Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια!!Τελείωσα την ΄Β Λυκείου και ήμουν θετική και πρέπει να αποφασίσω αν θα παραμείνω θετική ή αν θα πάω τεχνολογική.Πολλοί μου λένε οτι η τεχνολογική είναι πιο εύκολη απο την θετική και οτι πρέπει να αλλάξω κατεύθυνση αλλιώς θα κάνω μεγάλη χαζομάρα.Αλλά η Βιολογία και η Χημεία(περισσότερο) μου αρέσουν πολύ και μέχρι τώρα ήμουν πολύ καλός σε αυτά.Απο πεδία με ενδιαφέρει περισσότερο το 2ο και το 4ο παρά το 3ο που με ενδιαφέρουν μόνο 1-3 επαγγέλματα!Δεν μπορώ να αποφασίσω!!!



αμα βρισκεις σχολη της προκοπης 3ο πεδιο κατσε θετικη....
δεν το συζητω!!!!!!
:nono:

απλα πιστευω οτι το 4ο ειναι 'καλυτερο' (ας μου επιτραπει η εκφραση) σε συνδιασμο με το 2ο...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια!!Τελείωσα την ΄Β Λυκείου και ήμουν θετική και πρέπει να αποφασίσω αν θα παραμείνω θετική ή αν θα πάω τεχνολογική.Πολλοί μου λένε οτι η τεχνολογική είναι πιο εύκολη απο την θετική και οτι πρέπει να αλλάξω κατεύθυνση αλλιώς θα κάνω μεγάλη χαζομάρα.Αλλά η Βιολογία και η Χημεία(περισσότερο) μου αρέσουν πολύ και μέχρι τώρα ήμουν πολύ καλός σε αυτά.Απο πεδία με ενδιαφέρει περισσότερο το 2ο και το 4ο παρά το 3ο που με ενδιαφέρουν μόνο 1-3 επαγγέλματα!Δεν μπορώ να αποφασίσω!!!

Το εύκολο και το δύσκολο είναι αντικειμενικό.
Αν σε ενδιαφέρουν σχολές από 2 και 4, πήγαινε τεχνολογική και παίρνεις ως μάθημα την Βιολογία..Νομίζω έτσι μπορείς να το κάνεις.
Αλλά αν σου αρέσει πολύ η Χημεία και η Βιολογία, και καθόλου τα μαθήματα της τεχνολογικής, μείνε θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristie01

Νεοφερμένος

Η kristie01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω προτεινω... να πας τεχνολογικη... μιας και εισαι καλυτερη σε αυτα.
αλλα απο την αλλη.. για να πιασεις τα αρχαια δεν ειναι αργα,... αλλωστε τωρα θα πας δευτερα.... εχεις ενα ολοκληρο καλοκαιρι να το σκεφτεισ...
αν και σου προτεινω να πας τεχνολογικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
εγω προτεινω... να πας τεχνολογικη... μιας και εισαι καλυτερη σε αυτα.
αλλα απο την αλλη.. για να πιασεις τα αρχαια δεν ειναι αργα,... αλλωστε τωρα θα πας δευτερα.... εχεις ενα ολοκληρο καλοκαιρι να το σκεφτεισ...
αν και σου προτεινω να πας τεχνολογικη!

Καταρχήν λέει ότι είναι πολύ καλή στη χημεία και στη βιολογία και κατά δεύτερον, θα πάει Γ' λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η κριστιε αναφέρεται στο τσακαλακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ειναι απλο το θεμα,διαλεγεις μαθηματικα και αοθ στην γ λυκειου,και πας θεωρητικη.δεν ειναι δυσκολο να καλυψεις τα κενα.εγω μεχρι και την πρωτη λυκειου δεν ηξερα τιποτα απο γραμματικη και συντακτικο στα αρχαια.αρχισα να διαβαζω στην β λυκειου(να'ναι καλα το φροντιστηριο) και σε ολα τα διαγωνισματα στο φροντιστηριο και στο σχολειο γραφω στη χειροτερη περιπτωση 15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ts@k@l@ki!!!

Νεοφερμένος

Η ts@k@l@ki!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ειναι απλο το θεμα,διαλεγεις μαθηματικα και αοθ στην γ λυκειου,και πας θεωρητικη.δεν ειναι δυσκολο να καλυψεις τα κενα.εγω μεχρι και την πρωτη λυκειου δεν ηξερα τιποτα απο γραμματικη και συντακτικο στα αρχαια.αρχισα να διαβαζω στην β λυκειου(να'ναι καλα το φροντιστηριο) και σε ολα τα διαγωνισματα στο φροντιστηριο και στο σχολειο γραφω στη χειροτερη περιπτωση 15.
ετσι λεω απλα λιγο φοβαμαι γτ αν παω θεωριτικη θα παω για τη νομικη π σημενει πως πρεπει να χτυπησω κανενα 19! απο την αλλη ομως με μαθηματικα και αοθ και νομικη να μν περασω περναω οικονομικα π μαεσουν παρα πολυ και μετα δινω κατατακτηριες στη νομικη και ειμαι μια χαρα!!!! α κ γτ ακουω διαφορα για κατατακτηριες θελει μεσον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θέλει να έχεις τελειώσει ήδη μια σχολή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ts@k@l@ki!!!

Νεοφερμένος

Η ts@k@l@ki!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θέλει να έχεις τελειώσει ήδη μια σχολή:)
ε καλα αυτο εννοειται κ μετα κ εξετασεις εγω λεω περα απο αυτα αν θελει μεσον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι όποιος θέλει δίνει..Αν εννοείς για το αν θα περάσει δεν ξέρω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ts@k@l@ki!!!

Νεοφερμένος

Η ts@k@l@ki!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Όχι όποιος θέλει δίνει..Αν εννοείς για το αν θα περάσει δεν ξέρω:)
ναι για το ποος θα περασει!! δν πειρααζει εχουμε πολυ μελλον ακομα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
ναι για το ποος θα περασει!! δν πειρααζει εχουμε πολυ μελλον ακομα!!!!

Δινουν καποια συγκεκριμενα μαθηματα και αναλογα με το πανεπιστημιο υπαρχουν συγκεκριμενες θεσεις(αρκετα λιγες,δυστυχως:mad:).Για να μπεις πρεπει να εχεις πιασει βαση σε ολα τα μαθηματα και να μην εχουν μεγαλυτερο βαθμο οι αλλοι που ο αριθμος τους καλυπτει τι θεσεις


ΥΓ:Αν μπερδευτηκες,πες το γιατι και εγω μπερδευτηκα λιγο:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ είμαι ανάμεσα σε τεχνολογική και θετική, και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω......... Είμαι σχεδόν 100% σίγουρος ότι δεν θα πάω για ιατρική...... Μου αρέσει η χημεία, απεχθάνομαι την βιολογία, είμαι λίγο τεμπελάκος, αλλά καλός μαθητής.........
Πείτε μου, τί να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ είμαι ανάμεσα σε τεχνολογική και θετική, και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω......... Είμαι σχεδόν 100% σίγουρος ότι δεν θα πάω για ιατρική...... Μου αρέσει η χημεία, απεχθάνομαι την βιολογία, είμαι λίγο τεμπελάκος, αλλά καλός μαθητής.........
Πείτε μου, τί να κάνω?


η θετική θα σε μαμήσει στη βιολογία..
πολύ ύλη!!!!
οπότε και με δεδομένο ότι είσαι τεμπελάκιας ΑΛΛΑ ΕΞΥΠΝΟΣ σου προτείνω τεχνολογική με 1000!!!!!!!!!!!!!!!!;););););););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
χριαζομαι βοηθεια!!!! τελειωσα τη πρωτη λυκειου κοντευει να αρχισει η δευτερα κ εγω οχι μονο δν ξερω τι επαγγελμα θελω να ακολουθησω αλλα ουτε καν κατευθυνση να παρω... για να με βοηθησετε ομως πρεπει να σας βοηθησω και γω... ειμαι μεταξυ της νομικης της των οικονομικων αλλα παιζουν και η θεωριτικη και η τεχνολογικη!!!! απο μικρη ηθελα να σπουδασω νομικη μαρεζε παρα πολυ βλεπετε το συγκεκριμενο επεγγελμα αλλωστε ηταν και στο χαρακτηρα μου οπως μου λεγαν ολλοι αλλα και το διαπιστωνα καθημερινα! ετσι μεχρι η τριτη γυμνασιου οι βαθμοι μου ηταν οι εξης¨19 αρχαια 20 ιστορια 20 κειμενα 18 εκθεση στη πρωτη λυκειου ομως αρχισαν να με ενδιαφερουν πιο πολυ τα μαθηματικα και οι φυσικη γραφοντας 19 σε αυτα τα μαθηματα παραμαλησα εντελως τα αλλα με αποτελεσμα να εχω 16 αρχαια ιστορια και να γραφω αριστα μαθηματικα και που καλα φυσικη. λιγο και το οτι ο πατερας μου γιατρος αποφασισα να ασχοληθω μονο με αυτακαι να σκεφτω την ιατρικη! τωρα ομως το ξανασκεφτομαι .. ειμαι διατεθιμενη να σπουδαζω 10 χρονια? και δε μαρεσει τοσο κι ολας.... και αν εξερεσω τα κενα π αφησα παντα μου αρεζε η νομικη ομως εμαθα να διαβαζω μθημαικα και δν μπρω τωρα πια αρχαια συν του οτι μου αρεσουν επισης και τα οικονομικα... σας μπερδεψα ε?να απο τη μια σκεφτομαι το οτι με οτι ασχοληθω τα καταφερνω αλλα μηπως ειναι λιγο αργα να ξαναπιαστω με αρχαια? για αυτο μηπως ειναι καλυτερα να παω τεχνολογικη κ νασχοληθω με τα οικονομικα? ουτως η αλλω ειτε νομικη ειτε οικονομικα θα μου αρεζε μετα να ασχοληθω και με τη δημοσιογραφια.... Γενικα ειναι στο χαρακηρα μου η επικοινωνια ειμαι κ πολυ κοινωνικο ατομο οπως επισης δν ειμαι ατομο με ταξη και προγραμμα... αν δν βαρεθηκατε να διαβαζετε σας παρακαλω βοηθηστε με... τι κατευθηνση να παρω τελικα?


Μια απο τα ιδια...Ουτε εγω ξέρω τι κατευθυνση να παω...Μεχρι την Γ γυμνασιου ημουν πολυ καλη στα φιλολογικα και ημουν σιγουρη οτι θα παω θεωρητική.Στην Α λυκειου αρχισα να ασχολουμε πιο πολυ με τα μαθηματικα κτλ και παραμελησα τα αρχαια και τωρα νιωθω μια ανασφάλεια να παω θεωρητικη αλλα το ιδιο νιώθω και για τη θετική που σκέφτομαι γιατι οσο να ναι ειναι πιο δυσκολη...Και το χεοροτερο ειναι οτι θελω να περασω παιδαγωγικό που μπορείς να περασεςαπο όλες τις κατευθυνσεις...Pffff Βοηθήστε και εμενα ρε παιδιαααααααα.....:help::help::help::stars::stars::stars:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eμένα το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω τι θέλω:PΚαι κάποια μαθήματα να παραμέλησα δεν αγχώνομαι για αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sethis

Νεοφερμένος

Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Απο αποψη ποσοτητας μονο τι διαφορα εχουν η βιολογια και το αοδε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To αόδε είναι μικρότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για ποσότητα ρώτησε για ποσότητα του απάντησα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top