Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Επίσης αν δεν κάνω λάθος στο τμήμα πολιτικών μηχανικών του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης με ένα επιπλέον έτος αποκτάς τα αντίστοιχα δικαιώματα του πανεπιστημίου. Ωστόσο δεν είμαι 100% σίγουρη γι αυτή την πληροφορία. Για κάτι παρεμφερές ωραία σχολή έχω ακούσει ότι είναι η αρχιτεκτονικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
"Το όνειρο του Αρχιτέκτονα είναι ο εφιάλτης του Μηχανικού..."
Ισχύει αυτό που λένε?! :)
Ναι ισχυει και το πρωτοακουσα οταν μπηκα στην σχολη,αλλα ακομα δεν το εχω διαπιστωσει στην πραξη.Καθηγητης μας εχει πει πως επειδη οι αρχιτεκτονες κανουν περιεργα σχεδια δεν μπορουν να σταθουν στατικα μετα και ταλαιπωρειται ο πολιτικος μηχανικος στην στατικη μελετη.
Ον τοπικ η αρχιτεκτονικη δεν ειναι καθολου παρεμφερης σχολη με τους πολιτικους μηχανικους.Ενταξει συνεργαζονται μεταξυ τους,αλλα ο αρχιτεκτονας σχεδιαζει κυριως,ενω ο μηχανικος χρησιμοποιει μαθηματικα εργαλεια για να κατασκευασει διαφορες υποδομες.Η πρωτη σχολη εχει ελαχιστα μαθηματικα/φυσικη ενω η δευτερη ειναι γεματη απο αυτα.Αυτα τα λεω απο οσα εχω ακουσει και δει.Ακομα ειμαι σε μικρο ετος και οσο προχωραω τοσο πιο καλα σχηματιζω μια ολοκληρωμενη αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Ναι ισχυει και το πρωτοακουσα οταν μπηκα στην σχολη,αλλα ακομα δεν το εχω διαπιστωσει στην πραξη.Καθηγητης μας εχει πει πως επειδη οι αρχιτεκτονες κανουν περιεργα σχεδια δεν μπορουν να σταθουν στατικα μετα και ταλαιπωρειται ο πολιτικος μηχανικος στην στατικη μελετη.
Ον τοπικ η αρχιτεκτονικη δεν ειναι καθολου παρεμφερης σχολη με τους πολιτικους μηχανικους.Ενταξει συνεργαζονται μεταξυ τους,αλλα ο αρχιτεκτονας σχεδιαζει κυριως,ενω ο μηχανικος χρησιμοποιει μαθηματικα εργαλεια για να κατασκευασει διαφορες υποδομες.Η πρωτη σχολη εχει ελαχιστα μαθηματικα/φυσικη ενω η δευτερη ειναι γεματη απο αυτα.Αυτα τα λεω απο οσα εχω ακουσει και δει.Ακομα ειμαι σε μικρο ετος και οσο προχωραω τοσο πιο καλα σχηματιζω μια ολοκληρωμενη αποψη.
Είχα ακούσει το αντίθετο. Πως ο Αρχιτέκτονας χρειάζεται περισσότερα μαθηματικά από τον Μηχανικό... :hmm::worry: ...
Εγώ αν ήμουν καλός στα μαθηματικά, αρχιτεκτονική θα ήθελα. Ένας θείος μου είναι Πολιτικός Μηχανικός και δεν χρησιμοποιεί ιδιαίτερα τα μαθηματικά. Ωστόσο, ένας ξάδερφός μου Αρχιτέκτονας, δεν προλαβαίνει να κάνει γεωμετρικές (και όχι μόνο) πράξεις... :confused::/::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είχα ακούσει το αντίθετο. Πως ο Αρχιτέκτονας χρειάζεται περισσότερα μαθηματικά από τον Μηχανικό... :hmm::worry: ...
Εγώ αν ήμουν καλός στα μαθηματικά, αρχιτεκτονική θα ήθελα. Ένας θείος μου είναι Πολιτικός Μηχανικός και δεν χρησιμοποιεί ιδιαίτερα τα μαθηματικά. Ωστόσο, ένας ξάδερφός μου Αρχιτέκτονας, δεν προλαβαίνει να κάνει γεωμετρικές (και όχι μόνο) πράξεις... :confused::/::eek:

Ότι να ναι. Σίγουρα οι πολιτικοί έχουν πιο πολλά μαθηματικά. Αν ο ξάδερφος σου δεν προλαβαίνει να κάνει πράξεις στους αρχιτέκτονες καλά που δεν πήγε πολιτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμείς προς το παρόν (δευτερο ετος) είχαμε μόνο δυο μαθηματα στατικής και τωρα κανουμε για σκυρόδεμα.. Στην Αθηνα νομιζω ειχαν και μαθηματα μαθηματικών και στη Θεσσαλονικη γεωμετρία. Η κάθε σχολη εχει διαφορετικά μαθηματα αλλα σε καμια περίπτωση δεν εχουμε περισσοτερα μαθηματικά απο τους πολιτικούς μηχανικούς. Γενικα στην αρχιτεκτονικη δίνεται βαρύτητα στη σύνθεση ώστε να αναπτύξεις τον δικό σου τροπο σκέψης και να αποκτήσεις γνώσεις για να σχεδιάσεις ενα κτηριο,κανουμε μακετες,σχεδια... Και κυρίως, ασχολούμαστε παρα παρα πολυ με ψηφιακά προγράμματα,απο Photoshop,προγράμματα 3d αναπαράστασης και autocad μέχρι και προγράμματα ήχου και σχετικα με το βιντεο. Οι πολιτικοί μηχανικοί ασχολούνται πιο πολυ με τα στατικά και υπολογισμούς,εμείς ενω μεν μαθαίνουμε τα βασικα,ασχολουμαστε περισσότερο με τον χώρο,την αισθητική,κτλ. Και επίσης έχουμε απαιτητικές εργασίες για όλα τα μαθήματα,κάθε εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ποια απο τις 3 σχολες νομικης ειναι η καλυτερη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Παιδια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ποια απο τις 3 σχολες νομικης ειναι η καλυτερη?

Ο καθενας θα σου πει τα δικα του και η αληθεια ειναι οτι καθε σχολη εχει τα δυνατα της σημεια. Μετα ειναι και τι σου ταιριαζει, νομικη δεν ειναι μονο να μαθαινεις απ' εξω νομικες διαταξεις. Εγω προσωπικα την Θεσσαλονικη, λογω της φιλελευθερης παραδοσης που εχει στον ποινικο τομεα δεν θα την αλλαζα, στην Αθηνα πιστευω δεν θα την παλευα. Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει εξαιρετικους επιστημονες και εκει, απλα διαφωνουμε... Ουτε νομιζω οτι η Κομοτηνη ''υστερει'' σε σχεση με τις αλλες δυο νομικες, κομπλεξισμο το θεωρω που ακουγεται καμια φορα απο μερικους που σπουδαζουν Αθηνα και Θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Αν δεν στηρίξεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ε, λιγο πολυ για ολους ισχυει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Υπάρχουν όμως και αντικειμενικά στοιχεία όπως οι κατατάξεις και η διεθνής αναγνώριση. Οπότε κάνε τις αναγωγές σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Καταρχας τα ranking στα ελληνικα πανεπιστημια καθε χρονο παιζουν

Τελειως ενδεικτικα απο QS World University Rankings:

2013: στις 150-200 καλυτερες νομικες του ΑΠΘ, αφαντο το ΕΚΠΑ
https://www.topuniversities.com/univ...region=+country=+faculty=+stars=false+search=

2014: απουσιαζουν και οι δυο
https://www.topuniversities.com/univ...region=+country=+faculty=+stars=false+search=

2015: στις 150-200 καλυτερες το ΕΚΠΑ, απουσιαζει το ΑΠΘ
https://www.topuniversities.com/univ...region=+country=+faculty=+stars=false+search=

Κατα δευτερον ολοι οι δικαστες, και οσοι κανουν μεταπτυχιακα και διδακτορικα παγκοσμιως σε πανεπιστημια οπως Harvard, LSE και Cambridge, και δεν εχουν τελειωσει το υπερδοξασμενο τμημα που λεγεται Νομικη ΕΚΠΑ, μαλλον πρεπει να βαλουν την γατα τουυς να κλαιει...

Κατα τριτον η ολη ιστορια ''ποιο απο ολα τα τμηματα σε ολη την Ελλαδα την εχει μεγαλυτερη'' σε ολα τα τμηματα, οχι μονο στη Νομικη, απ' την μια με αφηνει αδιαφορο, απο την αλλη με κανει να γελαω. Οταν περασουν τα φοιτικα χρονακια, και βγει κανεις στο επαγγελμα και καταλαβει τι π...σα πεφτει, ολο αυτο φανταζει τοσο βλακωδες, οσο φανταζε βλακωδες και οταν τελειωσαμε το δημοτικο, το ποιου ο μπαμπας ειναι καλυτερος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Η Νομική της Αθήνας το 2013 είχε κλείσει για μήνες και από ομοϊδεάτες...πάντως όχι δικούς μου. Συνεπώς, είναι λογικό να μην υπάρχει σε αυτή τη λίστα. Είναι τοις πάσι γνωστό ότι η Νομική Αθηνών είναι αυτή που βγαίνει πρώτη στους διεθνείς διαγωνισμούς κάθε χρόνο και αυτή επίσης που διατηρεί τη φήμη περισσότερο έξω. Αυτό δεν είναι μια υποκειμενική κρίση, όπως γνωρίζεις.

Από κάθε Νομική μπορεί κάποιος να πετύχει και δεν ισχυρίστηκα το αντίθετο. Υπάρχουν όμως κάποιες διαφοροποιήσεις ενίοτε και +/- που αποκτάς, και μιας και ξέρεις λοιπόν από αγορά εργασίας και πόσο ανταγωνιστικός είναι ο κλάδος μας, γνωρίζεις φαντάζομαι ότι στα γραφεία της Αθήνας και της νότιας Ελλάδας το χαρτί από Αθήνα εκτιμάται περισσότερο. Στην Θεσσαλονίκη ίσως να εκτιμάται περισσότερο της Θεσσαλονίκης, εσύ το γνωρίζεις καλύτερα.

Μμμ, ναι, να μην συγκρίνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη, μόνο που εσύ εξαίρεις πρώτος τη Θεσσαλονίκη προσθέτοντας ότι στην Αθήνα δεν θα την πάλευες (πράγματι, είναι πιο απαιτητική...). Κοίτα λοιπόν το σπίτι σου και άσε εμάς που μπορεί να μην πάμε στο Harvard. :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Το επιπεδο και η συμπεριφορα των φοιτητων πως ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Το επιπεδο και η συμπεριφορα των φοιτητων πως ειναι;
Στοίχημα ότι ένα μεγάλο μέρος των φοιτητών έχουν καβαλήσει το καλάμι και περιμένουν να βγουν Λυκουρέζοι.:whistle: Ας μας το επιβεβαιώσει κάποιος παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Το επιπεδο και η συμπεριφορα των φοιτητων πως ειναι;

Στοίχημα ότι ένα μεγάλο μέρος των φοιτητών έχουν καβαλήσει το καλάμι και περιμένουν να βγουν Λυκουρέζοι.:whistle: Ας μας το επιβεβαιώσει κάποιος παρακαλώ.
Από τη δική μου οπτική θα έλεγα ότι δεν βρίσκεις και τα πιο αγνά άτομα του κόσμου. Υπάρχει μια έπαρση. Βέβαια υπάρχουν πάντα φωτεινές εξαιρέσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Μμμ, ναι, να μην συγκρίνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη, μόνο που εσύ εξαίρεις πρώτος τη Θεσσαλονίκη προσθέτοντας ότι στην Αθήνα δεν θα την πάλευες (πράγματι, είναι πιο απαιτητική...). Κοίτα λοιπόν το σπίτι σου και άσε εμάς που μπορεί να μην πάμε στο Harvard. :cry_x:

Πραγματικα αν δεν το εχεις σκεφτει να πας για πολιτικος, σκεψου το, εχεις ηδη το απαραιτητο προσον να διαστρεφεις το τι λεει καποιος.

Ξαναδιαβασε τι εγραψα: πουθενα δεν αναφερω οτι η Νομικη ΑΠΘ ειναι η γ@μ@τη σχολη, αλλα οτι θεωρω παιδαριωδες το να ακουω και το αντιθετο.

Επισης εγραψα για ενα συγκεκριμενο τομεα οτι εγω δεν θα την παλευα, οχι λογω του αν ειναι καλος ή οχι αλλα επειδη δεν συμφωνω με τις περισσοτερες απο τις αποψεις που εκφραζουν οι καθηγητες. Για τους οποιους επισης επισημανα οτι κατα τα λοιπα ειναι εξαιρετικοι επιστημονες,απλως εγω διαφωνω σε πολλα σημεια μαζι τους.

Για ολα τα υπολοιπα, περι ορεξως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δηλαδη μου συνιστατε να επιλεξω τη νομικη ως κλαδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Δεν ανέφερα ότι η Νομική ΑΠΘ δεν είναι καλή σχολή. Το ότι μια σχολή διατηρεί καλύτερο όνομα από μια άλλη, δεν καθιστά τη δεύτερη κακή επιλογή. Και προσέθεσα ότι αυτός που θα προσπαθήσει μπορεί να πετύχει από οπουδήποτε. Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται θα πω εγώ. :P

Η κοπέλα ρώτησε πού είναι καλύτερα να σπουδάσει, όχι με ποια γνώμη συμφωνείς. Και ειδικά αναφέρεσαι και στον ποινικό τομέα για τον οποίο φημίζεται συγκεκριμένα η Αθήνα και έχει όλα τα γνωστά ονόματα του ποινικού νομικού κόσμου. Και δεν το λέω επειδή είναι Αθήνα, αλλά επειδή έχει το όνομα στον τομέα. Πραγματικά για όποιον άλλον τομέα μιλούσες θα σε πίστευα ότι όντως μπορεί το ΑΠΘ να έχει καλύτερη φήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Δηλαδη μου συνιστατε να επιλεξω τη νομικη ως κλαδο?

Μεγαλη κουβεντα αυτο :D

Δεν ειναι μονο το επαγελματικο κομματι, ειναι και το προσωπικο, κατα ποσο ταιριαζει σε καποιον αναλογα με τα ενδιαφεροντα, την προσωπικοτητα, κτλ κτλ. Αν δεν ξερεις τον αλλον, δυσκολο να απαντησεις με ενα ναι ή ενα οχι. Οποτε το ερωτημα τιθεται αλλιως: εσενα σου αρεσει η Νομικη, οσο τελος παντων εχεις εικονα για το αντικειμενο σε αυτη την ηλικια ή θα πας εκει επειδη απλα εισαι θεωρητικη κατευθυνση και εισαι καλη μαθητρια (συναγω το θηλυκο απο το nick) και ενδεχομενως (; ) σου λεν να πας εκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μεγαλη κουβεντα αυτο :D

Δεν ειναι μονο το επαγελματικο κομματι, ειναι και το προσωπικο, κατα ποσο ταιριαζει σε καποιον αναλογα με τα ενδιαφεροντα, την προσωπικοτητα, κτλ κτλ. Αν δεν ξερεις τον αλλον, δυσκολο να απαντησεις με ενα ναι ή ενα οχι. Οποτε το ερωτημα τιθεται αλλιως: εσενα σου αρεσει η Νομικη, οσο τελος παντων εχεις εικονα για το αντικειμενο σε αυτη την ηλικια ή θα πας εκει επειδη απλα εισαι θεωρητικη κατευθυνση και εισαι καλη μαθητρια (συναγω το θηλυκο απο το nick) και ενδεχομενως (; ) σου λεν να πας εκει;
Περισσοτερο το επιλεγω απο αποψη αποκαταστασης, αλλα και κυρους. Σε σχεση με τις υπολοιπες σχολες μου αρεσει περισσοτερο. Η διαδικασια των πανελληνιων πως σου φανηκε? Τις περιμενες δυσκολοτερες ή οχι? Ειναι τελικα τοσο δυσκολο οσο το λενε να περασεις νομικη ή οχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top