Εξεταστική

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
:worry::worry::worry::worry:

Θα δώσεις στο σύνολο 15 μαθήματα και ήθελες μ.ο. 8??? Ξαφνικά νιώθω πολύ χαζός :hmm::hmm:

16 (9+6+μια εργασία :p)

4 μαθηματα είναι του τρίτου έτους και αναγκάστηκα να τα πάρω γιατί οι καθηγητές θα λείπουν με εκπαιδευτική άδεια του χρόνου. Οπότε τα άλλα 12 με νοιαζουν κυρίως. Αλλά ναι, θέλω υψηλό μ.ο. ειδικά τα 2 πρώτα χρόνια, γιατί μετά έχουμε μόνο μεταφράσεις που δεν έχουν και πολύ σίγουρους βαθμούς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ναι. Εμείς, δλδ, πως τα καταφέραμε και τα μάθαμε σ' ένα εξάμηνο; Αν μπερδεύεσαι, πιάσε και φτίαχνε πινακάκια με τους μύες, σε χαρτιά. Ο μόνος σίγουρος τρόπος για να τους μάθεις τέλεια!

Έχουμε έκφυση κατάφυση νεύρωση και ενέργεια σχεδόν σ' όλους.
Με δουλεύεις ότι μαθαίνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μα είναι δυνατόν να μάθω έκφυση κατάφυση νεύρωση και ενέργεια για τόσους μυς;
Πείτε μου.
Είναι;;

είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Έχουμε έκφυση κατάφυση νεύρωση και ενέργεια σχεδόν σ' όλους.
Με δουλεύεις ότι μαθαίνονται;

Μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι μαθαινονται. Τον δικο μου moore , τον ειχα κανει μεσ'της μουτζουρες,οταν μαθαινα τους μυες και παραλληλα κοιταζα και τις σημειωσεις του καθηγητη,για να δω τι διαβαζω.

Γιατι νομιζεις οτι περσυ απελπιζομουνα και γω; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι μαθαινονται. Τον δικο μου moore , τον ειχα κανει μεσ'της μουτζουρες,οταν μαθαινα τους μυες και παραλληλα κοιταζα και τις σημειωσεις του καθηγητη,για να δω τι διαβαζω.

Γιατι νομιζεις οτι περσυ απελπιζομουνα και γω; :Ρ

Και γω απελπιζόμουνα πέρσι και δεν είχα και Moore. :(

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Αμα δωσετε ενα μαθημα και το περασετε, δε μπορειτε να το ξαναδωσετε για να ανεβασετε το βαθμο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αμα δωσετε ενα μαθημα και το περασετε, δε μπορειτε να το ξαναδωσετε για να ανεβασετε το βαθμο ;
Ανάλογα το πανεοιστήμιο-ανάλογα τον καθηγητή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Α, μαλιστααααααα.
Ειχα την εντυπωση οτι γινεται παντου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Α, μαλιστααααααα.
Ειχα την εντυπωση οτι γινεται παντου. :redface:
Στην δική μου σχολή πάντως δεν γίνεται..αν περάσουν το βαθμο στην γραμματεία, τελείωσε. ίσως να δίνουν μια ''2η ευκαιρία'' στους επί πτυχίω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εχω δώσει 9 και μένουν άλλα 6 και μια εργασία που 'χω να κάνω στη Γαλλική Λογοτεχνία. Είναι κυρίως μεταφράσεις, οπότε επιτέλους χαλαρά.

Δεν ξέρω αν το ψιλομετανιωνω που γαμηθηκα και τα έδωσα όλα, γιατί φοβάμαι τους βαθμούς. Ειδικά αν πέσει ο μ.ο. κάτω από 8 θα αναθεωρησω. Τώρα ό,τι έγινε, έγινε. :/:

γιατι δινεις τοσα πολλα σ'αυτο το εξαμηνο? χρωστουσες και απο περυσι μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Τι ακριβώς κάνει κάποιος για να κόψει μάθημα; Αυτό γίνεται μετά την ανακοίνωση του βαθμού, σωστά;
Εξαρτάται από τον τρόπο ανακοίνωσης του βαθμού. Αν ο βαθμός έχει ανακοινωθεί έξω από το γραφείο του καθηγητή, τότε η βαθμολογία είναι πρόχειρη και γίνεται να το κόψεις αρκεί να μιλήσεις και να συγκαταβαίνει προς τούτο ο καθηγητής.
Αν η βαθμολογία έχει πάει στην γραμματεία (δηλαδή από πρόχειρη γίνει επίσημη) ή ανακοινωθεί κατευθείαν στο unistudent τότε είναι πολύ δύσκολο εως ακατόρθωτο να αλλάξει με την απλή θέλησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
την τριτη αρχιζω και μου εχουν κοπει τα ποδια βοηθειααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Παιδιά, την Τρίτη γράφω Ηρόδοτο «ΚΛΕΙΩ». Η Εισαγωγή είναι τεράστια. Έχω το (πράσινο) βιβλίο του Μαρωνίτη. Ξέρει κανείς -της θεωρητικής-, τι ζητάνε περισσότερο από τα εισαγωγικά και αν το άγνωστο κείμενο θα είναι από αυτό το βιβλίο; Και αν ναι, ποια «αποσπάσματα» προτιμούνται για μετάφραση;
Οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε...:book: Έχω ... ψιλοπελαγώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αμα δωσετε ενα μαθημα και το περασετε, δε μπορειτε να το ξαναδωσετε για να ανεβασετε το βαθμο ;

Ναι, αλλά πρέπει πρώτα να το κόψουμε.
Δηλαδή δεν έχουμε καβάτζα το 6 ξέρω γω και διαβάζουμε μπας και περάσουμε με 8, ε και άμα το μετανιώσουμε στην μέση του εξαμήνου μένει 6. Δεν θες τον βαθμό, το κόβεις (αν γίνεται), και φτου και από την αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι, αλλά πρέπει πρώτα να το κόψουμε.
Δηλαδή δεν έχουμε καβάτζα το 6 ξέρω γω και διαβάζουμε μπας και περάσουμε με 8, ε και άμα το μετανιώσουμε στην μέση του εξαμήνου μένει 6. Δεν θες τον βαθμό, το κόβεις (αν γίνεται), και φτου και από την αρχή...

Νομίζω ότι στο ΕΜΠ μπορείς να δώσεις το Σεπτέμβρη την συμπληρωματική εξεταστική και ΧΩΡΙΣ να έχεις κόψει μάθημα πηγαίνεις και το δίνεις. Αν έγραψες καλύτερα κρατάνε αυτό το βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νομίζω ότι στο ΕΜΠ μπορείς να δώσεις το Σεπτέμβρη την συμπληρωματική εξεταστική και ΧΩΡΙΣ να έχεις κόψει μάθημα πηγαίνεις και το δίνεις. Αν έγραψες καλύτερα κρατάνε αυτό το βαθμό.

Δεν νομίζω το ΕΜΠ να λειτουργεί διαφορετικά από όλα τα άλλα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λέει η Θάλεια για το ΕΜΠ, σίγουρα για την σχολή των ηλεκτρολόγων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λέει η Θάλεια για το ΕΜΠ, σίγουρα για την σχολή των ηλεκτρολόγων!

Δηλαδή πχ περνάνε με 6 και αν θέλουν δίνουν τον Σεπτέμβρη και κρατάνε τον καλύτερο βαθμό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δηλαδή πχ περνάνε με 6 και αν θέλουν δίνουν τον Σεπτέμβρη και κρατάνε τον καλύτερο βαθμό?
Ναι! Ουσιαστικά έχουν το δικαίωμα για βελτίωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι! Ουσιαστικά έχουν το δικαίωμα για βελτίωση!

Και γιατί δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στα άλλα πανεπιστήμια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top