Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
19511 ιατρικη απθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν θες ΜΟΝΟ ενέργεια, τότε ΤΕΙ ενεργειακής τεχνολογίας. Αν θες και άλλα πράγματα τότε Μηχανολόγων ή Ηλεκτρολόγων μηχανικών είτε από ΑΕΙ είτε από ΤΕΙ. Το τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών που ειδικεύεται περισσότερο στην ενέργεια είναι εκείνο της Κοζάνης του πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (ο τίτλος του τμήματος πριν τη μετονομασία του ήταν "Μηχανικών Διαχείρισης Ενεργειακών Πόρων").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Δήλωσα ΗΜΤΥ Πάτρας τελικά διότι νομίζω την παλεύω ΟΚ με τα μαθηματικά και τα ρεύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitis

Νεοφερμένος

Ο alitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
με ενεργεια και ανανεωσιμες πηγες ενεργειασ ασχολειται σε προπτυχιακο και μεταπτυχιακο επιπεδο η γεωπονικη και συγκεκριμενα το τμημα αξιοποιησης φυσικων πορων στην αθηνα...μπορεις να γινεις περιβαλλοντολογος (οχι μηχανικος) και εγγραφεσαι στο γεωτεχνικο επιμελητηριο ΓΕΩΤ.Ε.Ε(κατι σαν το τεε των μηχανικων)...εξακριβωμενα αυτα που σου λεω μεσα απο την σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_92

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δήλωσα ΗΜΤΥ Πάτρας τελικά διότι νομίζω την παλεύω ΟΚ με τα μαθηματικά και τα ρεύματα.


Γεια...! Μελλοντικέ συμφοιτητή..! Κι εγώ μάλλον εκει περνάω εκτός κι αν σταθώ τυχερή και πεσουν λίγο οι βασεις ΗΜΜΥ ΑΠΘ και πάω Θεσσαλονικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
γνωμη μου ειναι πως αν πιανεις μηχ μηχ στη κοζανη να πας...ναι μεν δυσκολη σχολη αλλα ..κουτσα στραβα θα τα βγαλεις περα και θα εισαι στους πιο περιζητητους στο τομεα ενεργειας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Γεια σας.Φέτος θα πάω κι εγώ γ λυκειου και ήδη σκέφτομαι όλες τισ πιθανές επιλογές.Έχω επιλέξει θεωρητική κατεύθυνση και οι επιλογές που έχω δεν είναι και πάρα πολλές......πιο πολύ σκέφτομαι για φιλολογία που μου αρέσει και θα μου αποφέρει αρκετά χρήματα.Το πρόβλημα είναι το αν θα βρω αργότερα δουλειά μιας και υπάρχει τεράστειο πρόβλημα στον χώρο.Έχω κι άλλες σκέψεις όπως οι πολιτικές επιστημες και δημόσια διοίκηση.Εσείς τι θα μου προτείνατε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πρώτον καλό κουράγιο και καλή δυναμη!
Δευτερον, η φιλολογία κατ εμέ όντως εχει κορεστεί αλλά οταν κάποιος διοριστεί έχει σίγουρα λεφτά και μαζί με τα ιδιαιτερα μπορεί να ζήσει άνετα.
Τωρα,στις πολιτικές επιστήμες και στη δημόσια διοίκηση δυστυχώς τα πράγματα μόνο ευχάριστα δεν είναι.Δεν ειναι πλήρως καταρτισμένοι αυτοι οι κλαδοι με αποτέλεσμα να μην εχεις πολλές επιλογές για εργασία. Θα σου προτινα να κάνεις αυτό που αγαπάς πάντως.
Και στις 2 περιπτώσεις οι σχολές έχουν τα αρνητικά και τα θετικά τους.
Μετρα τα και αποφάσισε ποια σου ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ περισσότερο.Πως μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σε 10 χρόνια απο τώρα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εδωσα φετος και εγω απο θεωρητικη..για να λεμε την αληθεια ειναι μια κατευθυνση αρκετα εγκλωβισμενη απο θεμα επιλογων..το επαγγελμα του φιλολογου ειναι ηδη κορεσμενο.
θα σου προτεινα να το ψαξεις εκτενως,εννοω να δεις την αξια του πτυχιου της καθε σχολης και τα επαγγελματικα δικαιωματα που εχεις στην αγορα εργασιας..:worry:
μερικες σχολες υπαρχουν μονο για να υπαρχουν κ τελικα περνεις ενα πτυχιο χωρις να ξερεις τι ακριβως εισαι..!!
πανω απο ολα ομως σκεψου τι πραγματικα σου αρεσει,γιατι και απο το επαγγελμα του φιλολογου ακομα και αν δεν διοριστεις αν εισαι καλος τα ιδιαιτερα μπορει να σου αποφερουν πολλα χρηματα..!!!:)

Η αποφαση ειναι δικη σου.!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
εδωσα φετος και εγω απο θεωρητικη..για να λεμε την αληθεια ειναι μια κατευθυνση αρκετα εγκλωβισμενη απο θεμα επιλογων..το επαγγελμα του φιλολογου ειναι ηδη κορεσμενο.
θα σου προτεινα να το ψαξεις εκτενως,εννοω να δεις την αξια του πτυχιου της καθε σχολης και τα επαγγελματικα δικαιωματα που εχεις στην αγορα εργασιας..:worry:
μερικες σχολες υπαρχουν μονο για να υπαρχουν κ τελικα περνεις ενα πτυχιο χωρις να ξερεις τι ακριβως εισαι..!!
πανω απο ολα ομως σκεψου τι πραγματικα σου αρεσει,γιατι και απο το επαγγελμα του φιλολογου ακομα και αν δεν διοριστεις αν εισαι καλος τα ιδιαιτερα μπορει να σου αποφερουν πολλα χρηματα..!!!:)

Η αποφαση ειναι δικη σου.!:)

ναι τώρα τελευταία την ψάχνω για την καλύτερη επιλογή.....να σου πω την έχω σκεφτεί και για παιδαγωγική που βλέπω πήγες κι εσύ.Είναι κι ένας φίλος μου που το σκέφτεται και εντάξει έχω πολλές επιλογές εκεί.σαφώς είναι πιο εύκολα από την φιλολογική πιστεύω.τι λες κι εσύ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εγω εξ αρχης ηθελα παιδαγωγικα,πιστευα πως δεν θα την πιασω αλλα τελικα επεσαν αρκετα οι βασεις..το μονο ασχημο με τα παιδαγωγικα ειναι οτι η μονη επαγγελματικη αποκατασταση που μπορει να εχεισ ειναι ο διορισμος στο δημοσιο
ενω σαν φιλολογος εχεις και μια πισινη,,φυσικα εννοω τα ιδιαιτερα..
τωρα και με τους διορισμουσ ασ πουμε ακουγονται πολλα και ουτε εγω δεν ξερω...
σκεφτεσαι καθολου την νομικη??
ειναι βεβαια και αυτος κορεσμενος κλαδος αλλα εχει πολλες διεξοδους..!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
την νομική την έχω απορίψει από την αρχή.....κοίτα μια φιλολογος μου είπε οτι μαζί της έδιναν στον ΑΣΕΠ άλλοι 8000 υποψήφιοι εκ των οποίων ελάχιστοι μονιμοποιήθηκαν.αυτό που λες με την παιδαγωγική είναι αλήθεια.έχουν πέσει πολύ οι βάσεις και μόνο σε Αθήνα Θεσσαλονίκη παραμένουν υψηλά.και αυτό με τα ιδιαίτερα μην το λες.τώρα τελευταία απο την 5η δημοτικού αρχίζουν να τα βάζουν σε φροντιστήρια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
κοιτα η παραπαιδεια βασιλευει στην ελλαδα..!εχω ακουσει οτι απο τν πρωτη δημοτικου κιολας τα παιδακια κανουν ιδιαιτερα..τραγικο αλλα ειναι μια πραγματικοτητα..γενικα σε ενα βιβλιο που διαβαζα σχετικα με τις σχολες συγκεκριμενα ανεφερε πως σε διαγωνισμο του ασεπ το 2008 προκυρηχθηκαν 480 θεσεις και συμμετειχαν 18.500 υποψηφιοι..
φαντασου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
άσε το εκπαιδευτικό μας σύστημα πρέπει να είναι απο τα χειρότερα στην Ευρώπη......κρίμα να έχουμε τόσο καλα πανεπιστήμια(Μετσοβιο,Αριστοτελειο,Παντειο κλπ.) και να μην τα εκμεταλευόμαστε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
πηγαινω β λυκειου θετικη κατευθυνση. Δεν εχω αποφασισει τι θελω να σπουδασω ακομα και πραγματικα ειμαι πολυ μπερδεμενη παρα πολυ μπερδεμενη.Κατα καιρους ειχα σκεφτει διαφορα πραγματα.Οταν πηγαινα γυμνασιο ηθελα να γινω διακοσμητρια αλλα μετα ανακαλυψα οτι δεν υπαρχει καποιο πανεπιστημιο με αυτη την ειδικοτητα και σταματησα να το σκεφτομαι.... Τωρα ειναι μια εποχη που ψαχνομαι σχετικα με το τι θελω να ακολουθησω γιατι και του χρονου πρεπει να επιλεξω αμα θα συνεχισω θετικη η οχι . Με εχει περασει η ιδεα για αρχιτεκτονικη και απο εκει μετα να κανω καποιο μεταπτυχιακο . Ομως δεν ξερω αμα ειμαι αρκετα καλη στο σχεδιο. και ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ σχεδιο ακομα.Καποια παιδια στο σχολειο μου που σκεφτονται για αρχιτεκτονικη εχουν αρχισει απο την α λυκειου και πολυ λιγοι αρχισαν φετος στην αρχη της χρονιας.Αρα ειναι πολυ προχωριμενοι σε σχεση με εμενα . Ειχαμε στην οικογενεια μου μια γνωστη που περασε αρχιτεκτονικη και ειχε αρχισει σχεδιο απο την α' λυκειου . Δεν εχω μιλησει ακομα στους γονεις μου. Σκεφτομαι πως αμα αρχισω αμα συμφωνησουν και οι γονεις μου (δεν ξερω καν αν γινεται στην μεση της χρονιας) θα επιβαρυνω πολυ την οικογενεια μου οικονομικα και δεν ξερω καν αν θα μου αρεσει .Δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανεις στο σχεδιο ή αν ειμαι αρκετα καλη για να απερασω αρχιτεκτονικη αθηνας. Ειναι μια σχολη που χρειαζεται πολλα μορια μεχρι στιγμης ειμαι καλη μαθητρια αλλα στις πανεληνιες ποτε κανεις δεν ξερει τι θα γραψει ολο και κατι μπορει να σου τυχει.και ετσι μπορει να μην εχω αρκετα μορια για αρχιτεκτονικη και δεν υπαρχη καμια αλλη διεξοδος σχετικη που θα μπορουσα ακολουθησω σε ΑΕΙ. Οποτε τοση κουραση αλλα και λεφτα των γονιων μου θ απατε χαμενα .ΟΙ γονεις μου δεν θελουν καν να σκεφτονται οτι μπορει ν απερασω σε τει και επειδη δεν ειμαι μοναχοπαιδι θα πρεπει να περασω αθηνα . Εσεις τι πιστευετε ;; τι πρεπει να κανω; τι θα κανατε στην θεση μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Aγαπητή Νατ(αλία?),
κατ'αρχήν,καλώς σε βρήκαμε στο iSchool.
Kάπου τρία χρόνια που επισκέπτομαι τη σελίδα,έχω δει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ θέματα που ξεκινούν παιδια της Β Λυκείου,με ακριβώς αυτό το ερώτημα:του χρόνου δίνω!Τι θα κάνω???(Κανε μια μικρη έρευνα και θα το διαπιστώσεις η ιδια)

Ηρέμισε.Το ξέρεις πως ούτε εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω?:P

Το θέμα είναι το εξής:Τελειώνοντας το λύκειο,δε μπορείς φυσικά να διαλέξεις επάγγελμα.(Αν και εφόσον αποφασίσεις να σπουδάσεις πάντα.)Μπορείς όμως να διαλέξεις μια επιστήμη,ή τέχνη.Πρέπει να δεις πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου.Αν σε ελκύει ο χώρος της διακοσμητικής,θα πας να γίνεις αρχιτέκτονας,επειδή οι γονείς σου προτιμούν ΑΕΙ απο ΑΤΕΙ?

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις,και δεν το έχεις κανει,είναι να μιλήσεις με τον εαυτό σου.Σκέψου σε πρώη φάση τι σου αρέσει στο σχολείο.Και σε δευτερη φάση πως σε φαντάζεσαι στο μέλλον.Ψάξε και δες τι σου αρέσει,χωρις να θέτεις όρια στον εαυτό σου(δεν ξέρω σχεδιο-δε θέλουν ΤΕΙ).Ψαξε στο ιντερνετ τις ιστοσελιδες ολων των σχολων που σε ενδιαφέρουν,δες τι μαθήματα έχουν,και τι βγαίνεις απο εκεί μέσα.

Το δεύτερο πράγμα που πρέπει να κάνεις,είναι να μιλήσεις με τους γονείς σου.Παιδι τους είσαι,θα καταλάβουν.Αν σε ελκυει περισσοτερο ενα ΤΕΙ,εξηγησε τους πως και ΤΕΙ αποτελουν ονειρα και βρίσκονται μεσα στις επιλογες.Εκτος κι αν προτιμουν να πληρώνουν άσκοπα μια περιουσία στο σχέδιο.(Πιστεύω πως αν σου αρεσε πραγμαικά θα είχες ήδη ξεκινήσει,αλλα τι να πω,δεν μπορώ να μιλησω σ'εσένα για σένα)Στην τελική το ΤΕΙ φυσικοθεραπείας ξέρεις τι βάση έχει?Κάπου 17000 μόρια!Πάνω απο τα περισσότερα ΑΕΙ της χώρας.

Οταν τα κάνεις και τα δυο,και έχουν μείνει κάποιες επιλογές,τότε αν μπορείς να μιλήσεις και σε φοιτητές των τμημάτων αυτών μεσα στο φόρουμ,θα βοηθηθείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
απλά ακολούθησε το όνειρο σου και τι πιστεύεις οτι είσαι αρκετά καλή για να το κάνεις σε όλη σου τη ζωή.και η αρχιτεκτονική έχει καλά μεταπτυχιακά στο εξωτερικό και καλή επαγγελματική αποκατάσταση.πρέπει να σκεφτείς όμως ότι χρειάζεται και 22000 μόρια για μετσοβειο στην Αθήνα μαζί με το σχέδιο.Οσο αφορά το σχέδιο ή είσαι καλός ή δεν είσαι.δεν είναι δηλαδή ότι σου ήρθε ξαφνικά οτι θες να πας θεωρητική χωρίς βάσεις για αρχαία και λατινικά για παράδειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
αγαπητη νατ,
κατα την γνωμη μου δεν θα πρεπει να ανχωνεσαι και τοσο πολυ........η αρχιτεκτονικη ειναι μια πολυ καλη σχολη αλλα οπως ειπες και εσυ χρεαζεται σχεδιο...εγω λεω να μην φοβασαι..και εγω γνωριζω παιδια που θελουν να περασουν αρχιτεκτονικη και δεν κανουν μαθηματα και πανε 1η λυκειου.επισης αν ανχωνεσαι τοσο πολυ με τις σχολες μπορεις να παρεις απο ενα βιβλιο εκεινα τα βιβλια που λενεε (παμε πανεπιστημιο σαν τιτλο)και λενε μεσα αναλυτικα για καθε σχολη ,ποσα μορια εχει ,μεταπτυχιακα για αργοτερα κλπ...επισης μπορεις να ρωτησεις την καθηγητρια που σας εκανε τεχνολογια(εκεινες κανουν συνηθως σχεδιο)ή εκεινη που σας κανει αν θα πρεπει να αρχισεις φροντιστηριο..μην ντραπεις να της το πεις ....αφου ολοι πανε !!!ρωτα και τους καθηγητες που σου κανουν φυσικη ή μαθηματικα ολο και καποιον μαθητη θα ειχαν που πηγε αρχιτεκτονικη...επισης μια σχολη που εναι νομιζω παρομοια δεν ειναι και εκεινη των πολιτικων μηχανικων???για δες και εκει...νομιζω δεν χρειαζεται σχεδιο ...σου ευχομαι τα καλυτερα !!;)φιλικα,αδαμαντια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
κάνε αυτό που πραγματικά θες,το ότι δεν έχεις παρακολουθήσει σχέδιο δεν είναι νομίζω και κανένα μεγάλο πρόβλημα,ίσως με λίγη παραπάνω δουλειά θα φτάσεις σε ένα πολύ καλό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
πηγαινω β λυκειου θετικη κατευθυνση. Δεν εχω αποφασισει τι θελω να σπουδασω ακομα και πραγματικα ειμαι πολυ μπερδεμενη παρα πολυ μπερδεμενη.

Κανε τεστ ΣΕΠ,στο ιντερνετ θα βρεις


Κατα καιρους ειχα σκεφτει διαφορα πραγματα.Οταν πηγαινα γυμνασιο ηθελα να γινω διακοσμητρια αλλα μετα ανακαλυψα οτι δεν υπαρχει καποιο πανεπιστημιο με αυτη την ειδικοτητα και σταματησα να το σκεφτομαι..

Διακοσμητικη Τει αθηνας


Τωρα ειναι μια εποχη που ψαχνομαι σχετικα με το τι θελω να ακολουθησω γιατι και του χρονου πρεπει να επιλεξω αμα θα συνεχισω θετικη η οχι . Με εχει περασει η ιδεα για αρχιτεκτονικη και απο εκει μετα να κανω καποιο μεταπτυχιακο . Ομως δεν ξερω αμα ειμαι αρκετα καλη στο σχεδιο. και ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ σχεδιο ακομα.Καποια παιδια στο σχολειο μου που σκεφτονται για αρχιτεκτονικη εχουν αρχισει απο την α λυκειου και πολυ λιγοι αρχισαν φετος στην αρχη της χρονιας.Αρα ειναι πολυ προχωριμενοι σε σχεση με εμενα

Ποτε δεν ειναι αργα,αν η αρχιτεκτονικη σου αρεσει,γιατι δεν γραφεσαι τωρα?


Οποτε τοση κουραση αλλα και λεφτα των γονιων μου θ απατε χαμενα

Πιστεψε στον εαυτο σου.Φυσικα και μπορεις να τα καταφερεις.

ΟΙ γονεις μου δεν θελουν καν να σκεφτονται οτι μπορει ν απερασω σε τει

Δεν σχολιαζω,θα βγω οφφ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top