aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ξερετε τι επαγγελματικη αποκατασταση εχει η οδοντιατρικη και αν αξιζει?

Εχει πεσει παρα πολυ λογω πολλων αποφοιτων τοσα χρονια. Θα σου τρωνε τη δουλεια οι παλαιοτεροι. Και συ αλλωστε φανταζομαι δεν πας σε οδοντιατρο 26 χρονων. Το πιο σοβαρο ομως ειναι οτι μολις τελειωσεις τη σχολη που ειναι και περισσοτερα χρονια, πρεπει να χεις ενα μεγαλο ποσο στην ακρη για μηχανηματα και ευρεση χωρου. Και μιλαμε για τεραστιο ποσο ειδικα στις μερες μας. Εαν σκεφτεσαι να πας εξω ή στο μερος σου δεν υπαρχουν πολλοι τοτε ενταξει απο πλευρας προοπτικων. Διαφορετικα θα βουρλιστεις μεσα στη σχολη παρα πολυ κ μετα θα παρεις να μην πω τι. Στο λεω γτ ειχα φιλο που τελειωσε τη σχολη κ μετα του φαινοτανε παραξενο που πρεπει να βρει ενα τοσο μεγαλο ποσο για μηχανηματα. Πως θα γινει ομως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis2014

Νεοφερμένος

Ο Giannis2014 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά εχω επιλέξει τι θελω να περασω αλλα θελω την γνώμη σας για αυτό το τμήμα και γενικά για τις παρακάτω προτιμήσεις που θα αναφερθώ

1ον) Διοιηκηση Τουριστικων Επιχειρισεων ΤΕΙ Αθήνας
2ον) οικονομικά παπί
3ον) Οργάνωση και Διοιηκηση Παπί

Άλλες δεν εχω σκεφτεί αλλα θα ήθελα πολύ την γνώμη σας πάντως θελω απίστευτα την πρώτη μου επιλογή που ειναι με 12.000 μόρια + τα αγγλικα

Παιδιά εχω επιλέξει τι θελω να περασω αλλα θελω την γνώμη σας για αυτό το τμήμα και γενικά για τις παρακάτω προτιμήσεις που θα αναφερθώ

1ον) Διοιηκηση Τουριστικων Επιχειρισεων ΤΕΙ Αθήνας
2ον) οικονομικά παπί
3ον) Οργάνωση και Διοιηκηση Παπί

Άλλες δεν εχω σκεφτεί αλλα θα ήθελα πολύ την γνώμη σας πάντως θελω απίστευτα την πρώτη μου επιλογή που ειναι με 12.000 μόρια + τα αγγλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quibrick

Νεοφερμένος

Ο Quibrick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδια γεια σας ! Εχω περασει στους Πολιτικους Μηχανικους του ΑΠΘ ωστοσο εχω μετανιωσει πολυ που δεν εβαλα Πληροφορικης ΑΠΘ 1η επιλογη στο Μηχανογραφικο μου...Βλεπετε η Πληροφορικη σαν αντικειμενο μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ αλλα ο ηλιθιος ακουσα τις συμβουλες του στενου περιβαλλοντος μου και οταν εκανα το μηχανογραφικο εβαλα ΠΜ 1η επιλογη...Τωρα λοιπον που το σκεφτομαι...Πειτε μου αξιζει να κανω 10 τα εκατο για Πληροφορικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
ακουσα τις συμβουλες του στενου περιβαλλοντος μου οταν εκανα το μηχανογραφικο
Πειτε μου αξιζει να κανω 10 τα εκατο για Πληροφορικη?

ΠολΜηχ είσαι ρε, μη νιώθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Όχι, μόνο άμα ασχολείσαι με λογισμικό σαν χόμπι ήδη και/ή πηγαίνεις σε μαθήματα πληροφορικής και βλέπεις πως σ' αρέσει.
Αλλιώς δεν ξέρεις πως θα γουστάρεις την πληροφορική, και είναι κρίμα ν' αφήσεις τους πολιτικούς μηχανικούς για τέτοια σχολή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
φιλε κανε αυτο που σου αρεσει και εγω το ιδιο σχεδον με εσενα πηγα να παθω αλα αυτυχος περασα εκει που ηθελα πραγματικα.Σαν προοπτικες θα βρεις πιο ευκολα δουλεια στον κλαδο της πληροφορικης παροτι στους πολιτικους μηχανηκους και αυτο δεν το λεω εγω αλλα στατιστικα αποφοιτων ανα κλαδο.Επισης δεν προκεται να βγαλεις μια σχολη που σεν σου αρεσει θα το καταλαβεις μετα αυτο αν δεν γουσταρεις αυτο που κανεις θα τα βρεις σκουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Πέρα από την πλάκα τώρα, επαναλαμβάνεις το λάθος που έκανες με το μηχανογραφικό σου. Απλώς, αντί να σου "επιβάλλουν" την άποψη σου οι συγγενείς σου, το κάνουν 5-10 "άγνωστοι" στο i-school.
O κολλητός μου πέρασε Πληροφορική στο ΑΠΘ, μπορώ να τον ρωτήσω ό,τι θες για το τμήμα και να σου πω. Στο πρώτο εξάμηνο έχουν μπόλικα μαθηματικά (πχ, έχουν κάνει πίνακες και έχουν εμβαθύνει περισσότερο από εμάς), ένα μάθημα που μοιάζει με Ιστορία της Πληροφορικής και ένα μάθημα Προγραμματισμού (σε γλώσσα C αν θυμάμαι καλά).

Φρόντισε, πάντως, η επιλογή να είναι δική σου αυτή τη φορά, είτε επιλέξεις να μείνεις, είτε να κάνεις 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
μονος εχεις την απαντηση
σου αρεσει οντως η πληροφορικη; περνα λιγο να δεις τα μαθηματα στα αμφιθεατρα αν πραγματι σου αρεσουν

προσωπικα την σχολη πολιτικων μηχανικων την βρισκω βαρετη και μαλλον αδιαφορη(αλλον ομως μπορει να τον ενθουσιαζει φυσικα),ενω και απο επαγγελματικες προοπτικες ειναι μαλλον σκουρα τα πραγματα συγκριτικα με μια σχολη Πληροφορικης
ωστοσο κανεις δεν μπορει να μιλησει εκ μερους σου.εσυ ξερεις τα ενδιαφεροντα σου,τις δεξιοτητες σου,το οικογενειακο σου περιβαλλον(μπορει π.χ να χεις πολιτικο μηχανικο στην οικογενεια με ετοιμο γραφειο)...τι πραγματικα θελεις

στην θεση σου θα πηγαινα στην σχολη πληροφορικης να παρακολουθησω μαθηματα,να δω αν μου αρεσει οντως...θα ασχολιομουν λιγο ,παραλληλα με τα μαθηματα της σχολης πολιτικων μηχανικων και με την πληροφορικη,προγραμματισμο,δικτυα ,βασεις κ.λπ θα εβλεπα τον οδηγο σπουδων(τον εχει στο site της σχολης)θα περνουσα να δω εγκαταστασεις
και αν συνεχιζαν να μου φαινονται αδιαφορα τα μαθηματα των Π.μηχανικων σε αντιθεση με αυτα της πληροφορικης πιθανον να προχωρουσα στην Πληροφορικη
ειναι οπως σου ειπα μια προσωπικη υποθεση
εδω μεσα δυσκολα θα βρεις απαντησει..θα πλακωσουν μηχανικοι να παινεψουν το σπιτι τους,θα πλακωσουν πληροφορικοι αναλογως κ..ο.κ
ο καθενας οτι γουσταρει λεει...ειναι δικη σου υποθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εδω μεσα δυσκολα θα βρεις απαντησει..θα πλακωσουν μηχανικοι να παινεψουν το σπιτι τους,θα πλακωσουν πληροφορικοι αναλογως κ..ο.κ

Τότε το καλύτερο είναι να συνδυάσει και τα δύο '' Μηχανικών πληροφορικής '' και πληροφορική και μηχανικός :D
Πέρα από την πλάκα έχει δίκιο ο Κομνηνός πιο πάνω.. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δέχτηκες το περιβάλλον σου να επιλέξει την σχολή σου και όχι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Έχεις καιρό ακόμα μέχρι το 10%, ασχολήσου για την ώρα με τη σχολή σου όσο μπορείς, και αν με την τόση προσπάθεια δεις στο τέλος ότι δεν σου αρέσει κάνε 10% το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vana Nikolaidou

Νεοφερμένος

Η Vana Nikolaidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πάντα με έλκυαν τα θεωρητικά μαθήματα περισσότερο, μου αρέσει απίστευτα να γράφω και η ιδέα του καθηγητή με εξιτάρει. Τα αρχαία και η λογοτεχνία είναι τα αγαπημένα μου μαθήματα, μαζί με την Χημεία, και θέλω πάρα πολύ να πάω στην σχολή Φιλολογίας Α.Π.Θ.
Το θέμα είναι ότι βγάζω πολύ καλό βαθμό και οι γονείς μου προσπαθούν -πολύ- να με στρέψουν στην θετική και από εκεί ιατρική/βιολογία/φαρμακευτική κτλ, όπου θα βρω δουλειά. Έχουν μεν δίκιο, αλλά... Κάποιος που να είναι φιλόλογος και μπορεί να μου πει αν αξίζει εφόσον μου αρέσει τόσο; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Πάντα με έλκυαν τα θεωρητικά μαθήματα περισσότερο, μου αρέσει απίστευτα να γράφω και η ιδέα του καθηγητή με εξιτάρει. Τα αρχαία και η λογοτεχνία είναι τα αγαπημένα μου μαθήματα, μαζί με την Χημεία, και θέλω πάρα πολύ να πάω στην σχολή Φιλολογίας Α.Π.Θ.
Το θέμα είναι ότι βγάζω πολύ καλό βαθμό και οι γονείς μου προσπαθούν -πολύ- να με στρέψουν στην θετική και από εκεί ιατρική/βιολογία/φαρμακευτική κτλ, όπου θα βρω δουλειά. Έχουν μεν δίκιο, αλλά... Κάποιος που να είναι φιλόλογος και μπορεί να μου πει αν αξίζει εφόσον μου αρέσει τόσο; :redface:

Χωρις να ειμαι φιλολογος θεωρω πως αξιζει να σπουδασεις αυτο που εσυ θες! Πως θα γινεις γιατρος , βιολογος , φαρμακοποιος χωρις να σου αρεσει;:hmm: το πιθανοτερο ειναι να αφησεις τη σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Βιολογία από που κι ως που θα βρεις δουλειά; Αλλά για τα άλλα δύο ισχύει, ιατρική & φαρμακευτική φορ εβερ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eudo

Νεοφερμένος

Ο eudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια εχω μπει σε διλλημα το τελευταιο καιρο, μιας και ειμαι 3η λυκειου και ψαχνω συνεχως σχολες που θα μου αρεσουν..
εψαχνα σχολες οι οποιες θα εχουν μελλον και βρηκα τυχαια το ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ - μηχανικος βιοιτρικης τεχνολογιας..αλλα επειδη ειναι ΤΕΙ μου εχει περαστει μια ασχημη αποψη κατοτεροτητας απο τα αει ..τι εχετε να πειτε πανω σε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Κατωτερότητα μόνο και μόνο επειδή είναι Ίδρυμα Τεχνολογικό μόνο να γελάσω μπορώ,Δες Φυσικοθεραπεία,Πληροφορική ΤΕΙ και μετά Θεολογία και των Μεσογειακών Σπουδών ενδεικτικά που είναι ΑΕΙ και τις επαγγελματικές προοπτικές.

Φυσικά η σχολή που ανέφερες είναι παραϊατρικό επάγγελμα αλλά δεν μπορείς να την λες κατώτερη μόνο και μόνο λόγω ΤΕΙ !!

Εγώ θα σου έλεγα να διεκδικήσεις σχολές με άμεση αποκατάσταση αν δεν είσαι και τόσο καλός μαθητής πιάσε τουλάχιστον 14-15 για υπαξιωματικός στρατού,αν δεν τα καταφέρεις ξαναδώσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Παιδια εχω μπει σε διλλημα το τελευταιο καιρο, μιας και ειμαι 3η λυκειου και ψαχνω συνεχως σχολες που θα μου αρεσουν..
εψαχνα σχολες οι οποιες θα εχουν μελλον και βρηκα τυχαια το ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ - μηχανικος βιοιτρικης τεχνολογιας..αλλα επειδη ειναι ΤΕΙ μου εχει περαστει μια ασχημη αποψη κατοτεροτητας απο τα αει ..τι εχετε να πειτε πανω σε αυτο?

Πρώτον ΑΕΙ = Πανεπιστήμια & ΤΕΙ οπότε την άποψη της κατωτερότητας δεν την καταλαβαίνω

Δεύτερον

Το Tμήμα Μηχανικών Βιοϊατρικής Τεχνολογίας Τ.Ε. (πρώην Τμήμα Τεχνολογίας Ιατρικών Οργάνων) αναπτύσσει σημαντική επιστημονική (εκπαιδευτική και ερευνητική) δραστηριότητα στο διεθνώς καθιερωμένο και ταχέως εξελισσόμενο πεδίο της Βιοϊατρικής Τεχνολογίας.
Στο Τμήμα δημιουργείται θύλακας Αριστείας στα πλαίσια της δράσης «Επιστημονική και Ακαδημαϊκή Αριστεία» του Υπουργείου Παιδείας. Στα πλαίσια αυτής της δράσης έχουν ενταχθεί τρία (3) προγράμματα «Αριστείας» με υπεύθυνους Καθηγητές του Τμήματος, ενώ ένας Καθηγητής συμμετέχει σε τέταρτο πρόγραμμα «Αριστείας» με Καθηγητές άλλου Τμήματος.

Στο Τμήμα έχει εγκριθεί μεγάλος αριθμός (άνω των 20) Ερευνητικών Προγραμμάτων («Αρχιμήδης», «Αριστεία» της ΓΓΕΤ, «Ηράκλειτος», «Πυθαγόρας», Διακρατικά και Ευρωπαϊκά Προγράμματα FP7, COST κλπ). Σε Καθηγητές του Τμήματος έχει ανατεθεί η επίβλεψη Μεταδιδακτορικών φοιτητών μέσω αντίστοιχων προγραμμάτων Μεταδιδακτορικής Έρευνας του ΙΚΥ.

Το Τμήμα οργανώνει ένα νέο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών στο ΤΕΙ Αθήνας με τίτλο «Προηγμένα Συστήματα και Μέθοδοι στη Βιοϊατρική Τεχνολογία» και έναρξη λειτουργίας από το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015, ενώ συμμετέχει σε άλλα Μεταπτυχιακά Προγράμματα συνεργαζόμενο με Ελληνικά Πανεπιστήμια. Μεγάλος αριθμός πτυχιούχων του έχει ολοκληρώσει Μεταπτυχιακές, Διδακτορικές και Μεταδιδακτορικές σπουδές. Τα τελευταία έτη το Τμήμα διοργανώνει ετήσιο επιστημονικό συνέδιο (BIOMEP), ενώ συμμετέχει στη διοργάνωση πολλών Διεθνών Επιστημονικών Συνεδρίων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πρόσφατα εγκρίθηκαν θέσεις Μηχανικών Τεχνολογίας Ιατρικών Οργάνων στους Οργανισμούς όλων σχεδόν των δημόσιων Νοσοκομείων, ενώ η διεύθυνση Βιοϊατρικής του Υπουργείου Υγείας έχει προτείνει την ενίσχυση του ρόλου των αντίστοιχων Τμημάτων στα Νοσοκομεία.

Το Τμήμα Μηχανικών Βιοϊατρικής Τεχνολογίας ΤΕ του ΤΕΙ Αθήνας είναι μοναδικό στο χώρο της Ανώτατης Εκπαίδευσης στην Ελλάδα στο πεδίο της βιοϊατρικής τεχνολογίας.

Τι από αυτά σε κάνει να νιώθεις την αίσθηση της κατωτερότητας?

Επίσης για να μην νιώθεις κατώτερος με το ''τεχνολογικός'' να σου υπενθυμίσω
ΜΙΤ--> Ινστιτούτο τεχνολογίας και δεν έχει την λέξη ''πανεπιστήμιο''
Τεχνολογικό πανεπιστήμιο Κύπρο
Πανεπιστήμιο εφαρμογών Γερμανίας
Ινστιτούτα τεχνολογίας άλλων Ευρωπαικών χωρών...
Όλα αυτά προωθούν την εφαρμοσμένη επιστήμη αλήθεια ποιος είπε ότι είναι έστω και ελάχιστα κατώτερη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ΜΙΤ--> Ινστιτούτο τεχνολογίας και δεν έχει την λέξη ''πανεπιστήμιο''
σοβαρα τωρα? Συγκρινεις MIT(The Massachusetts Institute of Technology (MIT) is a private research university) με τα τει του κωλου της Ελλαδας? do u even?
Εχεις ιδεα ποσο καλος πρεπει να εισαι στο αντικειμενο σου ,για να σε παρουν εκει? Μαλλον οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,843 μηνύματα.
ειδικά αυτό πρέπει να τονιστεί: ... is a private research university)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
σοβαρα τωρα? Συγκρινεις MIT(The Massachusetts Institute of Technology (MIT) is a private research university) με τα τει του κωλου της Ελλαδας? do u even?
Εχεις ιδεα ποσο καλος πρεπει να εισαι στο αντικειμενο σου ,για να σε παρουν εκει? Μαλλον οχι

Δεν είναι πανεπιστήμιο, είναι τεχνολογικό ινστιτούτο
Για ποια ακριβώς σύγκριση? Αν την βλέπεις κάπου τότε τι να πω, αδυνατείς να κατανοήσεις απλά ελληνικά.
Στο θέμα μας τώρα όλα τα ιδρύματα της ανωτατης εκπαίδευσης όλως των χωρών δεν έχουν στον τίτλο τους τη λέξη πανεπιστήμιο και εδώ κολλάει το ΜΙΤ απλά η βλαχιά του ελληνάρα θέλει να διαβάζει τη λέξη πανεπιστήμιο για να μην νιώθει κόμπλεξ.........Ναι πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας σε σύγκριση με το ΜΙΤ η θεία και γειτόνισσα θα σου πει φυσικά το πρώτο που είναι πανεπιστήμιο γιατι το αλλο ειναι τεχνολογικό!!!

Και συνεχίζουμε με το τμήμα Μηχανικών Βιοϊατρικής Τεχνολογίας που είναι ένα άριστο τμήμα και εκεί είναι η ουσία και φυσικά το μοναδικό στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πάντα με έλκυαν τα θεωρητικά μαθήματα περισσότερο, μου αρέσει απίστευτα να γράφω και η ιδέα του καθηγητή με εξιτάρει. Τα αρχαία και η λογοτεχνία είναι τα αγαπημένα μου μαθήματα, μαζί με την Χημεία, και θέλω πάρα πολύ να πάω στην σχολή Φιλολογίας Α.Π.Θ.
Το θέμα είναι ότι βγάζω πολύ καλό βαθμό και οι γονείς μου προσπαθούν -πολύ- να με στρέψουν στην θετική και από εκεί ιατρική/βιολογία/φαρμακευτική κτλ, όπου θα βρω δουλειά. Έχουν μεν δίκιο, αλλά... Κάποιος που να είναι φιλόλογος και μπορεί να μου πει αν αξίζει εφόσον μου αρέσει τόσο; :redface:

Και αν επιλέξεις την θετική ( ή έστω την θετική για τα ιατρικά πλέον), γράψεις 20.000 μόρια περάσεις στην ιατρική τι θα κάνεις μετά;. Θα σπουδάσεις... Ωραία. Πόσα χρόνια αφού δεν θα σου αρέσει;. Βάζεις στόχο να μην αργήσεις πολύ. Τελειώνεις. Ξέρεις ότι έχεις πιθανότητες για να βρεις δουλειά ( ΧΑΧΑ). Θα βρεις. Μετά απο 3 χρόνια θα έχεις βαρεθεί. Και τότε θα πεις: '' γιατί τους άκουσα; ''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top