Εξεταστική

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Και θα έχω έστω! φέτος το δικό νευρολογικό περιστατικό.

Aνιόντα κατιόντα δεμάτια και άγιος ο Θεός!! :P
Για πες, ποια δεσμίδα συνδέει το κινητικό κέντρο του λόγου του Broca με το κέντρο του Wernicke; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Nα δω αν θα συνεχίσεις να το λες τώρα που κάνετε νευροανατομία. :P

Ήθελα να πάρω πρόπλασμα εγκεφάλου να έχω να ψαχουλεύω. 120 ευρά όμως δεν δίνω. -.-

Εγώ πάντως αν μπορούσα θα έπερνα ένα ή μάλλον πολλούς στο σπίτι. Να έχεις ρε παιδί μου κάτι να ψαχουλεύει, να τεμαχίζεις, να παρατηρείς, να σε βοηθά στη σύγκριση με τις εικόνες, να πειράζεις και να δοκιμάζεις.


Πόσο σπαστικά ζηλευτά μπορούν να γίνουν όλα αυτά.:P
-.-
Θέλω και γω!!
Κι όχι την κεντρική αύλακα αυτού δεν την ξέρω. 1ο εξάμηνο την είχα την νευροανατομία, προφανώς και άφηνα κενά :(
Σπαστικέ Δημήτρη που έχεις και καλή καθηγήτρια και βλέπεις και υποανάπτικτους εγκεφάλους.:mad:
Εγώ προχτές πήρα την πρώτη μου ποδιά. :') (χρυσή την πήρα βεβαίως βεβαιώς)
Και θα έχω έστω! φέτος το δικό νευρολογικό περιστατικό.
Θα σου πω αν θα ζει μέχρι τέλος εξαμήνου.

Εσύ σε ποια σχολή είσαι? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Aνιόντα κατιόντα δεμάτια και άγιος ο Θεός!! :P
Για πες, ποια δεσμίδα συνδέει το κινητικό κέντρο του λόγου του Broca με το κέντρο του Wernicke; :P
Έλεος. Τα πολύ δύσκολα μου βάζεις.:P
Η τοξοειδής. -.-

Κορίτσι που με ρώτησες! λογοθεραπεία είμι. Μέχρι εκεί φτάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ήθελα να πάρω πρόπλασμα εγκεφάλου να έχω να ψαχουλεύω. 120 ευρά όμως δεν δίνω. -.-

Ένα πρόπλασμα στον εγκέφαλο δεν είναι και τόσο βοηθητικό, εξάλλου στην νευροανατομία σημασία δεν έχει τόσο αυτό που βλέπεις όσο αυτό που δε βλέπεις (δεμάτια κλπ :P).
Πάρε καλύτερα κάναν άτλαντα, όπως τον προμηθέα που έχει και γαμώ τις εικόνες!!! :D

Έλεος. Τα πολύ δύσκολα μου βάζεις.:P
Η τοξοειδής. -.-

Ένας ασθενής με πλήρη βλάβη στο μεσολόβιο έχει άραγες πρόβλημα στην ακοή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ένα πρόπλασμα στον εγκέφαλο δεν είναι και τόσο βοηθητικό, εξάλλου στην νευροανατομία σημασία δεν έχει τόσο αυτό που βλέπεις όσο αυτό που δε βλέπεις (δεμάτια κλπ :P).
Πάρε καλύτερα κάναν άτλαντα, όπως τον προμηθέα που έχει και γαμώ τις εικόνες!!! :D

Κυρίως για την προφορική εξέταση το θέλω, που γίνεται επί των προπλασμάτων.
Μετα όμως βρήκα αυτό :P Και νομίζω μπορώ να κάνω την δουλειά μου και έτσι.
Έχω άτλαντα, του Sobotta.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ένα πρόπλασμα στον εγκέφαλο δεν είναι και τόσο βοηθητικό, εξάλλου στην νευροανατομία σημασία δεν έχει τόσο αυτό που βλέπεις όσο αυτό που δε βλέπεις (δεμάτια κλπ :P).
Πάρε καλύτερα κάναν άτλαντα, όπως τον προμηθέα που έχει και γαμώ τις εικόνες!!! :D



Ένας ασθενής με πλήρη βλάβη στο μεσολόβιο έχει άραγες πρόβλημα στην ακοή; :P
Σαφώς;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.

Όχι, οι κροταφικοί λοβοί συνδέονται με τον πρόσθιο σύνδεσμο και όχι με το μεσολόβιο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
1η πρόοδος σήμερα στο πιο δύσκολο μάθημα της σχολής!Τα πήγα γαμάτα ρε φίλε!8 ή 9 με λίγη τύχη!

Έχει χαλάσει ο κόσμος μαλάκες!Τα πάω εγώ καλά στη σχολή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα βρω το δίκιο μου ακόμα και αν είναι 4,7. Η άλλη πέρσι είχε γράψει 7,7 και της το έκαναν 7, φαντάσου εν προκειμένου που παίζεται το "να σε κόψω"-"να μην σε κόψω".:whistle:

Εδώ μωρέ είχαν βγει 2 εβδομάδες πριν και είχαν πει "δεν ξέρουμε πότε θα τα βγάλουμε, έτοιμα είναι, αλλά το έτος σας τα πήγε πολύ χάλια". Τους σκοτώνεις ή όχι?

η φ1 ειναι δυσκολη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ιστορία Δικαίου;
Oχι δεν ανηκα στο 90% που κοπηκε.:P Ιστορια πηρα 7 και κανοντας τη διαφορα κοπηκα Εισαγωγη στην Επιστημη του Δικαιου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
η φ1 ειναι δυσκολη :P

Υπήρχε κάποιο μάθημα του εξαμήνου που να μην ήταν δύσκολο εκτός από τα αγγλικά?

Αν και θεωρώ προσωπικό κατόρθωμα να περάσω αγγεία-νεύρα με 4 μέρες ουσιαστικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Τα αγγεια-νευρα λογω της επαναληψιμοτητας θα λεγα πως δεν ειναι δυσκολο να τα περασεις.Μαζι με τα αγγλικα ειναι σχετικα ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τα αγγεια-νευρα λογω της επαναληψιμοτητας θα λεγα πως δεν ειναι δυσκολο να τα περασεις.Μαζι με τα αγγλικα ειναι σχετικα ευκολα.

Πραγματικά είσαι ο πρώτος που μου το λέει αυτό...τα σπλάγχνα μου φάνηκαν 100 φορές δυσκολότερα (και κόπηκα :P)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Όχι, οι κροταφικοί λοβοί συνδέονται με τον πρόσθιο σύνδεσμο και όχι με το μεσολόβιο.:P
Ξερόλα.:P
Τώρα που θα ξεκινήσω πάλι διάβασμα θα δεις εσύ. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Eπειδή είμαι ο μόνος που μπορεί να κρατάει αυτό το θέμα ανοιχτό...

δίνω αύριο στις 3 ιστολογία εμβρυολογία Ι και

δεν είμαι καλά, δεν περνάω μια χαρά, δε θέλω να σας πω ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πέρασα Ιστολογία-Εμβρυολογία Ι με 5 :D :D :D
Καλή τύχη Μήτσε :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Από τη μια το 5 σε κάποια μαθήματα είναι λιγάκι ξεφτίλα αλλά από την άλλη κάνεις ένα happy dance όταν το παίρνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πίστεψέ με, in this case έκανα happy dance :P :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Από τη μια το 5 σε κάποια μαθήματα είναι λιγάκι ξεφτίλα αλλά από την άλλη κάνεις ένα happy dance όταν το παίρνεις

Toujours, immer, always, πάντα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συντρόφια! Γάλα γαϊδούρας για τόνωση στις εξετάσεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top