Εξεταστική

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που συνήθως λέω "κόπηκα" και "με πέρασαν"? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που συνήθως λέω "κόπηκα" και "με πέρασαν"? :redface:

Ναι....:redface:
χαχαχα Good for you!!

Αααα και τώρα που το σκέφτομαι το σωστότερο θα ήταν <<πέρασα>> και <<κόπηκα>>! Πρέπει να έχουμε και αυτοπεποίθηση για αυτό που καταφέραμε, αλλά να παίρνουμε και το φταίξιμο για όταν τα κάναμε θάλασσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αααα και τώρα που το σκέφτομαι το σωστότερο θα ήταν <<πέρασα>> και <<κόπηκα>>!
Σαν μέλλουσα γιατρός θα πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι αν ο ασθενής σου γίνει καλά οι συγγενείς του θα πούνε "τον έσωσε ο θεός", ενώ αν πεθάνει θα πούνε "τον φάγανε οι γιατροί".


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Σαν μέλλουσα γιατρός θα πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι αν ο ασθενής σου γίνει καλά οι συγγενείς του θα πούνε "τον έσωσε ο θεός", ενώ αν πεθάνει θα πούνε "τον φάγανε οι γιατροί".



Καλά αυτό είναι σίγουρο ότι θα το ακούσω.... Μακάρι να ήταν μόνο αυτό! Γενικά πάντα το φταίξιμο ''πρέπει'' να το ρίχνουμε σε κάποιον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :yahoo::jumpy::yahoo::jumpy::yahoo::smoke::strong::strong::vroum::vroum:
Πέρασα. Ένα από τα δυσκολότερα της σχολής. Με τη μια. Έχοντας κουτσογράψει τα μισά θέματα. Έφυγα και νωρίς γιατί θεώρησα ότι δεν έχω ελπίδα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :yahoo::jumpy::yahoo::jumpy::yahoo::smoke::strong::strong::vroum::vroum:
Πέρασα. Ένα από τα δυσκολότερα της σχολής. Με τη μια. Έχοντας κουτσογράψει τα μισά θέματα. Έφυγα και νωρίς γιατί θεώρησα ότι δεν έχω ελπίδα. :P

μαλλον δεν ειναι και τοσο δυσκολο τελικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
μαλλον δεν ειναι και τοσο δυσκολο τελικα

Θερμοδυναμική-Κινητική. Μια χαρά παλουκι είναι οι επιστήμονες είχαν κέφια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
ενα ακομα αντεεεεεε!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
7,5 στον Απειροστικό Λογισμό ΙΙ :(
Πάει φουλ για Σεπτέμβρη, σκότωσα πραγματικά ένα θέμα και είναι κρίμα σε ένα εύκολο μάθημα.
Καλά, αυτό το "εύκολο μάθημα" αν το φωνάξω εντός του Αμφιθεάτρου μάλλον θα με πάρουν με τις πέτρες :P
Πάμε για Γραμμική Άλγεβρα αύριο !

Ειναι ευκολο μαθημα αλα θελει προσοχη.Ευκολο ειναι αμα διαβασεις αλα κανενας δεν το κανει και περνανε 20/200 καθε φορα.
Απο το 7.5 που ειπες νομιζω εχω καταλαβει ποιος εισαι. :D

Αυτοι που τα λενε να έρθουν να δώσουν εξεταστική για εμένα για να δω πόσο θα γράψουν. Εννοείται ασφαλώς ότι Τμήματα που δεν έχουν ιδιαίτερα προαπαιτουμενα θα είναι πιο εύκολο να τα βγάλεις, εν συγκρίσει με κλασσικές σχολές όπως το Μαθηματικό που αν δεν έχεις χτίσει βασεις και κυρίως δεν σου αρεσει η επιστήμη και απλα τη δήλωσες γιατι είναι καλή αθηναϊκή σχολή, τότε ναι λυπάμαι δεν θα τη βγάλεις. Θα σου φέρω ένα αντιπαράδειγμα του συλλογισμού σου. Τσέκαρε μέσο όρο ΗΜΜΥ ΕΜΠ, και σύγκρινε το με ΗΜΤΥ Πάτρας. Θα δεις ότι διαφέρουν κατά πολυ και δεν οφείλεται στα 1000 μόρια διαφορα που παλιά ήταν 300-400. Μην μου συγκρίνεις πατάτες με ντομάτες. Ειναι άσκοπο. Και αυτα τα λενε οι μετριοι στο τμήμα φοίτησης τους που βλεπουν μεγαλύτερους μέσους όρους και παθαίνουν κοκομπλοκο. Εμένα το τμήμα μου έχει μέσο όρο 7,2-7,3. Εγω είμαι στο 8,4 άρα είμαι απο τους πολυ καλούς φοιτητές. Ένας με 6 θεωρείται απο τους κακούς φοιτητές. Σε Τμήματα πληροφορικής όπως το δικο σου ο μέσος όρος ειναι 6,2 (λέω εγώ) αρα αυτος που έχει 7 ειναι πολύ καλός, αυτος που έχει 5,4 ειναι απο τους κακούς. Κοινώς όλα είναι σχετικά. Και αν νομίζεις ότι με έθιξες με αυτο που είπες, κανεις λάθος.
Πρεπει να μιλησεις με παιδια απο αλλες σχολες για να καταλαβεις τι θα πει ματωνω για να παρω ενα 6-7,να βλεπεις να περνανε 2-3 ατομα η και κανενας.Δεν λεω με βαση την δικη μου σχολη αλλα με βαση κυριως σχολες μαθηματικων που εχω γνωστους και βλεπω τι γινεται οπως πεισης εχω εικονα και τι γινεται σε παιδαγωγικα και οικονομικα.Η απαντηση σου θυμιζει κουβεντα με καθηγητη δευτεροβαθμιας:
Oι καθηγητες καθονται ολο τον χρονο
τι?? οχι εχουμε διαγνωισματα να διωρθωσουμε και εργασιες
μα κανετε 40 λεπτα μαθημα 2 φορες την μερα και καθεστε 3 μηνες το καλοκαιρι..
ττττιιιιι? οχι οχι το καλοκαιρι καθε πεμπτη παμε στο σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εδώ σου λέει ότι πάει και δίνει 4 ακόμα και 5 μαθήματα την εβδομάδα. Τι ψάχνεις από εκεί και πέρα?

Μήπως να απολογηθώ επειδή έτυχε να πέσουν όλα του εξαμήνου μαζί?
Η μήπως να έδινα 1-2 και να ενστερνιζόμουν περί δυσκολίας?

Πρεπει να μιλησεις με παιδια απο αλλες σχολες για να καταλαβεις τι θα πει ματωνω για να παρω ενα 6-7,να βλεπεις να περνανε 2-3 ατομα η και κανενας.Δεν λεω με βαση την δικη μου σχολη αλλα με βαση κυριως σχολες μαθηματικων που εχω γνωστους και βλεπω τι γινεται οπως πεισης εχω εικονα και τι γινεται σε παιδαγωγικα και οικονομικα.Η απαντηση σου θυμιζει κουβεντα με καθηγητη δευτεροβαθμιας:
Oι καθηγητες καθονται ολο τον χρονο
τι?? οχι εχουμε διαγνωισματα να διωρθωσουμε και εργασιες
μα κανετε 40 λεπτα μαθημα 2 φορες την μερα και καθεστε 3 μηνες το καλοκαιρι..
ττττιιιιι? οχι οχι το καλοκαιρι καθε πεμπτη παμε στο σχολειο

Αποδεσμεύσου please από τα συμπλέγματά σου.
Έχω ματώσει για να πάρω όχι 5-6 αλλά για 7-8-9.
Αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις.
Την σχετικότητα.
Από το προηγούμενο μήνυμά μου παίζει να μην διάβασες τίποτα...
Παρωπίδες και προχώρα...θα σου κάνει καλό!

Σου ξαναλέω.
Μπλέκεις ντομάτες με πατάτες.
Το δικό μου το 8,4 δεν συγκρίνεται με το 8,4 το δικό σου η του άλλου.

Σε άλλα τμήματα ο top βγάζει 8,5 και σε άλλα τμήματα ο top βγάζει 9,8.
Η ουσία είναι ο κάθε ένας που βρίσκεται σε σχέση με τους υπόλοιπους στο τμήμα του.

Μάλλον εκτός από παρωπίδες έχεις και έλλειψη βασικών γνώσεων στατιστικής (μέτρα θέσης και διασποράς & στατιστική συμπερασματολογία) που όμως εγώ ο φοιτητής του φραπέ (επειδή μόνο και μόνο σπουδάζω οικονομικά που θεωρούνται εύκολα) τυγχάνει να ξέρω.

Επίσης, τυγχάνει μέσω του τμήματός μου να έχω κατεύθυνση IS, μαθαίνοντας μεθοδολογίες σχεδίασης πλ. συστημάτων, php, sql, να δουλεύω των apache server, spss καθώς και τα office και συνεπώς να ξέρω τι σημαίνει εργασία, εργαστήριο και λιώσιμο με κώδικα στο σπίτι.

Αν τα θεωρείς όλα εύκολα, έλα να σε δω.
Ποτε δεν είπα ότι δεν είναι εύκολο να πάρεις πτυχίο οικονομικών.
Αλλά πτυχίο οικονομικών κάτω από 6,5 θεωρείται χαρτί υγείας.
Πτυχίο μαθηματικού με 5 θεωρείται άθλος (?)

Τελοσπάντων, δεν συνεχίζω αυτή την συζήτηση χωρίς καμία βάσιμη επιχειρηματολογία από μεριάς σου.
Ας έχω πάρει το εύκολο πτυχίο και εσύ το δύσκολο.
Το μέλλον θα δείξει. Που πίστεψέ με δεν εξαρτάται ούτε από το πτυχίο, πόσο μάλλον από τον βαθμό.

Ciao!

P.S Και εγώ έχω δει τον μέσο φοιτητή Πολυτεχνείων και Κλασσικών σχολών που είναι φοιτητική ζωή και #yolo αλλά δεν βγάζω τα απωθημένα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Την Παρασκευη δινω το τελευταιο και ξεμπερδευω!!!!!!!!!!!!!!!!!:popcorn: Μετα ποιος με πιανει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
2o, νευροανατομία ftw (ή και όχι)

Αχ το ευκολότερο εξάμηνο είναι αυτό που είσαι, μακράν. Και το επόμενο το ίδιο. Απόλαυσέ τα, θα σου λείψουν τα προκλινικά κάποια στιγμή. :P :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ το ευκολότερο εξάμηνο είναι αυτό που είσαι, μακράν. Και το επόμενο το ίδιο. Απόλαυσέ τα, θα σου λείψουν τα προκλινικά κάποια στιγμή. :P :happy:

αλήθεια; εδώ λέω πώς και τι να ξεμπερδεύω με αυτά, δεν μπορώ άλλο θεωρία :P
ειμαι πρακτικος ανθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Η Γίδα

Νεοφερμένος

Ο Η Γίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
αλήθεια; εδώ λέω πώς και τι να ξεμπερδεύω με αυτά, δεν μπορώ άλλο θεωρία :P
ειμαι πρακτικος ανθρωπος

Τα κλινικα εξαμηνα αποτελουνται απο τριπλασια θεωρεια και πρακτικη.Και η πρακτικη δεν σε βοηθα και πολυ στην θεωρεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Στατιστική 2 πήγα το είδα και είπα να το περάσω με 5;Δεν λέει και απλά δεν έγραψα δεν ξέρω αν το μετανιώσω αλλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ο καθηγητής φταίει, αυτός "σε έκοψε".
Δεν μπορώ να διακρίνω αν ειρωνεύεσαι ή όχι. :P πάντως έχω ακούσει ότι στο τμήμα μου έχουν κόψει και με 4.9..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
αλήθεια; εδώ λέω πώς και τι να ξεμπερδεύω με αυτά, δεν μπορώ άλλο θεωρία :P
ειμαι πρακτικος ανθρωπος

Αφού γλύτωσες την απαρτίωση, όλα καλά (αν ενθυμούμαι ορθώς, ήσουν Πάτρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
αλήθεια; εδώ λέω πώς και τι να ξεμπερδεύω με αυτά, δεν μπορώ άλλο θεωρία :P
ειμαι πρακτικος ανθρωπος

Ναι και εγώ έτσι έλεγα :P
Καμιά φορά ανάμεσα σε ΩΡΛ, Νευρολογία, Ψυχιατρική, κάνω κάτι flashbacks ότι μακάρι τώρα να έδινα Ανατομίες και Φυσιολογίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top