swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μονο εδω και 4 χρονια.
https://www.cs.uth.gr/index.php/el/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.

εγώ δεν μιλάω για το τμημα πληροφορικής με εφαρμογες στην βιοϊατρική αλλα για το καινουργιο τμημα πληροφορικής του πανεπιστημιου θεσσαλιας που βρισκοταν στην λαρισα και μεταφερθηκε στην λαμια. και τα 2 τμήματα βρίσκονται στην λαμια στο ιδιο κτίριο και αποτελούν το τμημα θετικων επιστημων του πανεπιστημιου θεσσαλιας.
εσυ μιλας για αυτο https://www.dib.uth.gr/
εγω για αυτο https://www.cs.uth.gr/index.php/el/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι, το κατάλαβα. Αυτό που λέω όμως είναι ότι ήδη αρκετά παραπάνω από 4 χρονια, το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας είχε παράρτημα στην Λαμία (από το ακαδημαϊκό έτος 2004-2005)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ναι, το κατάλαβα. Αυτό που λέω όμως είναι ότι ήδη αρκετά παραπάνω από 4 χρονια, το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας είχε παράρτημα στην Λαμία (από το ακαδημαϊκό έτος 2004-2005)

απο το 2003 μεχρι το 2013 η λαμια δεν ειχε το πανεπιστημιο θεσσαλιας αλλα το πανεπιστημιο στερεας ελλαδας.το τμημα πληροφορικης με εφαρμογες στην βιοιατρικη ανηκε στο πανεπιστημιο στερεας ελλαδας και λειτουργουσε απο το 2004-2005 μεχρι το 2013. το 2013 το πανεπιστημιο στερεας ελλαδας καταργηθηκε και την θεση του πηρε το πανεπιστημιο θεσσαλιας.το τμημα πληροφορικης με εφαρμογεσ στην βιοιτατρικη μεταφερθηκε απο το πανεπιστημιο στερεας ελλαδας στο πανεπιστημιο θεσσαλιας. επισης εκεινη την περιοδο μεταφερθηκε το τμημα πληροφορικης του πανεπιστημιου θεσσαλιας απο την λαρισα στην λαμια και ετσι το τμημα θετικων επιστημων του πανεπιστημιου θεσσαλιας αποκτησε την εδρα του στην λαμια. αρα το τμημα λειτουργει 4 χρονια ξεκινοντασ απο το 2013 ( https://www.sci.uth.gr/ ). και τελοσπαντον τι πιστευεις για το τμημα πληροφορικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις. Πάμε πιο λιανά λοιπόν.

Ερώτηση του DarthFederer: WTF. Το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας ανοιξε τμημα στη Στερεα Ελλαδα;

Απάντησή σου: μονο εδω και 4 χρονια. https://www.cs.uth.gr/index.php/el/

Απάντησή μου: Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.

Και σου επαναλαμβάνω κατάλαβα ότι αναφερόσουν στο τμήμα Πληροφορικής της Λαμίας.
Η μόνη ένστασή μου ήταν ότι το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας έχει παράρτημα στη Στερεά Ελλάδα (Λαμία) παραπάνω από 10 χρόνια.

Δεν ξέρω κάτι για το τμήμα Πληροφορικής. Πάντως για το Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοιατρική έχω ακούσει τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
παιδιά τι γνώμη έχετε για το τμήμα πληροφορικής του πανεπιστημιου θεσσαλιας στην Λαμία? Ξέρω οτι το τμήμα είναι καινούργιο (4 χρόνων) αλλα μου φαινεται καλο τμημα με πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών. Μπορώ να πω οτι το πρόγραμμα σπουδών του με άρεσε περισσότερο απο το τμημα πληροφορικής του απθ με φάνηκε πιο επιστημονικό. Μπορεί κάποιος να μου πει απόψεις απο αυτο το τμημα?
Το τμημα αυτο ανοιξε και θα ειναι απο τα πρωτα που θα κλεισουν καθως δεν υπαρχουν μονιμοι καθηγητες.Καθε χρονο προσλαμβανει μελη εδιπ για να κανουν τα μαθηματα.Θα σου ελεγα να μην το επιλεξεις καθως μπορει καποια μαθηματα που αναφερονται να μην γινουν λογω ελλειψη καθηγητων.Επισης ειναι απο τα λιγα που δεν εχουν περασει απο εξωτερικη αξιολογηση.Αυτη τη στιγμη το τμημα το διοικουν δυο καθηγητες των ημμυ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις. Πάμε πιο λιανά λοιπόν.

Ερώτηση του DarthFederer: WTF. Το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας ανοιξε τμημα στη Στερεα Ελλαδα;

Απάντησή σου: μονο εδω και 4 χρονια. https://www.cs.uth.gr/index.php/el/

Απάντησή μου: Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.

Και σου επαναλαμβάνω κατάλαβα ότι αναφερόσουν στο τμήμα Πληροφορικής της Λαμίας.
Η μόνη ένστασή μου ήταν ότι το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας έχει παράρτημα στη Στερεά Ελλάδα (Λαμία) παραπάνω από 10 χρόνια.

Δεν ξέρω κάτι για το τμήμα Πληροφορικής. Πάντως για το Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοιατρική έχω ακούσει τα καλύτερα.
ναι ρε αγορι μου καταλαβα τι λες και εγω σε λεω οτι το πανεπιστημιο θεσσαλιας ειχε παραρτημα στην λαμια απο το 2013. Τι 10 χρονια μου λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ενταξει μη το συνεχιζουμε. Εγω το ξεκινησα επειδη δεν ηξερα οτι το Παν. Θεσσαλιας εχει κι εκτος Θεσσαλιας τμηματα. Ας το αφησουμε εκει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ναι ενταξη δικιο εχεις λες και με ενδιαφερει εμενα τωρα ποσα χρονια το πανεπιστημιο θεσσαλιας ειχε παραρτημα στην λαμια. Απο οτι καταλαβα δεν θεωρειτε ιδιαιτερα καλο τμημα και δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο με το καποδιστριακο η το απθ οποτε ας το αφησουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα τμήματα Πληροφορικής ΕΚΠΑ, ΑΠΘ και Πανεπιστημίου Κρήτης ξεχωρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα τμήματα Πληροφορικής ΕΚΠΑ, ΑΠΘ και Πανεπιστημίου Κρήτης ξεχωρίζουν.

ναι και εγω την ιδια αποψη εχω μαλλον θα δώσω δευτερη φορα πανελληνιες για πληροφορικη εκπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ναι και εγω την ιδια αποψη εχω μαλλον θα δώσω δευτερη φορα πανελληνιες για πληροφορικη εκπα.

Πόσα μόρια έχεις αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις αν επιτρέπεται;

12300 με ελαχιστο διαβασμα ξερω δεν ειναι δικαιολογια αλλα ειναι το μονο που εχω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
12300 με ελαχιστο διαβασμα ξερω δεν ειναι δικαιολογια αλλα ειναι το μονο που εχω:whistle:

Να πας στο τμήμα, δεν χρειάζεται για να αλλάξεις πόλη να περάσεις όλο αυτό το λούκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Να πας στο τμήμα, δεν χρειάζεται για να αλλάξεις πόλη να περάσεις όλο αυτό το λούκι.

οχι η αληθεια ειναι οτι θελω να ξαναδωσω δεν εχω μείνει ευχαριστημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
οχι η αληθεια ειναι οτι θελω να ξαναδωσω δεν εχω μείνει ευχαριστημενος.

Αν πετύχεις σε τμήμα της επιλογής σου, εγώ θεωρώ πως πρέπει να πας να δεις με τα μάτια σου τι δουλειά γίνεται και αν δε σου αρέσει να ξαναδώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgo

Νεοφερμένος

Ο giorgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας, τώρα θα πάω β λυκείου επαλ και πρέπει να επιλέξω ειδικότητα . Οι δυο ειδικότητες που με ενδιαφέρουν είναι δομικών έργων και ηλεκτρολογίας με σκοπό μετά να περάσω σε ένα ΤΕΙ . Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το ποια σχολή είναι καλύτερη, πολίτικος μηχανικός η μηχανικός αυτοματισμού;

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μηχανικός Αυτοματισμού ΤΕΙ Πειραιά ξεκάθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgo

Νεοφερμένος

Ο giorgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιατί αυτοματισμού; (και αν πάω αυτοματισμού ποιο πολύ για θεσ/νίκη το βλέπω λόγο διαμονής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top