Επαγγελματίας Οπλίτης

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο σχετίζεται με το εδώ πέρα αλλά δεν πειράζει!Ενδιαφέρεται κανείς/καμία για επ.οπ.?Αχ δεν ξέρω, εμένα μου έχει γυαλίσει αλλά δεν νομίζω να είναι πολύ παίξε-γέλασε!Εχει κανείς πληροφορίες;Έχω βρει αρκετές αλλά άλλο να τις διαβάσεις από ένα τυχαίο σάιτ κι άλλο να στα λέει ένας πιο σχετικός!Είναι υποχρεωτική και η 3ετης φοίτηση ε?Βασικά η 7ετης εκτός αν υποβάλεις παραίτηση κ γίνει δεκτή...Για πείτε, για πείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
στο ΕΠΟΜ φευγεις οποτε θες.... απο ΣΜΥ την κανεις στα 9 χρονια και το αν πειραζει ή οχι ασε να το κρινει κανενας moderator
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
εγω για εποπ δεν ξερω και πολλα. παντως θα σου συνιστουσα αμα σου αρεσει τοσο πολυ ο στρατος να πας σε καποια στρατιωτικη σχολη...παντως μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες σε στρατιωτικα φορυμ οπου εκει ειναι παιδια που σιγουρα ξερουν, και απο σαιτ οπως αυτο...https://www.army.gr/structure/eg/1oegepop.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
θα σου πω εγω... ΜΑΚΡΙΑ.. να ειναι η τελευταια σου επιλογη ηλικρινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Aχ ρε Λιάκο...οι περισσότεροι το ίδιο μου λένε...το ξέρεις πως αν φύγεις από μια στρατιωτική σχολή στην αρχή θα πρέπει να ξαναδώσεις πανελλήνιες?ουφ!α ρε Ελλάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosatha

Νεοφερμένος

Ο tasosatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Το μονο καλο ειναι ο μισθος.Κατα τ' αλλα θα κανεις δουλεια που κανει ενας φανταρος,σκοπιες κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Φιλε εχω παει φανταρος και ειλικρινα σου λεω μακρυα.. ειναι οτι χειροτερο μπορεις να φανταστεις. Στην ουσια εισαι φανταρος με μισθο. αυτη ειναι η φιλοσοφια. ετσι σε βλεπουν. σκοπετο και αγγαρεια καναμε μαζι...Μονο που εμας τους φανταρους μας "προσεχαν" γιατι εαν παθει κανεις κατι την εχουν γαμ.... ενων για τους εποπ δεν ισχυει αυτο. επισης αν δεν εχεις παει φανταρος και φυγεις πριν τα 4 χρονια πας κανονικα φανταρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
δλδ αυτή η εικόνα των ασκήσων,κλπ είναι πλαστή ε?κι ο αδερφός μου το ίδιο μου λέει αλλάααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δλδ αυτή η εικόνα των ασκήσων,κλπ είναι πλαστή ε?κι ο αδερφός μου το ίδιο μου λέει αλλάααα...

τελείως πλαστή. αγγαρεία φωνές απο όλους, και μεταθέσεις.
το χειρότερο όμως είναι η απαξίωση που έχει ο θεσμός των εποπ. όλοι εντός και εκτός στρατού τους αντιμετωπίζουν ώς άχρηστους.
θα σου πρότεινα να το απορίψεις τελείως σαν ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
τελείως πλαστή. αγγαρεία φωνές απο όλους, και μεταθέσεις.
το χειρότερο όμως είναι η απαξίωση που έχει ο θεσμός των εποπ. όλοι εντός και εκτός στρατού τους αντιμετωπίζουν ώς άχρηστους.
θα σου πρότεινα να το απορίψεις τελείως σαν ιδέα.
Σωστος.. παντως αμα σου αρεσει κοιτα να διαβασεις να μπεις σε καμια στρατιωτικη σχολη... πχ ΣΜΥ ειναι καλα ειναι και χαμηλη η βαση.. ΕΠΟΠ οπως σου ειπα η τελευταια σου επιλογη!ψαξε για δουλεια στο κατω κατω θα βρεις και ας μην εχεις τελιωσει πανεπηστημιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Πήγα στρατό.
Είδα πολλούς ΕΠ.ΟΠ σε πολλά σώματα και όπλα.
Άκουσα τα γνωστά ανέκδοτα για τους ΕΠ.ΟΠ και τα αναμετέδωσα κιόλας.

Έχω φίλο ΕΠ.ΟΠ στο Ναυτικό.

Λοιπόν.
Εγώ δε θα πήγαινα ποτέ ΕΠ.ΟΠ.
Αν πας σε μαχιμη μονάδα έχει πολύ ζόρι.Εχει αναφορές σκοπιές βραδυνά αλλά έχει και ασκήσεις βολές κ.α.

Θα περάσεις καλά αν επιλέξεις καλό σώμα και καλή ειδικότητα.Θα περάσεις ζάχαρη αν πας υγειονομικό.Θα περάσεις ακόμα καλύτερα αν είσαι γυναίκα.Έχω δει εποπίνες στα Στρατιωτικά Ν/Ν και δεν κάνουν τίποτα.Κάθονται.
Κοίτα πρώτα για ΣΜΥ.ΣΜΥ είναι πολύ καλά.Έχει πολλά λεφτά και έχεις και κύρος.Ο ταγματάρχης μας (από ΣΜΥ) έπερνε κοντά στα 3000€ λίγο πριν βγει στη σύνταξη.Πάρα πολλά λεφτά δηλαδή για Δημόσιο Υπάλληλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Πήγα στρατό.
Είδα πολλούς ΕΠ.ΟΠ σε πολλά σώματα και όπλα.
Άκουσα τα γνωστά ανέκδοτα για τους ΕΠ.ΟΠ και τα αναμετέδωσα κιόλας.

Έχω φίλο ΕΠ.ΟΠ στο Ναυτικό.

Λοιπόν.
Εγώ δε θα πήγαινα ποτέ ΕΠ.ΟΠ.
Αν πας σε μαχιμη μονάδα έχει πολύ ζόρι.Εχει αναφορές σκοπιές βραδυνά αλλά έχει και ασκήσεις βολές κ.α.

Θα περάσεις καλά αν επιλέξεις καλό σώμα και καλή ειδικότητα.Θα περάσεις ζάχαρη αν πας υγειονομικό.Θα περάσεις ακόμα καλύτερα αν είσαι γυναίκα.Έχω δει εποπίνες στα Στρατιωτικά Ν/Ν και δεν κάνουν τίποτα.Κάθονται.
Κοίτα πρώτα για ΣΜΥ.ΣΜΥ είναι πολύ καλά.Έχει πολλά λεφτά και έχεις και κύρος.Ο ταγματάρχης μας (από ΣΜΥ) έπερνε κοντά στα 3000? λίγο πριν βγει στη σύνταξη.Πάρα πολλά λεφτά δηλαδή για Δημόσιο Υπάλληλο.


για τα 3 χιλιαρικα εισαι σιγουρος????κοιτα τι λεει εδω
https://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=655&PN=12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
για τα 3 χιλιαρικα εισαι σιγουρος????κοιτα τι λεει εδω
https://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=655&PN=12
με καμια δυναμη δεν φτανεις τοσα λεφτα.. και νομιζω δεν φτανεις απο τη ΣΜΥ ταγματαρχης..παντως μεσα στην σχολη ειναι παρα πολυ δυσκολα θα πιξεις στην αγκαρια και στις καμσεις.. αμα δεν εχεις ηλικρινα γαιδουρινη υπομονη δεν την βγαζεις καθαρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
με καμια δυναμη δεν φτανεις τοσα λεφτα.. και νομιζω δεν φτανεις απο τη ΣΜΥ ταγματαρχης..παντως μεσα στην σχολη ειναι παρα πολυ δυσκολα θα πιξεις στην αγκαρια και στις καμσεις.. αμα δεν εχεις ηλικρινα γαιδουρινη υπομονη δεν την βγαζεις καθαρη..
θεωρητικα μιλωντας φτανεις αντισυνταγματαρχης και τιμητικα στη συνταξη συνταγματαρχης.. αλλα ,,,,,συνηθως ταγματαρχες βγαινουν ολοι


απλα παιδεια αμα δεν ξερετε μην μιλατε....χωρις παρεξηγηση αλλα πετας ας πουμε τρια χιλιαρικα....και παρασυρεις κοσμο...εδω απο την ευελπιδων να εισαι θα αργησεις πολυ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να δεις 2.5 χιλιαρικα ποσο μαλλον 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
απο σμυ Μπορείς να φτάσεις μέχρι ταγματάρχης το ανώτερο, και πράγματι παίρνεις 3,000.
αυτό όμως είναι εξερετικά σπάνιο. ο καλαχάν πέτυχε περίπτωση.
οι περισότεροι απο σμύ φτάνουν μέχρι ανθηπολοχαγοί, και παίρνουν λίγο πρίν βγούν στην σύνταξη περίπου 1,800.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
απο σμυ Μπορείς να φτάσεις μέχρι ταγματάρχης το ανώτερο, και πράγματι παίρνεις 3,000.
αυτό όμως είναι εξερετικά σπάνιο. ο καλαχάν πέτυχε περίπτωση.
οι περισότεροι απο σμύ φτάνουν μέχρι ανθηπολοχαγοί, και παίρνουν λίγο πρίν βγούν στην σύνταξη περίπου 1,800.

2 περιπτώσεις ήταν.Και οι 2 στο ίδιο γραφείο.
Και ήταν και Γιωτάδες.(ελαφράς υπηρεσίας).

Οι ταγματάρχες που ανέφερα θα βγουν σύντομα στη σύνταξη σαν αντισυνταγματάρχες(παίρνουν +1 βαθμό όταν αποστρατεύονται)...

Στο στρατό είδα οτι ο άλλος και ιατρικό πρόβλημα να έχει, ανεβαίνει βαθμούς και δεν τίθεται καν θέμα για αποστράτευη-απόλυση.Ισχύει το ίδιο και στην αστυνομία?
Ξέρει κανείς?Χτύπα ξύλο ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.
-----------------------------------------
με καμια δυναμη δεν φτανεις τοσα λεφτα.. και νομιζω δεν φτανεις απο τη ΣΜΥ ταγματαρχης..παντως μεσα στην σχολη ειναι παρα πολυ δυσκολα θα πιξεις στην αγκαρια και στις καμσεις.. αμα δεν εχεις ηλικρινα γαιδουρινη υπομονη δεν την βγαζεις καθαρη..

παιδιά είμαι σίγουρος 100% για το βαθμό και σχεδόν σίγουρος για τα λεφτά.Σίγουρα παίρνει πάνω από 2500 (λίγο πριν απολυθεί) μαζί με τα επιδόματα-παραμεθωρίου κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
2 περιπτώσεις ήταν.Και οι 2 στο ίδιο γραφείο.
Και ήταν και Γιωτάδες.(ελαφράς υπηρεσίας).

Οι ταγματάρχες που ανέφερα θα βγουν σύντομα στη σύνταξη σαν αντισυνταγματάρχες(παίρνουν +1 βαθμό όταν αποστρατεύονται)...

Στο στρατό είδα οτι ο άλλος και ιατρικό πρόβλημα να έχει, ανεβαίνει βαθμούς και δεν τίθεται καν θέμα για αποστράτευη-απόλυση.Ισχύει το ίδιο και στην αστυνομία?
Ξέρει κανείς?Χτύπα ξύλο ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.
-----------------------------------------


παιδιά είμαι σίγουρος 100% για το βαθμό και σχεδόν σίγουρος για τα λεφτά.Σίγουρα παίρνει πάνω από 2500 (λίγο πριν απολυθεί) μαζί με τα επιδόματα-παραμεθωρίου κτλ..
ναι ρε φιλαρακι δεν λεμε τιποτα απλως φαινεται υπερβολικο

παρεπιπτωντος ο max μαθμος ειναι αντισυνταγματαρχης και τιμητικα στη συνταξη συνταγματαρχης και ειμαι 100000% σιγουος .-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Στο στρατό είδα οτι ο άλλος και ιατρικό πρόβλημα να έχει, ανεβαίνει βαθμούς και δεν τίθεται καν θέμα για αποστράτευη-απόλυση.Ισχύει το ίδιο και στην αστυνομία?
Ξέρει κανείς?Χτύπα ξύλο ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.
αμα καταλαβα καλα εννοεις να σου παρουσιαστει ενα ιατρικο προβλημα και να σε διωξουν;:( αυτο δεν παιζει με καμια δυναμη μονο αμα εχεις ιατρικο προβλημα δν μπενεις καν στην σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Τι λεει ενας εποπ λιγο πριν πεθανει?




ΛΕΛΕ

-----------------------------------------
Περταω στο δασος και ακοθω hip hop...Λες ν'απολυομαι με τους ΕΠΟΠ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
δεν το έπιασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top