Δημητρια

Νεοφερμένος

Η Δημητρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καλησπερα σας!
λογω της αβεβαιοτητας των φετινων βασεων και του ποσο θα πεσουν εχω να αντιμετοπσω ενα προβλημα , δεν ξερω αν πρεπει να βαλω πρωτα το τμημα βιοχημειας και βιοτεχνολογιας στη λαρισα η το τει διατροφολογιας θεσσαλονικης. Εχω πιασει πολλες παραμετρους πχ
ξερω οτι το συγκεκριμενο τει ειναι ιδιο με το αει
ξερω οτι η φοιτητικη ζωη στη θεσσαλονικη εμενα προσωπικα θα μου αρεσει περισσοτερο απο της λαρισας
επισης με ενδιαφερουν τα διδασκομενα μαθηματα και απο τα δυο τμηματα το ιδιο
θελω να συγκρινω τη σχετικη επαγγελματικη αποκατασταση και συγκεκριμενα τα ωραρια και τις συνθηκες εργασιας των βιοτεχνολογων στα ερευνητικα κεντρα.... Σε σχεση με αυτα των κλινικων διατροφολογων για παραδειγμα ....

συγνωμη για την εκταση και πιθανως την ασαφεια του μηνυματος( δεν ξερω καν σε ποιο θεμα συζητησης πρεπει να το καταχωρησω :loltooth:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας ευχαριστωωω πολυ για τις πληροφοριες σου!Σπουδαζεις εκει;
Δεν ξερω καθολου την Πατρα σαν πολη γιατι κ εμενα μ ενδιαφερει να σπουδασω σε μια ομορφη πολη!!! ������
Όχι δεν σπουδάζω εκεί! Ίσως περάσω πατρα φέτος! Κανεις δεν ξέρει τίποτα. Όλοι μαθαινουμε διαρκως και ανακαλυπτουμε συνεχώς. Καλά αποτελέσματα!!

καλησπερα σας!
λογω της αβεβαιοτητας των φετινων βασεων και του ποσο θα πεσουν εχω να αντιμετοπσω ενα προβλημα , δεν ξερω αν πρεπει να βαλω πρωτα το τμημα βιοχημειας και βιοτεχνολογιας στη λαρισα η το τει διατροφολογιας θεσσαλονικης. Εχω πιασει πολλες παραμετρους πχ
ξερω οτι το συγκεκριμενο τει ειναι ιδιο με το αει
ξερω οτι η φοιτητικη ζωη στη θεσσαλονικη εμενα προσωπικα θα μου αρεσει περισσοτερο απο της λαρισας
επισης με ενδιαφερουν τα διδασκομενα μαθηματα και απο τα δυο τμηματα το ιδιο
θελω να συγκρινω τη σχετικη επαγγελματικη αποκατασταση και συγκεκριμενα τα ωραρια και τις συνθηκες εργασιας των βιοτεχνολογων στα ερευνητικα κεντρα.... Σε σχεση με αυτα των κλινικων διατροφολογων για παραδειγμα ....

συγνωμη για την εκταση και πιθανως την ασαφεια του μηνυματος( δεν ξερω καν σε ποιο θεμα συζητησης πρεπει να το καταχωρησω :loltooth:)
Είν' δύο διαφορετικά τμήματα. Επέλεξε τι σου αρέσει κατά σειρά προτεραιότητας. Ύστερα δες τόν εαυτό σου να κάνει κάθε επαγγελμα από αυτά. Είτε τό πιάσεις είτε όχι.τσεκαρετα τα όλα. Η φοίτητικη ζωή στην Λάρισα μια χαρά ειν! Καλά αποτελέσματα!! :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημητρια

Νεοφερμένος

Η Δημητρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είν' δύο διαφορετικά τμήματα. Επέλεξε τι σου αρέσει κατά σειρά προτεραιότητας. Ύστερα δες τόν εαυτό σου να κάνει κάθε επαγγελμα από αυτά. Είτε τό πιάσεις είτε όχι.τσεκαρετα τα όλα. Η φοίτητικη ζωή στην Λάρισα μια χαρά ειν! Καλά αποτελέσματα!! :) ;)[/QUOTE

σε ευχαριατω πολυ!
απλως αρχικα ειχα στο μυαλο μου μονο τη διατροφολογια και τωρα ολοι μου λενε να κοιταξω ολες τις σχολες και βρισκω σε πολλες αρκετο ενδιαφερον και εχω μπερδευτει τοσο πολυ πλεον!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είν' δύο διαφορετικά τμήματα. Επέλεξε τι σου αρέσει κατά σειρά προτεραιότητας. Ύστερα δες τόν εαυτό σου να κάνει κάθε επαγγελμα από αυτά. Είτε τό πιάσεις είτε όχι.τσεκαρετα τα όλα. Η φοίτητικη ζωή στην Λάρισα μια χαρά ειν! Καλά αποτελέσματα!! :) ;)[/QUOTE

σε ευχαριατω πολυ!
απλως αρχικα ειχα στο μυαλο μου μονο τη διατροφολογια και τωρα ολοι μου λενε να κοιταξω ολες τις σχολες και βρισκω σε πολλες αρκετο ενδιαφερον και εχω μπερδευτει τοσο πολυ πλεον!!
Posa εβγαλες; Απλά σειρά προτεραιότητας και ότι σου είπα.! Όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημητρια

Νεοφερμένος

Η Δημητρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Posa εβγαλες; Απλά σειρά προτεραιότητας και ότι σου είπα.! Όλα καλά.

16.585 η βιοχημεια εχει 1000 μορια παραπανω , δυσκολα τη πιανω απλως επειδη τη διατροφολογια θεσσαλονικης μαλλον τη πιανω σιγουρα ( περυσι ειχε 15.900) δεν ξερω αν ειναι να βαλω πρωτα τη διατροφολογια και μετα τη βιοχημεια

εσυ σε ποιο πεδιο εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
16.585 η βιοχημεια εχει 1000 μορια παραπανω , δυσκολα τη πιανω απλως επειδη τη διατροφολογια θεσσαλονικης μαλλον τη πιανω σιγουρα ( περυσι ειχε 15.900) δεν ξερω αν ειναι να βαλω πρωτα τη διατροφολογια και μετα τη βιοχημεια
Δηλωσε το βρε πρωτα πρώτο κ ότι γινει! :)

εσυ σε ποιο πεδιο εισαι?
3ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημητρια

Νεοφερμένος

Η Δημητρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
nai ναι αυτο θα κανω , το πηρα αποφαση!:ok:
και ποια σχολη θελεις? την πιανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εσυ σε ποιο πεδιο εισαι?

nai ναι αυτο θα κανω , το πηρα αποφαση!:ok:
και ποια σχολη θελεις? την πιανεις?

Παίζεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημητρια

Νεοφερμένος

Η Δημητρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ααα μαακαρι παντως να περνας! ποσα μορια εβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια με 16890 μπαινω στο βιολογικες εγαρμογες και τεχνολογιας η μπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημητρια

Νεοφερμένος

Η Δημητρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
περυσι ειχε 17.480 , με λιγη τυχη , αν πεσουν αρκετα οι βασεις το πιανεις πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Γεια σας :happy: . Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας για την σχολή Επιστήμης Υλικών.

Θα δώσω το 2019 , και απλά θέλω να ξέρω μερικά πράγματα για διάφορες σχολές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Γεια σας :happy: . Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας για την σχολή Επιστήμης Υλικών.

Θα δώσω το 2019 , και απλά θέλω να ξέρω μερικά πράγματα για διάφορες σχολές :D

Δύσκολο αλλα ενδιαφέρον τμήμα. Επαγγελματική αποκατάσταση ούτε για αστείο εδώ. Έξω παίζει πολύ γενικά, οπότε αν έχεις βλέψεις για έξω, είναι μια καλή επιλογή. Αν θες συγκεκριμένες πληροφορίες για το τμήμα της Κρήτης, στείλε μου pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μην διαλέγετε επαγγέλματα με
δεδομένο ότι θα βρείτε δουλειά εξωτερικό. Ακαδημαϊκή καριέρα ποτέ μην την έχετε ως πρώτο στόχο. Σπουδαστέ σχολές που γίνεστε κάτι και όχι με
Οσο μουρικες και αν ακούγονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,273 μηνύματα.
Δύσκολο αλλα ενδιαφέρον τμήμα. Επαγγελματική αποκατάσταση ούτε για αστείο εδώ. Έξω παίζει πολύ γενικά, οπότε αν έχεις βλέψεις για έξω, είναι μια καλή επιλογή. Αν θες συγκεκριμένες πληροφορίες για το τμήμα της Κρήτης, στείλε μου pm.

Γεια σας :happy: . Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας για την σχολή Επιστήμης Υλικών.

Θα δώσω το 2019 , και απλά θέλω να ξέρω μερικά πράγματα για διάφορες σχολές :D

Η σχολη αυτη πρακτικα ειναι στο επικεντρο παγκοσμιως αφου θα αποτελεσει το θεμελιο για το μελλον της ανθρωποτητας απο πολλες αποψεις : εξελιγμενα υλικα αεροσκαφων με ανεπτυγμενες stealth λειτουργιες,βιοσυμβατα υλικα για τα εμφυτευματα αλλα και τεχνολογιες 3D printing οργανων με αυτα,Υλικα οπως το γραφενειο και τα carbon nanotubes/nanowires που φερνουν επανασταση στην νανοηλεκτρονικη και εισαγουν νεες καινοτομες ιδεες οπως τα bendable electronics και ενα σωρο αλλα που μου διαφευγουν. Με λιγα λογια μπορεις να χωθεις σε σχεδον ολα τα industries :

Aerospace,Electronics,Automobile ,Health care(εφαρμογες στην οδοντιατρικη,στην εμβιομηχατρονικη,και στο πεδιο της αναπλασης οργανων οπως το δερμα) και τα λοιπα. Αναλογα και με το τι θα επιλεξεις να ακολουθησεις θα μελετησεις μεταξυ αλλων τις φυσικες ιδιοτητες των υλικων : οπως αντοχη σε διαφορες μηχανολογικες κατεργασιες,οπτικες ιδιοτητες,ηλεκτρικες & μαγνητικες ιδιοτητες,θερμοκρασιες αντοχες,και διαφορα αλλα ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα για συγκεκριμενες εφαρμογες. Γενικα πολυ ευρυ φασμα,μπορεις να δουλεψεις οπου θες :happy: . Αυτες ειναι πολυ γενικες πληροφοριες και ενα απειροελαχιστο κομματι του τι μπορεις να κανεις αλλα και θα μαθεις στην σχολη,οποτε απο αυτο το σημειο εκτος εαν υπαρχει καποιος που φοιτει η εχει αποφοιτησει απο την σχολη,θα σου προτεινα να κανεις και ενα δικο σου πιο λεπτομερες search ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια υπαρχει κανεις που να σπουδαζει ή να εχει τελειωσει το τμημα Τμήμα Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών στη Χιο;Για να μου πει πως του φαινονται οι καθηγητες.τα μαθηματα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Καλησπέρα μια ερώτηση στο γεωπονικό το τμήμα διατροφής τού ανθρώπου έχει στο νέο πρόγραμμα σπουδών τα μαθήματα με τα υπόλοιπα τμήματα τού γεωπονικού η γινόται όλα αυτά από όλα τα τμήματα και αλλάζουν τα εργαστήρια ανάλογα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marithea00

Νεοφερμένος

Η marithea00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ειμαι οικονομικα...μου αρεσει να δημιουργω και να χρησιμοποιοιω την φαντασια μου,δεν ειμαι ιδιαιτερα κοινωνικη,εχω βγαλει 17.036 μορια και περναω οπου θελω αλλα δεν ξερω τι θελω
οι σχολες που ισως με ενδιαφερουν ειναι διεθνων και ευρωπαικων σπουδων,μαρκετινγκ,οργανωση και διοικηση επιχειρησεων και οικονομικη επιστημη
δεν μπορω να αποφασισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Merlin-

Νεοφερμένος

Ο -Merlin- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ειμαι οικονομικα...μου αρεσει να δημιουργω και να χρησιμοποιοιω την φαντασια μου,δεν ειμαι ιδιαιτερα κοινωνικη,εχω βγαλει 17.036 μορια και περναω οπου θελω αλλα δεν ξερω τι θελω
οι σχολες που ισως με ενδιαφερουν ειναι διεθνων και ευρωπαικων σπουδων,μαρκετινγκ,οργανωση και διοικηση επιχειρησεων και οικονομικη επιστημη
δεν μπορω να αποφασισω

Γιατί δεν διαλέγεις το τμημα οικονομικής επιστήμης στο ΟΠΑ (είμαι 2ο έτος) ειναι ένα εξαιρετικό τμημα με πολλά ενδιαφέροντα μαθήματα αν θελεις περισσότερες λεπτομέρεις πές μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
ειμαι οικονομικα...μου αρεσει να δημιουργω και να χρησιμοποιοιω την φαντασια μου,δεν ειμαι ιδιαιτερα κοινωνικη,εχω βγαλει 17.036 μορια και περναω οπου θελω αλλα δεν ξερω τι θελω
οι σχολες που ισως με ενδιαφερουν ειναι διεθνων και ευρωπαικων σπουδων,μαρκετινγκ,οργανωση και διοικηση επιχειρησεων και οικονομικη επιστημη
δεν μπορω να αποφασισω

Aν σε ενδιαφέρει κυρίως η επαγγελματική αποκατάσταση, πήγαινε ΛΟ.ΧΡΗ. (ΟΠΑ) ή Πληροφορική (ΕΚΠΑ, ΟΠΑ, ΠΑΠΕΙ).

Αν θέλεις οι σπουδές σου να έχουν μεγάλο εύρος ώστε να μάθεις πολλά ενδιαφέροντα πράγματα (και στην συνέχεια να κάνεις την όποια εξειδίκευση αν θες), τότε ασυζητητί Οικονομικής Επιστήμης του ΟΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top