Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω δε ξερω ποια να βαλω 1η :( τις πιανω κ τις δυο τις θελω παρα πολυ και τις δυο αλλα δε μπορω να αποφασισω ... 1) Διεθνων και ευρωπαικων σπουδων ΠΑΜΑΚ θεσσαλονικη ή 2) Οικονομικων σπουδων βολο???πειτεε μμ τη γνωμη σας :(((

Μπες στις ιστοσελίδες των σχολών και σύγκρινε τα προγράμματα σπουδών. Υπάρχουν περιγραφές των προσφερόμενων μαθημάτων οπότε μπορείς να δεις ποια είναι αυτά που σε ενδιαφέρουν περισσότερο, ποια νομίζεις ότι θα σε δυσκολέψουν, πού νομίζεις ότι θα αποδώσεις καλύτερα και να αποφασίσεις ανάλογα. Αν μετά από αυτή την έρευνα εξακολουθείς να τα θέλεις εξίσου τότε ένα επιπλέον κριτήριο είναι ο τόπος κατοικίας σου (αν κάποια από αυτές τις 2 σχολές βρίσκεται στον τόπο μόνιμης κατοικίας σου τότε να προτιμήσεις αυτήν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εγω παντως οδοντιατρικη θα εβαζα σε αυτο το διλημμα και ας ειναι μπουχτισμενο επαγγελμα,οι προοπτικες της βιολογιας εχουν υποθετω λιγοτερη ζητηση και αλλωστε μηπως εκει δεν βγαινουν αναριθμητοι βιολογοι; παλια ειχε 4 σχολες αν δεν κανω λαθος,τωρα 8 ειναι.
ας μιλησουν και τα παιδια που ξερουν,μην επηρεαζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εγω παντως οδοντιατρικη θα εβαζα σε αυτο το διλημμα και ας ηταν μπουχτισμενο επαγγελμα,οι προοπτικες της βιολογιας εχουν υποθετω λιγοτερη ζητηση και αλλωστε μηπως εκει δεν βγαινουν αναριθμητοι βιολογοι; παλια ειχε 4 σχολες αν δεν κανω λαθος,τωρα 8 ειναι.
ας μιλησουν και τα παιδια που ξερουν,μην επηρεαζω

7 είναι τώρα, αλλά και οδοντιατρική μην νομίζεις πως είναι καλύτερα τα πράγματα, χωρίς παρεξήγηση, πιστεύω πως τα ξέρω λίγο καλύτερα από εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
την αγορα εργασιας ομως; δηλαδη ποση ζητηση εχει το επαγγελμα του βιολογου,καταλαβαινω πως θεωρητικα υπαρχουν πολλες διεξοδοι,αλλα στην πραξη ποια ζητηση υπαρχει για την καθεμια(για ελλαδα μιλαμε παντα); και οδοντιατρος προφανως ζορισαν τα πραγματα,ιδιως με την κριση που πολλοι θα προτιμησουν να μην πανε να την καθαρισουν την πετρα ή καποιοι θυμηθηκαν την αγαπη για τις οδοντοκρεμες,στον βορρα εχουν και ανταγωνισμο απο γειτονες χωρες,αλλα οσο να ναι τοσα μυρια ανθρωποι ειμαστε με τοσα δοντια ,ενταξει προφανως για να καλυφτει ολη η προσφορα θα πρεπε να μασταν τυραννοσαυροι, πολλοι μεν οι οδοντιατροι αλλα μια ζητηση οσο να ναι καλυτερη απο την ζητηση για βιολογους υποθετω λογικα υπαρχει και οταν θα βγει το παιδι ισως να ναι και καλυτερα τα πραγματα.Παντοτε η συγκριση γινεται με το βιολογικο.

στην θεσh του θα επελεγες βιολογικο τωρα;
7 ειναι; νομιζω η Αθηνα εχει και δευτερο βιολογικο,ενα τμημα της γεωπονικης - τμημα βιοτεχνολογιας
βγαινουν πολλοι βιολογοι πια,δεν ειναι οπως παλια
τελος παντων να μαι ειλικρινης δεν εχω καποια ερευνα για την ανεργια και τα εισοδηματα αυτων των επαγγελματων,μονο γενικολογες αναφορες για τον αριθμο των οδοντιατρων,για αυτους που φυγαν εξω οπως οι γιατροι κ.λπ,απλα βασει λογικης υποθετω,ας το ψαξει το παλικαρι οτι και αν πουμε εδω αποψη εκφραζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Μαλλον πιανω οδοντιατρικη και βιολογια.Θα ηθελα να ρωτησω τι μου προτεινετε.Απο τη μια η οδοντιατρικη θεωρειται πιο καλη σχολη αλλα εχει αρκετη ανεργεια λογω του κορεσμου σε οδοντιατρους.Αντιθετα η βιολογια φαινεται να προσφερει περισσοτερες διεξοδους.Διαβασα οτι απο βιολογια μπορεις να ανοιξεις εργαστηριο για εξωσωματικες,αμνιοπαρακεντησεις κλπΙσχυει αυτο και τι χρειαζεται(πχ.μεταπτυχιακα)?Το κοστος για ενα τετοιο εργαστηριο ειναι πολυ μεγαλο?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν ξερω τι παιζει με τους οδοντιατρους, λογικό μου φαινεται να ειναι κορεσμένο, και οι βιολογοι ομως που βγαινουν πλεον ειναι πολλοι, και γενικα δεν ξερω κανενα επαγγελμα που να μην εχει ανεργια στην Ελλάδα.
Ναι μπορεις να δουλεψεις σε κλινικη για εξωσωματικες, αφου κανεις μεταπτυχιακό προφανως πανω στην εμβρυολογια/τεχνικες υποβοηθουμενης αναπαραγωγής κλπ...
Και ειναι κλινικές απ οσο γνωρίζω, οχι απλά εργαστήρια, χρειάζεται κεφάλαιο για να στηθουν, όπως και κάθε ιατρείο/κλινική/εργαστήριο και στελέχωση. Αμφιβάλλω αν μια κλινικη υποβοηθουμενης αναπαραγωγης μπορει να επιβιωσει μόνο από έναν βιολόγο/εμβρυολόγο, αλλά χρειάζεται η συνδρομη γιατρων/γυναικολόγων και (πιθανα) νοσηλευτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
την αγορα εργασιας ομως; δηλαδη ποση ζητηση εχει το επαγγελμα του βιολογου,καταλαβαινω πως θεωρητικα υπαρχουν πολλες διεξοδοι,αλλα στην πραξη ποια ζητηση υπαρχει για την καθεμια(για ελλαδα μιλαμε παντα); και οδοντιατρος προφανως ζορισαν τα πραγματα,ιδιως με την κριση που πολλοι θα προτιμησουν να μην πανε να την καθαρισουν την πετρα ή καποιοι θυμηθηκαν την αγαπη για τις οδοντοκρεμες,στον βορρα εχουν και ανταγωνισμο απο γειτονες χωρες,αλλα οσο να ναι τοσα μυρια ανθρωποι ειμαστε με τοσα δοντια ,ενταξει προφανως για να καλυφτει ολη η προσφορα θα πρεπε να μασταν τυραννοσαυροι, πολλοι μεν οι οδοντιατροι αλλα μια ζητηση οσο να ναι καλυτερη απο την ζητηση για βιολογους υποθετω λογικα υπαρχει και οταν θα βγει το παιδι ισως να ναι και καλυτερα τα πραγματα.Παντοτε η συγκριση γινεται με το βιολογικο.

στην θεσh του θα επελεγες βιολογικο τωρα;
7 ειναι; νομιζω η Αθηνα εχει και δευτερο βιολογικο,ενα τμημα της γεωπονικης - τμημα βιοτεχνολογιας
βγαινουν πολλοι βιολογοι πια,δεν ειναι οπως παλια
τελος παντων να μαι ειλικρινης δεν εχω καποια ερευνα για την ανεργια και τα εισοδηματα αυτων των επαγγελματων,μονο γενικολογες αναφορες για τον αριθμο των οδοντιατρων,για αυτους που φυγαν εξω οπως οι γιατροι κ.λπ,απλα βασει λογικης υποθετω,ας το ψαξει το παλικαρι οτι και αν πουμε εδω αποψη εκφραζουμε.

Ναι βιολογικό θα πήγαινα και τώρα, χωρίς δεύτερη σκέψη, ήταν το όνειρό μου και συνεχίζει να είναι μια σχολή του μέλλοντος ,αλλά και του παρόντος, εξάλλου και η βάση της σχολής δείχνει το γενικότερο ενδιαφέρον του κόσμου. Πίστεψέ με η κατάσταση στους οδοντίατρους είναι ίσως πιο δυσμενής (σου λέω ξέρω λίγο καλύτερα τα της υγείας από εσένα), ο βιολόγος έχει τεράστιο φάσμα διεξόδων ακόμη και εδώ στην παρηκμασμένη ψωροκώσταινα. Το τμήμα του γεωπονικού βγάζει γεωπόνους, όχι βιολόγους, δεν εντάσσονται καν στον κλάδο ΠΕ 4.Ο4 για τα την δευτεροβάθμια, πρακτικά δεν είναι ανταγωνιστές. Απόψεις εκφράζουμε, αλλά σόρρυ δεν μπορείς να ξέρεις τα πάντα για όλους τους κλάδους, αν δεις τα μηνύματά μου δεν θα βρεις ούτε μία αναφορά σε επάγγελμα πλην αυτών της υγειάς. Δεν θέλω να το παίξω ιστορία, ελπίζω να το έχεις καταλάβει από τις συζητήσεις μας, αλλά είμαι βιολόγος και γιατρός, άσε λοιπόν να ξέρω καλύτερα την πραγματικότητα των δύο κλάδων αλλά και γενικά των επαγγελμάτων υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
δεν παιρνω θεση,αλλα λαμβανω υποψιν και το μηνυμα σου.
βεβαια σκοπος ειναι το παλικαρι να ξεκαθαρισει λιγο τα πραγματα.Πιστευω πρεπει να ψαχτει περαιτερω,να αναζητησει κ.λπ

Διοτι απο την στιγμη που εκανε εναν αγωνα ενα χρονο,λογικο ειναι να ασχοληθει με ενα τοσο σοβαρο ζητημα καποιες μερες εστω,αλλωστε για αυτηντ ην επιλογη αγωνιστηκε.

edit τωρα ειδα την επεξεργασια που εκανες,το ξερω πως σπουδασες βιολογος ,απλα μιλω για την αγορα εργασιας και εξεφρασα μια πιθανη εικασια,το ανεφερα αλλωστε,δεν εχω καμια ερευνα ωστε να μιλησω με βεβαιοτητα για τα δεδομενα της ελληνικης αγορας ,της ζητησης και του εισοδηματος των δυο επαγγελματων
μονο γενικες αναφορες καποιων αριθμων για οδοντιατρους και αναφορες στις διεξοδους των βιολογων.
Αναφέρω και πάλι πως το παιδί πρέπει να κάνει την δική του έρευνα,εδώ μέσα απόψεις εκφράζουμε από όσα διαβάζουμε και την εμπειρία μας,με την δική σου προφανώς να είναι μεγαλύτερη στο θέμα,αφού βγήκες υποθέτω στην αγορά εργασίας.Αν και δεν γνωρίζεις και εσύ εκ των έσω τα της οδοντιατρικής,αλλά από απόψεις τρίτων.Βεβαίως όλοι μας ακούμε πόσο ζόρικα είναι τα πράγματα και εκεί,κακά τα ψέμματα.
μετά και το μήνυμά σου ανακαλώ την "υπόθεση" που έκανα,δεν παίρνω καμία θέση,διότι δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν όπως ανέφερα.Αν είχα κάποια έρευνα συγκεκριμένη όπως κάνει κατα καιρούς το ΤΕΕ π.χ θα μπορούσα να μιλήσω με ασφάλεια για το παρόν,αλλά δεν έχω.Οπότε βερεσέ όσα λέω στο ζήτημα :) το ξαναλέω για μην παρεξηγηθώ,είναι άσχημο που ουδείς από τους στατιστικολόγους/δημοσκόπους ασχολείται με τέτοια ζήτηματα για να υπάρχει με βεβαιότητα μια εικόνα για τα επαγγέλματα και να ξέρει ο υποψήφιος πάνω κάτω τι θα συναντήσει μετά το πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Το παιδί καλά θα κάνει να συμβουλευτεί επαγγελματίες των κλάδων οι οποίοι τον ενδιαφέρουν και αναλόγως τις κλίσεις και τα ενδιαφέροντά του να επιλέξει, συγχαρητήρια επίσης για την επιτυχία του, άνθρωποι που προσπαθούν τόσο σκληρά, ποτέ δεν χάνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
απο την στιγμη που δεν υπαρχει καποια ερευνα συγκεκριμενη ειναι η καλυτερη επιλογη αυτη που προτεινεις και να μαζευει αποψεις απο οσο το δυνατον περισσοτερους επαγγελματιες για να μειωσει τον κινδυνο το συμπερασμα ναι ναι λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αν και δεν γνωρίζεις και εσύ εκ των έσω τα της οδοντιατρικής,αλλά από απόψεις τρίτων.Βεβαίως όλοι μας ακούμε πόσο ζόρικα είναι τα πράγματα και εκεί,κακά τα ψέμματα.

Δεν είπα οτι γνωρίζω εκ των έσω τα της οδοντιατρικής απλά οτι τα ξέρω καλύτερα από εσένα, γιατί προφανώς στην ιατρική είχα αρκετούς γνωστούς και γνωστές οδοντιατρους (μπαίνουν αρκετοί ξέρεις για γνάθο- μετά, φαντάζομαι θα το ξέρεις κι αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
δεν χρειαζοταν το (νεο)ειρωνικο του μηνυματος,δεν αμφισβητησα ποτε πως εχεις καλυτερη αποψη επι του θεματος,για την ακριβεια εξ αρχης προετρεψα να μιλησουν ατομα οπως εσυ για να συλλεξει περισσοτερο εγκυρες θεσεις διοτι δεν υφισταται συγκεκριμενη ερευνα που να δειχνει επακριβως την ανεργια των δυο κλαδων

το παμε να παρει την γνωμη οσο το δυνατον περισσοτερων επαγγελματιων και των δυο κλαδων(οχι μονο εδω μεσα) και μετα να κρινει
μην επαναλαμβανομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Για διάφορες Αθήνας - Θεσσαλονίκης άπλα δείτε αυτό!!!!!
https://youtu.be/I4aoT1fPHsQ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
δεν χρειαζοταν το (νεο)ειρωνικο του μηνυματος,δεν αμφισβητησα ποτε πως εχεις καλυτερη αποψη επι του θεματος,για την ακριβεια εξ αρχης προετρεψα να μιλησουν ατομα οπως εσυ για να συλλεξει περισσοτερο εγκυρες θεσεις διοτι δεν υφισταται συγκεκριμενη ερευνα που να δειχνει επακριβως την ανεργια των δυο κλαδων

το παμε να παρει την γνωμη οσο το δυνατον περισσοτερων επαγγελματιων και των δυο κλαδων(οχι μονο εδω μεσα) και μετα να κρινει
μην επαναλαμβανομαστε

Παρομοίως ήταν περιττά και αυτά που έγραψες και αποτέλεσαν αφορμή για το (ειρωνικό) μήνυμά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Tα υψηλά μόρια εισαγωγής δεν δείχνουν πάντα ορθή λογική της κοινωνίας περί επιστημών με ζήτηση κλπ. Η Ελληνική πραγματικότητα είναι λιγάκι με ιδιαιτερότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Καβάλας και Μηχανικών Πληροφορικής Καστοριάς, καλά είναι?! -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Με το πανεπιστήμιο Κύπρου ,τι γίνεται; Ας μου πει κάποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έβγαλα 16,100 στο 1ο πεδίο! Τι συστήνεται? Ποίες σχολές είναι δυνατόν να καλύπτονται σε περίπτωση πτώσης μορίων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έβγαλα 16,100 στο 1ο πεδίο! Τι συστήνεται? Ποίες σχολές είναι δυνατόν να καλύπτονται σε περίπτωση πτώσης μορίων?

Θες κάποια συγκεκριμένη πόλη ή δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Θες κάποια συγκεκριμένη πόλη ή δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός;

Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ Αθήνα ή Θεσσαλονίκη! Αλλά δε ξέρω αν έχω πλέον αυτή τη πολυτέλεια! Σημειωτέον ότι έχω περάσει ήδη από πέρσι Ιστορικό-Αρχαιολογικό στο ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efro7

Νεοφερμένος

Ο Efro7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια πρωτο μου ποστ αν και διαβαζω το φορουμ ολη τη χρονια! Ημουν Θετικη και εβγαλα 12.200 στο τριτο πεδιο και 11.100 στα αλλα.Προτιμω Αθηνα και Πειραια‎.Eχετε να μου προτινετε κατι καλο; ΑΕΙ και ΤΕΙ οτι ναναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top