Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Περισσοτερο το επιλεγω απο αποψη αποκαταστασης, αλλα και κυρους. Σε σχεση με τις υπολοιπες σχολες μου αρεσει περισσοτερο. Η διαδικασια των πανελληνιων πως σου φανηκε? Τις περιμενες δυσκολοτερες ή οχι? Ειναι τελικα τοσο δυσκολο οσο το λενε να περασεις νομικη ή οχι??

Αμα εχεις αποφασισει οτι εκει θελεις να πας και διαβαζεις δεν θα εχεις θεμα ;) . Περιττο να πω, οτι για μενα αν θες οπωσδηποτε νομικη, βαλτες ολες και μην σε παρει απο κατω αν δεν περασεις στην πρωτη σου επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αμα εχεις αποφασισει οτι εκει θελεις να πας και διαβαζεις δεν θα εχεις θεμα ;) . Περιττο να πω, οτι για μενα αν θες οπωσδηποτε νομικη, βαλτες ολες και μην σε παρει απο κατω αν δεν περασεις στην πρωτη σου επιλογη.
Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialenaioan

Νεοφερμένος

Η marialenaioan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας..ειμαι μαθητρια της τριτης λυκειου στην οικονομικη κατευθυνση. Οι εξετασεις δεν ειναι καθολου μακρια ,μα ειμαι σε ενα πολυ μεγαλο διλλημα. Απο μικρη ειχα μια κλιση στα οικονομικα και ημουν αποφασισμενη πως με αυτον τον κλαδο θα ηθελα να ασχοληθω. Παρ'ολα αυτα εχω αρχισει να σκεφτομαι εδω και αρκετους μηνες το ενδεχομενο των ναυτιλιακων,καθως η ναυτιλια ειναι ενας απο τους σημαντικοτερους κλαδους στην Ελλαδα και απο οτι ειδα στο πραγραμμα σπουδων, σχετιζεται σε μεγαλο βαθμο με οικονομικους ορους. Ο στοχος μου ειναι να ασχοληθω με κατι στο οποιο εχω δυνατοτητες και επιλογες να αναπτυχθω και οπως εγω επιθυμω αλλα και με βαση της ζητηση της αγορας. Το εξωτερικο μεχρι στιγμης αποτελει την τελευταια επιλογη μου ,καθως θελω ν προσπαθησω εδω στην Ελλαδα οσο μπορω και αν δω πως οντως δεν υπαρχει μελλον για μενα, να φυγω. Εχω β1 στα γερμανικα, το οποιο μπορω να εξελιξω ακομα περισσοτερο και proficiency στα αγγλικα. Με αυτα λοιπον πιστευετε πως θα πρεπει να επιλεξω τα ναυτιλιακα(χιος η πειραιας) που ειναι μια καλη περιπτωση ,αμεση και με πιθανη απορροφιτικοτητα ή αφου τελειωσω ενα οικονομικο πανεπιστημιο και εχοντας καλυτερη επιγνωση των πραγματων να εξειδικευτω στα ναυτιλιακα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Στο ιδιο ακριβως διλημμα με εσενα βρισκομουν κι εγω την περασμενη χρονια. Σιγουρα ο κλαδος των οικονομικων ειναι πιο ευρυς και γενικος απο αυτον των ναυτιλιακων, ενω τα ναυτιλιακα ισως αποτελουν εξειδικευμενο κλαδο, ο οποιος ομως κρατα ακομα γερα παρα την οικονομικη κατασταση που επικρατει. Και απο τις 2 σχολες βεβαια μπορεις να απορροφηθεις υστερα σε οποιονδηποτε οικονομικο τομεα. Μην εχοντας αρκετες γνωσεις για να σε κατατοπισω στην καλυτερη επιλογη ,καθως ειμαι πρωτοετης, πιστευω πως θα πρεπει να διαλεξεις τη σχολη η οποια θα σου αρεσει περισσοτερο. Δες τα μαθηματα , κανε την ερευνα σου και επελεξε αυτο που σε εντυπωσιαζει και σου προκαλει μεγαλυτερο ενδιαφερον. Θα σου προτεινα να μην σκεφτεις τοσο την επαγγελματικη αποκατασταση. Νομιζω πως θα ηταν καλυτερο να επιλεξεις αυτο που σου αρεσει, γιατι θα περασεις 4 χρονια ασχολουμενη με αυτο. Πρεπει να ειναι κατι που να το αγαπας! Προσωπικα επελεξα τα ναυτιλιακα, επειδη μου αρεσε περισσοτερο(υστερα απο πολλη σκεψη βεβαια) και γιατι το προπτυχιακο το ειχα "σιγουρο", ενω το μεταπτυχιακο το θεωρησα μακρινη υποθεση κι οχι τοσο "σιγουρη". Ευχομαι να κανεις την καλυτερη για εσενα επιλογη. Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialenaioan

Νεοφερμένος

Η marialenaioan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Σε ποιο τμημα περασες ; χιου ή πειραια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να σπουδάσεις ναυτιλιακών σπουδών και να χωθείς με ενα μεταπτυχιακό Διοίκησης Επιχειρήσεων.Τηη σχολή στην χιο την δηλώνεις χωρίς ειδικό μάθημα ενώ στον Πειραιά θελεις και αγγλικά ειδικό μάθημα.Η μεγαλύτερη πρόσληψη φοιτητών είναι απο χίο γιατί εκεί υπάρχει έντονη εφοπλιστική παρουσία. Πρόσεξε το ότι σπουδάζεις ναυτιλιακά δεν σημαίνει ότι μπορέίς να εργάζεσαι μόνο σε ναυτιλιακές αλλά και σε τράπεζα αλλά και ως λογιστής σε δικό σου γραφείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Σε ποιο τμημα περασες ; χιου ή πειραια;
Ειμαι στο τμημα του πειραια. Σε οτι μπορω να σου φανω χρησιμη σχετικα με τη σχολη, ειμαι στη διαθεση σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ως πρωτοετής και εγώ στο τμήμα Ναυτιλίας της Χίου,έχω να σου επισημάνω τα εξής: κοίταξε το πρόγραμμα σπουδών των σχολών που σε ενδιαφέρουν,καθώς και τα μαθήματα,έτσι ώστε να έχεις μια εικόνα και να ξέρεις αν είναι στα ενδιαφέτοντα σου.Επίσης στο τμήμα της Χίου,γίνεται πολύ καλή δουλειά από καθηγητές και μας τονίζουν συνεχώς το μεγάλο ποσοστό απορροφητικότητας της σχολής.Ό,τι χρειαστείς για τη Χίο,στείλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snol

Νεοφερμένος

Η snol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Καλημέρα!
Θα κάνω 6% και ενδιαφέρομαι γι' αυτό που φοβήθηκα(ν) να επιλέξω πέρυσι..

Μου αρέσει να φωτογραφίζω, αλλά και να βιντεοσκοπώ. Ο κινηματογράφος και τα ντοκιμαντέρ μού κεντρίζουν το ενδιαφέρον - η παραγωγή-δημιουργία τους, δηλαδή -, και ιδιαίτερα το τεχνικό κομμάτι, δηλαδή η ιδέα του να 'μαι ένα από τα άτομα που χειρίζονται κάμερες, είναι υπεύθυν@ όποιων επεξεργασιών, μοντάζ, κ.λπ. Σίγουρα θα 'θελα και κάποια ελεύθερα μαθήματα σχετικά με την ιστορία του κινηματογράφου και της τέχνης γενικότερα.. Αλλά θέλω να πω πως δε θα με ενδιέφερε η "θεωρητική" επαγγελματική ενασχόληση με το αντικείμενο (αναλύσεις, κριτικές, κ.λπ. - ΕΔΩ ΓΕΛΑΤΕ).

Τα τμήματα που σκέφτομαι είναι τα εξής:
α) Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών Τ.Ε.Ι.ΑΘ
β) Κινηματογράφου Α.Π.Θ
γ) Πληροφορική Α.Π.Θ, κατεύθυνση Ψηφιακών Μέσων

Προσωπική άποψη:
*αν και το (β) προσφέρει πιο ευρύ φάσμα γνώσεων, η πόλη της Θεσσαλονίκης προσφέρει στ@ φοιτητ@ της λιγότερες δυνατότητες απ' ό,τι η Αθήνα
*το (γ) έχει αρκετά τεχνικά μαθήματα σχετικά με τον ήχο και την εικόνα - στην κατ. των Ψηφιακών Μέσων, πάντα-, ωστόσο εμβαθύνει περισσότερο στον κλάδο της Πληροφορικής, όπως και είναι αναμενόμενο

Τιιιιιι προτείνετε;

υ.γ. Το Τεχνών Ήχου και Εικόνας Κέρκυρας (<3) απορρίπτεται λόγω τοποθεσίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καλημέρα!
Θα κάνω 6% και ενδιαφέρομαι γι' αυτό που φοβήθηκα(ν) να επιλέξω πέρυσι..

Μου αρέσει να φωτογραφίζω, αλλά και να βιντεοσκοπώ. Ο κινηματογράφος και τα ντοκιμαντέρ μού κεντρίζουν το ενδιαφέρον - η παραγωγή-δημιουργία τους, δηλαδή -, και ιδιαίτερα το τεχνικό κομμάτι, δηλαδή η ιδέα του να 'μαι ένα από τα άτομα που χειρίζονται κάμερες, είναι υπεύθυν@ όποιων επεξεργασιών, μοντάζ, κ.λπ. Σίγουρα θα 'θελα και κάποια ελεύθερα μαθήματα σχετικά με την ιστορία του κινηματογράφου και της τέχνης γενικότερα.. Αλλά θέλω να πω πως δε θα με ενδιέφερε η "θεωρητική" επαγγελματική ενασχόληση με το αντικείμενο (αναλύσεις, κριτικές, κ.λπ. - ΕΔΩ ΓΕΛΑΤΕ).

Τα τμήματα που σκέφτομαι είναι τα εξής:
α) Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών Τ.Ε.Ι.ΑΘ
β) Κινηματογράφου Α.Π.Θ
γ) Πληροφορική Α.Π.Θ, κατεύθυνση Ψηφιακών Μέσων

Προσωπική άποψη:
*αν και το (β) προσφέρει πιο ευρύ φάσμα γνώσεων, η πόλη της Θεσσαλονίκης προσφέρει στ@ φοιτητ@ της λιγότερες δυνατότητες απ' ό,τι η Αθήνα
*το (γ) έχει αρκετά τεχνικά μαθήματα σχετικά με τον ήχο και την εικόνα - στην κατ. των Ψηφιακών Μέσων, πάντα-, ωστόσο εμβαθύνει περισσότερο στον κλάδο της Πληροφορικής, όπως και είναι αναμενόμενο

Τιιιιιι προτείνετε;

υ.γ. Το Τεχνών Ήχου και Εικόνας Κέρκυρας (<3) απορρίπτεται λόγω τοποθεσίας
Καλημέρα,έχω γνωστούς στα α,β αλλα και στο τεχνών ήχου και εικόνας. Θα σου πω 2-3 πράγματα και γι'αυτο.
Πέρσι πέρασε ενα συγγενικό μου πρόσωπο στο ΤΕΙ Φωτογραφιας και μέχρι στιγμής είναι αρκετά ευχαριστημένη.Ειδικά πρώτο έτος είναι αρκετά ενδιαφέρον,τους βαζουν να κάνουν σχέδιο,ταινίες μικρού μήκους,φωτογραφήσεις με ορισμένο θέμα κτλ αλλα βαριέται απίστευτα το θεωρητικό κομμάτι (οκ υποκειμενικό αυτό)
Όσον αφορά το τμήμα Κινηματογράφου πέρασε ένας γνωστός μου πριν μερικά χρόνια,δεν ήταν ακριβώς αυτό που περίμενε και την επόμενη χρονιά έκανε 10% Γι'αυτό θα σου πρότεινα -αν δε το'χεις κάνει ηδη- να συμβουλευτεις μερικούς φοιτητές του τμήματος.
Για το τεχνών ήχου και εικόνας,πρόσφατα ειχα μια κουβέντα γι'αυτό και μου ειπαν τα καλύτερα λόγια.Προσφέρει ένα ευρύ φάσμα γνώσεων στις οπτικοακουστικες τέχνες και σου δίνει κάμποσα επαγγελματικά δικαιώματα και αν θυμάμαι καλα έχει πολλές κατευθύνσεις.Καταλαβαίνω οτι η πόλη είναι ένα θέμα,ειδικά για άτομα που έμεναν σε μεγάλες πολεις.
Σου προτείνω να επιλέξεις το τμήμα φωτογραφίας και οπτικοακουστικών τεχνών.Όπως και να'χει ρωτα φοιτητές κάθε τμήματος ωστε να εχεις ολοκληρωμένη αποψη.

btw σε νιωθω, περσι φοβηθηκα(ν) να τα βάλω υψηλά στο μηχανογραφικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλημέρα,έχω γνωστούς στα α,β αλλα και στο τεχνών ήχου και εικόνας. Θα σου πω 2-3 πράγματα και γι'αυτο.
Πέρσι πέρασε ενα συγγενικό μου πρόσωπο στο ΤΕΙ Φωτογραφιας και μέχρι στιγμής είναι αρκετά ευχαριστημένη.Ειδικά πρώτο έτος είναι αρκετά ενδιαφέρον,τους βαζουν να κάνουν σχέδιο,ταινίες μικρού μήκους,φωτογραφήσεις με ορισμένο θέμα κτλ αλλα βαριέται απίστευτα το θεωρητικό κομμάτι (οκ υποκειμενικό αυτό)
Όσον αφορά το τμήμα Κινηματογράφου πέρασε ένας γνωστός μου πριν μερικά χρόνια,δεν ήταν ακριβώς αυτό που περίμενε και την επόμενη χρονιά έκανε 10% Γι'αυτό θα σου πρότεινα -αν δε το'χεις κάνει ηδη- να συμβουλευτεις μερικούς φοιτητές του τμήματος.
Για το τεχνών ήχου και εικόνας,πρόσφατα ειχα μια κουβέντα γι'αυτό και μου ειπαν τα καλύτερα λόγια.Προσφέρει ένα ευρύ φάσμα γνώσεων στις οπτικοακουστικες τέχνες και σου δίνει κάμποσα επαγγελματικά δικαιώματα και αν θυμάμαι καλα έχει πολλές κατευθύνσεις.Καταλαβαίνω οτι η πόλη είναι ένα θέμα,ειδικά για άτομα που έμεναν σε μεγάλες πολεις.
Σου προτείνω να επιλέξεις το τμήμα φωτογραφίας και οπτικοακουστικών τεχνών.Όπως και να'χει ρωτα φοιτητές κάθε τμήματος ωστε να εχεις ολοκληρωμένη αποψη.

btw σε νιωθω, περσι φοβηθηκα(ν) να τα βάλω υψηλά στο μηχανογραφικό μου.

Καλημέρα!
Θα κάνω 6% και ενδιαφέρομαι γι' αυτό που φοβήθηκα(ν) να επιλέξω πέρυσι..

Μου αρέσει να φωτογραφίζω, αλλά και να βιντεοσκοπώ. Ο κινηματογράφος και τα ντοκιμαντέρ μού κεντρίζουν το ενδιαφέρον - η παραγωγή-δημιουργία τους, δηλαδή -, και ιδιαίτερα το τεχνικό κομμάτι, δηλαδή η ιδέα του να 'μαι ένα από τα άτομα που χειρίζονται κάμερες, είναι υπεύθυν@ όποιων επεξεργασιών, μοντάζ, κ.λπ. Σίγουρα θα 'θελα και κάποια ελεύθερα μαθήματα σχετικά με την ιστορία του κινηματογράφου και της τέχνης γενικότερα.. Αλλά θέλω να πω πως δε θα με ενδιέφερε η "θεωρητική" επαγγελματική ενασχόληση με το αντικείμενο (αναλύσεις, κριτικές, κ.λπ. - ΕΔΩ ΓΕΛΑΤΕ).

Τα τμήματα που σκέφτομαι είναι τα εξής:
α) Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών Τ.Ε.Ι.ΑΘ
β) Κινηματογράφου Α.Π.Θ
γ) Πληροφορική Α.Π.Θ, κατεύθυνση Ψηφιακών Μέσων

Προσωπική άποψη:
*αν και το (β) προσφέρει πιο ευρύ φάσμα γνώσεων, η πόλη της Θεσσαλονίκης προσφέρει στ@ φοιτητ@ της λιγότερες δυνατότητες απ' ό,τι η Αθήνα
*το (γ) έχει αρκετά τεχνικά μαθήματα σχετικά με τον ήχο και την εικόνα - στην κατ. των Ψηφιακών Μέσων, πάντα-, ωστόσο εμβαθύνει περισσότερο στον κλάδο της Πληροφορικής, όπως και είναι αναμενόμενο

Τιιιιιι προτείνετε;

υ.γ. Το Τεχνών Ήχου και Εικόνας Κέρκυρας (<3) απορρίπτεται λόγω τοποθεσίας



Παιδιά με ενδιαφέρει κι εμένα το τμήμα φωτογραφίας για το 6% αλλά εγώ ήμουν θεωρητική κατέυθυνση.Μπορώ να το δηλώσω τώρα ή όχι;; :worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Παιδιά με ενδιαφέρει κι εμένα το τμήμα φωτογραφίας για το 6% αλλά εγώ ήμουν θεωρητική κατέυθυνση.Μπορώ να το δηλώσω τώρα ή όχι;; :worry::hmm:

Με το παλιο σύστημα η σχολή ηταν στο 4ο επιστημονικό πεδίο :/:
Αν ειχες μαθηματικά γενικής ως μαθημα επιλογης νομίζω οτι μπορείς να το δηλώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snol

Νεοφερμένος

Η snol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
θενκιου για την απάντηση, ultraviolence!

κι εγώ ξέρω πως η λειτουργία "κάτω" είναι καλύτερη σε σχέση με "πάνω". Απλά λέω μήπως αξίζει για όποιους λόγους του απθ.. Για το τμήμα στην Κέρκυρα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια + παίζει να έχει το πιο ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών σε σύγκριση με τα άλλα δύο.. Αλλά η Κέρκυρα μού αρέσει μόνο το καλοκαίρι και το φθινόπωρο + είναι πανάκριβη / @ αδερφ@ μου σπουδάζει εκεί και έχω πάει και χειμώνα..:\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Juan2544

Νεοφερμένος

Ο Juan2544 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχει ερθει η ωρα να επιλεξω σε ποια σχολη θελω να φοιτησω τα επομενα 4 χρονια της ζωης μου. Το προβλημα ειναι οτι ειμαι αναμεσα σε τρεις σχολες που ολες μου κινουν το ενδιφερων 1.ΑΕΝ Μηχανικων 2.Μηχανολογων Μηχανικων (Πειραια) και 3.Μηχανικων Τεχνολογιας Πετρελαιου και Φυσικου Αεριου(Καβαλα). Θα ηθελα τις γνωμες για αυτες τις σχολες και για το αν μετα απο την ΑΕΝ μπορω να κανω μεταπτυχιακο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelistsio

Νεοφερμένος

Ο aristotelistsio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Λοιπόν το όνειρο μου απο οταν με θυμαμε ειναι να γινω ντεντεκτιβ και να λυνω υποθεσεις όπως αυτες που βλεπουμε στην τηλεοραση :P.
έψαξα λιγο και απο οτι καταλαβα πρεπει πρωτα να παω στην σχολη αξιωματικων της ελληνικης αστυνομιας και μετα να παω σε μια απο τις ειδικες υπηρεσιες? αλλα δεν βρισκω τμημα ανθρωποκτονιων και νομιζω οτι σε τετοιο τμημα ειναι αυτο που ψαχνω. Μπορει καποιος να με προσανατολησει και να με πει τι ακριβως πρεπει να κανω για να γινω αυτο που θελω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Λοιπόν το όνειρο μου απο οταν με θυμαμε ειναι να γινω ντεντεκτιβ και να λυνω υποθεσεις όπως αυτες που βλεπουμε στην τηλεοραση :P.
έψαξα λιγο και απο οτι καταλαβα πρεπει πρωτα να παω στην σχολη αξιωματικων της ελληνικης αστυνομιας και μετα να παω σε μια απο τις ειδικες υπηρεσιες? αλλα δεν βρισκω τμημα ανθρωποκτονιων και νομιζω οτι σε τετοιο τμημα ειναι αυτο που ψαχνω. Μπορει καποιος να με προσανατολησει και να με πει τι ακριβως πρεπει να κανω για να γινω αυτο που θελω?

Ya but real life is too thug man it's not like movies :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Λοιπόν το όνειρο μου απο οταν με θυμαμε ειναι να γινω ντεντεκτιβ και να λυνω υποθεσεις όπως αυτες που βλεπουμε στην τηλεοραση :P.
έψαξα λιγο και απο οτι καταλαβα πρεπει πρωτα να παω στην σχολη αξιωματικων της ελληνικης αστυνομιας και μετα να παω σε μια απο τις ειδικες υπηρεσιες? αλλα δεν βρισκω τμημα ανθρωποκτονιων και νομιζω οτι σε τετοιο τμημα ειναι αυτο που ψαχνω. Μπορει καποιος να με προσανατολησει και να με πει τι ακριβως πρεπει να κανω για να γινω αυτο που θελω?

Δεν είμαι σίγουρος γιατί εγώ έχω βγάλει ασοεε, αλλά έχω έναν φίλο που τελείωσε αξιωματικών και μου πε μόνο από κει μπορεί κάποιος να εξιχνιάζει υποθέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Γεια σε όλους σας. Είμαι νέος στο site. Λοιπόν αρχικά τώρα σε λίγο καιρό θα αρχίσω καλοκαιρινά μαθήματα για την Γ λυκείου.
Το θέμα μου είναι πως δεν είμαι ακόμα σίγουρος για την κατεύθυνση την οποία θα ακολουθήσω... Είμαι ανάμεσα στο πεδίο οικονομικών και πληροφορικής και στο θετικό.. Από την μία βρίσκω πολύ ενδιαφέρον τα οικονομικά αλλά από την άλλη πιστεύω θα μου άρεσε και το πολυτεχνείο.. Βέβαια για ελάχιστο μου αρέσουν περισσότερο τα οικονομικά χωρίς να έχω ασχοληθεί προφανώς. Είμαι πραγματικά μπερδεμένος.:hmm::hmm: Πολλοί το υποτιμούν το οικονομικό γύρω μου και δίνουν παραπάνω κύρος στο πολυτεχνείο.. Ξέρω ότι οι προοπτικές στην Ελλάδα είναι εξίσου κακές και για του δύο κλάδους αλλά είμαι διατεθειμένος ακόμα και για εξωτερικό στο μέλλον.
Κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη από όλους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οταν λες πολυτεχνειο σε ποιο τμημα αναφερεσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εμμ δεν ξέρω ακόμα.. κανα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών ή μηχανολόγων μηχανικών και αλλα μου αρέσουν όμως.. παντως οχι αρχιτεκτονική και πολιτικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top