xrhsths9297

Νεοφερμένος

Η xrhsths9297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
με τοσα μορια εισαι μεσα στην πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ . ετσι πιστευω
Εσυ σπουδαζεις στους Πολιτικους του ΕΜΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisSfakia

Νεοφερμένος

Ο ChrisSfakia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Βιοτεχνολογία στο Γεωπονικό πόσα μαθήματα έχει ρε παιδιά; Λένε 115 αλλά εγώ βρίσκω 55 στο πρόγραμμα σπουδών της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
να βάλω και ένα link,ίσως βοηθήσει,ίσως μπερδέψει δεν ξέρω
με επιφύλαξη το βάζω δεν ξέρω αν ισχύουν όσα λέει

https://mystudentpass.gr/archives/24866

και περισσότερα στο blog του
https://theodore-katsanevas.blogspot.gr/2015/03/blog-post_31.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Πω, εντάξει. Το έχω κουράσει πολυυύ το πράγμα. :P Εν τέλει, μάλλον περνάω ΟΠΑ και είμαι αισιόδοξη.. Κομνηνέ και Harken, merciiii για τις συμβουλές. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
καλα κανεις και το κουραζεις,εδω μπλουζα αγοραζουμε και θελουμε μια μερα
και οι τρεις σχολες που ηθελες ειναι καλες σχολες,οποτε χαμενη δεν θα εβγαινες απο καμια
ΟΠΑ,λοιπον; μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
γνωμη για μηχανικων περιβαλλοντος στην ξανθη? (απο αποψη μαθηματων, καθηγητων και αποκαταστασης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GrigorisKal

Νεοφερμένος

Ο GrigorisKal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.
Εδωσα Πανελληνιες το 2014 και εβγαλα 16.400 μορια απο θεωρητικη. Ειχα πρωτες επιλογες Ψυχολογια κ μετα με επεισε η καθηγητρια μου να βαλω Εργοθεραπεια (που δεν την επιασα) και μετα Λογοθεραπεια. Περασα λοιπον Λογοθεραπεια. Ομολογω δεν εβαλα πολυ σκεψη για να κανω το μηχανογραφικο, απλα ακουσα τι μου ελεγε η καθηγητρια (μου εκανε γερη πλυση εγκεφαλου για τη Λογοθεραπεια και τις προοπτικες της και ας ειναι Τει κ.λ.π.). Εγω τοτε ηθελα απλα να φυγω, να παω φοιτητης επιτελους και δεν εδωσα πολυ βαση. Τελος παντων εχει περασει το πρωτο ετος σπουδων μου στη Λογοθεραπεια (Τει Πάτρων) και ομολογω οτι δεν ειναι οπως το ειχα φανταστει. Το αντικειμενο ειναι πολυ εξειδικευμενο και δεν μου πολυαρεσει, ειδα δηλαδη στο e-class και μαθηματα απο επομενα εξαμηνα και μου ηρθε ενα ψιλοσοκ (εχει και τις κλινικες απο του χρονου + εργαστηρια)! Ετσι εκανα ενα 10% και εβαλα παλι πρωτα σχολες ψυχολογιας (που δεν τις πιανω με τα μορια που εχω) και μετα κατευθειαν παιδαγωγικο Πατρας αφου δεν ηξερα τι αλλο να βαλω και αφου πιεστηκα να μη βαλω Αθηνα για οικονομικους κυριως λογους. Μου αρεσει και η φιλολογια, αλλα αν εβαζα θα με πιεζαν ολοι να βαλω το τμημα της πολης μου και να μη σπουδασω αλλου (λογω οικονομικων κυριως) και γενικα θα μου το κοπαναγαν χρονια αν σπουδαζα φιλολογια σε αλλη πολη και δεν θελω να μεινω εδω για πολλους λογους. :knife: Το Παιδαγωγικο ειναι ωραια σχολη με εκπαιδευση σε πολλους τομεις ειδα ΑΛΛΑ εχει τα αρνητικα της επαγγ αποκαταστασης που ειναι χαλια, δεν μπορεις να πας εξωτερικο και γενικα προς το παρον ανεργια πολυ. Και δεν ειμαι και 100% οτι θελω να γινω δασκαλος. Με λιγα λογια ειμαι σε μια φαση τρελου μπερδεματος. Ο Αυγουστος μπαινει και εγω δεν ξερω τι θα κανω αν θα μεινω λογοθεραπεια ή αν θα αλλαξω. Νομιζω οτι η Λογοθεραπεια δεν ειναι για μενα, δεν αγαπαω αυτο που κανω δλδ αλλα το Παιδαγωγικο ειναι;; Θα εκτιμουσα ιδιαιτερα μια βοηθεια, δεν θελω να καταστραφω απο οποιαδηποτε αποφαση, εχω απελπιστει. ποτε δεν ξερω τι θελω. :worry: Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω και εγω να βαλω λογιστικη και χρηματοοικονομικα οπα ή νομικη θεσσαλονικης τα πιανω και τα 2 και μου αρεσουν τα οικονομικα φοβαμαι ομως τα μαθηματικα της σχολης(αν παω νομκη σκεφτομαι τραπεζικο δικαιο ή δικαιο κεφαλαιαγορας για μετα...)
Τι έβαλες τελικά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex98

Νεοφερμένος

Ο alex98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπερα ειμαι μαθητης γ'λυκειου και θα δωσω πανελληνιες το 2016... καλο; κακο; δεν ξερω γιατι ως γεννια του 98 φαγαμε ολες τις αλλαγες στην μαπα.
Ενδιαφερομαι μονο για το 5 πεδιο και θελω να σπουδασω οικονομικα ή ναυτιλιακα.
Πιστευετε ειναι καλυτερο να περασω κατευθειαν ναυτιλιακα(πα.πει) ή να σπουδαδω αρχικα στο οικονομικων επιστημων(εκ.πα) για να αποκτησω ενα καλο υποβαθρο και υστερα ενα μεταπτυχιακο πιο εξειδικευμενο στα ναυτιλιακα, επειδη ειναι ενας κλαδος που με ενδιαφερει :) Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας! Με ενδιαφέρει να επιλέξω το τμήμα Πληροφορικής Θεσσαλονίκης. Είναι καλό τμήμα? Επίσης με διάβασμα είναι εύκολο να το βγάλω ή να προτιμήσω ΤΕΙ μήπως είναι λιγάκι πιο εύκολο. Γενικά είμαι καλός μαθητής και τα πάω καλά , όμως τα πάω μέτρια με τα μαθηματικά αλλά συνεχίζω να προσπαθώ. Θέλω να πω ότι θα συναντήσω δυσκολίες στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης τμήμα Πληροφορική ή αν διαβάζω και προσπαθώ θα τα καταφέρω? είναι και μερικοί καλοί στην πληροφορική που προσπαθούν αλλά τα μαθήματα εκεί είναι δύσκολα και δεν καταφέρνουν να τελειώσουν το πανεπιστήμιο ή αργούν να το τελειώσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andromedax

Νεοφερμένος

Η andromedax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας! Έχω ένα δίλημμα και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Φέτος έδωσα πανελλήνιες αλλά πέρασα σε μια σχολή που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα και πέφτει μακριά και έτσι αποφάσισα να ξαναδώσω.Αυτές τις μέρες σκέφτομαι σε τι σχολή θέλω να πετύχω,ώστε να την έχω ως στόχο για αυτή την χρονιά. Έχω καταλήξει σε 3 και ο προβληματισμός μου είναι ο εξής:
1)Αγγλική Φιλολογία.Είναι κάτι που ήθελα παλιότερα,έχω πάρει Lower και Proficiency του Cambridge και είναι μια σχολή που θέλουν και οι γονείς μου,και ιδιαίτερα η μητέρα μου.Αφού όμως έδωσα Proficiency και κάναμε υπερανάλυση της κάθε λέξης και γενικότερα δούλεψα πολύ στη γλώσσα η αγάπη μου για το μάθημα των αγγλικών έφυγε.Είδα και τα μαθήματα της σχολής και δεν μου άρεσε σχεδόν κανένα,όλα μου φαίνονται βαρετά αν και ξέρω ότι αν διαβάζω θα είμαι καλή σε αυτά. Επίσης,από ότι είδα,υπάρχουν πάρα πολλές αγγελίες που ζητάνε καθηγητές αγγλικών,οπότε έχει και αποκατάσταση.Το μόνο κακό είναι ότι ενώ όλοι οι υπόλοιποι χαίρονται με αυτή την επιλογή,εμένα δεν με "γεμίζει" ούτε με ενθουσιάζει.Το μόνο που μου φαίνεται καλό είναι ότι θα έχω επαφή με παιδιά,τα οποία συμπαθώ.
Τώρα οι 2 επιλογές που δεν ενθουσιάζουν τους γονείς μου:
2)Φυσικοθεραπεία. Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα σαν σχολή,και μου αρεσουν όλα τα μαθήματα. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι όλες οι αγγελίες που βρήκα γι' αυτή τη σχολή ήταν για να δουλέψει κάποιος σε σπα ή σε κέντρα αισθητικής. Εγώ θα ήθελα κάτι πιο "σοβαρό" ,είτε σε αθλητικό όμιλο είτε ακόμα καλύτερα σε κάποιο νοσοκομείο ή ιατρείο με ανθρώπους με προβλήματα. Μου αρέσει πολύ να βοηθαώ τους άλλους και απλά θα ένιωθα ότι δεν προσφέρω ιδιαίτερα αν δούλευα σε σπα.
3)Ιατρικά Εργαστήρια. Μου αρέσουν και σε αυτή τη σχολή όλα τα μαθήματα,και μπορώ άνετα να με φανταστώ σε κάποιο εργαστήριο αλλα το μόνο που με χάλασε σε αυτή τη σχολή ήταν το μάθημα αιμοληψίας,μιας και έχω ένα φόβο σε αυτόν το τομέα.Στην αρχή απλά νόμιζα ότι θα ελέγχεις εξετάσεις και θα κάνεις διάφορα άλλα του εργαστηρίου αλλά τελικα απαιτείται και αυτό.Μάλλον θα πρέπει να ξεπεράσω το φόβο μου :P

Θα με ενδιέφεραν Βιολογία,Φαρμακευτική,Χημεία και άλλες παρόμειες σχολές αλλά θα είμαι από το πεδίο Ανθρωπιστικών Επιστημών και θα δώσω βιολογία για να ανοίξω το 3ο,οπότε δεν μπορώ να τις πιάσω με τίποτα,και όλα 20 να τα γράψω :P
Θα ήθελα να με βοηθήσετε κάπως,αν και σε ένα χρόνο μπορεί να έχω αλλάξει γνώμη και να είμαι αποφασισμένη,απλά θέλω να έχω λίγο πιο ξεκάθαρα τα πράγματα στο μυαλό μου για φέτος μέχρι να γίνει αυτό. Σας ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Eίναι νωρίς και άκαρπο να σκέφτεσαι την αποκατάσταση. Τα δεδομένα αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη, μπορεί να βρεις κάτι καλό μέσω γνωριμιών ή να βρεθείς ξαφνικά κάπου στο εξωτερικό. Μπες εκεί που σε αρέσει περισσότερο, σε 5 χρόνια μπορεί να είμαστε άλλη χώρα με άλλες ανάγκες.

2)Φυσικοθεραπεία. Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα σαν σχολή,και μου αρεσουν όλα τα μαθήματα. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι όλες οι αγγελίες που βρήκα γι' αυτή τη σχολή ήταν για να δουλέψει κάποιος σε σπα ή σε κέντρα αισθητικής. Εγώ θα ήθελα κάτι πιο "σοβαρό" ,είτε σε αθλητικό όμιλο είτε ακόμα καλύτερα σε κάποιο νοσοκομείο ή ιατρείο με ανθρώπους με προβλήματα. Μου αρέσει πολύ να βοηθαώ τους άλλους και απλά θα ένιωθα ότι δεν προσφέρω ιδιαίτερα αν δούλευα σε σπα.

Σίγουρα υπάρχουν θέσεις που ζητάς και επιπλέον οι φυσιοθεραπευτές μπορούν να ανοίξουν δικό τους ιατρείο.


Ιατρικά Εργαστήρια. Μου αρέσουν και σε αυτή τη σχολή όλα τα μαθήματα,και μπορώ άνετα να με φανταστώ σε κάποιο εργαστήριο αλλα το μόνο που με χάλασε σε αυτή τη σχολή ήταν το μάθημα αιμοληψίας,μιας και έχω ένα φόβο σε αυτόν το τομέα.Στην αρχή απλά νόμιζα ότι θα ελέγχεις εξετάσεις και θα κάνεις διάφορα άλλα του εργαστηρίου αλλά τελικα απαιτείται και αυτό.Μάλλον θα πρέπει να ξεπεράσω το φόβο μου

Αν δεν θέλεις να κάνεις αιμοληψίες, τότε απλά δε θα κάνεις. Δεν θα είσαι το πρώτο άτομο που μπαίνει στη σχολή με τέτοιες φοβίες. Το πιθανότερο πάντως είναι πως θα το ξεπεράσεις μέσα στη σχολή και με τη βοήθεια των καθηγητών. Ωστόσο θα πρέπει να ξέρεις πως στον ιδιωτικό τομέα (στα κοινά μικροβιολογικά) η αιμοληψία είναι το α και το ω του τεχνολόγου. Υπάρχουν βέβαια και θέσεις που δεν απαιτούν επαφές με ασθενείς ή γενικότερα με ανθρώπινο υλικό, όπως π.χ έλεγχος ποιότητας νερού ή τροφίμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Ένας καθηγητής μου κάποτε μου έδωσε μια συμβουλή: Να έχω στόχους, αλλά να μην επικεντρώνομαι σε αυτούς αλλά στη διαδρομή μέχρι να τους πετύχω. Κοίταξε να δώσεις τον καλύτερό σου εαυτό. Κάποια μαθήματα θα τα έκανες και πέρσι και θα σου είναι πιο εύκολη η δεύτερη φορά. Από εκεί και πέρα αν είναι να δώσω μια γνώμη θα σου έλεγα να επιλέξεις μία από αυτές τις 2 που σου αρέσουν. Αγγλικά πλέον διδάσκουν και άτομα κετέχοντα μόνο ένα Proficiency, οπότε αν σε ενδιαφέρει να διδάξεις και να είσαι με παιδιά σε κάποια φάση της ζωής σου, όλο και κάτι θα βρεις. Στους γονείς σου ίσως δεν αρέσουν οι επιλογές σου επειδή είναι ΤΕΙ και για κάποιο ανόητο λόγο, θεωρείται από κάποιους ότι δεν έχουν κύρος ως σχολές, λανθασμένα. Ο καθένας διαλέγει αυτό που του αρέσει να κάνει και αν του αρέσει και το προσπαθήσει πολύ θα το κάνει και καλά. Μου αρέσουν κι εμένα αρκετά αυτές οι 2 σχολές που σε ενδιαφέρουν. Επέλεξε αυτή που σου αρέσει πιο πολύ και θα ήθελες να σε δεις να ασχολείσαι σε κάποια χρόνια από τώρα. Σίγουρα υπάρχει 1 που σε γεμίζει περισσότερο, θέλει σκέψη, δεν μπορεί κάποιος να σου πει ποια είναι η καλύτερη, είναι υποκειμενικό το θέμα. Απλά πιστεύω ότι τα ιατρικά εργαστήρια δίνουν καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση. Σε κάθε περίπτωση μην αφήσεις κανέναν τρίτο να επηρεάσει τη γνώμη σου, ούτε εμάς, ούτε τους γονείς σου. Απλά άκουσε και κρίνε.

Μιας και είπες ότι σου αρέσει να βοηθάς ανθρώπους γενικά, σκέψου το και για Κοινωνική Εργασία που θα μπορούσες να εργαστείς ως κοινωνικός λειτουργός. Ωστόσο δεν γνωρίζω την επαγγελματική αποκατάσταση αυτής της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κοίτα, μη σε νοιάζει καθόλου η αιμοληψία. Εκτός του ότι το συνηθίζεις (κι εγώ τις πρώτες 2 φορές που μου πήραν αίμα αηδίαζα, πλέον δεν μου κάνει αίσθηση να βλέπω να μου παίρνουν αίμα), άτομα που δεν το αντέχουν το αίμα υπάρχουν αβέρτα σε ιατρικές/νοσηλευτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnikos

Νεοφερμένος

Ο Johnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θα ήθελα να με βοηθήσετε να επιλέξω ανάμεσα σε αυτά τα 2 επαγγέλματα ,και γιατί

α)Οδοντίατρος
ή
β)οικονομολογος


Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Είναι δύο εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους αντικείμενα φίλε. Δεν μπορεί κανείς να σου πει με σιγουριά τι είναι καλύτερο για σένα, το καθένα έχει υπέρ και κατά, αλλά σημασία έχει τι σου αρέσει εσένα ως αντικείμενο. Αν δεν μας πεις τουλάχιστον τα ενδιαφέροντα σου και τις κλίσεις σου, είναι λίγο δύσκολο να σε καθοδηγήσουμε. Είναι σαν να μου λες , θέλω να πάρω ένα κατοικίδιο, να πάρω γάτα ή σκύλο και γιατί; Ο καθένας μπορεί να σου πει το μακρύ του και το κοντό του αλλά δεν θα σε βοηθήσει ουσιαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Θα ήθελα να με βοηθήσετε να επιλέξω ανάμεσα σε αυτά τα 2 επαγγέλματα ,και γιατί

α)Οδοντίατρος
ή
β)οικονομολογος


Ευχαριστώ.

Εκτός του ότι και τα δυό είναι εντελώς διαφορετικά επαγγέλματα και σε δυο εντελώς διαφορετικά πεδία (οδοντιατρική 3ο πεδίου και οικονομικά 5ο πεδίο) μπορώ να σου πώ οτι στην οδοντιατρική εάν δεν έχεις συγγενικό σου πρόσωπο οδοντίατρο να σου έχει έτοιμη τη πελατεία πιθανότατα τα λεφτά που θα δαπανήσεις για οδοντιατρείο να πάνε χαμένα ενώ ως οικονομολόγος μπορείς να ξεκινήσεις χωρίς να έχεις γνωστό σε κάποια εταιρεία ή λογιστικό-φοροτεχνικό γραφείο ή τράπεζα ή ακόμα και καθηγητής οικονομικών σε ιδιωτικό σχολείο (πράγμα λιγο χλωμό αλλα έχεις πιθανότητα) να διδάσκεις ΑΟΘ/ΑΟΔΕ ή σε φροντιστήριο (χαμηλός μισθός χάλια ωράριο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
HMMY :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Βασικά, σκέψου ποια ρουτίνα θα βαριέσαι λιγότερο. :P Πάντως εγώ ψηφίζω Οδοντιατρική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ασυζητητί οδοντιατρική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top