Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μάλλον πρέπει να δημιουργηθεί θέμα με τίτλο ΗΜΜΥ vs Πληροφορική vs Μηχανικοί Η/Υ επειδή κάθε μέρα σκάνε κι από 2-3 ερωτήσεις, ενώ αν κάποιος κάνει μια γαμημένη αναζήτηση πάνω δεξιά θα του λυθούν αρκετές απορίες.
ΥΓ: Γιατί κανείς δεν ασχολείται και με τους μηχανολόγους μηχανικούς; Ψώρα έχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οχι ΠΑΜΑΚ ρε, στο παμακ κάνεις και μαθήματα οικονομικών, πόσο μάλλον τώρα που ενώθηκε με το Διοίκησης τεχνολογίας της Νάουσας θα κάνεις περισσότερα τετοια. Το Παμακ είναι οικονομικό πανεπιστήμιο, κυρίως επικεντρώνεται στα οικονομικά. ΑΠΘ για πληροφορική θα έλεγα είναι καλύτερα
Και το ΠΑΜΑΚ μια χαρά είναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
προκοψε πολυ ναι απο τα μεγαλυτερα φασιστομουτρα της ευρωπης ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Οι απόφοιτοι τμημάτων ΤΕΙ είναι ΤΕ(Τεχνολογικής Εκπαίδευσης), οι αποφοιτοι πανεπιστημίου ΠΕ(Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης). Υπάρχει και μια άλλη νομίζω ΔΕ(Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γεια σας :) τις τελευταιες μερες βρισκομαι σε διλημμα.. Βασικα καθε μερα αλλαζω και αποψη :P ειμαι μεταξυ ιατρικης και οδοντιατρικης θεσσαλονικης.. :/: μια ακομη γνωμη, καποιος? :/:

Εγώ ψηφίζω οδοντιατρική, είναι λιγότερα χρόνια σπουδές + τον οδοντίατρο τον χρειάζονται όλες οι ηλικίες (και πολλά παιδιά πηγαίνουν στον οδοντίατρο), αφού βάζουν ζάχαρες κτλ στα πάντα πλέον, οπότε πιστεύω πως θα χεις πιο πολύ χρήμα από εκεί. Το ότι είναι και 1 έτος λιγότερες σπουδές είναι ακόμα ένα μπόνους! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Οι απόφοιτοι τμημάτων ΤΕΙ είναι ΤΕ(Τεχνολογικής Εκπαίδευσης), οι αποφοιτοι πανεπιστημίου ΠΕ(Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης). Υπάρχει και μια άλλη νομίζω ΔΕ(Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης).

ΥΕ (Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδια γεια σας... Εδωσα και εγω φετος πανελληνιες αλλα τα πηγα χαλια... Δεν ξερω ποιο επαγγελμα ακριβως μου ταιριαζει.. Μου αρεσουν παρα πολυ οι τεχνες, οι κατασκευες , η ζωγραφικη , η διακοσμηση , τα κοσμηματα... απο πολυ μικρη κατασκευαζα και "δημιουργουσα" οπως λεει και η γιαγια μου... Ελπιζω να μπορεσετε να με βοηθησετε.. ξερετε καποιο επαγγελμα που να σχετιζεται με αυτα..?? Ξερω ορισμενα αλλα θα ηθελα να μου πειτε και εσεις... Ευχαριστωωω ;)

Υπαρχουν πολλες σχολες τει που μπορεις να πας που αφορα την διακοσμηση, τις κατασκευες κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Γεια σας! Εχω και εγω μια ερωτηση...Ειμαι αναμεσα σε φιλολογια και οικονομικο....Τι απο τα 2 προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosSof

Νεοφερμένος

Ο GiorgosSof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν μπορω να πιάσω το ΕΜΠ το οποίο έχω ακούσει ότι είναι σαφώς ανώτερο απο τα υπόλοιπα ΗΜΜΥ όπως της θεσσαλονίκης!! Σκέφτηκα λοιπόν αν θα μπορούσα να τα συνδιάσω!! Δηλαδή να επιλέξω ΛΟΧΡΗ και μετά μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ στο ΗΜΜΥ!! Απ'οτι διάβασα δέχονται φοιτητές για μεταπτυχιακό μόνο απο το ΛΟΧΡΗ και το Τμήμα διοικητικης επιστήμης και τεχνολογίας!! Πως σας φαίνεται? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Γεια σας! Εχω και εγω μια ερωτηση...Ειμαι αναμεσα σε φιλολογια και οικονομικο....Τι απο τα 2 προτεινετε?

Ότι σ αρέσει εσένα. ;) Το αντικείμενο σπουδών είναι τελείως διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Bέβαια gregory,nub είναι λιγάκι υποκειμενικό αν θα της αρέσει να καθαρίζει..βρώμικα στόματα. Ενώ με την Ιατρική μπορεί σαν γυναίκα να διαλέξει έναν ανώδυνο κλάδο π.χ. παιδιατρική, νευρολογία, παθολογία, οφθαλμιατρική.. και παράλληλα να αφιερώσει τον χρόνο της όπως εκείνη θέλει (να δημιουργήσει οικογένεια, να έχει ελεύθερο προσωπικό χρόνο). Μην μπερδεύετε το επάγγελμα με..την έρευνα για τους ψαγμένους που έχουν φύγει ήδη με υποτροφίες για ΗΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
..την έρευνα για τους ψαγμένους που έχουν φύγει ήδη με υποτροφίες για ΗΠΑ.

:lol::rofl: Έγραψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris-bas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλησπέρα!!Θα ήθελα και γω με τη σειρά μου να κάποιες ερωτήσεις...βρίσκομαι ανάμεσα σε σχολές πληροφορικής (ΤΕΙ συγκεκριμένα),μηχανικούς ηλεκτρονικών υπολογιστων ή μηχανικων πληροφορικής και τη Σεμφε...
Έχω ακούσει και διαβάσει πολλά σχόλια κ κριτικές(καλές και κακές) για Σεμφε...
Θεωρείται καλή σχολή με μέλλον κ προοπτικές να ασχοληθεί κάποιος περαιτέρω????
Τα ΤΕΙ πληροφορικής είναι εξίσου καλά??
Αυτό που με ενδιαφέρει και μου αρέσει να ασχοληθώ είναι η πληροφορική σε σχέση με τα μαθηματικά..και γι αυτό προτιμώ τη σεμφε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,894 μηνύματα.
Καλησπέρα!!Θα ήθελα και γω με τη σειρά μου να κάποιες ερωτήσεις...βρίσκομαι ανάμεσα σε σχολές πληροφορικής (ΤΕΙ συγκεκριμένα),μηχανικούς ηλεκτρονικών υπολογιστων ή μηχανικων πληροφορικής και τη Σεμφε...
Έχω ακούσει και διαβάσει πολλά σχόλια κ κριτικές(καλές και κακές) για Σεμφε...
Θεωρείται καλή σχολή με μέλλον κ προοπτικές να ασχοληθεί κάποιος περαιτέρω????
Τα ΤΕΙ πληροφορικής είναι εξίσου καλά??
Αυτό που με ενδιαφέρει και μου αρέσει να ασχοληθώ είναι η πληροφορική σε σχέση με τα μαθηματικά..και γι αυτό προτιμώ τη σεμφε..
Στη ΣΕΜΦΕ βγαίνεις μαθηματικός ή φυσικός. Δεν εξειδικεύεται στη πληροφορική. Πάνω κάτω επαγγελματικά ότι κάνει κάποιος απόφοιτος ΤΕΙ πληροφορικής μπορεί να κάνει και ένας απόφοιτος ΑΕΙ. Το κακό με αυτές τις σχολές είναι ότι είναι υπερβολικά πολλές σε ποσότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Kai εγω οδοντιατρική θα έλεγα αν μπορούσα να αλλαξω την θέση μου με παιδι απο την οδοντιατρικη θα το έκανα


Bέβαια gregory,nub είναι λιγάκι υποκειμενικό αν θα της αρέσει να καθαρίζει..βρώμικα στόματα. Ενώ με την Ιατρική μπορεί σαν γυναίκα να διαλέξει έναν ανώδυνο κλάδο π.χ. παιδιατρική, νευρολογία, παθολογία, οφθαλμιατρική.. και παράλληλα να αφιερώσει τον χρόνο της όπως εκείνη θέλει (να δημιουργήσει οικογένεια, να έχει ελεύθερο προσωπικό χρόνο). Μην μπερδεύετε το επάγγελμα με..την έρευνα για τους ψαγμένους που έχουν φύγει ήδη με υποτροφίες για ΗΠΑ.
Η ιατρικη ειναι βρωμικο επάγγελμα οποίος βάζει συνέχεια στα χέρια αντισηπτικα για να,μην το κολλήσουν τα μικρόβια καλύτερα να διαλέξει μια άλλη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ότι σ αρέσει εσένα. ;) Το αντικείμενο σπουδών είναι τελείως διαφορετικό.
Μου αρεσει περισσοτερο η φιλολογια...αλλα το οικονομικο εχει μεγαλυτερη αποκατασταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Kai εγω οδοντιατρική θα έλεγα αν και είμαι ιατρικη γιατι το η οδοντιατρικη αθηνων ηταν με βαθμο πτυχίου οι κατατακτηριες αν μπορούσα να αλλαξω την θέση μου με παιδι απο την οδοντιατρικη θα το έκανα
οτι όχι δε θέλαμε για να γίνει και εμείς ύστερα είπαμε νταξ'
θέλουμε εεεεε.. δεν θέλουμε και εμείς και αυτοί ύστερα μεμετά εμείς αφού είπαμε είπαμεμε αυτό θέλουμε είπαν δεν θέλουμε και εμείς το αλλάξαμε και λέμε 'ντάξει λέμε ούτε και εμείς θέλουμε και μετά είπαν αυτοί πάλι ότι ξέρετε εμείς λέει θέλουμε να γίνει εεε εμείς όμως μετά δεν δεχτήκαμε μετά από όλα αυτά και είπαμε νααα να κα γίνει μετά το παιχνίδι όποτε το το κάνει όπως ορίσει η ΕΠΑΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ε.. τι έχει το οικονομικό; έχουν καταντήσει περισσότεροι από τους φιλολόγους! και κάτι αλλο λογικά ήσουν θεωρητική! θα πας απο θεωριτική στο οικονομικό!;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Φέρνω το κλασσικό δίλημμα... Είμαι ανάμεσα σε ΗΜΜΥ ή Πληροφορική στο ΑΠΘ. Είναι δεδομένο πως πιάνω και τις δύο τις σχολές.

Και οι δύο σχολές μου αρέσουν, όμως μπορώ να πω ότι η πληροφορική μου αρέσει περισσότερο... Παρ'όλα αυτά ακούω συνεχώς πράγματα περί κορεσμού της πληροφορικής, που δυσχαιρείνει την αποκατάσταση λόγω πολύ υψηλού ανταγωνισμού, καθώς και ότι όποια δικαιώματα έχουν οι πληροφορικάριοι τα έχουν και οι ΗΜΜΥ... Μιας και οι ΗΜΜΥ έχουν και αυτοί κάποια μαθήματα πληροφορικής (ή καλύτερα προγραμματισμού)

Δε μπορώ να αποφασίσω! Η καλύτερα, δε μπορώ να καταλήξω κάπου (γιατί κάθε μέρα αλλάζω απόφαση :P ). Εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top