Εξεταστική

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όντως ξεκινήσατε ή θα ξεκινήσετε από βδομάδα διάβασμα για την εξεταστική Σεπτέμβρη?
Ποτέ δεν έχω διαβάσει πριν τις 25/8 και πάντα έδινα τουλάχιστον 2 μαθήματα. Πώς το κάνετε? :P
Νομίζω εξαρτάται και από το είδος των μαθημάτων που μένουν χρωστούμενα. Πχ μαθήματα που πρέπει να τα βγάλεις κάμποσες φορές όπως η φαρμακολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Όντως ξεκινήσατε ή θα ξεκινήσετε από βδομάδα διάβασμα για την εξεταστική Σεπτέμβρη?
Ποτέ δεν έχω διαβάσει πριν τις 25/8 και πάντα έδινα τουλάχιστον 2 μαθήματα. Πώς το κάνετε? :P

Δίνω 2 μαθήματα στις 1/9 και 4/9, κι επειδή τα έχω κόψει θέλω να το πάρω θερμά και να γράψω ένα καλό βαθμό.Το 3ο το δίνω τέλος Σεπτέμβρη, οπότε έχουμε ακόμη γι' αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Νομίζω εξαρτάται και από το είδος των μαθημάτων που μένουν χρωστούμενα. Πχ μαθήματα που πρέπει να τα βγάλεις κάμποσες φορές όπως η φαρμακολογία.

Δεν μπορώ να έχω άποψη για την Φαρμακολογία γιατί την αγαπώ και την 1 που την έδωσα τον Σεπτέμβρη την πέρασα με 9. :D
Τώρα θα δώσω την 2 αυτόν τον Σεπτέμβρη, αλλά μου είναι εύκολο να την διαβάζω.
Φυσικά αν μιλάμε για παλουκοειδή ή για >5 μαθήματα πρέπει να στρώνεσαι όσο νωρίτερα γίνεται, απλά από αρχές Αυγούστου μου φαίνεται παράνοια (δεν το λέω για κακό για όσους το κάνουν), αν στρωθώ αρχές Αυγούστου θα έχω κάνει μόλις 2 εβδομάδες διακοπές. :/:

Δίνω 2 μαθήματα στις 1/9 και 4/9, κι επειδή τα έχω κόψει θέλω να το πάρω θερμά και να γράψω ένα καλό βαθμό.Το 3ο το δίνω τέλος Σεπτέμβρη, οπότε έχουμε ακόμη γι' αυτό.

Και γω 1η φορά δίνω αρχές Σεπτέμβρη κολλητά 2 μαθήματα και θα έχω ξεμπλέξει ως τις 07/09 (πρώτη φορά σε 4 χρόνια).Καλή επιτυχία. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
23/07/2015 : Τέλος εξεταστικής ..."Ιουνίου".
Όπως λέει και η παροιμία: "Το Φυσικό τελειώνει πάντα τελευταίο".
Καλό καλοκαίρι!
Έμεινε κανένας άλλος ή να κλείσω την πόρτα;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
thank god περασα και την αμερικανικη πεζογραφια που ελεγαν οτι ο καθηγητης κοβει αβερτα. τωρα χαλαρουιιιιιιιιτααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όντως ξεκινήσατε ή θα ξεκινήσετε από βδομάδα διάβασμα για την εξεταστική Σεπτέμβρη?
Ποτέ δεν έχω διαβάσει πριν τις 25/8 και πάντα έδινα τουλάχιστον 2 μαθήματα. Πώς το κάνετε? :P
Κατάφερα να μαζέψω 6 συνολικά γιατί στην περασμένη εξεταστική ψιλοξυνόμουν (αν και τα πήγα καλά σε όσα παρουσιάστηκα :clapup:) και αποφάσισα να στρωθώ από νωρίς... αλλά πού συγκέντρωση μες το κατακαλόκαιρο >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
4 μαθηματα για σεπτέμβρη
κ βλέπω να αρχίζω το διάβασμα
3 μέρες πριν ξεκινήσω να γράφω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Κατάφερα να μαζέψω 6 συνολικά γιατί στην περασμένη εξεταστική ψιλοξυνόμουν (αν και τα πήγα καλά σε όσα παρουσιάστηκα :clapup:) και αποφάσισα να στρωθώ από νωρίς... αλλά πού συγκέντρωση μες το κατακαλόκαιρο >.<

αναγνωστηρια 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
αναγνωστηρια 8)

Έχεις δίκιο, αλλά εκεί αξίζει να πηγαίνει κανείς/μία μόνος/η του/της, γιατί αν πηγαίνει με παρέα, πιάνει την κουβεντα και δεν διαβάζει.:P

Καλή δύναμη, συναδέλφια!:clapup: Είθε να σκίσουμε τον Σεπτέμβρη (στην εξεταστική ή στην παρουσίαση διπλωματικής, αναλόγως τι υποχρεώσεις έχει ο/η καθένας/μία μας) !:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Χρωστάω 3, θα δώσω τα 2 και διαβάζω το 1 που δε θα δώσω.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Χειμερινή εξεταστική 7/8 και τώρα στη θερινή 7/9. Μέσος όρος στα τάρταρα, αλλά 21 για πτυχίο, καιρός είναι να ξεμπερδεύουμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι γίνεται αν δεν έχει περαστεί κάποιος βαθμός; Από Σεπτέμβριο γίνεται να καταχωρηθεί στην εξεταστική του Ιουνίου; (Ξέρω ότι το έχω περάσει με 10):worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
στείλε e-mail στον καθηγητή και θα σου τον περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra x

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα! Προσφατα ειχε βγει ενα μαθημα μου στο egrammateia, και μπηκα για να δω βαθμολογια και μου ειχε παυλα(-). Ρωτησα αλλους συμφοιτητες μου και τους ειχε κανονικα βαθμολογια..Υπαρχει περιπτωση να εγινε κατι και να χρειαστει να ξαναδωσω το μαθημα; Ειχα γραψει πολυ καλα και ειναι κριμα να το ξαναδωσω παλι απο την αρχη..Εστειλα και mail στην καθηγητρια καλου κακου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι γίνεται αν δεν έχει περαστεί κάποιος βαθμός; Από Σεπτέμβριο γίνεται να καταχωρηθεί στην εξεταστική του Ιουνίου; (Ξέρω ότι το έχω περάσει με 10):worry:

Γίνεται αλλά θα πρέπει να το κάνει η Γραμματεία. Απλώς φρόντισε να επικοινωνήσεις με τον/την καθηγητή/τρια και να του τονίσεις πως θες να αναγράφεται ως ΙΟΥΝΙΟΣ 15, για να μη σου περαστεί στην επαναληπτική. Αν τυχόν σου πουν από τη Γραμματεία πως δεν γίνεται και πως θα περαστεί ως ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ 15, 99% είναι επειδή βαριούνται. Αν σε ενδιαφέρει για κάτι συγκεκριμένο (π.χ. έχεις υποτροφία στην οποία πρέπει να περνάς τα μαθήματα στην ώρα τους) απλά εξήγησέ τους τον λόγο. Αν δεν συντρέχει κάτι παρόμοιο, τότε δεν υπάρχει λόγος να σε νοιάζει πότε περάστηκε, τι Ιούνης, τι Σεπτέμβρης είναι το ίδιο. :)

στείλε e-mail στον καθηγητή και θα σου τον περάσει.

Αυτό δεν γίνεται πάντα. Υπάρχουν αμέτρητοι καθηγητές που δεν έχουν ιδέα πώς να χειρίζονται την Ηλεκτρονική Γραμματεία. Επίσης το σύστημα μετά από μια ορισμένη ημερομηνία κλειδώνει και πρόσβαση έχει μόνο η Γραμματεία. :)

Καλησπερα! Προσφατα ειχε βγει ενα μαθημα μου στο egrammateia, και μπηκα για να δω βαθμολογια και μου ειχε παυλα(-). Ρωτησα αλλους συμφοιτητες μου και τους ειχε κανονικα βαθμολογια..Υπαρχει περιπτωση να εγινε κατι και να χρειαστει να ξαναδωσω το μαθημα; Ειχα γραψει πολυ καλα και ειναι κριμα να το ξαναδωσω παλι απο την αρχη..Εστειλα και mail στην καθηγητρια καλου κακου.

Από τη στιγμή που όταν δώσατε εξετάσεις υπέγραψες στο παρουσιολόγιο, αποκλείεται να χρειαστεί να το ξαναδώσεις. Είτε η Γραμματεία περνάει τους βαθμούς λίγους-λίγους (αν και δεδομένου πως 31/7 κλείνουν, χλωμό το βλέπω), είτε ξέχασαν να περάσουν τον βαθμό σου ή απλώς ξέχασε η ίδια η καθηγήτρια να βάλει το όνομά σου στην λίστα. Στείλε mail και στην Γραμματεία για να γνωρίζουν τι έχει συμβεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra x

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ, έστειλα και στην γραμματεία,άντε να δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ, έστειλα και στην γραμματεία,άντε να δούμε..

μου χει τυχει και εμενα αυτο.δεν τον περασαν το βαθμο ποτε τι διαολους τους εριξα μεχρι και χριστοπαναγιες μπροστα στο καθηγητη αυτος τιποτες.τελικα αντι να εχω παρει 10 που ειχα γραψει καταντησα να το χρωσταω 5 χρονια μετα.μεχρι και στο πρυτανη πηγα και εβρισα και εκει χωρις αποτελεσμα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
μου χει τυχει και εμενα αυτο.δεν τον περασαν το βαθμο ποτε τι διαολους τους εριξα μεχρι και χριστοπαναγιες μπροστα στο καθηγητη αυτος τιποτες.τελικα αντι να εχω παρει 10 που ειχα γραψει καταντησα να το χρωσταω 5 χρονια μετα.μεχρι και στο πρυτανη πηγα και εβρισα και εκει χωρις αποτελεσμα:/:

Τι να πεις; Οι καθηγητές/τριες παίρνουν τα χοντρα τους λεφτά και μας έχουν στο χ....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΠΗΡΑ ΠΤΥΧΙΟ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top