Matinoui97

Νεοφερμένος

Η Matinoui97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ναι ενταξη δικιο εχεις λες και με ενδιαφερει εμενα τωρα ποσα χρονια το πανεπιστημιο θεσσαλιας ειχε παραρτημα στην λαμια. Απο οτι καταλαβα δεν θεωρειτε ιδιαιτερα καλο τμημα και δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο με το καποδιστριακο η το απθ οποτε ας το αφησουμε.

εγω παντως περσυ περιμενα να περασω σε αυτο το τμημα και το ειχα 4α3ει πολυ,ειναι πραγματικα υπο διαλυση,δεν κανουν μα9ημα,δεν εχουν κα9ηγητες και χαλια εγκαταστασεις,ολο συγκεντρωσεις κανουν τα παιδια χωρις αποτελεσμα,καλυτερα να περνουσες τριπολη πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων πολυ καλυτερο τμημα,οπως και να εχει καλη επιτυχια!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εγω παντως περσυ περιμενα να περασω σε αυτο το τμημα και το ειχα 4α3ει πολυ,ειναι πραγματικα υπο διαλυση,δεν κανουν μα9ημα,δεν εχουν κα9ηγητες και χαλια εγκαταστασεις,ολο συγκεντρωσεις κανουν τα παιδια χωρις αποτελεσμα,καλυτερα να περνουσες τριπολη πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων πολυ καλυτερο τμημα,οπως και να εχει καλη επιτυχια!! :D

Καλύτερα να πάει ο ίδιος να δει την κατάσταση που επικρατεί.
Και στην τελική ας πάρει μετεγγραφή για Τρίπολη, Κέρκυρα η Κρήτη!!! :P Δεν χρειάζεται να ξαναδώσει!
Και με 0 μόρια θα πάρει μετεγγραφή (λογικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εγω παντως περσυ περιμενα να περασω σε αυτο το τμημα και το ειχα 4α3ει πολυ,ειναι πραγματικα υπο διαλυση,δεν κανουν μα9ημα,δεν εχουν κα9ηγητες και χαλια εγκαταστασεις,ολο συγκεντρωσεις κανουν τα παιδια χωρις αποτελεσμα,καλυτερα να περνουσες τριπολη πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων πολυ καλυτερο τμημα,οπως και να εχει καλη επιτυχια!! :D

ναι και εγω απο οτι ειδα έτοιμο να διαλυθεί ειναι το τμημα αλλα ποιος ξερει, μπορει σε καμια 5ετια να ειναι απο τα καλυτερα. Αμφιβάλω αλλα ποτε δεν ξες. Τελικά αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες.
Παρεμπιπτοντως εσυ chris εχεις παρει και δευτερο πτυχειο η ειναι η ιδεα μου?(sorry αν ειμαι αδιάκριτος απλα ειδα μερικα post σου και εχω αυτη την εντυπωση αν θες απαντας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ναι και εγω απο οτι ειδα έτοιμο να διαλυθεί ειναι το τμημα αλλα ποιος ξερει, μπορει σε καμια 5ετια να ειναι απο τα καλυτερα. Αμφιβάλω αλλα ποτε δεν ξες. Τελικά αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες.
Παρεμπιπτοντως εσυ chris εχεις παρει και δευτερο πτυχειο η ειναι η ιδεα μου?(sorry αν ειμαι αδιάκριτος απλα ειδα μερικα post σου και εχω αυτη την εντυπωση αν θες απαντας).

Γιατί δεν κάνεις πρώτα αίτηση για μετεγγραφη?
Μπορείς να πάρεις και χωρίς μορια μετεγγραφης για πληροφορικη στη Κρήτη που είναι πολύ καλό το τμήμα!

Τελείωσα τον Σεπτέμβρη το πρώτο και τώρα έδωσα για 2ο πτυχίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις πρώτα αίτηση για μετεγγραφη?
Μπορείς να πάρεις και χωρίς μορια μετεγγραφης για πληροφορικη στη Κρήτη που είναι πολύ καλό το τμήμα!

Τελείωσα τον Σεπτέμβρη το πρώτο και τώρα έδωσα για 2ο πτυχίο!

εχω και εναν αδερφο για αυτο δεν μπορω να παω τοσο μακρια. Αν επιτρεπετε πανω σε τι ειναι το δευτερο πτυχιο σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,453 μηνύματα.
γεια σας ειμαι 15 ετων και θα παω β λυκειου .Ειμαι πολυ καλος μαθητης φετος εβγαλα 19.8 αλλλα δεν ξερω τι να επιλεξω ειμαι αναμεσα σε ασοεε και φαρμακευτικη.επισης στην φαρμακευτικη υπαρχει και ανατομια.θα ηθελα να μου πειτε ποιο απο τα δυο πιστευεται οτι εχει καλυτερη επαγγκελματικη αποκατασταση,βεβαι απο μικρος το ονειρο μου ηταν να εργαστω εως οικονομολογος στην apple . ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςM

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αν και ειμαι apple hater λογο των ακριβών κινητών με το χειρότερο value for money θα σου προτεινα να ακολουθησεις το ονειρο σου και η επαγγελματική αποκατασταση θα ερθει.

Υ.Γ. η μετοχες της apple πέφτουν
Υ.Γ2. το οικονομικο τμημα της apple ειναι πανέξυπνο αν σκεφτεις οτι βγαζουν πολλά περισσότερα χρηματα απο iphone 6S ενω ξερουν οτι το κινητο τους ειναι αχρηστο μπροστα στο S7 το οποιο πουλησε πολυ λιγοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
γεια σας ειμαι 15 ετων και θα παω β λυκειου .Ειμαι πολυ καλος μαθητης φετος εβγαλα 19.8 αλλλα δεν ξερω τι να επιλεξω ειμαι αναμεσα σε ασοεε και φαρμακευτικη.επισης στην φαρμακευτικη υπαρχει και ανατομια.θα ηθελα να μου πειτε ποιο απο τα δυο πιστευεται οτι εχει καλυτερη επαγγκελματικη αποκατασταση,βεβαι απο μικρος το ονειρο μου ηταν να εργαστω εως οικονομολογος στην apple . ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ

Τα οικονομικά και η φαρμακευτική είναι 2 διαφορετικά αντικείμενα. Πρέπει να διαλέξεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο. Εξάλλου για ασοεε πρέπει να ακολουθήσεις την κατεύθυνση οικονομίας και πληροφορικής. Από τη μία οικονομικές θεωρίες και μαθηματικά κι από την άλλη χημεία και βιολογία (με τα αντίστοιχα εφαρμοσμένα μαθηματικά).
Από επαγγελματική αποκατάσταση στην Ελλάδα όλα χάλια είναι. Βέβαια, ο φαρμακοποιός μπορεί να δουλέψει και ως ελεύθερος επαγγελματίας με φαρμακείο (όμως είναι ήδη πολύ κορεσμένο), ο οικονομολόγος ως ελ. επαγγελματίας δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει (δεν είμαι σχετικός).Στο εξωτερικό τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα αλλά κι εκεί χωρίς μάστερ κτλ δύσκολα προχωράς.
Πάντως για αρχή να βάζεις χαμηλότερους στόχους από apple.:P
Ελπίζω να βοήθησα.:)

Υ.Γ. η μετοχες της apple πέφτουν
Υ.Γ2. το οικονομικο τμημα της apple ειναι πανέξυπνο αν σκεφτεις οτι βγαζουν πολλά περισσότερα χρηματα απο iphone 6S ενω ξερουν οτι το κινητο τους ειναι αχρηστο μπροστα στο S7 το οποιο πουλησε πολυ λιγοτερα

Δε χρειάζεται να μιλάμε ακόμα για την apple!:P Αυτό είναι ακόμα πολύ μακριά.
Το σημαντικό είναι να μιλήσουμε για την επιλογή της σχολής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,453 μηνύματα.
ευχαριστω ξερετε αν η φαρμακευτικη εχει ανατομια αλλα μαλλον θα επιλεξω τα οικονομικα αλλα δεν ξερω ακομα

ευχαριστω αν και μαλον θα παω οικονομικα ξερετε αν η φαρμακευτικη εχει ανατομια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μήπως να έβλεπες το πρόγραμμα σπουδών; Λογικά θα έχει και ανατομία φαντάζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,453 μηνύματα.
ευχαριστω μαλλον θα παω ασοεε πραγματικα θελω να γινω οικονομικος αναλυτης στην apple ασε που ο ετησιος μισθος του οικονομικου αναλυτη στην εταιρια φτανει τα 130.000 δηλαδη 10.800 το μηνα βεβαια πρεπει να δουλεψω παρα πολυ για να πετυχω τον στοχο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Για αρχη καλο θα ηταν να βαλεις πιο ρεαλιστικους στοχους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
ευχαριστω μαλλον θα παω ασοεε πραγματικα θελω να γινω οικονομικος αναλυτης στην apple ασε που ο ετησιος μισθος του οικονομικου αναλυτη στην εταιρια φτανει τα 130.000 δηλαδη 10.800 το μηνα βεβαια πρεπει να δουλεψω παρα πολυ για να πετυχω τον στοχο μου

Καλα στην αρχη αρκεσου με 500-600 το μηνα. Που τα σκεφτεστε αυτα μερικοι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trafalgar

Νεοφερμένος

Ο Trafalgar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ευχαριστω μαλλον θα παω ασοεε πραγματικα θελω να γινω οικονομικος αναλυτης στην apple ασε που ο ετησιος μισθος του οικονομικου αναλυτη στην εταιρια φτανει τα 130.000 δηλαδη 10.800 το μηνα βεβαια πρεπει να δουλεψω παρα πολυ για να πετυχω τον στοχο μου

Πολύ υψηλός, αν και επιτεύξιμος με πολύ ζόρι στόχος. Βάλε αρχικά άλλους μικρότερους και πιο άμεσους, οι οποίοι υπάρχει πιθανότητα να σε οδηγήσουν σε αυτό που θέλεις. Ένα back up βρε παιδί μου... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ευχαριστω μαλλον θα παω ασοεε πραγματικα θελω να γινω οικονομικος αναλυτης στην apple ασε που ο ετησιος μισθος του οικονομικου αναλυτη στην εταιρια φτανει τα 130.000 δηλαδη 10.800 το μηνα βεβαια πρεπει να δουλεψω παρα πολυ για να πετυχω τον στοχο μου

Και εγώ θέλω να αγοράσω μια Lamborghini Aventador για να κόβω βόλτες στην παραλιακή της Θεσσαλονίκης. Πρέπει να δουλέψω πάρα πολύ για να πετύχω τον στόχο μου.

Σοβαρά τώρα, ας είστε προσγειωμένοι μερικοί και βλέποντας και κάνοντας.
Δε κοστίζουν τίποτα τα όνειρα βέβαια όπως δε κοστίζει τίποτα και η ταπεινότητα.

Όσο για τις Πανελλήνιες 2017, έχουν σκοπό να βγάλουν ποτέ την ύλη ή θα τελειώσει και ο Σεπτέμβρης και ακόμα θα ψαχνόμαστε;
Ικανούς τους έχω και να αργήσουν και να προσθέσουν και άλλα κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,453 μηνύματα.
παιδια δεν σας ειπα οτι θα γινω οικονομολογος στην apple απο την αρχη αυτο δεν γινεται,αλλα γιατι μερικοι λετε οτι ειναι αδυνατο αν προσπαθησεις πολυ για κατι ολα γινονται. Τελος εχω και τον θειο μου στην αμερικη που δουλευει στην apple και μου εχει πει οτι θα με βοηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςM

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Λενε στα μεσα Σεπτεμβρίου αλλά ποτε δεν ξέρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια δεν σας ειπα οτι θα γινω οικονομολογος στην apple απο την αρχη αυτο δεν γινεται,αλλα γιατι μερικοι λετε οτι ειναι αδυνατο αν προσπαθησεις πολυ για κατι ολα γινονται. Τελος εχω και τον θειο μου στην αμερικη που δουλευει στην apple και μου εχει πει οτι θα με βοηθησει

Καταρχήν είσαι 15 ετών ακόμα και δεν μπορείς να κατανοήσεις τι γίνεται εκεί έξω. Δεν είναι όλα αγγελικά πλασμένα...
Άρχισε το διάβασμα εσύ και όπου φτάσεις.
Χαμηλό προφίλ = Μεγαλύτερη επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Εγώ είμαι Β' Λυκείου , και ενώ έχω αποφασίσει ότι θα δώσω από 5ο πεδίο , δεν έχω αποφασίσει σε ποια σχολή θέλω να πάω...
Είναι πολλά πράγματα με τα οποία θα μου άρεσε να ασχοληθώ : Προγραμματισμό , Μάρκετινγκ , Γυμναστική...
Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι για ΔΕΤ (επειδή συνδέει κάπως προγραμματισμό και μάρκετινγκ ) , ΤΕΦΑΑ και μάρκετινγκ και επικοινωνίας...Δεν γνωρίζω ποια τμήματα πληροφορικής στο 5ο πεδίο θεωρούνται καλά και ποια όχι.Αν γνωρίζει κανείς ας αναφέρει κάποιο.
Ποια η γνώμη σας για αυτές τις σχολές?

Γεια σας παιδιά!
Εγώ είμαι Β' Λυκείου , και ενώ έχω αποφασίσει ότι θα δώσω από 5ο πεδίο , δεν έχω αποφασίσει σε ποια σχολή θέλω να πάω...
Είναι πολλά πράγματα με τα οποία θα μου άρεσε να ασχοληθώ : Προγραμματισμό , Μάρκετινγκ , Γυμναστική...
Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι για ΔΕΤ (επειδή συνδέει κάπως προγραμματισμό και μάρκετινγκ ) , ΤΕΦΑΑ και μάρκετινγκ και επικοινωνίας...Δεν γνωρίζω ποια τμήματα πληροφορικής στο 5ο πεδίο θεωρούνται καλά και ποια όχι.Αν γνωρίζει κανείς ας αναφέρει κάποιο.
Ποια η γνώμη σας για αυτές τις σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Κ εγω δινω φετος και εχω σχεδον τις ιδιες προτημισεις

Το ΔΕΤ για μενα ειναι το καλυτερο τμημα του οπα και θα ειναι σιγουρα η 1η μου επιλογη
Απο κει και περα το οδε ειναι πολυ καλη λυση αφου παιρνεις μια γευση απο ολα και επιλεγεις στο 3ο ετος κατευθυνση .Αν θες μονο πληροφορικη βαλε το αντιστοιχο τμημα σαν πρωτη επιλογη
Αν απλα σου αρεσει η πληροφορικη και θες να την συνδιασεις με οικονομικα προτημισε το δετ
Ειναι αναλογως τι θες να κανεις
Εγω παντως που ειχα σχεδον τις ιδιες προτημισεις με σενα θα βαλω
1)δετ
2)οδε οπα
3)μαρκετινγκ
4)ναυτιλιακα πα.πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top