Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΣΣΑΣ ιατρική βέβαια! Πρώτον όσο είσαι στη σχολή πληρώνεσαι, ενώ οι άλλοι της απλής ιατρικής κάθονται και παίρνουν τα 3.
Δεύτερον, τα πτυχία σας είναι ισάξια! Δηλαδή μπορείς μετά να πάρεις όποια ειδικότητα θες και να ανοίξεις δικό σου ιατρείο ή να συνεχίσεις να δουλεύεις στον στρατό.
Χωρίς να είμαι σίγουρος, μπορείς και να τα συνδυάσεις (πχ στρατό πρωί και βράδυ δικό σου ιατρείο) Σε εναν ωτολαρυγγολογο που είχα πάει είχε βγάλει ΣΣΑΣ ιατρική και ήταν πολύ καλός στη δουλειά του!

no you don't
παίρνεις όποια ειδικότητα σου επιβάλλουν - ή τέλος πάντων ανάλογα με τη βαθμολογία έχεις αντίστοιχες πιθανότητες να διαλέξεις ειδικότητα που σε ενδιαφέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
παιδια θελω την γνωμη σας! 1)ιατρικη vs οδοντιατρικη 2)σ.α.ν vs σ.τ.υ.α ... ποιες πιστευετε οτι ειναι καλυτερες?

Χμμμ, για το ιατρική vs οδοντιατρική, δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη από εδώ μέσα.
Τώρα για το αν θα επιλέξεις στρατιωτική σχολή ή όχι, ενημερώσου πρώτα για το καθεστώς που επικρατεί σε μια στρατιωτική σχολή, και αν είσαι διατεθειμένη να θυσιάσεις ό,τι θυσιάζουν οι ΣΣΑΣίτες (οκ, γι' αυτούς μπορεί να μην είναι θυσία αλλά ξέρω ότι δεν θα το έκανα εγώ που είμαι ιατρική και βλέπω τους ΣΣΑΣίτες), και μετά αποφάσισε. :)

Δεν παίρνουν δα και κανένα τεράστιο ποσό. Σε κάποιο topic εδώ είχα διαβάσει ότι κυμαίνεται γύρω στα 100 ευρώ.
Λίγες σελίδες πίσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosnois

Νεοφερμένος

Ο giorgosnois αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεία σας θέλω να παω για μαγειρική αλλα δη ξέρω ποια ιεκ να διαλέξω θα ήθελα να μου πείτε
αν στο πτυχίο υπάρχουν διαφορες στα ιεκ
και όταν αποφοιτήσει τι μπορώ να κάνω μετά
στείλτε στο sueno1983@hotmail.com ευχάριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
γειαα δινω και γω πανελληνιες αλλα τι ειναι καλυτερο να δηλωσω πρωτο τει κοινωνικης εργασιας η γαλλικη φιλολογια με μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
γειαα δινω και γω πανελληνιες αλλα τι ειναι καλυτερο να δηλωσω πρωτο τει κοινωνικης εργασιας η γαλλικη φιλολογια με μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη?

Από ότι καταλαβαίνω θέλεις να γίνεις κοινωνικός λειτουργός?Η Γαλλική φιλολογία που ''κολλάει''????


Θεωρώ λογικό το τμήμα κοινωνικής εργασίας και μετά ένα μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι αμα πας γαλλικη φιλολογια κ μετα κανεις μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη 8α μπορεις να διδα3εις γαλλικα σε παιδια με ειδικες αναγκες και εχει και φοβερη αποκατασταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lina95

Νεοφερμένος

Η λινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
γειααα δινω και γω πανελληνιες φετος και ειμαι σε διλλημα θελω να μπω εργοθεραπεια αν δεν μπω να παω σε κατι παρεμφερες σε ιδιωτικη η να ξαναδωσω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι αμα πας γαλλικη φιλολογια κ μετα κανεις μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη 8α μπορεις να διδα3εις γαλλικα σε παιδια με ειδικες αναγκες και εχει και φοβερη αποκατασταση..

Που???Στην Γαλλία?Ίσως..
Εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό για την ''φοβερή αποκατάσταση''........Πόσο μάλλον τώρα που στα σχολεία προσπαθούν να μειώσουν τις ξένες γλώσσες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Περάστε πρώτα στην σχολή και μετά κοιτάξτε μεταπτυχιακά... Τι μόδα είναι αυτή, επιλέγουμε σχολές με βάση τα μεταπτυχιακά! LOOL
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iliasgnr

Νεοφερμένος

Ο iliasgnr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πείτε όσοι μπορείτε και θέλετε την άποψη σας!
Καταρχάς πέραν των "1ων" επιλογών μου που ακόμα σκέφτομαι για να κατασταλάξω τελικά, υπάρχουν και οι "2ες" επιλογές και εκεί είναι το μεγάλο πρόβλημα:P... Συζητώντας το με αρκετά άτομα τελικά μόνο λύση δεν κατάφερα να βρω:hmm:.. Λοιπόν σαν 2ες επιλογές σκέφτομαι να βάλω ή γεωπονική(ΑΕΙ) ή τεχνολγίας αεροσκαφών(ΤΕΙ)... γνωρίζω την βαρύτητα των ΑΕΙ και των ΤΕΙ αλλά και πάλι είμαι σε αυτό το δίλημμα.. εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε? ανάμεσα σε αυτά τα δύο τμήματα ποια θα προτιμούσατε?:confused:
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :D

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 1726,1728 προήλθαν από thread με το ίδιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πείτε όσοι μπορείτε και θέλετε την άποψη σας!
Καταρχάς πέραν των "1ων" επιλογών μου που ακόμα σκέφτομαι για να κατασταλάξω τελικά, υπάρχουν και οι "2ες" επιλογές και εκεί είναι το μεγάλο πρόβλημα:P... Συζητώντας το με αρκετά άτομα τελικά μόνο λύση δεν κατάφερα να βρω:hmm:.. Λοιπόν σαν 2ες επιλογές σκέφτομαι να βάλω ή γεωπονική(ΑΕΙ) ή τεχνολγίας αεροσκαφών(ΤΕΙ)... γνωρίζω την βαρύτητα των ΑΕΙ και των ΤΕΙ αλλά και πάλι είμαι σε αυτό το δίλημμα.. εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε? ανάμεσα σε αυτά τα δύο τμήματα ποια θα προτιμούσατε?:confused:
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :D

1ον, αφου λες οτι αυτες ειναι οι δευτερες επιλογες να παλεψεις για την πρωτη και να καταφερεις να μπεις σ αυτη την σχολη που επιθυμεις.;)
2ο να πας σε οποια σχολη σ αρεσει εσενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Νομίζω ότι ξεκινάς με λάθος τρόπο. Καταστάλαξε πρώτα ποιες θα είναι οι πρώτες επιλογές και μετά καθορίζεις τις επόμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια. Είμαι μαθητής της β λυκείου και θέλω του χρόνου να περασω στην ΣΥΔ., και να πάρω την ειδικότητα του στρατολογου. Όμως έχω ακουσει ότι με πτυχιο νομικης ή πολιτικών επιστημών μπορεις να ανεβεις ιεραρχικα γνωριζετε κάτι? Απαντήστε μου σύντομα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iliasgnr

Νεοφερμένος

Ο iliasgnr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια! Στις πρωτες επιλογες μου εχω σχεδον κατασταλαξει και τωρα μου μενουν μονο οι υπολοιπες σχολες.. Κατα την γνωμη σας παντα.. Στην θεση μου τι θα κανατε αναμεσα σαυτες τις δυο σχολες;ποια θα βαζατε δευτερη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις τιποτα για το τμημα λογιστικης και χρηματοοικονομιας στο αει? Ειναι καλη σχολη ? Βρισκεις ευκολα δουλεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάτι δεν έχεις γράψει καλά. Το τμήμα του Πειραιά εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
μαλλον εννοεις το τμήμα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μάλλον εννοεί γενικά για τα τμήματα ΛοΧρη και όχι για το ΤΕΙ Λογιστικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ναι δεν αναφερομαι σε τει ειναι η πρωτη σχολη του 5ου πεδιου! Λογιστικης και χρηματοικονομικης γυρω στα 18.000 μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Υπάρχει θέμα που είχα φτιάξει εγώ και αναλύει πολύ καλά τις επιλογές όσον αφορά τις οικονομικές σχολές. Οικονομικές σχολές - Διαφορές λέγεται, ή κάπως έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top