αριθμός0

Νεοφερμένος

Η αριθμός0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Διοτι αυτη η κατεύθυνση περιέχει τα μαθήματα εκείνα,στα οποία τα πηγαίνω πολύ καλα και μου αρέσει η διδασκαλία τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Διοτι αυτη η κατεύθυνση περιέχει τα μαθήματα εκείνα,στα οποία τα πηγαίνω πολύ καλα και μου αρέσει η διδασκαλία τους..

Υπαρχει διαφορα μεταξυ του ''μου φαιντονται ευκολα και τα παω καλα'' και μεταξυ του ''μαρεσει η διδασκαλια τους''
Το λεω αυτο,διοτι αμα επελεξες θεωρητικη απο αναγκη,επειδη δεν τα πηγαινες προφανως καλα με μαθηματικοφυσικοχημειες,δεν θα σου αρεσει καμια σχολη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
μπορεις να γραψεις στο γοογλε σχολες πρωτου πεδιου και να δεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριθμός0

Νεοφερμένος

Η αριθμός0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν είπα πως μου φαινονται εύκολα..είπα πως τα πηγαίνω πολυ καλα πραγμα που σημαινει πως μεχρι στιγμης δεν αντιμετωπίζω κανένα προβλημα λόγω του οποίου να θέλω να αλλαξω κατευθυνση...οχι δεν επέλεξα θεωρητικη απο αναγκη..αντίθετως έχω καλη σχεση με τα μαθηματικα και με την φυσικη και με την χημεία...απλώς πως να το πω..δυσκολευομαι να επιλέξω καποια συγκεκριμένη σχολη..και δεν γνωρίζω το γιατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γεια σαs,
έχω επιλέξει την θεωρητικη κατεύθυνση και τώρα θα παω 3η λυκείου..και δεν ξέρω πια σχολη πρέπει να επιλέξω...βρίσκεται κανείς στην ίδια θέση???? θέλω να μαθω περισσότερα για τις επιλογέs που έχουμε εμείς της θεωρητικής..

Εδώ οι σχολές του 1ου πεδίου. Τώρα μπορείς να ανοίξεις κιάλα πεδία ανάλογα με το μάθημα ΓΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριθμός0

Νεοφερμένος

Η αριθμός0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μπορεις να γραψεις στο γοογλε σχολες πρωτου πεδιου και να δεις
γεια σου,
το δοκίμασα αυτο..και τώρα αναζητώ ατομα με το ιδίο προβλημα να μιλήσουμε..καθως και ατομα που εχουν τελειώσει και εχουν βρεθει στην θέση αυτη,οπου και βρίσκομαι τώρα......

Ευχαριστώ πολυJKaradakov

...το έχω κοιταξει..απλως οι ονομασιες των σχολων ειναι απλα κατι τυπικο για εμενα διοτι δεν γνωρίζω σε βαθος για αυτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
δν ειναι κατι τυπικο αλλο η νομικη επιστημη π.χ. αλλο η φιλολογια διαφορετικα αντικειμενα προς τα που εστιαζεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
γεια σου,
το δοκίμασα αυτο..και τώρα αναζητώ ατομα με το ιδίο προβλημα να μιλήσουμε..καθως και ατομα που εχουν τελειώσει και εχουν βρεθει στην θέση αυτη,οπου και βρίσκομαι τώρα......

Εάν και δεν βρίσκομαι στην ίδια θέση με εσένα μιας και έχω κατασταλάξει μπορώ να σου πώ ένα πράγμα. Κάθεσαι βλέπεις τις σχολές του 1ου πεδίου. Σου άρεσε καμία σου κέντρισε κάποια το ενδιαφέρον; Εάν ναι τότε αρχίζεις το ψάξιμο:
-Τι προοπτικές έχει (Εππαγγελματική αποκατάσταση κτλ.)
και το πιο σημαντικό μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σου να κάνεις αυτή την δουλειά για 30 χρόνια τουλάχιστον;
Εάν δεν βρίκες κάτι που να σου αρέσει πάς στο επόμενο πεδίο. όταν βρείς μια σχολή που σου κεντρίζει το ενδιαφέρον τότε πρέπει να σκεφτείς τι πρέπει να κάνω για να μπω σε αυτήν την σχολή (εννοώ επιλόγη μαθήματος ΓΠ) και να έχεις κατανού ότι χάνεις΄αυτομάτως μόρια λόγο ασυμβατότητας κατεύθυνσης. Εάν δείς ότι θα δυσκολευτής πάρα πολύ τότε μπορεί να χρειαστεί να σκεφτείς να αλλάξεις και κατεύθυνση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριθμός0

Νεοφερμένος

Η αριθμός0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ οι ξένες γλώσσες και σκεφτομαι να μπώ σε μεταφραστικο κέντρο για να οδηγηθώ στο επαγγελμα του μεταφραστη...αλλα μου αρέσει και η ψυχολογία καθως και τέλος το επαγγελμα της νηπιαγωγού......ψαχνομαι....για το τι αλλο θα ήθελα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
χαχαχα ετσι οπως σε βλεπω στο μηχανογραφικο θα φτασεις και δν θα ξερεις τι ν δηλωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριθμός0

Νεοφερμένος

Η αριθμός0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ενταξει JKaradakov


θα ακολουθησω την συμβουλή σου και σε ευχαριστω πολυ..

kwstasIdealism
ευχαριστω πολυ..-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
κατι που ισχυει για ολους μας ας διαβασουμε ας γραψουμε και μετα βλεπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ οι ξένες γλώσσες και σκεφτομαι να μπώ σε μεταφραστικο κέντρο για να οδηγηθώ στο επαγγελμα του μεταφραστη...αλλα μου αρέσει και η ψυχολογία καθως και τέλος το επαγγελμα της νηπιαγωγού......ψαχνομαι....για το τι αλλο θα ήθελα..

Νομίζω πως θα σου ταίριαζε το μεταφραστικό, δεδομένου ότι σου αρέσουν πολύ οι ξένες γλώσσες! Πάντως μην ανησυχείς, απο τότε που θα τελειώσουν οι Πανελλήνιες μέχρι την προθεσμία για το μηχανογραφικό θα έχεις αρκετό καιρό να το ψάξεις.

Κι εγώ ήμουν σε δίλημμα ανάμεσα σε δύο σχολές.. Απο τότε όμως που τελείωσαν οι Πανελλήνιες, ρώτησα διάφορα άτομα που ήταν σχετικά με τα αντικείμενα που με ενδιέφεραν και καταστάλλαξα! Μην ανησυχείς, θα το βρείς αυτό που θές μέχρι να καταβάλεις το μηχανογραφικό σου! Καλή επιτυχία να έχεις φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ρε παιδια εχω μια τεραστια απωρια που με βασανιζει εδω και ενα χρονο απο τοτε που μπηκα στο λυκειο. Αν καποιος παρει θετικη κατευθυνση και στην δευτερα και στην τριτη λυκειου δεν μπορει να περασει σε σχολες αρχιτεκτονικης, οικονομιας κτλ? Βασικα το προβλημα μου ειναι το εξης:δεν εχω αποφασισει τι επαγγελμα θα μου αρεζε και επομενως εχω κολλησει μεταξυ ιατρικης, φαρμακευτικης και οικονομικης σχολης. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?:SSS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε παιδια εχω μια τεραστια απωρια που με βασανιζει εδω και ενα χρονο απο τοτε που μπηκα στο λυκειο. Αν καποιος παρει θετικη κατευθυνση και στην δευτερα και στην τριτη λυκειου δεν μπορει να περασει σε σχολες αρχιτεκτονικης, οικονομιας κτλ. Βασικα το προβλημα μου ειναι το εξης:δεν εχω αποφασισει τι επαγγελμα θα μου αρεζε και επομενως εχω κολλησει μεταξυ ιατρικης, φαρμακευτικης και οικονομικης σχολης. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?:SSS
Από θετική έχεις πρόσβαση σε 2ο,3ο, 4ο πεδίο χωρίς να χάσεις μόρια. Για να ανοιξεις το 5ο παίρνεις μαθηματικά γπ και οικονομία υποχρεωτικά ανεξαρτήτως κατευθυνσης. Για τις σχολές που ενδιαφέρεσαι πρέπει να πας θετική και να πάρεις μαθηματικά γπ και οικονομία. Μια χαρά μπαίνεις από θετική σε αρχιτεκτονικές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Από θετική έχεις πρόσβαση σε 2ο,3ο, 4ο πεδίο χωρίς να χάσεις μόρια. Για να ανοιξεις το 5ο παίρνεις μαθηματικά γπ και οικονομία υποχρεωτικά ανεξαρτήτως κατευθυνσης. Για τις σχολές που ενδιαφέρεσαι πρέπει να πας θετική και να πάρεις μαθηματικά γπ και οικονομία. Μια χαρά μπαίνεις από θετική σε αρχιτεκτονικές. :)

Σε ευχαριστω πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
μια χαρα στα ειπε η ευαγγελια:)
κι εγω για αρχιτεκτονικη παω απο θετικη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όλα όσα είπαν οι προηγούμενοι + ειδικό μάθημα σχέδιο.
Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να κατασταλάξεις πριν διαλέξεις 5ο πεδίο, γιατί είναι ένα μάθημα παραπάνω και κρίμα είναι να μην θες στο τέλος τις οικονομικές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
στην τελικη και να παρει το αοθ χωρις να θελει 5ο δεν θα της δημιουργησει προβλημα.. ισα ισα της δινει πολλα μορια στα αλλα πεδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν πάρεις ΑΟΘ και σε ενδιαφέρουν οι οικονομικές σχολές, και αν τελικά δεν τις επιλέξεις γράφοντας έναν καλό βαθμό στο ΑΟΘ θα έχεις και κέρδος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top