ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,808 μηνύματα.
Παιδια ας με βοηθησει καποιος...
ιστορικο αρχαιολογικο καλαματας η βολου???
Έχω γνωστους που φοιτουν και στα 2 τμηματα! Όσον αφορά αυτο της Καλαμάτας, δεν ακουσα και τα καλύτερα λόγια.Ελλειψη οργανωσης και επικρατει ένας χαμος μου ειπε ο ενας.Απο την άλλη πλευρα για του Βόλου, μου ειπαν πως οι καθηγητες ειναι παρα πολυ καλοι,και δεν ειναι "χύμα" ! Αν δεν εχεις κοιταξει τα προγράμματα σπουδών, ριξε μια ματιά και μετά αποφασίζεις!
Όσον αφορα αυτο της Καλαμάτας, υπογραμμιζω πως δε ξέρω πραγματα απο προσωπικη εμπειρια,ο,τι μου'χουν πει σου είπα.
Καλή τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Έχω γνωστους που φοιτουν και στα 2 τμηματα! Όσον αφορά αυτο της Καλαμάτας, δεν ακουσα και τα καλύτερα λόγια.Ελλειψη οργανωσης και επικρατει ένας χαμος μου ειπε ο ενας.Απο την άλλη πλευρα για του Βόλου, μου ειπαν πως οι καθηγητες ειναι παρα πολυ καλοι,και δεν ειναι "χύμα" ! Αν δεν εχεις κοιταξει τα προγράμματα σπουδών, ριξε μια ματιά και μετά αποφασίζεις!
Όσον αφορα αυτο της Καλαμάτας, υπογραμμιζω πως δε ξέρω πραγματα απο προσωπικη εμπειρια,ο,τι μου'χουν πει σου είπα.
Καλή τύχη :)
Σε ευχαριστω για την απαντηση:). Εχω κοιταξει προγραμματα σπουδων και με ενδιαφερει περισσοτερο το τμημα στον Βολο. Τελευταια ομως εχω αρχισει να σκεφτομαι σοβαρα την καλαματα επειδη ειναι το μονο τμημα το οποιο διαθετει εργαστηριο εναλιας αρχαιολογιας.:confused::confused::confused::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
ημμυ χανια ή εποστημης ηρακλειο???

το τμημα επιστημης υπολογιστών ειναι καλο ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
@Κομνηνός

Σ' ευχαριστώ για πολλοστή φορά για τις απαντήσεις σου και το χρόνο που διαθέτεις!!!!!! :D Τελικά, θα αναιρέσω την οριστικοποίηση και θα βάλω ΠΑΜΑΚ.. Αφού τα επαγγελματικά είναι τα ίδια και σαν φοιτητούπολη, σαφώς Σαλονίκη>Αθήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gremory

Νεοφερμένος

Ο gremory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Εδωσα πανελλαδηκες και μολις κατεθεσα το μηχανογραφικο και με εχουν φαει ηδη οι τυψεις για τυχον λαθος επιλογες.. Γενικα ειμαι μετριος μαθητης και δεν εγραψα καλα καθως ειχα θεμα με το αγχος και την ψυχολογια μου. Εβγαλα 10973 μορια και στο 5ο πεδιο και με ενδιαφερουν οι οικονομικες σχολες.

Με αυτα τα μοιρα ισως πιανω Οικονομικο Τριπολης και Δοιηκησης επιχειρησεων Χιου. Ποιο θα προτεινατε απο αυτες τις δυο σχολες; Απο την μια η τριπολη μου φαινεται αρκετα μικρη ως πολη και επαρχια, που δεν θα την προτιμουσα καθως μου αρεσει να βλεπω συνεχως κοσμο και να εχω πολλες επιλογες στη διασκεδαση,

Απο την αλλη η Χιος ειναι νησι και επειδη ειμαι ηδη απο νησι σκεφτομαι ισως την βαρεθω..

Υπαρχει κανεις απο εδω που να μενει, να ειναι φοιτησης ή εστω να γνωριζει για αυτες τις πολεις να μου πει πως ειναι η φοιτητικη ζωη εκει;

Τελικα εβαλα την Χιο πανω την τριπολη αλλα σκεφτομαι συνεχως αν εκανα ανοησια.

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Χίο δεν έχω πάει για να συγκρίνω, αλλά εγώ θα επέλεγα Τρίπολη. Μικρή πόλη αλλά ωραία, βρίσκεις τα πάντα από μαγαζιά και διασκέδαση και κυρίως είναι πολύ κοντά στην Αθήνα (λιγότερο από 2 ώρες, άνετα πας αυθημερόν ακόμα και με συγκοινωνία), στην Καλαμάτα (40 λεπτά), στο Ναύπλιο (45 λεπτά), επίσης κοντά σε βουνό (χιονοδρομικό Μαινάλου) και θάλασσα (Παράλιο Άστρος). Από τη Χίο πού πας στο ίδιο χρονικό πλαίσιο;

Για τις σχολές δεν ξέρω, έχω ακούσει όμως ότι το Οικονομικό έχει καλή φήμη.

Τεσπα, όπου πας, ελπίζω να είναι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Εδωσα πανελλαδηκες και μολις κατεθεσα το μηχανογραφικο και με εχουν φαει ηδη οι τυψεις για τυχον λαθος επιλογες.. Γενικα ειμαι μετριος μαθητης και δεν εγραψα καλα καθως ειχα θεμα με το αγχος και την ψυχολογια μου. Εβγαλα 10973 μορια και στο 5ο πεδιο και με ενδιαφερουν οι οικονομικες σχολες.

Με αυτα τα μοιρα ισως πιανω Οικονομικο Τριπολης και Δοιηκησης επιχειρησεων Χιου. Ποιο θα προτεινατε απο αυτες τις δυο σχολες;
φίλε γεια σου,δεν μπορώ να σου πω ποια σχολή είναι καλύτερη, μπορώ να σου πω ότι όταν έκανα το μηχανογραφικό την Τρίπολη την είχα ως 3η επιλογή.
Απο την μια η τριπολη μου φαινεται αρκετα μικρη ως πολη και επαρχια, που δεν θα την προτιμουσα καθως μου αρεσει να βλεπω συνεχως κοσμο
όντως η Τρίπολη είναι μια επαρχιακή πόλη.Από κόσμο έχει ,είπαμε δεν είναι και χωριό.
και να εχω πολλες επιλογες στη διασκεδαση,
από club έχει κάποιες λίγες επιλογές .οι καφετέριες είναι υπεράριθμες σε σχέση με το μέγεθος της πόλης.
Απο την αλλη η Χιος ειναι νησι και επειδη ειμαι ηδη απο νησι σκεφτομαι ισως την βαρεθω..
Τελικα εβαλα την Χιο πανω την τριπολη αλλα σκεφτομαι συνεχως αν εκανα ανοησια.
Αν είσαι από νησί που είναι κοντά στην Χίο ,πιστεύω ότι σε συμφέρει καλύτερα η Χίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πολλοί θα μαζευτούμε Τρίπολη οικονομικό μου φαίνεται.Αν και θα κάνω αίτηση για μεταγραφή εχω 6-7 μόρια περίπου σύμφωνα με τα κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
α βλεπω εβαλες και αλλο παραγοντα στην εξισωση :D

ενταξει η Αθηνα δεν ειναι φοιτητουπολη καθως η Θεσσαλονικη οντως,βεβαιως εγω δεν ειμαι και πολυ του ντιρινταχτα και επειδη ως Θεσσαλονικιος την εχω μπουχτισει την πολη μου τοσες δεκαετιες δεν με κανει αισθηση :P


για το μηχανογραφικό σου στα είπα.μάλλον ΟΠΑ θα βαζα :hmm: πολύ λιγότερα μαθήματα τσακ μπαμ τελειώνεις(μετα κανεις ενα μαστερ,που ειναι πια εκ των ων ουκ ανευ,οπου εστιασεις),κεντρικό τμήμα στην Αθήνα ΑΣΟΕΕ,μια χαρα διδακτικό προσωπικό αλλά δική σου απόφαση είναι βάλτα κάτω :)
προσοχη δεν λεω πως το ΠΑΜΑΚ δεν ειναι καλη σχολη(!!),μην επαναλαμβανομαι :D ουτε φυσικα συμμεριζομαι αυτα που σου ειπαν.Το προγραμμα δινει ευελιξια να το διαμορφωσεις αναλογα και με τα θελω σου,αναλογως και στο ΟΠΑ και μαλιστα ειναι πιθανον πιο ολοκληρωμενο του ΠΑΜΑΚ(ιδιως αν δεν θες να κανεις μαστερ) απο αυτο του ΟΠΑ.Τελος παντων μην σε επηρεαζω κανε την δικη σου ερευνα,συγκρινε και βγαλε αποφαση,δικη σου ζωη ειναι.
Παντως αν εισαι βεβαιη πως θα ασχοληθεις με πληροφορικη,πρωτη επιλογη καλυτερα να βαλεις ΑΠΘ,θα εχεις λιγα μαθηματα πληροφορικης παραπανω,θα γνωρισεις και καλυτερα καποια πεδια,με τα οποια οι αλλες σχολες δεν πολυασχολουνται(ειναι θεμα σκοπου της εκαστοτε σχολης,αναλογως προσανατολιζεται και το προγραμμα,εννοειται παντως κοινη βαση υφισταται!)
Και επισης οπου και αν πας τελικα(ΠΑΜΑΚ ή ΟΠΑ) αν διαμορφωσεις ενα προγραμμα με πολλα μαθηματα πληροφορικης,να ξερεις πως οι σχολες πληροφορικης βγαζουν ουκ ολιγους σχετικους/ασχετους με το αντικειμενο,ακριβως επειδη ειναι ιδιομορφες,απαιτουν συνεχη προσωπικη ενασχολη και εξασκηση,εκτος των αλλων η τεχνολογια προχωρα γοργα,τρεχει και ενα πτυχιο ναι μεν μπορει να ειναι ενδειξη απαραιτητη συχνα για εργασια,να γεμιζει το βιογραφικο και να σου δινει καλες βασεις και γνωση σφαιρικη και αλλων πεδιων της πληροφορικης που δεν θα γνωριζες αν δεν εμπαινες μεσα,αλλα τελικα περαν αυτου θα ζητησουν ικανοτητες,γνωσεις,δεξιοτητες στην εργασια,τις οποιες αν δεν τις εχεις αναπτυξει εσυ δυσκολα τα πραγματα.Απαιτειται μπολικη και διαρκης προσωπικη προσπαθεια/εξασκηση,η επιμορφωση δεν θα τελειωσει ποτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Κομνηνέ, απ'ότι κατάλαβα το ΕΠ στο ΠΑΜΑΚ, φέρνει λίγο προς το ΔΕΤ του ΟΠΑ;

Πάντως olgalicious, το τμήμα του ΟΠΑ, αν ενδιαφέρεσαι καθαρά για την επιστήμη υπολογιστών, θεωρώ πως είναι αρκετά καλή επιλογή.Κι εντάξει, η Θεσσαλονίκη είναι σίγουρα καλύτερη ως φοιτητούπολη, αλλά και στην Αθήνα υπάρχουν πολλά πράματα να κάνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisSfakia

Νεοφερμένος

Ο ChrisSfakia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα, οι τελευταίες κρίσιμες διορθώσεις στο μηχανογραφικό. Βιοτεχνολογία στο Γεωπονικό ή Επιστήμης τροφίμων και διατροφής του ανθρώπου στο Γεωπονικό;

SOS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εγω με την ΕΠ του ΠΑΜΑΚ εδωσα 55 μαθηματα για να παρω πτυχιο!πακετο...τωρα 48+ αγγλικα και μου χουν και 4 μαθηματα αγγλικων,52..
49/50 με πτυχιακη.

και εδώ γεννάται ένα μεγάλο ερώτημα!! Για ποιον λόγο να μην αναγνωριστεί το πτυχίο αυτό ως επιπέδου μαστερ όταν το υπουργείο παιδείας προσπαθεί να αναγνωρίσει πολυτεχνικά τμήματα ως επιπέδου μάστερ με λιγότερα μαθήματα.. Αν δεν είναι συντεχνιακό το θέμα τότε τι άλλο μπορεί να είναι.......:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Κομνηνέ, απ'ότι κατάλαβα το ΕΠ στο ΠΑΜΑΚ, φέρνει λίγο προς το ΔΕΤ του ΟΠΑ;

Οχι, ειναι οτι και το τμημα πληροφορικης ΟΠΑ, εχουν τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα,μαλιστα παλια εφαρμοσμενη πληροφορικη ΟΠΑ το λεγαν και το αντιστοιχο τμημα στην Αθηνα,απλα επειδη του ΠΑΜΑΚ εχει μεγαλυτερο αριθμο μαθηματων στο συνολο εχει και περισσοτερα οικονομικοδιοικητικα μαθηματα,το τμημα του ΟΠΑ τα εκοψε τα περισσοτερα απο αυτα και μειωσε τον συνολικο αριθμο μαθηματων(11,12 λιγοτερα μαθηματα στο συνολο εχει), βλεπε προηγουμενο μηνυμα μου πιο αναλυτικα.

Το ΔΕΤ του ΟΠΑ(δεν το ηξερα!τωρα που το ειπες ειδα το προγραμμα τους) ειναι κατα βαση τμημα μανατζμεντ με λιγα μαθηματα πληροφορικης.
Εν τουτοις το ΠΑΜΑΚ ειχε και αυτό σχολη computer management και μαλιστα αξιολογη(στην Ναουσα ηταν η εδρα της,οχι στην θεσνικη) ονομαζοταν Διοικηση Τεχνολογιας,ειναι το αντιστοιχο τμημα ΔΕΤ του ΟΠΑ που λες, η οποια ομως τελικως απορροφηθηκε απο την εφ.πληροφορικη παμακ και εγινε κατευθυνση της(στο σχεδιο Αθηνα αρχικα την εδινε κατευθυνση στην ΟΔΕ,αλλα μετα απο λιγες μερες την φερανε στην εφ.πληροφορικη)
παντως ακομα και η κατευθυνση ΔΤ της πληροφορικης ΠΑΜΑΚ εχει πολυ περισσοτερα μαθηματα πληροφορικης απο το ΔΕΤ του ΟΠΑ(ισως επειδη εχει και μεγαλυτερο στο συνολο αριθμο μαθηματων) ,πριν απορροφηθει εν τουτοις δεν ειχε επαγγελματικα πληροφορικου ΠΕ 19/20,αλλα μονο οικονομικο επιμελητηριο ,με το που εγινε κατευθυνση μας απεκτησε τα βασικα επαγγελματικα πληροφορικου για ΑΣΕΠ και αγορα(κατι λογικο αφου δεν ειναι λιγα τα μαθηματα πληροφορικης της),plus την εγγραφη στο επιμελητηριο για τον ιδιωτικο τομεα,βεβαια για βεβαιοτητα να ρωτησετε στην γραμματεια διοτι προπερσι απορροφηθηκαν,κατα 99% ισχυει ομως αυτο που λεω αφου το ακουσα απο καθηγητη.Ενδιαφερον προγραμμα σπουδων και η κατευθυνση της ΔΤ,σημειωνω πως απο το τριτο εξαμηνο ο φοιτητης της Εφ.Πληροφορικης ΠΑΜΑΚ επιλεγει κατευθυνση.
Ο αποφοιτος του ΔΤ του ΟΠΑ λογικα μονο οικ. επιμελητηριο μπορει να γραφτει και για τον ΑΣΕΠ οικονομολογος ειναι,σωστα; δεν το ξερω ρωταω,αλλα μου φαινεται λογικο αφου στο συνολο εχει περιορισμενο αριθμο μαθηματων πληροφορικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Καλησπέρα, οι τελευταίες κρίσιμες διορθώσεις στο μηχανογραφικό. Βιοτεχνολογία στο Γεωπονικό ή Επιστήμης τροφίμων και διατροφής του ανθρώπου στο Γεωπονικό;

SOS

Και οι δυο ειναι πολυ αξιολογες σχολες με καλες προοπτικες απασχολησης. Θεωρω πως στην Ελλαδα η τεχνολογια τροφιμων ομως ανοιγει περισσοτερους δρομους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
και εδώ γεννάται ένα μεγάλο ερώτημα!! Για ποιον λόγο να μην αναγνωριστεί το πτυχίο αυτό ως επιπέδου μαστερ όταν το υπουργείο παιδείας προσπαθεί να αναγνωρίσει πολυτεχνικά τμήματα ως επιπέδου μάστερ με λιγότερα μαθήματα.. Αν δεν είναι συντεχνιακό το θέμα τότε τι άλλο μπορεί να είναι.......:whistle:

και εχε υποψιν σου πως υπαρχουν ουκ ολιγοι αποφοιτοι που το πηραν το πτυχιο με 59 μαθηματα ή οσοι παιρναν πτυχιακη 56

τρελα!
και ετσι οπως το κανουν οι μηχανολογοι του ΑΠΘ με 48 μαθηματα θα βγαινουν με μαστερ
τι να πεις υπουργειο παιδειας,ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhsths9297

Νεοφερμένος

Η xrhsths9297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
HELP! Τι γινεται στην περιπτωση που μου αρεσουν εξισου οι πολιτικοι μηχανικοι και οι ηλεκτρολογοι? Πολιτικους λογικα πιανω ΕΜΠ, τους θεωρω μια αρκετα αξιολογη σχολη απλα δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για τη φοιτητικη ζωη στην Αθηνα (μενω Αθηνα και θα ηθελα να φυγω η αληθεια ειναι) αλλα προσπαθω να μην το λαμβανω υποψιν μου. Οι περισσοτεροι μου προτεινουν Ηλεκτρολογους οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση και η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει αρκετα ο προγραμματισμος (η αδερφη μου σπουδαζει Ξανθη και εκει υπαρχει τμημα ΗΜΜΥ που απο οτι μου λενε ειναι καλο, παρολο που εχει λιγα -σχετικα με τις αλλες σχολες ΗΜΜΥ- μορια). Καμια ιδεα? ειμαι αρκετα πιεσμενη και μπερδεμενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pao13d1997

Νεοφερμένος

Ο pao13d1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω και εγω να βαλω λογιστικη και χρηματοοικονομικα οπα ή νομικη θεσσαλονικης τα πιανω και τα 2 και μου αρεσουν τα οικονομικα φοβαμαι ομως τα μαθηματικα της σχολης(αν παω νομκη σκεφτομαι τραπεζικο δικαιο ή δικαιο κεφαλαιαγορας για μετα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
HELP! Τι γινεται στην περιπτωση που μου αρεσουν εξισου οι πολιτικοι μηχανικοι και οι ηλεκτρολογοι? Πολιτικους λογικα πιανω ΕΜΠ, τους θεωρω μια αρκετα αξιολογη σχολη απλα δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για τη φοιτητικη ζωη στην Αθηνα (μενω Αθηνα και θα ηθελα να φυγω η αληθεια ειναι) αλλα προσπαθω να μην το λαμβανω υποψιν μου. Οι περισσοτεροι μου προτεινουν Ηλεκτρολογους οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση και η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει αρκετα ο προγραμματισμος (η αδερφη μου σπουδαζει Ξανθη και εκει υπαρχει τμημα ΗΜΜΥ που απο οτι μου λενε ειναι καλο, παρολο που εχει λιγα -σχετικα με τις αλλες σχολες ΗΜΜΥ- μορια). Καμια ιδεα? ειμαι αρκετα πιεσμενη και μπερδεμενη!

πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ με 1000 :clapup:
ποσα μορια εχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhsths9297

Νεοφερμένος

Η xrhsths9297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ με 1000 :clapup:
ποσα μορια εχεις;

17.710
λενε οτι οι βασεις θα ειναι περιπου σαν του 2013, τοτε οι Πολιτικοι ειχαν 17.225 οποτε εχω καποιες πιθανοτητες.
Εσυ φοιτεις εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
17.710
λενε οτι οι βασεις θα ειναι περιπου σαν του 2013, τοτε οι Πολιτικοι ειχαν 17.225 οποτε εχω καποιες πιθανοτητες.
Εσυ φοιτεις εκει?

με τοσα μορια εισαι μεσα στην πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ . ετσι πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top