Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Δηλαδή μπορείς να δουλέψεις κανονικά ως φιλόλογος με ίσα δικαιώματα χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό κλπ;

Ναι, από τμήματα ιστορίας και αρχαιολογίας, ιστορίας, φιλοσοφίας, φιλοσοφίας-παιδαγωγικής και ψυχολογίας και τμήματα φιλολογίας όλοι αποκτούν ίσα δικαιώματα ΠΕ02 (φιλόλογοι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ωραία. Σαν τμήμα αυτό στα Ιωάννινα έχει κάποιος καμιά άποψη να μας πει; Συγκριτικά με σχολές φιλολογίας πως είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jo98

Νεοφερμένος

Η jo98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα ειμαι καινουρια στο φορουμ,εδωσα πανελληνιες και εβγαλα 16.995 μορια. Εχω ως πρωτη επιλογη για το μηχανογραφικο μου τη Νομικη και μετα σκεφτομαι την Ψυχολογια ή το Πολιτικο της Νομικης.Πιστευετε οτι το πολιτικο αξιζει σαν σχολη και συγκριτικα με την Ψυχολογια αν ειναι καλυτερο σε επαγγελματικες αδιεξοδους (γνωριζω σχετικα με το περιεχομενο σπουδων της καθε σχολης και για τις επαγγελματικες του προοπτικες).Ο πιο σημαντικος λογος που σκεφτομαι το πολιτικο ειναι οτι σαν σχολη μου αρεσει και ειναι και πιο κοντα στη Νομικη,αλλα γνωριζω οτι εχει πολυ περιορισμενη επαγγελματικη αποκατασταση.Αντιθετως η ψυχολογια θεωρω οτι σου δινει τη δυνατοτητα για ενα βημα περαπερα(η ψυχολογια επισης μου αρεσει σαν επιστημη).Επομενως,το μονο που δυσκολευεομαι να απαντησω στον εαυτο μου αυτη τη στιγμη ειναι το τι θα κανω μετα απο 4 χρονια που θα τελειωσω την Ψυχολογια ή το Πολιτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nelhs96

Νεοφερμένος

Η nelhs96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα ειμαι καινουρια στο φορουμ,εδωσα πανελληνιες και εβγαλα 16.995 μορια. Εχω ως πρωτη επιλογη για το μηχανογραφικο μου τη Νομικη και μετα σκεφτομαι την Ψυχολογια ή το Πολιτικο της Νομικης.Πιστευετε οτι το πολιτικο αξιζει σαν σχολη και συγκριτικα με την Ψυχολογια αν ειναι καλυτερο σε επαγγελματικες αδιεξοδους (γνωριζω σχετικα με το περιεχομενο σπουδων της καθε σχολης και για τις επαγγελματικες του προοπτικες).Ο πιο σημαντικος λογος που σκεφτομαι το πολιτικο ειναι οτι σαν σχολη μου αρεσει και ειναι και πιο κοντα στη Νομικη,αλλα γνωριζω οτι εχει πολυ περιορισμενη επαγγελματικη αποκατασταση.Αντιθετως η ψυχολογια θεωρω οτι σου δινει τη δυνατοτητα για ενα βημα περαπερα(η ψυχολογια επισης μου αρεσει σαν επιστημη).Επομενως,το μονο που δυσκολευεομαι να απαντησω στον εαυτο μου αυτη τη στιγμη ειναι το τι θα κανω μετα απο 4 χρονια που θα τελειωσω την Ψυχολογια ή το Πολιτικο.
Δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα με αυτα τα μορια ουτε νομικη ουτε ψυχολογια πιανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jo98

Νεοφερμένος

Η jo98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
σωπα..! πιανω ψυχολογια ρεθυμνου αν πεσει 126 μορια δεν ειπα οτι πιανω τις σχολες απλως εθεσα τη σειρα προτιμησεις των σχολων αυτων στο μηχανογραφικο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι αυτός που έχει καταφέρει και έχει πάρει το πτυχίο του με άριστα, να έχει αφήσει στην άκρη τα υπόλοιπα.

Κοίτα, όντως αν υπάρχει θέληση να τα συνδυάσεις, σε έναν βαθμό μπορείς. Απλά από ένα σημείο και μετά, παρεκτός και αν είσαι διάνοια ή διαβάζεις πολύ γρήγορα, δεν υπάρχει και ο απαραίτητος χρόνος να έχεις "επαρκείς" παράπλευρες δραστηριότητες ΚΑΙ να είσαι άριστος (μιλώντας πάντα καθαρά βαθμολογικά). Το κάνουν κάποιοι λίγοι αλλά είναι η μειοψηφία, και προφανώς θυσιάζουν από αλλού και κάπως τους βγαίνει μετά. Σκέψου μόνο την σωματική και την ψυχική κούραση από την απλή παρακολούθηση, χώρια το διάβασμα... Συν ότι σε κάποιες δύσκολες σχολές, αν ο μέσος φοιτητής ζορίζεται για έναν απλά αξιοπρεπή βαθμό, αυτός του άριστα μάλλον δεν έχει και πολλή ζωή. (Και δεν εννοώ μόνο τις εξόδους και τα ξενύχτια όταν λέω ζωή).

Για να μιλήσω για την σχολή μου γιατί γι αυτήν ξέρω, αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι παιδιά τα οποία και τις γλώσσες τους έμαθαν, και εθελοντική εργασία είχαν και ψάχτηκαν με κάποιο πρότζεκτ ίσως, είναι παιδιά που θα τελειώσουν με βαθμό κοντά στο 7,5 άντε βία 8 και κάτι ψιλολόγια. Παιδιά που ασχολήθηκαν δηλαδή, αλλά δεν κάηκαν κιόλας για να βγάλουν 9+. Αντιθέτως τα παιδιά που είναι να πουν τον όρκο και γενικώς οι άριστοι, ήταν σχολή-σπίτι ήδη από τα προκλινικά έτη, και τους βγαίνουν πολλά απωθημένα τώρα που τελειώσαμε (και είναι κακά απωθημένα μετά από 6 χρόνια πίεσης. Μια χαρά είμαι εγώ με το "λίαν καλώς" μου, αν ήταν να μου βγει αυτή η στέρηση μεθεόρτια ευχαριστώ και γεια σας...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Για τι είδους συμπεριφορές μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Έδωσα 2η φορά με στόχο τους μηχανολόγους.Τελικά δεν τα κατάφερα και περνάω πολιτικούς μηχανικούς.Να δώσω και 3η φορά ή να πάω στους πολιτικούς?Υπάρχει δουλειά για τον πολιτκο εκεί έξω(κυρίως εξωτερικό) ή μπαα?

Φίλε ούτε οι πολιτικοί ούτε οι μηχανολόγοι έχουν δουλειά. Θα σου πω μόνο πως το 80% των μηχανικών σήμερα αδυνατεί να πληρώσει ακόμα και τις εισφορές προς το ταμείο του. Μια από τα ίδια οπότε και οι δύο σχολές.

Τώρα έχασες ήδη μια χρονιά από τη ζωή σου δίνοντας δεύτερη φορά εξετάσεις. Να ξαναδώσεις και τρίτη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Φίλε ούτε οι πολιτικοί ούτε οι μηχανολόγοι έχουν δουλειά. Θα σου πω μόνο πως το 80% των μηχανικών σήμερα αδυνατεί να πληρώσει ακόμα και τις εισφορές προς το ταμείο του. Μια από τα ίδια οπότε και οι δύο σχολές.

Τώρα έχασες ήδη μια χρονιά από τη ζωή σου δίνοντας δεύτερη φορά εξετάσεις. Να ξαναδώσεις και τρίτη ;

Συμφωνω στο οτι δεν εχουν δουλεια εδω.Αλλα οπως βλεπεις ρωταει για εξωτερικο...Στο εξωτερικο μια χαρα βρισκεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Γνώμη για επιστήμης υπολογιστών στη Κρήτη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Γνώμη για επιστήμης υπολογιστών στη Κρήτη ?
Φοιτητής του τμήματος εδώ. Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλα τμήματα αλλά σε'μας τα πράγματα είναι πάρα πολύ καλά. Εγκαταστάσεις, πρόθυμοι και ορεξάτοι καθηγητές( στην πλειοψηφία τους), είναι σίγουρα στα υπερ. Τώρα όσον αφορά την σχολή, είναι σίγουρα απαιτητική. Δεν θα έλεγα ότι έχει τρελό φόρτο εργασίας στο πρώτο έτος, σχεδόν κάθε δύο βδομάδες θα έχεις να παραδίδεις σετ ασκήσεων σε 2-3 μαθήματα , να διαβάζεις και να προετοιμάζεσαι για το εργαστήριο. Πολύ σημαντικό είναι να πατάς σε όλες τις διαλέξεις θεωρίας, γιατί μετά χάνεται η μπάλα, το είδα σε πολλούς συμφοιτητές μου αυτό. Δυστυχώς μόνο αυτά μπορώ να σου πω καθώς μόλις τελείωσα το πρώτο έτος. Αλλά σε συζητήσεις που έκανα με παιδιά μεγαλύτερων ετών και κυρίως με καθηγητές, θεωρείται ότι είμαστε από τα πιο αξιόλογα τμήματα πληροφορικής στην χώρα μας. Θα μου πεις αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει, αλλά από την μέχρι τώρα εμπειρία μου, το τμήμα είναι σίγουρα αξιόλογο.
Καλή τύχη σε ό,τι και αν επιλέξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Λογικά θα το βάλω το cs πρώτη επιλογή αλλά τελευταία σκέφτομαι σοβαρά για μαθηματικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Λογικά θα το βάλω το cs πρώτη επιλογή αλλά τελευταία σκέφτομαι σοβαρά για μαθηματικό
Μαθηματικό Κρήτης; Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου λολ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ vs TΕΦΑΑ

ειμαι ανθρωπος του αθλητισμου και σαν ιδεα μου αρεσουν και τα δυο,ποια ειναι η γνωμη σας για τις προοπτικές αλλα και το πως μπορω να τα συνδυάσω μιας και εχω ακουσει για φυσιοθεραπευτες να ειναι προπονητες αλλα και αποφοιτους τεφαα να ασχολουντε μεταπτυχιακα με την φυσιοθεραπεια...δινει καποιο τμημα τεφαα αυτην την δυνατοτητα.;;σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ vs TΕΦΑΑ

ειμαι ανθρωπος του αθλητισμου και σαν ιδεα μου αρεσουν και τα δυο,ποια ειναι η γνωμη σας για τις προοπτικές αλλα και το πως μπορω να τα συνδυάσω μιας και εχω ακουσει για φυσιοθεραπευτες να ειναι προπονητες αλλα και αποφοιτους τεφαα να ασχολουντε μεταπτυχιακα με την φυσιοθεραπεια...δινει καποιο τμημα τεφαα αυτην την δυνατοτητα.;;σας ευχαριστω
Well, χαρτια για personal trainers υπάρχουν πολλά. Από ΤΕΦΑΑ παντως φυσιοθεραπευτης δε νομιζωνα γινεις, οσα μεταπτυχιακα και να παρεις (με την ενοια ότι δε θα έχεις δικαίωμα για δικό σου γραφείο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ vs TΕΦΑΑ

ειμαι ανθρωπος του αθλητισμου και σαν ιδεα μου αρεσουν και τα δυο,ποια ειναι η γνωμη σας για τις προοπτικές αλλα και το πως μπορω να τα συνδυάσω μιας και εχω ακουσει για φυσιοθεραπευτες να ειναι προπονητες αλλα και αποφοιτους τεφαα να ασχολουντε μεταπτυχιακα με την φυσιοθεραπεια...δινει καποιο τμημα τεφαα αυτην την δυνατοτητα.;;σας ευχαριστω
Σε ενδιαφερουν τα αθληματα,οι ασκησεις,τα οργανα και η καλη φυσικη κατασταση και ο αθλητισμος γενικα; Ή θελεις μεσω ασκησεως αλλά και τεχνικών,μάλαξης,μηχανημάτων,μεθόδων κλπ κλπ να ασχοληθείς με τραυματισμους αθλητών,μυοσκελετικούς (και φυσικα υπαρχουν αλλες πολλες ειδικευσεις στην φυσικοθεραπεια με μεταπτυχιακα εξω ή εδω) επειδη σαρεσουν αυτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια καλησπερα ειμαι καινουρια στο φορουμ,εδωσα πανελληνιες και εβγαλα 16.995 μορια. Εχω ως πρωτη επιλογη για το μηχανογραφικο μου τη Νομικη και μετα σκεφτομαι την Ψυχολογια ή το Πολιτικο της Νομικης.Πιστευετε οτι το πολιτικο αξιζει σαν σχολη και συγκριτικα με την Ψυχολογια αν ειναι καλυτερο σε επαγγελματικες αδιεξοδους (γνωριζω σχετικα με το περιεχομενο σπουδων της καθε σχολης και για τις επαγγελματικες του προοπτικες).Ο πιο σημαντικος λογος που σκεφτομαι το πολιτικο ειναι οτι σαν σχολη μου αρεσει και ειναι και πιο κοντα στη Νομικη,αλλα γνωριζω οτι εχει πολυ περιορισμενη επαγγελματικη αποκατασταση.Αντιθετως η ψυχολογια θεωρω οτι σου δινει τη δυνατοτητα για ενα βημα περαπερα(η ψυχολογια επισης μου αρεσει σαν επιστημη).Επομενως,το μονο που δυσκολευεομαι να απαντησω στον εαυτο μου αυτη τη στιγμη ειναι το τι θα κανω μετα απο 4 χρονια που θα τελειωσω την Ψυχολογια ή το Πολιτικο.

Αν ήμουν στη θέση σου θα δήλωνα χωρίς κανέναν ενδοιασμό, πρώτα την Ψυχολογία και μετά το Πολιτικό. Είναι πιο "χειροπιαστή" από την άποψη ότι παίρνοντας το πτυχίο σου έχεις μια συγκεκριμένη ειδικότητα.΄Εχεις αρκετές επαγγελματικές επιλογές που μπορείς να δεις στο σάιτ της σχολής (μπορείς να ενισχύσεις το πτυχίο σου και με ένα μεταπτυχιακό) και είναι μια ειδικότητα που κερδίζει όλο και περισσότερο έδαφος. Και το Πολιτικό είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα σχολή με αρκετές κατευθύνσεις που σου δίνουν εναύσματα για να διαλέξεις την μετέπειτα εξειδίκευσή σου απλά πρέπει να την ψάξεις λίγο περισσότερο. Να σκεφτείς δηλαδή με τι θα ήθελες ν΄ασχοληθείς επαγγελματικά και να επιλέξεις την κατάλληλη κατεύθυνση και μετά κάποιο μεταπτυχιακό. Υπάρχουν στο φόρουμ διάφορα σχετικά θέματα που μπορείς να δεις για να πάρεις περισσότερες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα ειμαι καινουρια στο φορουμ,εδωσα πανελληνιες και εβγαλα 16.995 μορια. Εχω ως πρωτη επιλογη για το μηχανογραφικο μου τη Νομικη και μετα σκεφτομαι την Ψυχολογια ή το Πολιτικο της Νομικης.Πιστευετε οτι το πολιτικο αξιζει σαν σχολη και συγκριτικα με την Ψυχολογια αν ειναι καλυτερο σε επαγγελματικες αδιεξοδους (γνωριζω σχετικα με το περιεχομενο σπουδων της καθε σχολης και για τις επαγγελματικες του προοπτικες).Ο πιο σημαντικος λογος που σκεφτομαι το πολιτικο ειναι οτι σαν σχολη μου αρεσει και ειναι και πιο κοντα στη Νομικη,αλλα γνωριζω οτι εχει πολυ περιορισμενη επαγγελματικη αποκατασταση.Αντιθετως η ψυχολογια θεωρω οτι σου δινει τη δυνατοτητα για ενα βημα περαπερα(η ψυχολογια επισης μου αρεσει σαν επιστημη).Επομενως,το μονο που δυσκολευεομαι να απαντησω στον εαυτο μου αυτη τη στιγμη ειναι το τι θα κανω μετα απο 4 χρονια που θα τελειωσω την Ψυχολογια ή το Πολιτικο.

Έδωσες αγγλικά;
Αν ναι, τότε κοίταξε τα τμήματα Διεθνών και ευρωπαϊκών σπουδών. Θα σου ταιριάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έδωσες αγγλικά;
Αν ναι, τότε κοίταξε τα τμήματα Διεθνών και ευρωπαϊκών σπουδών. Θα σου ταιριάζουν.

Κατεύθυνση Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών έχει και το Πολιτικό και χωρίς να απαιτείται εξέταση στα Αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top