MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
1.Βιολογικά
2.Βιοχημείας
3.Νοσηλευτική
4.Μοριακής

Σε ένα πρόχειρο μ.δ. έχω Βιολογικά
Μοριακή
Νοσηλευτική
Βιοχημεία-Βιοτεχνολογία
Γιατί μοριακής τόσο χαμηλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σε ένα πρόχειρο μ.δ. έχω Βιολογικά
Μοριακή
Νοσηλευτική
Βιοχημεία-Βιοτεχνολογία
Γιατί μοριακής τόσο χαμηλά;
αν μου πεις μισό λόγο για την νοσηλευτική πάνω από την βιοχημεία...
η μοριακής προφανώς 4η,μην το σκέφτεασι καν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Λες εε... :confused:

αν μου πεις μισό λόγο για την νοσηλευτική πάνω από την βιοχημεία...
η μοριακής προφανώς 4η,μην το σκέφτεασι καν:P

Οff topic.>> Πώς είναι εκεί η σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Παιδιά είμαι σε τρομερό δίλημμα.. Βιολογικό ΑΠΘ, Κρήτης, Πάτρας ή Μοριακής βιολογίας-γενετικής (Αλεξανδρούπολη).. Και μεταξύ βιοχημείας-βιοτεχνολογίας και νοσηλευτικής ποιό θα επιλέγατε?

αν τελειωσεις βιολογια εχεις περισσοτερες γνωσεις απο αυτον που θα τελειωσει μοριακη.ξεκαθαρα βιολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αν μου πεις μισό λόγο για την νοσηλευτική πάνω από την βιοχημεία...
η μοριακής προφανώς 4η,μην το σκέφτεασι καν:P

ε; κι αν θέλει απλά να τα βάλει έτσι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Φαρμακοποιός εγώ θα έλεγα. Ανοιξε ενα φαρμακείο σε μια περιοχή κοντά σε χωριά και θα χεστείς στα φράγκα
Σε λιγο καιρο, πολυ συντομα θα λεγα, τα φαρμακα θα πουλουνται στα σουπερ μαρκετ κατ'αρχην και σιγα σιγα παντου... Οποτε το επαγγελμα του φαρμακοποιου σαν λιανεμπορου (στην πραγματικοτητα αυτο κανει σημερα ενας φαρμακοποιος) δεν το βλεπβ\ω να εχει μελον. Το φαρμακοποιος σαν ερευνητης κλπ... Για εναν που εχει μερακι για την φαρμακευτικη επιστημη... Αλλαζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη με ποια σειρά να τα βάλω.οικονομικής επιστήμης πειραιά,οικονομικής επιστήμης καποδιστριακό η διεθνών στην ΑΣΟΕΕ?με προβληματίζει γιατί στα οικονομικής επιστήμης βγαίνεις καθαρά οικονομολόγος,είναι λίγο πιο πρακτικό ενώ το άλλο πιο θεωρητικό αλλα πιστεύω μου ταιριάζει πιο πολύ,δεν ξέρω σκέφτομαι και την αποκατάσταση βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magician2000

Νεοφερμένος

Ο magician2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ειμαι πορωμενος με την πληροφορικη... αλλα δεν ξερω ισως οι ΗΜΜΥ να εχουν καλυτερες προοπτικες...Τι λετε με ποια σειρα να τα βαλω... ; ΗΜΤΥ πατρας και μηχανικων η/υ και πληροφορικης πατρας η το αντιστροφο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noramiden

Νεοφερμένος

Η noramiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Όσες περοσσότερες γνώμες ακούσω τόσο πιο εύκολα θα αποφασίσω. Λοιπόν δεν ξέρω με ποιά σειρά να τα βάλω . Χημικός ή βιολόγος ή χημικός μηχανικός ή πολιτικός μηχανικός? Αυτό που με κάνει να δυσκολευόμαι περισσότερο είναι η επαγγελματική απκατάσταση θα ήθελα προς το παρόν να μείνω όσο γίνεται περισσότερο στην ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Την δεδομένη στιγμή για να μείνεις στην Ελλάδα, μετά το πέρας των σπουδών σου, θα πρέπει να πας ή μπάτσος ή καραβανάς ή να έχεις κάποιο χοντρό βυσμα στον δημόσιο ή τον ιδιωτικό τομέα. Κατά τα άλλα αποφασίζεις με βάση τα ενδιαφέροντα και τις κλίσεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaterinaDask

Νεοφερμένος

Η KaterinaDask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ρε παιδιά για πείτε μου τη γνώμη σας...μαιευτική η ιατρικών εργαστηρίων??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Είμαι απο Αθήνα και έδινα φέτος πανελλήνιες. Με αυτά και με κείνα συγκέντρωσα 18537 μονάδες στο 3ο και με τα περσινά περνάω Αλεξανδρούπολη! Με την εν λόγω όμως πτώση των βάσεων έχω αρχίσει να ελπίζω για κάτι πιο κοντινό (με αποκορύφωμα την Πάτρα.. αλλά θα δούμε:/)
Ωστόσο είμαι σε δίλημμα. Ξέρω σίγουρα πως θα βάλω με τη σειρά Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη. Και μετά τι;
Λάρισα Γιάννενα ή Γιάννενα Λάρισα;
Θα παρακαλούσα όποιον ξέρει κάτι παραπάνω για αυτές τις σχολές ή αυτές τις πόλεις να με βοηθήσει!!!
(θα ήθελα να κάνω και αυτό με την ψηφοφορία αλλά δεεν ξέρω πως :p )

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NasosJet

Νεοφερμένος

Ο NasosJet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καταρχας συγχαρητηρια που καταφερες να συγκεντρωσεις τοσα μορια.Μπορω να σε ενημερωσω σχετικα με τα γιαννενακαι το πανεπιστημιο(ως φοιτητης) .
Για τν σχολη σας απο φιλους μου που ειναι στν ιατρικη, γνωριζω πως προσφερει καλη ποιοτητα σπουδων και ειναι ικανοποιημενοι.Σε γενικα πλαισια ειναι αρκετα δυσκολη σχολη, με καλους καθηγητες(υπαρχουν και οι εξεραισεις) με συγχρονες(για τα ελληνικα δεδομενα) εγκαταστασεις.

Σχετικα με το Παν/μιο, βρισκεται εξω απο τν πολη και το αρνητικο ειναι οτι χρειαζεσαι αστικο για τις μετακινησεις σου(60 λεπτα το εισητηριο). Παρολαυτα το παν/μιο ειναι ενα απο τα ποιο οργανομενα campus στν ελλαδα, με καλη λεσχη, πολυ καλες εγκαταστασεις(ειδικα οι φοιτ. εστιες).

Σχετικα με την πολη και τν φοιτητικη ζωη, ειναι απο τις καλυτερες επιλογες που μπορει να κανει ενας φοιτητης για να περασει τα χρονια τν σπουδων του, σε φαση να βγαινεις εξω και να βλεπεις μονο φοιτητες καθως εχει παρα πολυ εντονη φοιτητικη ζωη,μπορεις να κυκλοφορεις ανετα μονος σου πρωι-βραδυ σχεδον παντου. Αρκετα μαγαζια και στεκια για φοιτητες και απιστευτα φοιτητικα παρτυ χωρις να συνοδευονται με τους σαπιλες που συγκεντωνονται σε τετοια events.Τα αρνητικα της ολης υποθεσης ειναι 1)Ακριβη ζωη, οσον αφορα εισητηρια,νοικια και μαγαζια κυριως(αλλα μπορεις να βρεις αρκετες και εναλλακτικες) και 2) Τις μισες μερες του χρονου βρεχει

Προσωπικη μου αποψη:Τα Γιαννενα μετα απο θεσ/νικη και την πατρα ισως να ειναι η καλυτερη πολη για εναν φοιτητη να σπουδασει.Για λαρισα δν γνωριζω οποτε θα πρεπει να σ ενημερωσει καποιος αλλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
vote 4 Γιαννενα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ιωάννινα φυσικά!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
τα καθαρα οικονομικα (οικονομικη επιστημη) για μενα ειναι βαρετα, τωρα φανταζομαι εσυ το λες με την ευρεια εννοια
απο οτι καταλαβα αφου θες και αρχιτεκτονικη, εισαι για χρηματοοικονομικα, που σε κανει να νιωθεις δημιουργικος
να πας λοχρη ή δετ

προσωπικα ουτε τα χρηματοοικονομικα με συγκινουν, εγω για την λογιστικη μπηκα στο τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μάλιστα!.. Ευχριστώ πάρα πολύ!
Για Λάρισα καμιά ιδέα;; Θα τρελαθώώώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω περασα περυσι ιατρικη Λαρισα.Δεν φοιτησα βεβαια γιατι περιμενω μετεγγραφη για την ιατρικη της πολης μου.Το πανεπιστημιο ως κτηριο,και γενικα ως υποδομη(στο λιγο που πηγα για να κανω την εγγραφη),ειναι κορυφαιο.Αψογο κανουριο κτηριο.Απο καθηγητες δεν εχω ιδεα.Εχω ακουσει επισης οτι το πανεπιστημιο ιατρικης της Λαρισας εχει τεραστια χρεη...Παντως απο υποδομες τα σπαει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά, οι παραπάνω που σου λένε υπερ των ιωαννινων, στο λενε από άποψη πόλης κι όχι σχολής, οπότε μην τους παίρνεις υπ' όψιν σου. Εγώ είμαι πρώτο έτος στην ιατρική ιωαννίνων οπότε δεν έχω την εμπειρία για να σου πω για τη σχολή. Προσωπικά, το πρώτο έτος μου άρεσε πολύ. Αλλά δεν μπορώ να κρίνω. Επίσης, δεν γνωρίζω τίποτα για τη σχολή της Λάρισας. Σίγουρα, τα Γιάννενα έχουν το τεράστιο αρνητικό της ακριβής ζωής. Όσο γι' αυτό που είπαν ότι δυστυχώς το πανεπιστήμιο είναι εκτός πόλης: κοίτα, τα πανεπιστημιακά νοσοκομεία πρέπει να 'ναι εκτός πόλης για να αποφεύγονται οι κυκλοφοριακές συμφορήσεις. Και είναι καλό που το πανεπιστήμιο είναι κυριολεκτικά ένα βήμα από το νοσοκομείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top