Εξεταστική

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,049 μηνύματα.
... στα παλιά θέματα (είχα κοιτάξει παλιά θέματα μέχρι το 2012), είδα ότι του 2014 ήταν καρμπόν ολόιδια με τα φετινά, με τις απαντήσεις μαζί (οι περισσότερες σωστές). Λίγο να άντεχα να κάνω scroll down μισή ώρα ακόμα πριν πάω να δώσω και θα πανηγύριζα 10αράκι....
1) Πάντα είχα την απορία: Μα καλά, οι καθηγητές των ΑΕΙ, τόσο πολύ βαριούνται να βγάλουν θέματα και βάζουν και ξαναβάζουν τα παλιά;
2) Έκανες κι εσύ ένα μικρό λάθος. Όταν διαβάζουμε παλιά θέματα, πρέπει να πηγαίνουμε από τα πιο πρόσφατα στα παλαιότερα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αισθάνομαι απίστευτα ηλίθια αυτήν την στιγμή και εσείς θα ακούσετε τον πόνο μου. :P
Διάβασα νευρολογία (σκίστηκα βασικά) επειδή μου άρεσε πολύ σαν αντικείμενο, και περίμενα να γράψω ικανοποιητικά (αφού διάβασα και τόσο)...τέλος πάντων δεν έγραψα καλά, το ξεπέρασα αυτό, άλλωστε το επίπεδο δυσκολίας ήταν ανεβασμένο. Το θέμα είναι ότι στα παλιά θέματα (είχα κοιτάξει παλιά θέματα μέχρι το 2012), είδα ότι του 2014 ήταν καρμπόν ολόιδια με τα φετινά, με τις απαντήσεις μαζί (οι περισσότερες σωστές). Λίγο να άντεχα να κάνω scroll down μισή ώρα ακόμα πριν πάω να δώσω και θα πανηγύριζα 10αράκι, και ούτε θα έλεγα ότι υπήρχε δυσκολία, αφού η μόνη δυσκολία θα ήταν να βρω τα παλιά θέματα. Νιώθω ότι με κορόιδεψαν μες στα μούτρα μου. :'(

Το έκανα 2 φορές αυτό το εξάμηνο. :P Μια που είχα κατεβάσει κάτι θέματα πριν καιρό να βρίσκονται και το είχα ξεχάσει και πήγε και έβαλε 5-6 ολόιδια και μια που ρώτησε κάποιος σε ομάδα άλλου έτους στο φβ αν έχουν παλιά θέματα και είχαν και δεν το είδα γιατί είπα να μην δω άσχετες απορίες άλλου έτους. I feel you. :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
1) Πάντα είχα την απορία: Μα καλά, οι καθηγητές των ΑΕΙ, τόσο πολύ βαριούνται να βγάλουν θέματα και βάζουν και ξαναβάζουν τα παλιά;
2) Έκανες κι εσύ ένα μικρό λάθος. Όταν διαβάζουμε παλιά θέματα, πρέπει να πηγαίνουμε από τα πιο πρόσφατα στα παλαιότερα.


Χαχ και εμας ενας καθηγητης συνηθιζει να βαζει 2-3 απο τα 5 παρομοια και ενας αλλος ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΘΗΜΑ τα ίδια!! Ευτυχώς αν και παλουκάκι οι ερωτήσεις τις βρήκα,εν τω μεταξύ μερικοί βαριούνται να διαβάζουν 20 ερωτήσεις πολλαπλής και να το χουν σίγουρο..τι να πω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Άντε να έρθει η Παρασκευή... μου φαίνεται ότι αργεί τόσο πολύ... :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν ειναι και τοσο επιτυχια λλα κοπηκα με 4 σε εργαστηριο ευτυχως δε θα το παρακολουθω του χρονου και απλα θα εξεταστω προφορικα:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
εγώ τελειώνω Τετάρτη με μαθησιακές δυσκολίες και βαριέεεεεεεεμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σήμερα ηρωική μέρα μιας και έδινα 2 μαθήματα. 1 υποχρεωτικό και ένα επιλογής κατεύθυνσης.
Στο υποχρεωτικό λογικά έχω γράψει 9 η 10.
Στο επιλογής κατεύθυνσης έχω γράψει 8.5-9 το οποίο με εργασία γίνεται 9-9.5!

Είμαι πολύ χαρούμενος αλλα αυριο είναι το βασικό μάθημα. Μετά απο αυτο εχω 1 εβδομαδα κενό για ένα εύκολο μάθημα και άλλες 3 μέρες κενό για αλλα 3 μαθήματα που είναι κομμένα με ρήτρα οπότε και βγαλμένα. Ελπίζω στο αυριανό να γραψω 7-8. Θα είναι όνειρο!
Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Σήμερα ηρωική μέρα μιας και έδινα 2 μαθήματα. 1 υποχρεωτικό και ένα επιλογής κατεύθυνσης.
Στο υποχρεωτικό λογικά έχω γράψει 9 η 10.
Στο επιλογής κατεύθυνσης έχω γράψει 8.5-9 το οποίο με εργασία γίνεται 9-9.5!

Είμαι πολύ χαρούμενος αλλα αυριο είναι το βασικό μάθημα. Μετά απο αυτο εχω 1 εβδομαδα κενό για ένα εύκολο μάθημα και άλλες 3 μέρες κενό για αλλα 3 μαθήματα που είναι κομμένα με ρήτρα οπότε και βγαλμένα. Ελπίζω στο αυριανό να γραψω 7-8. Θα είναι όνειρο!
Καλή επιτυχία σε όλους!
Καλα λενε για τα τμηματα οικονομικων και παιδαγωγικων πως το 8 για μ.ο σημαινει 5-6 για κλασικες θετικες σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλα λενε για τα τμηματα οικονομικων και παιδαγωγικων πως το 8 για μ.ο σημαινει 5-6 για κλασικες θετικες σχολες.
Αυτοι που τα λενε να έρθουν να δώσουν εξεταστική για εμένα για να δω πόσο θα γράψουν. Εννοείται ασφαλώς ότι Τμήματα που δεν έχουν ιδιαίτερα προαπαιτουμενα θα είναι πιο εύκολο να τα βγάλεις, εν συγκρίσει με κλασσικές σχολές όπως το Μαθηματικό που αν δεν έχεις χτίσει βασεις και κυρίως δεν σου αρεσει η επιστήμη και απλα τη δήλωσες γιατι είναι καλή αθηναϊκή σχολή, τότε ναι λυπάμαι δεν θα τη βγάλεις. Θα σου φέρω ένα αντιπαράδειγμα του συλλογισμού σου. Τσέκαρε μέσο όρο ΗΜΜΥ ΕΜΠ, και σύγκρινε το με ΗΜΤΥ Πάτρας. Θα δεις ότι διαφέρουν κατά πολυ και δεν οφείλεται στα 1000 μόρια διαφορα που παλιά ήταν 300-400. Μην μου συγκρίνεις πατάτες με ντομάτες. Ειναι άσκοπο. Και αυτα τα λενε οι μετριοι στο τμήμα φοίτησης τους που βλεπουν μεγαλύτερους μέσους όρους και παθαίνουν κοκομπλοκο. Εμένα το τμήμα μου έχει μέσο όρο 7,2-7,3. Εγω είμαι στο 8,4 άρα είμαι απο τους πολυ καλούς φοιτητές. Ένας με 6 θεωρείται απο τους κακούς φοιτητές. Σε Τμήματα πληροφορικής όπως το δικο σου ο μέσος όρος ειναι 6,2 (λέω εγώ) αρα αυτος που έχει 7 ειναι πολύ καλός, αυτος που έχει 5,4 ειναι απο τους κακούς. Κοινώς όλα είναι σχετικά. Και αν νομίζεις ότι με έθιξες με αυτο που είπες, κανεις λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Καλα λενε για τα τμηματα οικονομικων και παιδαγωγικων πως το 8 για μ.ο σημαινει 5-6 για κλασικες θετικες σχολες.

Τελειωσα το παιδαγωγικό το 2013. Με 8,59 ήμουν 18ος στους 259 αποφοίτους. Κάτσε και κανε τους υπολογισμούς σου λοιπον;)!! Τουλαχιστον στο δικο μου τμημα δεν ηταν δυσκολο να περάσεις τα περισσότερα μαθηματα, αλλα για να βγάλεις εναν καλο Μ.Ο ήθελε να στρώσεις κωλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Αυτοι που τα λενε να έρθουν να δώσουν εξεταστική για εμένα για να δω πόσο θα γράψουν. Εννοείται ασφαλώς ότι Τμήματα που δεν έχουν ιδιαίτερα προαπαιτουμενα θα είναι πιο εύκολο να τα βγάλεις, εν συγκρίσει με κλασσικές σχολές όπως το Μαθηματικό που αν δεν έχεις χτίσει βασεις και κυρίως δεν σου αρεσει η επιστήμη και απλα τη δήλωσες γιατι είναι καλή αθηναϊκή σχολή, τότε ναι λυπάμαι δεν θα τη βγάλεις. Θα σου φέρω ένα αντιπαράδειγμα του συλλογισμού σου. Τσέκαρε μέσο όρο ΗΜΜΥ ΕΜΠ, και σύγκρινε το με ΗΜΤΥ Πάτρας. Θα δεις ότι διαφέρουν κατά πολυ και δεν οφείλεται στα 1000 μόρια διαφορα που παλιά ήταν 300-400. Μην μου συγκρίνεις πατάτες με ντομάτες. Ειναι άσκοπο. Και αυτα τα λενε οι μετριοι στο τμήμα φοίτησης τους που βλεπουν μεγαλύτερους μέσους όρους και παθαίνουν κοκομπλοκο. Εμένα το τμήμα μου έχει μέσο όρο 7,2-7,3. Εγω είμαι στο 8,4 άρα είμαι απο τους πολυ καλούς φοιτητές. Ένας με 6 θεωρείται απο τους κακούς φοιτητές. Σε Τμήματα πληροφορικής όπως το δικο σου ο μέσος όρος ειναι 6,2 (λέω εγώ) αρα αυτος που έχει 7 ειναι πολύ καλός, αυτος που έχει 5,4 ειναι απο τους κακούς. Κοινώς όλα είναι σχετικά. Και αν νομίζεις ότι με έθιξες με αυτο που είπες, κανεις λάθος.

Για ποιο λόγο πιστεύεις ότι υπάρχει τέτοια διαφοροποίηση στους Μ.Ο. μεταξύ Τμημάτων και επιστημών; :hmm: Είναι θέμα διαβάσματος ή παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Για ποιο λόγο πιστεύεις ότι υπάρχει τέτοια διαφοροποίηση στους Μ.Ο. μεταξύ Τμημάτων και επιστημών; :hmm: Είναι θέμα διαβάσματος ή παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο;

Εδώ σου λέει ότι πάει και δίνει 4 ακόμα και 5 μαθήματα την εβδομάδα. Τι ψάχνεις από εκεί και πέρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Εδώ σου λέει ότι πάει και δίνει 4 ακόμα και 5 μαθήματα την εβδομάδα. Τι ψάχνεις από εκεί και πέρα?

Ναι το έχω καταλάβει με την τόση προβολή. Απλά δίνεται η εντύπωση ότι υπάρχουν φοιτητές "άτυχοι" και φοιτητές "ευνοημένοι" στην ελέω θεώ βούληση του κάθε Τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γράφω σε μια βδομάδα ακριβώς γεωγαφία η ύλη είναι τεράστια και έχω διαβάσει 5 σελίδες. Με ρυθμό ανάπυρης χελώνας προχωράω την ύλη. :hehe:

Θέλω διακοπές γαμώτο. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Mα να έχουμε δώσει ακόμα μόνο 1 (!!!!!!!!!!?????!!!!!) μάθημα με 17 μέρες κενό?????? Και να τελειώνω και 8 Ιουλίου?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Mα να έχουμε δώσει ακόμα μόνο 1 (!!!!!!!!!!?????!!!!!) μάθημα με 17 μέρες κενό?????? Και να τελειώνω και 8 Ιουλίου?????

Εγώ έχω δώσει 2 και τελειώνω 3 Ιουλίου(με κενά μιας με μιάμισης εβδομάδας)... Οπότε είναι και άλλοι με τον ίδιο πόνο...χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Έδωσα σήμερα το τελευταίο μάθημα και δεν μπορώ να το πιστέψω (άσχετο που έχω να παραδώσω 4 εργασίες μέχρι 20/7).
Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, ανυπομονώ να φύγουν και οι τελευταίες εργασίες για να μπορέσω να ασχοληθώ με την πτυχιακή μου. Nα έρθει ο Σεπτέμβρης να δώσω το μοναδικό χρωστούμενο, να παραδώσω πτυχιακή και να κλείσει επιτέλους αυτός ο κύκλος και ν' ανοίξει ο επόμενος. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Mα να έχουμε δώσει ακόμα μόνο 1 (!!!!!!!!!!?????!!!!!) μάθημα με 17 μέρες κενό?????? Και να τελειώνω και 8 Ιουλίου?????

2ο ή 3ο είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα 12/6 και τελειώνω 3/7.
Έχω δώσει 2/4 και στο ένα που βγήκε με έκοψε με 4.
Ελπίζω στα επόμενα 2! :D


Κουράγιο και καλά αποτελέσματα εύχομαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
έχω διαβάσει μόνο ό,τι έχουν πει φοιτητές μεγαλύτερου έτους ότι πέφτει. η καθηγήτρια βάζει τα ίδια κάθε χρόνο αλλά εμένα με τρώει ένα άγχος μήπως μας την κάνει φέτος και βάλει άλλα θέματα. από την άλλη δεν κάθομαι να διαβάσω κανονικά :P κουράστηκα με τα προηγούμενα κι έτσι κι αλλιώς οι μαθησιακές σαν μάθημα είναι μάπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top