Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

haniagreenwar

Νεοφερμένος

Ο haniagreenwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

guitaramateur

Νεοφερμένος

Η guitaramateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μου γεννήθηκε μια απορία σήμερα και θα ήθελα να σας την εκφράσω.
Από τη στιγμή που ο όρος οικονομική επιστήμη =πολιτική οικονομία, αυτά τα τμήματα Οικονομικής Επιστήμης είναι ουσιαστικά τμήματα Πολιτικής Οικονομίας ??
Η πολιτική οικονομία δεν είναι "θεωρητική" ? (Από την άποψη πως δεν χρησιμοποιεί τα "υπερσύγχρονα" αυτά μαθηματικοοικονομικά μοντέλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος τρόπος από ΕΜΠ να πας προς την φυσική και συγκεκριμένα κάτι σε αστρονομία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος τρόπος από ΕΜΠ να πας προς την φυσική και συγκεκριμένα κάτι σε αστρονομία;

ΝΑΙ..Σχολη Εφαρμοσμενων μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ΕΜΠ......ή καλύτερα τμήματα Φυσικής σ'όλη την Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
ΝΑΙ..Σχολη Εφαρμοσμενων μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ΕΜΠ......ή καλύτερα τμήματα Φυσικής σ'όλη την Ελλάδα

Κατ'αρχάς δεν λέω εμπ για απαξίωση προς τις άλλες σχολές αλλά έχουμε σπίτι στην Αθήνα και σπουδάζει εκεί ήδη ο αδερφός μου.
Αν και μου αρέσει αρκετά η φυσική δεν ξέρω αν θα μου αρέσουν όλα τα μαθήματα καθώς δεν μου αρέσει καθόλου ο ηλεκτρισμός και η θερμοδυναμική ας πούμε. Από αυτή τη σχολή όμως διαλέγεις προσανατολισμό μαθηματικά ή φυσική και είναι σαν να τελείωσες μαθηματικό ή φυσικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αστρονομία/Αστροφυσική χωρίς γνώσεις θερμότητας/θερμοδυναμικής/στατιστικής φυσικής αλλά και Ηλεκτρομαγνητισμού είναι κομματάκι δύσκολο. Δεν έχεις λόγ να πας ΕΜΠ αν θες αστρονομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
τελειωσα μαθηματικο κρητης πρωτη σχολη.τωρα ειμαι στο δομικων εργων με κατατακτηριες.γενικως ηταν μια συνειδητη αποφαση απο ολες τις αποψεις.οσο και αν το γελατε εχεις καλα εργασιακα δικαιωματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
τελειωσα μαθηματικο κρητης πρωτη σχολη.τωρα ειμαι στο δομικων εργων με κατατακτηριες.γενικως ηταν μια συνειδητη αποφαση απο ολες τις αποψεις.οσο και αν το γελατε εχεις καλα εργασιακα δικαιωματα.

Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έδωσες κατατακτήριες λχ για Πολιτικών Μηχανικών για να έχεις πλήρη εργασιακά δικαιώματα πολιτικού μηχανικού (όπως λες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έδωσες κατατακτήριες λχ για Πολιτικών Μηχανικών για να έχεις πλήρη εργασιακά δικαιώματα πολιτικού μηχανικού (όπως λες)

ε γιατι εκει θα υπηρχε ανταγωνισμος και δε βασταγανε τα κοτσια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ε γιατι εκει θα υπηρχε ανταγωνισμος και δε βασταγανε τα κοτσια μου.

Τι σχέση έχει ο ανταγωνισμός; :P
Το θέμα είναι εσύ να προσπαθήσεις και να πάρεις το πτυχίο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Τι σχέση έχει ο ανταγωνισμός; :P
Το θέμα είναι εσύ να προσπαθήσεις και να πάρεις το πτυχίο σου.

εννοω οτι στις καταταχτηριες δεν θα ειχα καμια τυχη.αυτο λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εννοω οτι στις καταταχτηριες δεν θα ειχα καμια τυχη.αυτο λεω.

Αυτο το συμπέρασμα από που εξαγεται? :P

Ήδη το ένα μάθημα το είχες έτοιμο, τα τεχνικά υλικά είναι μόνο θέμα διαβάσματος και αντε λίγο να δυσκολεύουν στη μηχανική. Δεν καταλαβαίνω για ποιο ανταγωνισμό μιλάς. Πόσο μάλλον όταν δεν προσπάθησες κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nik0c_r

Νεοφερμένος

Ο nik0c_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους!!:)Τελειωσα φετος την τριτη λυκειου και μαλλον περναω στο τμημα Διεθνων,Ευρωπαικων και Περιφερειακων Σπουδων του Παντειου πανεπιστημιου..υπαρχει καποιος/α που να ειναι φοιτητης/τρια σε αυτη τη σχολη ή να ειναι τελειοφοιτος/η ή τελοσπαντων να ξερει να μου πει καποια πραγματα για αυτη τη σχολη;

ξερω ηδη καποια πραγματα για αυτη τη σχολη οτι λεει στο ιντερνετ δηλαδη και απ'οσο εχω δει εχει ωραια μαθηματα και μεταπτυχιακα και καποιες επαγγελματικες διεξοδους!αξιζει ομως πραγματι σαν σχολη ή καλυτερα να ξαναδωσω πανελληνιες του χρονου;

ξερω ηδη καποια πραγματα για αυτη τη σχολη οτι λεει στο ιντερνετ δηλαδη και απ'οσο εχω δει εχει ωραια μαθηματα και μεταπτυχιακα και καποιες επαγγελματικες διεξοδους!αξιζει ομως πραγματι σαν σχολη ή καλυτερα να ξαναδωσω πανελληνιες του χρονου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα σε ολους!!:)Τελειωσα φετος την τριτη λυκειου και μαλλον περναω στο τμημα Διεθνων,Ευρωπαικων και Περιφερειακων Σπουδων του Παντειου πανεπιστημιου..υπαρχει καποιος/α που να ειναι φοιτητης/τρια σε αυτη τη σχολη ή να ειναι τελειοφοιτος/η ή τελοσπαντων να ξερει να μου πει καποια πραγματα για αυτη τη σχολη;

ξερω ηδη καποια πραγματα για αυτη τη σχολη οτι λεει στο ιντερνετ δηλαδη και απ'οσο εχω δει εχει ωραια μαθηματα και μεταπτυχιακα και καποιες επαγγελματικες διεξοδους!αξιζει ομως πραγματι σαν σχολη ή καλυτερα να ξαναδωσω πανελληνιες του χρονου;

ξερω ηδη καποια πραγματα για αυτη τη σχολη οτι λεει στο ιντερνετ δηλαδη και απ'οσο εχω δει εχει ωραια μαθηματα και μεταπτυχιακα και καποιες επαγγελματικες διεξοδους!αξιζει ομως πραγματι σαν σχολη ή καλυτερα να ξαναδωσω πανελληνιες του χρονου;

Υπάρχουν στο φόρουμ μας τα θέματα "Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών Παντείου", "Τμήματα Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών". Δες τα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nik0c_r

Νεοφερμένος

Ο nik0c_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οκ,ευχαριστω πολυυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Αν μπορεί κάποιος ας πει 2 λόγια (μαθήματα, επαγγελματική αποκατάσταση) για τα τμήματα: Μηχανολόγων μηχανικών, Χημικών μηχανικών, Ναυπηγών μηχανολόγων μηχανικών, ΣΕΜΦΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva48

Νεοφερμένος

Η eva48 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Αρχικα να σας πω οτι φετος θα παω 3η λυκειου (Επαλ) και σαν ειδικοτητα εχω παρει Βοηθος Ιατρικων και Βιολογικων εργαστηριων. Θα δωσω πανελληνιες και ειμαι αναμεσα στην Ακτινολογια και στην Νοσηλευτικη. Το προβλημα μου ειναι το εξης: τα μαθηματα της Ακτινολογιας μου αρεσουν παρα πολυ, διοτι εχουν πολυ χημεια, φυσικη και μαθηματικα, αλλα σαν επαγγελμα δεν με ξετρελαινει και πολυ. Απο την αλλη το επαγγελμα της Νοσηλευτριας μου αρεσει αρκετα θα ελεγα αλλα δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα τα μαθηματα της σχολης. Ξερω σας ακουγεται γελοιο αλλα με προβληματιζει αρκετα. Βασικα κατα 70% στρεφομαι προς την Ακτινολογια αλλα το μεγαλυτερο μου αγχος ειναι η Φυσικη. Ειναι πολυ δυσκολη; Γενικα, ειμαι πολυ καλη στα μαθηματικα και στη χημεια αλλα με την φυσικη δεν τα παω και τοσο καλα..εννοω πανω κατω ξερω τι γινεται αλλα δεν εχω τοσο καλες βασεις. Αν μπορει καποιος να μου πει 2 λογια για την σχολη της Ακτινολογιας Ραδιολογιας, γενικα πως ειναι η σχολη, τα μαθηματα, αν πανε στα νοσοκομεια..θα μου ηταν πολυ σημαντικο και χρησιμο. Συγνωμη αν σας κουρασα. Ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδιά τι γνώμη έχετε για το τμήμα πληροφορικής του πανεπιστημιου θεσσαλιας στην Λαμία? Ξέρω οτι το τμήμα είναι καινούργιο (4 χρόνων) αλλα μου φαινεται καλο τμημα με πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών. Μπορώ να πω οτι το πρόγραμμα σπουδών του με άρεσε περισσότερο απο το τμημα πληροφορικής του απθ με φάνηκε πιο επιστημονικό. Μπορεί κάποιος να μου πει απόψεις απο αυτο το τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αν μπορεί κάποιος ας πει 2 λόγια (μαθήματα, επαγγελματική αποκατάσταση) για τα τμήματα: Μηχανολόγων μηχανικών, Χημικών μηχανικών, Ναυπηγών μηχανολόγων μηχανικών, ΣΕΜΦΕ.

Ρε φιλε εισαι 17. Δουλεια θα ψαξεις σε 7-8 χρονια το λιγοτερο. Τι ζητας με την επαγγελματικη αποκατασταση; Εχει καμια σχεση η Ελλαδα του 2008 με τη σημερινη;

Γενικα.

Μηχανολογων: αχταρμας με πολυ φορτο εργασιας που ομως αν εισαι αναποφασιστος βοηθαει γιατι θα βρεις κατι απο τον αχταρμα να σου αρεσει.
Ναυπηγων: πιο focused απο Μηχανολογους (καποια λιγα μαθηματα ειναι κοινα) αλλα και πιο απαιτητικο προγραμμα σπουδων.
ΣΕΜΦΕ. Μακρια. Καλυτερα Φυσικο ή Μαθηματικο. Ειναι απλα για να λες οτι μπηκες ΕΜΠ
Χημικων. ΔΞ/ΔΑ

παιδιά τι γνώμη έχετε για το τμήμα πληροφορικής του πανεπιστημιου θεσσαλιας στην Λαμία? Ξέρω οτι το τμήμα είναι καινούργιο (4 χρόνων) αλλα μου φαινεται καλο τμημα με πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών. Μπορώ να πω οτι το πρόγραμμα σπουδών του με άρεσε περισσότερο απο το τμημα πληροφορικής του απθ με φάνηκε πιο επιστημονικό. Μπορεί κάποιος να μου πει απόψεις απο αυτο το τμημα?

WTF. Το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας ανοιξε τμημα στη Στερεα Ελλαδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top