04/η-επαγγελματική-μου-πορεία-ως-απόφοιτ.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top