Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Γιώργο δεν αναφέρθηκες καθόλου στο βασικό ερώτημα που σκεπάζει όλα τα άλλα για έναν μαθητή του ischool: το γεγονός αν είναι σχολές μουρ. Πιο μουρ από το ΕΜΠ ή την Ιατρική ΕΚΠΑ. :P

Κοίταξε, το παιδί δε ρώτησε για ΗΜΜΥ ΕΜΠ και Ιατρική ΕΚΠΑ, συνεπώς δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθούμε σοβαρά με τις επιλογές του. Είτε πάει στο ΟΠΑ, είτε στο Πα.Πει., δεν τον σώζει τίποτα από τη ντροπή που θα αισθάνεται όταν μιλάει με τη θεία που έχει τον κανακάρη της σε σχολή μουρ. Όταν αποφασίσει να ιεραρχίσει σωστά τις προτεραιότητές του, και καταλάβει ότι καλύτερος είναι αυτός που την έχει πιο μεγάλη (τη βάση της σχολής), τότε να μιλήσουμε σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Γιώργο δεν αναφέρθηκες καθόλου στο βασικό ερώτημα που σκεπάζει όλα τα άλλα για έναν μαθητή του ischool: το γεγονός αν είναι σχολές μουρ. Πιο μουρ από το ΕΜΠ ή την Ιατρική ΕΚΠΑ. :P

Πραγματικά ειναι θλιβερό κάποιοι να επιλέγουν σχολη με κριτήριο αν ειναι σχολη μουρατη ή οχι... Όταν θα καταλάβουν οτι αυτο που μετρά ειναι να αγαπάς αυτο που κανεις, τότε θα ειναι αργά να το αλλάξουν και θα ειναι δυστυχισμενοι, όσα λεφτά και αν έχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και οι άλλοι είναι χαρούμενοι που έχουν πτυχίο σε αντικείμενο που γουστάρουν αλλά δεν μπορούν να πιούνε ένα καφέ ξέρω γω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Συμφωνώ οτι το οικονομικό πρεπει πάντα να το λαμβάνεις υπόψη, όμως δεν μπορεί να ειναι το πρωταρχικό κριτήριο επιλογής!
Στην τελική, αξίζει ο αγώνας να βρεις μια δουλειά που θα σου εξασφαλίζει μια αξιοπρεπή πορεία ζωής εφόσον ειναι στο αντικείμενο που αγαπάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yukkiteru

Νεοφερμένος

Ο Yukkiteru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αγαπητά μου παιδιά,

σίγουρα θα αναρωτιέστε για ποιον λόγο σας μάζεψα όλους εδώ. Εύλογο ερώτημα. Γι'αυτό λοιπόν σπεύδω να σας το απαντήσω.
Είμαι μαθητής τρίτης λυκείου,θετικής κατεύθυνσης παρακαλω, και λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος με έχει πιάσει κάτι (όχι άγχος γιατί ποτέ δεν αγχώνομαι). Μια έγνοια για το μέλλον μου ας πούμε. Εγώ που λέτε πήγαινα για γιατρός. Αυτό μου ελεγε η μαμά μου από όταν ήμουν μικρός και πως μπορούσα να κανω το αντίθετο? Mama knows the best που λέει και το τραγούδι. Η αλήθεια είναι πως ήθελα να γίνω δικηγόρος ή ψυχολόγος. Για το δεύτερο η μαμα μου, μου πρότεινε μια λύση. "Γίνε ψυχοθεραπευτης" είπε. "Τι ωραία!" σκέφτηκα "έτσι και δε θα με ζαλίζει και θα γίνω κατι σαν ψυχολόγος". Είναι πολλά τα μόρια ομως Μανολιω! Στο τέλος με κοβω να πιάνω το πολύ 16χιλιάδες. Οπότε τι να διαλέξω? Χημικό? Φυσικό? Μαθηματικό ή γεωπονικο?

Χημικό και φυσικό ουτε το ματι μου γεμίζουν ούτε για επαγγελματικη αποκατάσταση τα κόβω να είναι καλα. (Συγγνώμη χημικοι, συγνώμη φυσικοι! )

Μαθηματικό απ οτι βλέπω έχει πολλά και ενδιαφέροντα μεταπτυχιακά τα οποία όπως τα κόβω έχουν μέλλον.

Γεωπονια τωρα...χμμμ πιστεύω πως και αυτη εχει μέλλον και εντός και εκτός Ελλάδος με τα κατάλληλα μεταπτυχιακά.

Φυσικά η μαμά μου δίνει δύο πολύ καλές επιλογές λέγοντας μου "ή γιατρός ή αγρότης αφού έχουμε χωράφια...παλιόπαιδο"

Well...to be honest εκτός απο σχέδια για το μέλλον μου εχω να καταστρωνω και βιαια δολοφονικα σχεδια, αλλά αυτό είναι μια αλλη ιστορία.

Τι προτείνετε my children?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Αγαπητά μου παιδιά,

σίγουρα θα αναρωτιέστε για ποιον λόγο σας μάζεψα όλους εδώ. Εύλογο ερώτημα. Γι'αυτό λοιπόν σπεύδω να σας το απαντήσω.
Είμαι μαθητής τρίτης λυκείου,θετικής κατεύθυνσης παρακαλω, και λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος με έχει πιάσει κάτι (όχι άγχος γιατί ποτέ δεν αγχώνομαι). Μια έγνοια για το μέλλον μου ας πούμε. Εγώ που λέτε πήγαινα για γιατρός. Αυτό μου ελεγε η μαμά μου από όταν ήμουν μικρός και πως μπορούσα να κανω το αντίθετο? Mama knows the best που λέει και το τραγούδι. Η αλήθεια είναι πως ήθελα να γίνω δικηγόρος ή ψυχολόγος. Για το δεύτερο η μαμα μου, μου πρότεινε μια λύση. "Γίνε ψυχοθεραπευτης" είπε. "Τι ωραία!" σκέφτηκα "έτσι και δε θα με ζαλίζει και θα γίνω κατι σαν ψυχολόγος". Είναι πολλά τα μόρια ομως Μανολιω! Στο τέλος με κοβω να πιάνω το πολύ 16χιλιάδες. Οπότε τι να διαλέξω? Χημικό? Φυσικό? Μαθηματικό ή γεωπονικο?

Χημικό και φυσικό ουτε το ματι μου γεμίζουν ούτε για επαγγελματικη αποκατάσταση τα κόβω να είναι καλα. (Συγγνώμη χημικοι, συγνώμη φυσικοι! )

Μαθηματικό απ οτι βλέπω έχει πολλά και ενδιαφέροντα μεταπτυχιακά τα οποία όπως τα κόβω έχουν μέλλον.

Γεωπονια τωρα...χμμμ πιστεύω πως και αυτη εχει μέλλον και εντός και εκτός Ελλάδος με τα κατάλληλα μεταπτυχιακά.

Φυσικά η μαμά μου δίνει δύο πολύ καλές επιλογές λέγοντας μου "ή γιατρός ή αγρότης αφού έχουμε χωράφια...παλιόπαιδο"

Well...to be honest εκτός απο σχέδια για το μέλλον μου εχω να καταστρωνω και βιαια δολοφονικα σχεδια, αλλά αυτό είναι μια αλλη ιστορία.

Τι προτείνετε my children?
Εγώ λέω να πάρεις ΑΟΘ και να περάσεις οικονομικής επιστήμης έτσι ώστε να ανέβει η βάση της σχολής μας και να γίνουμε μουράτοι. Πες στους φίλους σου να κάνουν το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αγαπητά μου παιδιά,

σίγουρα θα αναρωτιέστε για ποιον λόγο σας μάζεψα όλους εδώ. Εύλογο ερώτημα. Γι'αυτό λοιπόν σπεύδω να σας το απαντήσω.
Είμαι μαθητής τρίτης λυκείου,θετικής κατεύθυνσης παρακαλω, και λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος με έχει πιάσει κάτι (όχι άγχος γιατί ποτέ δεν αγχώνομαι). Μια έγνοια για το μέλλον μου ας πούμε. Εγώ που λέτε πήγαινα για γιατρός. Αυτό μου ελεγε η μαμά μου από όταν ήμουν μικρός και πως μπορούσα να κανω το αντίθετο? Mama knows the best που λέει και το τραγούδι. Η αλήθεια είναι πως ήθελα να γίνω δικηγόρος ή ψυχολόγος. Για το δεύτερο η μαμα μου, μου πρότεινε μια λύση. "Γίνε ψυχοθεραπευτης" είπε. "Τι ωραία!" σκέφτηκα "έτσι και δε θα με ζαλίζει και θα γίνω κατι σαν ψυχολόγος". Είναι πολλά τα μόρια ομως Μανολιω! Στο τέλος με κοβω να πιάνω το πολύ 16χιλιάδες. Οπότε τι να διαλέξω? Χημικό? Φυσικό? Μαθηματικό ή γεωπονικο?

Χημικό και φυσικό ουτε το ματι μου γεμίζουν ούτε για επαγγελματικη αποκατάσταση τα κόβω να είναι καλα. (Συγγνώμη χημικοι, συγνώμη φυσικοι! )

Μαθηματικό απ οτι βλέπω έχει πολλά και ενδιαφέροντα μεταπτυχιακά τα οποία όπως τα κόβω έχουν μέλλον.

Γεωπονια τωρα...χμμμ πιστεύω πως και αυτη εχει μέλλον και εντός και εκτός Ελλάδος με τα κατάλληλα μεταπτυχιακά.

Φυσικά η μαμά μου δίνει δύο πολύ καλές επιλογές λέγοντας μου "ή γιατρός ή αγρότης αφού έχουμε χωράφια...παλιόπαιδο"

Well...to be honest εκτός απο σχέδια για το μέλλον μου εχω να καταστρωνω και βιαια δολοφονικα σχεδια, αλλά αυτό είναι μια αλλη ιστορία.

Τι προτείνετε my children?

Μια ειδικότητα που έχω να προτείνω εγώ είναι η ηλεκτρονική μηχανική που στο εξωτερικό προσφέρει επαγγελματική αποκατάσταση σε διάφορους τομείς αλλά δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να μπεις απο θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πέρνα σε κάνα ΤΕΙ να το βγάλεις σε 4 χρόνια και να κάνεις κατατακτήριες για ψυχολογία. Άμα πας και σε καλό ΤΕΙ μπορεί να δουλεύεις και ταυτόχρονα με τη ψυχολογία να σαι ανεξάρτητος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι με αρκετή προσπάθεια και επιμονή μπορείς να επιτυχείς το στόχο σου ώστε να μπεις σε κάποια Ιατρική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Αγαπητά μου παιδιά,

σίγουρα θα αναρωτιέστε για ποιον λόγο σας μάζεψα όλους εδώ. Εύλογο ερώτημα. Γι'αυτό λοιπόν σπεύδω να σας το απαντήσω.
Είμαι μαθητής τρίτης λυκείου,θετικής κατεύθυνσης παρακαλω, και λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος με έχει πιάσει κάτι (όχι άγχος γιατί ποτέ δεν αγχώνομαι). Μια έγνοια για το μέλλον μου ας πούμε. Εγώ που λέτε πήγαινα για γιατρός. Αυτό μου ελεγε η μαμά μου από όταν ήμουν μικρός και πως μπορούσα να κανω το αντίθετο? Mama knows the best που λέει και το τραγούδι. Η αλήθεια είναι πως ήθελα να γίνω δικηγόρος ή ψυχολόγος. Για το δεύτερο η μαμα μου, μου πρότεινε μια λύση. "Γίνε ψυχοθεραπευτης" είπε. "Τι ωραία!" σκέφτηκα "έτσι και δε θα με ζαλίζει και θα γίνω κατι σαν ψυχολόγος". Είναι πολλά τα μόρια ομως Μανολιω! Στο τέλος με κοβω να πιάνω το πολύ 16χιλιάδες. Οπότε τι να διαλέξω? Χημικό? Φυσικό? Μαθηματικό ή γεωπονικο?

Χημικό και φυσικό ουτε το ματι μου γεμίζουν ούτε για επαγγελματικη αποκατάσταση τα κόβω να είναι καλα. (Συγγνώμη χημικοι, συγνώμη φυσικοι! )

Μαθηματικό απ οτι βλέπω έχει πολλά και ενδιαφέροντα μεταπτυχιακά τα οποία όπως τα κόβω έχουν μέλλον.

Γεωπονια τωρα...χμμμ πιστεύω πως και αυτη εχει μέλλον και εντός και εκτός Ελλάδος με τα κατάλληλα μεταπτυχιακά.

Φυσικά η μαμά μου δίνει δύο πολύ καλές επιλογές λέγοντας μου "ή γιατρός ή αγρότης αφού έχουμε χωράφια...παλιόπαιδο"

Well...to be honest εκτός απο σχέδια για το μέλλον μου εχω να καταστρωνω και βιαια δολοφονικα σχεδια, αλλά αυτό είναι μια αλλη ιστορία.

Τι προτείνετε my children?

Εγώ θα σου πρότεινα και τα παραϊατρικά επαγγέλματα...εργοθεραπεία,φυσικοθεραπεία ή κάτι άλλο από τα παραϊατρικά!!!!!!!! Έχουν επαγγελματικές προοπτικές και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
ο ξάδερφος μου θέλει να ασχοληθεία με την κατασκευή videogames.Του πρότεινα την Πληροφορική σαν σχολή.Από που αλλού μπορεί να ασχοληθεί με αυτόν τον τομέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και μένα μου έρχονται στο μυαλό η πληροφορική και οι ημμυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ολες οι σχολές πληροφορικής (ιδιωτικές ή δημόσιες) είναι η λύση για τον ξάδερφο σου που θέλει να ασχοληθεί με κατασκευή βιντεοπαιχνιδιών όπως επίσης και
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitsos

Νεοφερμένος

Ο dimitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.

Πρόκειται να δώσω πανελλήνιες μετά από πολλά χρόνια και δύο από τις επιλογές μου θα είναι η Ιταλική Φιλολογία Αθήνας και το τμήμα Μεθοδολογίας, Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης Αθήνας.

Το ξέρω ότι είναι εντελώς διαφορετικά αντικείμενα το ένα απ' το άλλο, αλλά εκεί έχω κατασταλάξει περίπου.

Θα ήθελα, αν είναι δυνατόν, να με βοηθήσετε σε μερικά κρίσιμα και σημαντικά ερωτήματα που έχω, σχετικά με την επιλογή μιας σχολής.

1. Είναι εύκολες αυτές οι 2 σχολές?? Τα μαθήματα πώς είναι εκεί μέσα?? Βατά?? Κατανοητά?? Το ξέρω ότι είναι υποκειμενικό αυτό αλλά είναι ταυτόχρονα και πολύ σημαντικό για μένα. Το επίπεδό μου στα Ιταλικά είναι Α2, κάνω μαθήματα για να φτάσω σε επίπεδο Β2 και προέρχομαι από θετική κατεύθυνση. Πιστεύετε ότι θα έχω πρόβλημα σε καμία από τις 2 σχολές??
2. Στην Ιταλική Φιλολογία, είναι πολλά τα μαθήματα που γίνονται στην Ιταλική Γλώσσα?? Πόσα είναι στο περίπου?? Υπάρχουν και μαθήματα που γίνονται στα Ελληνικά??
3. Δεδομένου ότι εργάζομαι πια, μπορεί κάποιος να μην πηγαίνει στις παραδόσεις, διαβάζοντας μόνος του ώστε να περνάει με ικανοποιητικό βαθμό (έστω και με 5) τα μαθήματα??
4. Υπάρχει πτυχιακή εργασία και πρακτική άσκηση ή είναι προαιρετικές??
5. Διάβασα σε κάτι στατιστικά ότι τα τμήματα της Ιταλικής Φιλολογίας και του ΜΙΘΕ έχουν ένα από τα μικρότερα ποσοστά αιώνιων φοιτητών και ότι εκεί παίρνουν το πτυχίο στην ώρα τους. Ισχύει αυτό??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για τα τόσα πολλά ερωτήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μακελειο

Νεοφερμένος

Ο μακελειο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
είμαι 2ο έτος σε ένα τει του οποίου το αντικείμενο δεν με ενδιαφέρει και πολύ.Επίσης δεν έχω περάσει και τίποτα(λίγα θεωρητικά μόνο)
Σκέφτομαι λοιπόν να ψαχτώ για sae athens(music production)
έχω ακούσει για εξωπραγματικά δίδακτρα και αν ισχύει αυτό τότε οι σπουδές μου εκεί θα πρέπει να συνδυαστούν με κάποια part-time ενασχόληση(ή να κλέψω καμια τράπεζα)
Οι άλλες 2 ενναλλακτικές που δε συγκεντρώνουν και πολλές πιθανότητες είναι
1.να παραμείνω στη σχολή(πλέον σκέφτομαι ότι είναι και αδύνατο να την τελειώσω όχι μόνο επειδή δεν με ενδιαφέρει το αντικείμενο αλλά κι επειδή χρωστάω σχεδόν ΟΛΑ τα μαθήματα)
2.να κάνω 10% για το ΤΕΙ στο ρέθυμνο της μουσικής τεχνολογίας(δεν με ψήνει και τόσο καθώς θα προτιμούσα να μείνω στην αθήνα) ή για κάποια άλλη σχολή(π.χ. θα με ενδιέφερε κάτι σχετικό με υπολογιστές όπως το τμήμα μηχανικών πληροφορικής του ΤΕΙ στο ηράκλειο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά να πάρεις τηλέφωνο να μάθεις τα δίδακτρα δε μπορείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Και αφού δεν δε ενδιαφέρει τότε γιατί δεν έφυγες από το πρώτο έτος; Χάνεις τον χρόνο σου σπουδάζοντας κάτι που δεν σαρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μακελειο

Νεοφερμένος

Ο μακελειο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απλά να πάρεις τηλέφωνο να μάθεις τα δίδακτρα δε μπορείς;

έχω κάνει αίτηση ενδιαφέροντος και περιμένω απάντηση.Κάτι πάνω στο θέμα έχεις να μου πεις?

Και αφού δεν δε ενδιαφέρει τότε γιατί δεν έφυγες από το πρώτο έτος; Χάνεις τον χρόνο σου σπουδάζοντας κάτι που δεν σαρέσει.

είπα να της δώσω μια ευκαιρία αλλά δεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
.Εχω πολλους γνωστους στο χωρο της μουσικης παραγωγης.
Δεν προκειται να βρεις δουλεια σαν μουσικος παραγωγος.Ξεχασε το.Το μονο που θα μπορεις να κανεις ειναι να ξεκινησεις σαν χομπυ τη μουσικη παραγωγη μονος σου.Το επιπεδο εκπαιδευσης στην ΣΑΕ ειναι για ηδη γνωστες και μουσικους και απο το 1 μεχρι το 10 σε παει στο 2.Μετα πρεπει μονος σου να μαθεις και μονος σου να βρεις δουλειες πραγμα που μπορεις να το κανεις και χωρις τη ΣΑΕ.Με λιγα λογια ειναι χασιμο χρονου η ΣΑΕ τοσο απο αποψη εκπαιδευσης αφου μπορεις να μαθεις μονος σου να γραφεις μουσικη και λεφτα δεν προκειται να παρεις γιατι?Γιατι πολυ απλα σε ολες τις παραγωγες υπαρχουν τοσοι μουσικοι επιπεδου Ξαρχακου που τις παιρνουν αυτοι.Απο ΣΑΕ το μονο που μπορει να σου βρει δουλεια ειναι το μονταζ εικονας.Μια καλη περιπτωση για ΣΑΕ θα ηταν να παιζεις βιολι απο τα πεντε σου και να πας εκει απλα για το χαρτι και να πεις οτι σπουδασες κατι,και επειτα πλεον δουλεια θα βρεις μονο με τις μουσικες γνωσεις πραγμα που δεν σου δινουν στη ΣΑΕ σου δινουν μονο τεχνικο backround για τα προγραμματα και αυτο σε επιπεδο δημοτικου.

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις ενα πραγματικο αντικειμενο της αγορας .Η πληροφορικη ειναι κατι αριστο εαν σου αρεσει με πολυ μελλον.Αλλα πρεπει να ξεκινησεις τωρα να μαθεις να προγραμματιζεις ωστε σε 5 χρονια να εισαι αριστα καταρτησμενος.Η πληροφορικη ειναι οι γνωσεις του προγραμματιστη και οχι το χαρτι.Αν μαθεις πληροφορικη με ενα βιβλιο για καποιο προγραμμα μουσικης μπορεις να μαθεις να προγραμματιζεις σαν χομπυ και εαν σου καθεται καμια δουλεια σου εκατσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μακελειο

Νεοφερμένος

Ο μακελειο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
.Εχω πολλους γνωστους στο χωρο της μουσικης παραγωγης.
Δεν προκειται να βρεις δουλεια σαν μουσικος παραγωγος.Ξεχασε το.Το μονο που θα μπορεις να κανεις ειναι να ξεκινησεις σαν χομπυ τη μουσικη παραγωγη μονος σου.Το επιπεδο εκπαιδευσης στην ΣΑΕ ειναι για ηδη γνωστες και μουσικους και απο το 1 μεχρι το 10 σε παει στο 2.Μετα πρεπει μονος σου να μαθεις και μονος σου να βρεις δουλειες πραγμα που μπορεις να το κανεις και χωρις τη ΣΑΕ.Με λιγα λογια ειναι χασιμο χρονου η ΣΑΕ τοσο απο αποψη εκπαιδευσης αφου μπορεις να μαθεις μονος σου να γραφεις μουσικη και λεφτα δεν προκειται να παρεις γιατι?Γιατι πολυ απλα σε ολες τις παραγωγες υπαρχουν τοσοι μουσικοι επιπεδου Ξαρχακου που τις παιρνουν αυτοι.Απο ΣΑΕ το μονο που μπορει να σου βρει δουλεια ειναι το μονταζ εικονας.Μια καλη περιπτωση για ΣΑΕ θα ηταν να παιζεις βιολι απο τα πεντε σου και να πας εκει απλα για το χαρτι και να πεις οτι σπουδασες κατι,και επειτα πλεον δουλεια θα βρεις μονο με τις μουσικες γνωσεις πραγμα που δεν σου δινουν στη ΣΑΕ σου δινουν μονο τεχνικο backround για τα προγραμματα και αυτο σε επιπεδο δημοτικου.

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις ενα πραγματικο αντικειμενο της αγορας .Η πληροφορικη ειναι κατι αριστο εαν σου αρεσει με πολυ μελλον.Αλλα πρεπει να ξεκινησεις τωρα να μαθεις να προγραμματιζεις ωστε σε 5 χρονια να εισαι αριστα καταρτησμενος.Η πληροφορικη ειναι οι γνωσεις του προγραμματιστη και οχι το χαρτι.Αν μαθεις πληροφορικη με ενα βιβλιο για καποιο προγραμμα μουσικης μπορεις να μαθεις να προγραμματιζεις σαν χομπυ και εαν σου καθεται καμια δουλεια σου εκατσε.

βασικά μλκια έγραψα.Για Audio Engineering ενδιαφέρομαι.
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές σε αυτά που λες για τη μουσική παραγωγή,άλλωστε σαν χόμπι το κάνω ήδη.Όμως στον τομέα της ηχοληψίας-μουσικής τεχνολογίας τα πράγματα δεν είναι διαφορετικά?

Σόρυ για το λάθος στο αρχικό μνμ.Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω έντιτ να το διορθώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top