niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ποια Αρχιτεκτονική είναι καλύτερη: Ξανθης ή Βόλου; (δεν μου αρέσει η ιστορία και η αποστήθιση της)
Επίσης δεν ξέρω τι αλλες σχολες θα μπορούσα να βάλω από το 4ο πεδίο (δεδομένου ότι δεν μου αρέσουν οι υπολογιστες και είμαι από θεωρητική:redface:)
για το τμήμα Διερμηνεων Μεταφραστων τι λέτε?
Εχω μπερδευτει γιατι κανεις δεν μας ενημέρωσε ποτέ για τιποτα και πρέπει τώρα να ψάχνω και να ρωτάω ώστε σε μια εβδομάδα να καταλήξω σε κάτι που πορει να μην είναι τελικα αυτο που λέει!:rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esecer

Νεοφερμένος

Ο esecer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το εχω κοιταξει φιλε μου και αυτο! Το θεμα ειναι οτι ειναι μακρια και δεν εχω τετοια οικονομικη ανεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Να βαλω πιο ψηλα ιστορια αρχαιολογια κρητης ή φιλολογια πατρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Ποια Αρχιτεκτονική είναι καλύτερη: Ξανθης ή Βόλου; (δεν μου αρέσει η ιστορία και η αποστήθιση της)
Επίσης δεν ξέρω τι αλλες σχολες θα μπορούσα να βάλω από το 4ο πεδίο (δεδομένου ότι δεν μου αρέσουν οι υπολογιστες και είμαι από θεωρητική:redface:)
για το τμήμα Διερμηνεων Μεταφραστων τι λέτε?
Εχω μπερδευτει γιατι κανεις δεν μας ενημέρωσε ποτέ για τιποτα και πρέπει τώρα να ψάχνω και να ρωτάω ώστε σε μια εβδομάδα να καταλήξω σε κάτι που πορει να μην είναι τελικα αυτο που λέει!:rant:

Έχω μάθει οτι ειναι και οι δυο το ίδιο καλές. Σε σχέση με τη Θεσσαλονίκη, την Αθήνα και τις υπόλοιπες αρχιτεκτονικες, αυτές στον Βόλο και στη Ξάνθη δίνουν αρκετή έμφαση σε περισσότερο.."καλλιτεχνικά" μαθηματα. Η κοπέλα που μου έκανε γραμμικο είπε οτι ένα αλλο θετικό στοιχείο σ'αυτες ειναι οτι επειδή ειναι μικρές σχολές, έχεις καλύτερη επικοινωνία με τους καθηγητές. Επισης ξέρω οτι στη σχολη στον Βόλο πηγαίνουν και ταξίδια, για την Ξάνθη δεν ξέρω. Επισης, μου εχουν πει οτι στην αρχή μπορει να μην ενθουσιαστουμε με τη σχολη, μπορει να μας φαίνεται οτι κάνουμε πράγματα χωρίς λόγο (πχ κολάζ και κατι τετοια) αλλα μετα θα καταλάβουμε γιατι τα κάνουμε ολα αυτα. Μια κοπέλα σκεφτόταν να κανει 10% για αυτόν τον λόγο αλλα τελικά άλλαξε γνώμη, άρχισε να της αρέσει πολυ η σχολη. Ένας άλλος φίλος μου βέβαια που πέρασε Βόλο και ήθελε περισσότερα μαθηματα σχετικά με μαθηματικα κτλ δεν ειναι και τοσο ενθουσιασμένος. Αλλα γενικά, έχω ακούσει καλα λόγια και για Βόλο και για Ξάνθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ένας άλλος φίλος μου βέβαια που πέρασε Βόλο και ήθελε περισσότερα μαθηματα σχετικά με μαθηματικα κτλ δεν ειναι και τοσο ενθουσιασμένος. Αλλα γενικά, έχω ακούσει καλα λόγια και για Βόλο και για Ξάνθη.

Ειναι γνωστο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Funniest_Memes_architects-engineers-who-can-t-do-math_19929.jpeg
    Funniest_Memes_architects-engineers-who-can-t-do-math_19929.jpeg
    28.3 KB · Εμφανίσεις: 140

BlueRose598

Νεοφερμένος

Ο BlueRose598 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εδω και αρκετο καιρο ο στοχος μου ειναι το Βιολογικο, αλλα τις τελευταιες μερες αρκετα ατομα μου εχουν πει να το αποφυγω μιας και δεν υπαρχει επαγγελματικη αποκατασταση στην Ελλαδα. Συγκεκριμενα, ενας καθηγητης χαρακτηρισε το Βιολογικο ως "νεκρο τμημα"! Εχω βγαλει κοντα στα 18900 μορια και σκεφτομουν την Ιατρικη ως εναλλακτικη, μιας και ειναι οτι κοντινοτερο στη βιολογια, αλλα βρισκω ελαχιστο ενδιαφερον εκει. Τι εχετε να προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εδω και αρκετο καιρο ο στοχος μου ειναι το Βιολογικο, αλλα τις τελευταιες μερες αρκετα ατομα μου εχουν πει να το αποφυγω μιας και δεν υπαρχει επαγγελματικη αποκατασταση στην Ελλαδα. Συγκεκριμενα, ενας καθηγητης χαρακτηρισε το Βιολογικο ως "νεκρο τμημα"! Εχω βγαλει κοντα στα 18900 μορια και σκεφτομουν την Ιατρικη ως εναλλακτικη, μιας και ειναι οτι κοντινοτερο στη βιολογια, αλλα βρισκω ελαχιστο ενδιαφερον εκει. Τι εχετε να προτεινετε?

Το Βιολογικό είναι νεκρό τμήμα; Ε υποθέτω δεν έχει αποκατάσταση στην Ελλάδα αν θες να γίνεις καθηγητής σε σχολείο επειδή έχουν παγώσει οι προσλήψεις ενώ ως ερευνητής έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχουν ερευνητικά κέντρα. Αλλά όταν υπάρχουν τόσα κενά και τόσο μυστήριο όσον αφορά το ανθρώπινο σώμα και δεν έχουν βρεθεί θεραπείες για τόσες νόσους δεν μπορώ να καταλάβω προς τι αυτή η αντίληψη. Με λίγα λόγια, ίσως χρειαστεί να εργαστείς στο εξωτερικό αλλά αν είσαι καλός και το επιδιώκεις, θα σε επιλέξουν και θα έχεις όσα χρειάζεσαι. Για την ώρα καλύτερο θα ήταν να σκεφτείς τί θα σου άρεζε να μελετάς και έπεται η αποκατάσταση. Αυτή είναι η άποψή μου, η επιλογή φυσικά δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή θα δηλώσω φιλολογία...με 19.030 περνάω σίγουρα πιστεύω...δεύτερη και τρίτη επιλογή θα δηλώσω ιστορία αρχαιολογία και φπψ αντίστοιχα και τέταρτη αγγλική φιλολογία....αλλά η μάνα μου μου λέει να βάλω δεύτερη την αγγλική φιλολογία...ΑΜΑΑΑΝΝΝΝΝ!!!!!!!!!!! Αφού έτσι κι αλλιώς ό,τι βάλω πρώτο θα το περάσω...Εσείς τι λέτε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Το Βιολογικό είναι νεκρό τμήμα; Ε υποθέτω δεν έχει αποκατάσταση στην Ελλάδα αν θες να γίνεις καθηγητής σε σχολείο επειδή έχουν παγώσει οι προσλήψεις ενώ ως ερευνητής έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχουν ερευνητικά κέντρα. Αλλά όταν υπάρχουν τόσα κενά και τόσο μυστήριο όσον αφορά το ανθρώπινο σώμα και δεν έχουν βρεθεί θεραπείες για τόσες νόσους δεν μπορώ να καταλάβω προς τι αυτή η αντίληψη. Με λίγα λόγια, ίσως χρειαστεί να εργαστείς στο εξωτερικό αλλά αν είσαι καλός και το επιδιώκεις, θα σε επιλέξουν και θα έχεις όσα χρειάζεσαι. Για την ώρα καλύτερο θα ήταν να σκεφτείς τί θα σου άρεζε να μελετάς και έπεται η αποκατάσταση. Αυτή είναι η άποψή μου, η επιλογή φυσικά δική σου.
Δίκιο έχει ο καθηγητής του. Στην εποχή της έκρηξης της βιοτεχνολογίας/γονιδιακές-βλαστοκυτταρικές θεραπείες/νευροβιολογίας το βιολογικό δε χωράει. Καλύτερα στα χωράφια να βαράμε αγγούρια να ισιώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
, νομίζω ότι πρώτα πρέπει να βάλεις τα ΑΕΙ και μετά τα ΤΕΙ.

ΑΕΙ= πανεπιστήμια & ΤΕΙ
Αν δεν γνωρίζεις τα βασικά τότε πως προσπαθείς να προσανατολίσεις τους νέους φοιτητές..Ήμαρτον



Δεν υποτιμώ σε καμία περίπτωση τα ΤΕΙ αλλά όταν με το καλό βγεις στον επαγγελματικό στίβο θα έχεις καλύτερο μισθό και καλύτερη εξέλιξη στην ιεραρχία.

Σε πληροφόρησαν λάθος δυστυχώς......Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο τώρα μπες μόνη σου και ψάξε λίγο τους νόμους, μέχρι τότε μην παραπληροφορείς τον κόσμο

Όσο για το τμήμα της Σπάρτης δεν αναγνωρίζεται στην ΕΕ από όσο θυμάμαι

ΕΝΕ
ΈΝΩΣΗ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ

Όσοι ενδιαφέρονται για την Νοσηλευτική ας πάρουν πληροφορίες από την ένωση και ας αφήσουν τις προπαγάνδες, τελείωσαν αυτά και οι εποχές της παραπληροφόρησης

https://enne.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Christopher966

Νεοφερμένος

Ο Christopher966 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας,

Είμαι θετική, έδωσα φέτος πανελλήνιες και έγραψα πολύ καλά με αποτέλεσμα να πιάνω τις περισσότερες σχολές (σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα). Εγώ λοιπόν σκεφτόμουν και ήθελα από την αρχή σχεδόν του λυκείου να δηλώσω είτε χημικό είτε φυσικό (είτε βιολογικό αλλά για αυτό άλλαξα γνώμη στην β' λυκείου). Επειδή όμως έγραψα πολύ καλά όλοι, κυριολεκτικά, μου λένε να δηλώσω ιατρική. Μάλιστα πολύ δε διστάζουν να μου λένε ότι είναι "κρίμα" ένας μαθητής που πιάνει ιατρική να δηλώσει μια πολύ κατώτερη στα μόρια σχολή και να "χαραμιστεί". Δε λέω ωραία η ιατρική επιστήμη, δεν είναι ότι δε μου αρέσει σα σχολή, αλλά δεν είναι η πρώτη από θέμα προτίμησης. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Να κανεις αυτο που θες εσυ χωρις δευτερη σκεψη και να μην ακους τι σου λενε οι γυρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γεια σας,

Είμαι θετική, έδωσα φέτος πανελλήνιες και έγραψα πολύ καλά με αποτέλεσμα να πιάνω τις περισσότερες σχολές (σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα). Εγώ λοιπόν σκεφτόμουν και ήθελα από την αρχή σχεδόν του λυκείου να δηλώσω είτε χημικό είτε φυσικό (είτε βιολογικό αλλά για αυτό άλλαξα γνώμη στην β' λυκείου). Επειδή όμως έγραψα πολύ καλά όλοι, κυριολεκτικά, μου λένε να δηλώσω ιατρική. Μάλιστα πολύ δε διστάζουν να μου λένε ότι είναι "κρίμα" ένας μαθητής που πιάνει ιατρική να δηλώσει μια πολύ κατώτερη στα μόρια σχολή και να "χαραμιστεί". Δε λέω ωραία η ιατρική επιστήμη, δεν είναι ότι δε μου αρέσει σα σχολή, αλλά δεν είναι η πρώτη από θέμα προτίμησης. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Απο το πρωτο εξαμηνο κιολας ,κανεις δεν θα ξανανοιαστει (λες και νοιαστηκε ποτε) για τα μορια στις πανελληνιες.Η για τις πανελληνιες γενικα. Σε ολα τα "καθαρα" τμηματα θετικων επιστημων, αν δεις καθε χρονο ,συνηθως πανε οι ¨πρωτοι των πρωτων" Σε εμας το '12 η πρωτη ειχε καπου 19100 ,στο φυσικο 19400-500 . Δεν θα σπουδασεις για την γειτονισσα,αλλα για εσενα ,οποτε πηγαινε εκει που θες και ασε τους αλλους να λενε
(πιθανων ,αν πηγαινες και φροντηστηριο να υπαρχει πιεση και εκει για ιατρικη ,ωστε να το διαφημιζουν του χρονου οτι εχουν πολλες 'επιτυχιες'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christopher966

Νεοφερμένος

Ο Christopher966 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και εγώ πάντα έλεγα ότι θα κάνω αυτό που μου αρέσει, μέχρι που ένας καθηγητής μου που τον εμπιστεύομαι πολύ, με έβαλε σε ιδιαίτερη σκέψη όταν μου είπε πως μπορεί στην πορεία να μου αρέσει περισσότερο λόγω των μαθημάτων και να το σκεφτώ για το επάγγελμα κλπ. γιατί από αυτά που μου αρέσουν είναι δύσκολο το επαγγελματικό μέρος. Βασικά μου είπε ότι φοβάται μήπως το μετανοιώσω που δεν θα πάω ιατρική. Βέβαια μου πρότεινε και φαρμακευτική λόγω της αγάπης μου για τη χημεία. Γενικά όμως με όλα αυτά που έχω ακούσει από τότε που βγήκαν τα αποτελέσματα...
Λες και είναι 100% σίγουρο ότι από αυτά που μου αρέσουν θα είσαι άνεργος ενώ από ιατρική με το που αποφοιτείς 100% βρίσκεις δουλειά... Έλεος!! Τι κοινωνικά στερεότυπα είναι αυτά;!!!!!

Για τους πρώτους των θετικών επιστημών το ξέρω, το χρησιμοποιώ συνέχεια σαν επιχείρημα :D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Γεια σας,

Είμαι θετική, έδωσα φέτος πανελλήνιες και έγραψα πολύ καλά με αποτέλεσμα να πιάνω τις περισσότερες σχολές (σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα). Εγώ λοιπόν σκεφτόμουν και ήθελα από την αρχή σχεδόν του λυκείου να δηλώσω είτε χημικό είτε φυσικό (είτε βιολογικό αλλά για αυτό άλλαξα γνώμη στην β' λυκείου). Επειδή όμως έγραψα πολύ καλά όλοι, κυριολεκτικά, μου λένε να δηλώσω ιατρική. Μάλιστα πολύ δε διστάζουν να μου λένε ότι είναι "κρίμα" ένας μαθητής που πιάνει ιατρική να δηλώσει μια πολύ κατώτερη στα μόρια σχολή και να "χαραμιστεί". Δε λέω ωραία η ιατρική επιστήμη, δεν είναι ότι δε μου αρέσει σα σχολή, αλλά δεν είναι η πρώτη από θέμα προτίμησης. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

<<Πετάει ο γάιδαρος;; Πετάει...>> : Κάπως έτσι είναι δομημένη ολόκληρη η ελληνική κοινωνία. Βλέπει ότι θέλει να δει, ακόμα και αν δεν έχει ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα. Άλλωστε ποιο είναι το νόημα της ανθρώπινης ύπαρξης αν δεν εντρυφήσει αυτή στην ιατρική παιδεία; Είναι τώρα σωστό επάγγελμα ο φυσικοχημικός;; Οοοοχι. Είναι το αποτέλεσμα μίας αποτυχημένης προσπάθειας ένταξης στην ιατρική σχολή, άντε και στους ΗΜΜΥ, βάλε και τη Νομική. Αυτή η χώρα δε θα πάει ποτέ μπροστά. Οι μισοί έχουν κόμπλεξ κατωτερότητας και οι άλλοι μισοί κόμπλεξ ανωτερότητας. Πανάκεια όλων το επαγγελματικό προφίλ. Κύρος, χρήμα, υπεροχή και άλλες τέτοιες μαλακίες.
Εσύ αγαπητέ Χριστόφορε επέλεξε αυτό που ποθείς πραγματικά, και μην επηρεάζεσαι από την κουφιοκεφαλοσύνη του μέσου Έλληνα!

Και στο κάτω κάτω, τι είναι τα μόρια για να χαραμιστούν;;; Bonus πόντοι που πρέπει ντε και καλά να εξαργυρωθούν στο 100%;; Αν εσύ δηλ θες την μπάλα του Πελέ με 16.000 πόντους, θα πάρεις τη βαλίτσα με 19.000 για να μην "χαραμίσεις" τους υπολοιπόμενους bonus πόντους;; Στραγάλια είναι; Πάρε βρε αδερφέ τη μπάλα που ποθείς και κάνε παιχνίδι !;)
Άκου χαραμίζεται αν δε πάει Ιατρική... Ενώ το φυσικό ξέρω γω είναι σχολή της πλάκας. Πόσοι έχουν τα guts να πάνε φυσικό να δουν τη γλύκα;; Λίγοι! (σου μιλάει μία κατά πολλούς δεδομένη φοιτήτρια φαρμακευτικής μέχρι τα 18 της, που επέλεξε φυσικό! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Κανε αυτο που θελεις εσυ.Σκεψου και αν μπορεις να γινεις γιατρος...δε μπορουν ολοι να ακολουθησουν το επαγγελμα αυτο κι ας πιανουν τα μορια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Φίλε κι εγώ έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα.Πριν βγουν τα μόρια ήμουν 100% σίγουρος για το μαθηματικό.Μετά όμως άρχισαν διάφοροι καθηγητές και φίλοι να μου λένε ότι θα πάω χαμμένος και δεν θα βρω ποτέ δουλειά ενώ στους ημμυ θα μπορώ να κάνω καριέρα να χρησιμεύσω να βγάλω καλά λεφτά και με έβαλαν σε αμφιβολίες.Τώρα μετά απο σκέψη 5-6 ημερών κατέληξα ότι δεν έχει νόημα να πάω στο πολυτεχνείο γιατί αν το ήθελα έστω και λίγο θα το είχα σκεφτεί μέσα στη χρονιά.Θ σου πρότεινα και εσένα να κάνεις το ίδιο σκέψου αν ήθελες κάποια στιγμή ιατρική και αν όχι μπες εκεί που ήθελες περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ΑΕΙ= πανεπιστήμια & ΤΕΙ
Αν δεν γνωρίζεις τα βασικά τότε πως προσπαθείς να προσανατολίσεις τους νέους φοιτητές..Ήμαρτον





Σε πληροφόρησαν λάθος δυστυχώς......Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο τώρα μπες μόνη σου και ψάξε λίγο τους νόμους, μέχρι τότε μην παραπληροφορείς τον κόσμο

Όσο για το τμήμα της Σπάρτης δεν αναγνωρίζεται στην ΕΕ από όσο θυμάμαι

ΕΝΕ
ΈΝΩΣΗ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ

Όσοι ενδιαφέρονται για την Νοσηλευτική ας πάρουν πληροφορίες από την ένωση και ας αφήσουν τις προπαγάνδες, τελείωσαν αυτά και οι εποχές της παραπληροφόρησης

https://enne.gr/
Αν δεν γνωρίζεις τα βασικά τότε πως προσπαθείς να προσανατολίσεις τους νέους φοιτητές..Ήμαρτον





Σε πληροφόρησαν λάθος δυστυχώς......Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο τώρα μπες μόνη σου και ψάξε λίγο τους νόμους, μέχρι τότε μην παραπληροφορείς τον κόσμο

Όσο για το τμήμα της Σπάρτης δεν αναγνωρίζεται στην ΕΕ από όσο θυμάμαι

https://moriasnow.gr/article/anagnorizetai-stin-ee-i-nosileytiki-spartis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christopher966

Νεοφερμένος

Ο Christopher966 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ιατρική μου άρεσε πολύ στο γυμνάσιο, όταν ακόμη νόμιζα (λόγω του τρόπου διδαχής των φυσικών επιστημών) ότι η φυσική και η χημεία μοιάζουν με την...ιστορία:P, αλλά από το Λύκειο έπαψε να με ενδιαφέρει τόσο πολύ...
Ιδιαίτερα η χημεία επειδή ο ξάδερφος μου είναι χημικός και με είχε προχωρήσει πολύ στο Λύκειο ήταν το αγαπημένο μου μαζί με φυσική. Η αλήθεια είναι ότι γιατρό δε μπορώ πλέον εύκολα να με φανταστώ...στο γυμνάσιο μπορούσα...τώρα όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ιατρική μου άρεσε πολύ στο γυμνάσιο, όταν ακόμη νόμιζα (λόγω του τρόπου διδαχής των φυσικών επιστημών) ότι η φυσική και η χημεία μοιάζουν με την...ιστορία:P, αλλά από το Λύκειο έπαψε να με ενδιαφέρει τόσο πολύ...
Ιδιαίτερα η χημεία επειδή ο ξάδερφος μου είναι χημικός και με είχε προχωρήσει πολύ στο Λύκειο ήταν το αγαπημένο μου μαζί με φυσική. Η αλήθεια είναι ότι γιατρό δε μπορώ πλέον εύκολα να με φανταστώ...στο γυμνάσιο μπορούσα...τώρα όχι.
Ε τότε δεν έχει νόημα να ασχοληθείς με την ιατρική,δες τι σου αρέσει περισσότερο από χημεία και φυσική και διάλεξε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top