Εξεταστική

Bio_

Νεοφερμένος

Η Bio_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ο συγκεκριμένος καθηγητής,επειδή τον ρώτησα, μου είπε ότι όταν βγάλει τα αποτελέσματα μας αφήνει μια μέρα περιθώριο για να πάμε στο γραφείο αν θέλουμε να μας κόψει..και μετά τα δίνει στην γραμματεία! Αλλά ναι όπως είπαν και άλλοι, εξαρτάται από την σχολή και τον καθηγητή!
Αυτό ισχύει και για τους πρωτοετείς;Γιατί σε εμάς το μισό μάθημα το κάνει άλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αυτό ισχύει και για τους πρωτοετείς;Γιατί σε εμάς το μισό μάθημα το κάνει άλλος...
Λογικά όχι,η Κοντού δεν παίζει να δέχεται..εδώ δεν μπορεί να τα διορθώσει μία φορά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Βασικά η προπτυχιακή πορεία δεν..προδιαγράφει την μεταπτυχιακή πορεία. Εξάλλου είναι τελείως διαφορετική η φιλοσοφία σπουδών στο προπτυχιακό επίπεδο από το μεταπτυχιακό επίπεδο σπουδών. Πολλοί άνθρωποι για τον α ή β λόγο δεν πήγαν καλά στο προπτυχιακό για ποιο λόγο να μην δώσουν μια ευκαιρία στον εαυτό τους εφόσον το θέλουν και ωρίμασαν περισσότερο, να ξανασπουδάσουν πάνω στην επιστήμη τους και να καλύψουν πιθανά κενά και λάθη του παρελθόντος; Αφού ξέρουμε πως λειτουργεί το Ελληνικό Σύστημα Παιδείας: πρόχειρα, χωρίς πλάνο και δίχως αντικειμενικούς στόχους ανά μαθητή / φοιτητή. Οι λόγοι χαμηλών επιδόσεων, είναι λίγο πολύ γνωστοί ..αν δεν εθελοτυφλούμε στα κλασικά και αιώνια προβλήματα του Ελληνικού Πανεπιστημίου και αναφέρω έναν π.χ. ευνοιοκρατία στους βαθμούς στα ημέτερα παιδιά. Οι περισσότεροι μαθητές εισάγονται στα Πανεπιστήμια χωρίς να γνωρίζουν πως να διαβάζουν σωστά και ..δίνουν βάση μόνο στις σημειώσεις, ό,τι λυμμένο κυκλοφορεί ως sos και τα γνωστά. Ελάχιστοι γνωρίζουν την άλλη οδό, αυτή της βιβλιογραφικής μελέτης με την βοήθεια του διαδικτύου. Βέβαια αν δεν έχεις γνωστούς της δεύτερης κατηγορίας και η οικογένειά σου δεν έχει σχέση με το Πανεπιστήμιο, πως εξ' αρχής μπορείς να θέσεις καλύτερες βάσεις στην φοιτητική σου πορεία; Αφού η εισαγωγή ..συνοδεύεται με τον ωχαδερφισμό: «έλα ρε, ας πάμε σήμερα στο τάδε μαγαζί να χαλαρώσουμε, αύριο θα βρούμε από την Γιώτα σημειώσεις Βιοχημείας Ι» (τυχαίο παράδειγμα). Προσωπικά ξέρω ότι όποιος θέλει, με την πορεία του χρόνου, βελτιώνεται και δεν κάνει λάθη του παρελθόντος. Από την στιγμή που οι βαθμοί στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο δεν αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα ανά φοιτητή, διότι όλοι ξέρουμε τι ύφος έχουν τα γραπτά και τι προσπαθούν να εξετάσουν («έλα σε εξετάσω σε αυτό που σου δίδαξα στην τάξη») πλην εξαιρέσεων που βάζουν άκυρα θέματα, η επιστημονική επάρκεια θα κριθεί στην πορεία του πτυχιούχου πλέον. Είτε αυτή συνοδευτεί με μεταπτυχιακές σπουδές είτε στην αγορά εργασίας μαζί με τις άλλες επικοινωνιακές ικανότητες. Πολλές φορές ένα γραπτό δεν αξιολογεί τις γνώσεις του εξεταζόμενου. Οπότε ένας βαθμός 5 δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ο υποψήφιος ήρθε με διάβασμα-ημίμετρο.

Ωραια ολα αυτα, αλλα εντελως ασχετα με το θεμα. Ανεξαρτητως του πως μπαινουν οι βαθμοι σε μερικα πανεπιστημια, για καλο μεταπτυχιακο θες καλο Μ.Ο. Προφανως και δεν μπορει να ειναι σιγουρος καποιος στο 1ο-2ο ετος αν θα θελει να συνεχισει τις σπουδες του και σε μεταπτυχιακο επιπεδο. Αλλα, αν θελει να το εχει σαν επιλογη στο μελλον, πρεπει να προσεχει τους βαθμους του απο νωρις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

έλεος ρε παιδιά με αυτό το μεταπτυχιακό. μέχρι και η κουτσή Μαρία θέλει να κάνει.

Όλοι θέλουν στην αρχή. Μόλις δουν ότι ακόμη και το απλό πτυχίο ζορίζει τότε θα βολευτούν και με ένα απλό χαρτάκι.
Γιατί? Έχει άδικο η κουτσή Μαρία που θέλει να κάνει μεταπτυχιακό? (Αν τα καταφέρει ή όχι είναι άλλο θέμα). Ας πάρουμε την "ιδεαλιστική" πλευρά: Αν έχεις σπουδάσει την επιστήμη που διάλεξες και σου αρέσει (μην ξεροβήχεις σε παρακαλώ) γιατί να μην συνεχίσεις και στα πιο βαθειά νερά της? Και η "υλιστική" πλευρά: Με το (καλό) ματαπτυχιακό αυξάνεις τις πιθανότητές σου να σε "εκτιμήσει" η αγορά εργασίας, καθώς στην εποχή μας το "απλό χαρτάκι" κατάντησε για χρήση ατομικής υγειινής.
Νομίζω ότι δεν ισχύει για όλους ότι ξεκινούν με όνειρα μεταπτυχιακού και λόγω ζορίσματος του πτυχίου τα εγκαταλείπουν. Υπάρχουν και πολλοί που φτάνοντας στο 3ο έτος καταλαβαίνουν την αναγκαιότητα των μετά το πτυχίο σπουδών. Και τότε αρχίζουν έναν αγώνα δρόμου να αλλάξουν το παρελθόν των πολλών 5 και 6 των πρώτων εξαμήνων. Αρχίζουν να μελετούν κανονικά (νομίζω ότι είναι κατανοητό τι σημαίνει αυτό) με στόχο στα επόμενα μαθήματα να χτυπήσουν μεγάλους βαθμούς. Βάζουν ρήτρες. Όπου γίνεται διαγράφουν και ξαναδίνουν μαθήματα των πρώτων ετών. Στόχος τους ένας βαθμός πτυχίου (ας πούμε πάνω από 8 ) που θα τους ανοίξει την πόρτα για το (καλό) μεταπτυχιακό. (Ναι, μπορεί ο βαθμός του πτυχίου να μην είναι η σωστή εικόνα της αξίας, όμως είναι προαπαιτούμενος του μεταπτυχιακού). Προφανώς οι περισσότεροι προσανατολίζονται στο εξωτερικό, φυσικά προσαρμοζόμενοι στις οικονομικές τους δυνατότητες (ωραίο είναι το Harvard, αλλά και το Edinburgh δεν είναι κακό). Είναι κοινό μυστικό, ότι οι πιο πολλοί που θέλουν να σπουδάσουν στο εξωτερικό, το βλέπουν και σαν σκαλοπάτι του να βρουν εκεί δουλειά. (Το να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bio_

Νεοφερμένος

Η Bio_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Λογικά όχι,η Κοντού δεν παίζει να δέχεται..εδώ δεν μπορεί να τα διορθώσει μία φορά:P
Το ότι βαριέται να τα διορθώσει το έχω καταλάβει καλα:P
Βέβαια μπορεί και μην το έχω περάσει οπότε θα περιμένουμε τα αποτελέσματα όταν τα βγάλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το ότι βαριέται να τα διορθώσει το έχω καταλάβει καλα:P
Βέβαια μπορεί και μην το έχω περάσει οπότε θα περιμένουμε τα αποτελέσματα όταν τα βγάλει...
τι θέματα έβαλε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bio_

Νεοφερμένος

Η Bio_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
τι θέματα έβαλε??
Η Κοντού να περιγράψουμε το φωτοηλεκτικό φαινόμενο και ασκηση πάνω σε αυτό που απλά έκανες αντικατάσταση σε τύπο,πείραμα young,ενέργεια ιοντισμού,VSEPR,να συγκρίνουμε διαλυτότητα στο νερο κάποιων ενώσεων,ταπείνωση σημείου πήξεως(και κάτι άλλο που δεν μπορώ να θυμηθώ) και ο Παπαδόπουλος ενέργεια Gibbs,ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση η αυξηση της θερμοκρασίας να ευνοεί την εξώθερμη αντίδραση,σε τι μονάδες εκφράζεται η επιμεριστική συνάρτηση,ένα διάγραμμα μέσα απο τις διαφάνειες του και ήθελε να του πούμε τι μονάδες θα βάζαμε στους άξονες:beating:,και ένα διάγραμμα για να του πούμε την τάξη της αντίδρασης...
Για το γεγονός οτι έκατσα και διάβασα όλη την ηλεκτροχημεία και αυτός δεν έβαλε ΤΙΠΟΤΑ να μην σχολιάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.




Γιατί? Έχει άδικο η κουτσή Μαρία που θέλει να κάνει μεταπτυχιακό? (Αν τα καταφέρει ή όχι είναι άλλο θέμα). Ας πάρουμε την "ιδεαλιστική" πλευρά: Αν έχεις σπουδάσει την επιστήμη που διάλεξες και σου αρέσει (μην ξεροβήχεις σε παρακαλώ) γιατί να μην συνεχίσεις και στα πιο βαθειά νερά της? Και η "υλιστική" πλευρά: Με το (καλό) ματαπτυχιακό αυξάνεις τις πιθανότητές σου να σε "εκτιμήσει" η αγορά εργασίας, καθώς στην εποχή μας το "απλό χαρτάκι" κατάντησε για χρήση ατομικής υγειινής.
Νομίζω ότι δεν ισχύει για όλους ότι ξεκινούν με όνειρα μεταπτυχιακού και λόγω ζορίσματος του πτυχίου τα εγκαταλείπουν. Υπάρχουν και πολλοί που φτάνοντας στο 3ο έτος καταλαβαίνουν την αναγκαιότητα των μετά το πτυχίο σπουδών. Και τότε αρχίζουν έναν αγώνα δρόμου να αλλάξουν το παρελθόν των πολλών 5 και 6 των πρώτων εξαμήνων. Αρχίζουν να μελετούν κανονικά (νομίζω ότι είναι κατανοητό τι σημαίνει αυτό) με στόχο στα επόμενα μαθήματα να χτυπήσουν μεγάλους βαθμούς. Βάζουν ρήτρες. Όπου γίνεται διαγράφουν και ξαναδίνουν μαθήματα των πρώτων ετών. Στόχος τους ένας βαθμός πτυχίου (ας πούμε πάνω από 8 ) που θα τους ανοίξει την πόρτα για το (καλό) μεταπτυχιακό. (Ναι, μπορεί ο βαθμός του πτυχίου να μην είναι η σωστή εικόνα της αξίας, όμως είναι προαπαιτούμενος του μεταπτυχιακού). Προφανώς οι περισσότεροι προσανατολίζονται στο εξωτερικό, φυσικά προσαρμοζόμενοι στις οικονομικές τους δυνατότητες (ωραίο είναι το Harvard, αλλά και το Edinburgh δεν είναι κακό). Είναι κοινό μυστικό, ότι οι πιο πολλοί που θέλουν να σπουδάσουν στο εξωτερικό, το βλέπουν και σαν σκαλοπάτι του να βρουν εκεί δουλειά. (Το να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει).
κοιτα για εκεινον που θελει να κανει μεταπτυχιακο στο εξωτερικο, ισως (δηλαδη κατα πασα περιπτωση) ισχυει αυτο που λες, οτι δηλαδη χρειαζεται να εχεις και εναν καλο βαθμο πτυχιου, γιατι σιγουρα εκει εχουν αλλες βαθμιδες αξιολογησης, το θεμα ομως ρε φιλε μου ειναι το εξης: για ποιο μεταπτυχιακο στο εξωτερικο μου λες? εδω οι γονεις των περισσοτερων παιδιων που σπουδαζουν σε αλλη πολη, και κανουν αμαν και πως για να τελεισουν τα παιδια τους, γιατι δεν μπορουν να εχουν και αλλα εξοδα, και εσυ μου λες για εξωτερικο? και δεν πιστευω να νομιζεις οτι στην ελλαδα, αμα κανεις μεταπτυχιακο θα μετρησει, απο εκεινον που δεν εχει κανει. Μην σου πω, πως ετσι οπως ειναι η κατασταση τωρα, οι περισσοτεροι κοιτουν να ξεμπερδευουν για να βρουν καμια δουλεια, παρα να κανουν μεταπτυχιακο. Δεν λεω υπαρχουν και και αυτες οι οικογενειες οι οποιες εχουν την οικονομικη ευχερεια να στειλουν τα παιδια τους για μεταπτυχιακο στο εξωτερικο, αλλα ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου. Εκει που θελω να καταληξω, ειναι οτι αν αποφασισεις, και εχεις βλεψεις για εξωτερικο, θα μετρησει το μεταπτυχιακο, για του υπολοιπους που θα μεινουν στην ελλαδιτσα, το κανουν, δεν το κανουν το ιδιο και το αυτο...!! Εκεινες οι εποχες που οτι ειχες μετρουσε, και σε προσεχαν πιο πολυ, εχουν φυγει προ πολλου...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Γιατί? Έχει άδικο η κουτσή Μαρία που θέλει να κάνει μεταπτυχιακό? (Αν τα καταφέρει ή όχι είναι άλλο θέμα). Ας πάρουμε την "ιδεαλιστική" πλευρά: Αν έχεις σπουδάσει την επιστήμη που διάλεξες και σου αρέσει (μην ξεροβήχεις σε παρακαλώ) γιατί να μην συνεχίσεις και στα πιο βαθειά νερά της? Και η "υλιστική" πλευρά: Με το (καλό) ματαπτυχιακό αυξάνεις τις πιθανότητές σου να σε "εκτιμήσει" η αγορά εργασίας, καθώς στην εποχή μας το "απλό χαρτάκι" κατάντησε για χρήση ατομικής υγειινής.
Νομίζω ότι δεν ισχύει για όλους ότι ξεκινούν με όνειρα μεταπτυχιακού και λόγω ζορίσματος του πτυχίου τα εγκαταλείπουν. Υπάρχουν και πολλοί που φτάνοντας στο 3ο έτος καταλαβαίνουν την αναγκαιότητα των μετά το πτυχίο σπουδών. Και τότε αρχίζουν έναν αγώνα δρόμου να αλλάξουν το παρελθόν των πολλών 5 και 6 των πρώτων εξαμήνων. Αρχίζουν να μελετούν κανονικά (νομίζω ότι είναι κατανοητό τι σημαίνει αυτό) με στόχο στα επόμενα μαθήματα να χτυπήσουν μεγάλους βαθμούς. Βάζουν ρήτρες. Όπου γίνεται διαγράφουν και ξαναδίνουν μαθήματα των πρώτων ετών. Στόχος τους ένας βαθμός πτυχίου (ας πούμε πάνω από 8 ) που θα τους ανοίξει την πόρτα για το (καλό) μεταπτυχιακό. (Ναι, μπορεί ο βαθμός του πτυχίου να μην είναι η σωστή εικόνα της αξίας, όμως είναι προαπαιτούμενος του μεταπτυχιακού). Προφανώς οι περισσότεροι προσανατολίζονται στο εξωτερικό, φυσικά προσαρμοζόμενοι στις οικονομικές τους δυνατότητες (ωραίο είναι το Harvard, αλλά και το Edinburgh δεν είναι κακό). Είναι κοινό μυστικό, ότι οι πιο πολλοί που θέλουν να σπουδάσουν στο εξωτερικό, το βλέπουν και σαν σκαλοπάτι του να βρουν εκεί δουλειά. (Το να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει).

Άδικο δεν έχει η κουτσή Μαρία, αλλά δεν έχεις παρατηρήσει παιδιά που με το που μπαίνουν σε μία σχολή σκέφτονται "Θα κάνω αυτό κι αυτό το μεταπτυχιακό, θα κάνω αυτό το διδακτορικό και θα πάρω έδρα στο τάδε Πανεπιστήμιο"; Μου φαίνεται λίγο αστείο που χωρίς να έχουν γνωρίσει καλά-καλά τη σχολή έχουν κατασταλάξει τον κλάδο που γουστάρουν. Και μάντεψε, σε εμάς το 95% θέλει Πυρηνική Φυσική, να μπει στον Δημόκριτο ή στο CERN κοκ, και κλάδο διαλέγουμε στο 4ο έτος klar.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η Κοντού να περιγράψουμε το φωτοηλεκτικό φαινόμενο και ασκηση πάνω σε αυτό που απλά έκανες αντικατάσταση σε τύπο,πείραμα young,ενέργεια ιοντισμού,VSEPR,να συγκρίνουμε διαλυτότητα στο νερο κάποιων ενώσεων,ταπείνωση σημείου πήξεως(και κάτι άλλο που δεν μπορώ να θυμηθώ) και ο Παπαδόπουλος ενέργεια Gibbs,ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση η αυξηση της θερμοκρασίας να ευνοεί την εξώθερμη αντίδραση,σε τι μονάδες εκφράζεται η επιμεριστική συνάρτηση,ένα διάγραμμα μέσα απο τις διαφάνειες του και ήθελε να του πούμε τι μονάδες θα βάζαμε στους άξονες:beating:,και ένα διάγραμμα για να του πούμε την τάξη της αντίδρασης...
Για το γεγονός οτι έκατσα και διάβασα όλη την ηλεκτροχημεία και αυτός δεν έβαλε ΤΙΠΟΤΑ να μην σχολιάσω...
Χαχα θα συνηθίσεις σε αυτά δυστυχώς:worry: Τώρα πότε γράφετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bio_

Νεοφερμένος

Η Bio_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Χαχα θα συνηθίσεις σε αυτά δυστυχώς:worry: Τώρα πότε γράφετε?
Τη Δευτέρα πληροφορική τώρα(σε φυσιολογικά θέματα ελπίζω):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
εχω δωσει 3 μαθηματα και μονο για ενα πιστευω οτι μπορει να χτυπησα βαθμο. Τα αλλα δυο παιζει να μην τα περασα.

Κριμα τα ξενυχτια! Καλη συνεχεια σε ολους μας ... Μια βδομαδα ακομα φανταζει τοσο μακρια. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βρε δεν το κατακρίνω σαν επιλογή σου, απλά λέω ότι δεν θα ήτανε επιλογή μου. Μου φαίνεται δίκοπο μαχαίρι η ρήτρα. Αν βάλω ρήτρα 8 και έχω γράψει ξέρω γω 7,8 και ο καθηγητής αποφασίσει να με κόψει, θα βαράω ή όχι το κεφάλι μου στον τοίχο μετά?
Θα το βαράω.:P

Ναι βρε μάτια το κατάλαβα, απλά παρουσίασα και την άλλη όψη! :)
Είναι όντως δίκοπο μαχαίρι κι ο καθένας την εφαρμόζει αλλιώς. Αν ξέρεις πως έχεις γράψει καλά και έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου, δεν χρειάζεσαι καν ρήτρα.
Αν όμως δεν είσαι σίγουρος και δεν θες να δεις 6, έτσι είσαι καλυμμένος.
Εμείς πχ έχουμε καθηγητή που βάζει βαθμούς στην τύχη (μόνο 6 κι 8 ). Ε αν δω κι άλλο 6 από το πουθενά, θα αφηνιασω. Και φρόντισε να τους βγάλει ΜΙΑ μέρα πριν την εξέταση του μαθήματος τον Σεπτεμβρη, δηλαδή πόσο πιο unprofessional ο άνθρωπος? :/

Anyway, σήμερα παρά ΤΟ άγχος νομίζω έγραψα καλά. Εύχομαι 8, αν και είναι πολύ αυστηρή η καθηγήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σεξ και βια στη βιοχημεια! Εκτος υλης θεματα οτι να ναι... Αντε να περασουμε τουλαχιστον γτ ποιος ξαναδιαβαζει την 0...

Σοβαρά ρε? :/: Εμάς ήτανε πάρα πολύ βατά πέρσι:worry:
Καλή επιτυχία, και αν δεις ότι δεν περνάς, σκίσου να περάσεις την Ι στο επόμενο εξάμηνο...δεν νομίζω να παλεύονται 2 Βιοχημείες για Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Αν και όλοι ισχυρίζονται ότι τα σημερινά (Java) ήταν πανδύσκολα, πιστεύω ότι ίσως έχω γράψει πάνω από 5. :P Λιγο στο πρώτο θέμα τα έκανα σαλάτα άντε και το 5ο. :hmm: Στο 8ο (!) έγραψα έκθεση! :p

Πάει η εξεταστική, Θεωρία Υπολογισμού δε δίνω, δε ξερω που παν τα 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Bio_, ποια είσαι εσύ? Είμαστε συμφοιτήτριες και δεν σε ξέρω, ντροπή :P.
Εγώ Φυσικοχημεία δεν ήξερα σχεδόν τίποτα, οπότε παίζει να μην το περάσω το μάθημα και να φταίει αυτό. Ανόργανη μάλλον καλά τα πήγα :/ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Απο αύριο ξεκινάει το διάβασμα της Βιοχημείας...πρέπει να πάρω απο 7 και πάνω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εμας λογω απεργιων στα μμμ εχει γινει σκετο μπερδεμα με τις εξετασεις. Μαζευοντε πολλα μαθηματα σε λιγες μονο μερες
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bio_

Νεοφερμένος

Η Bio_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Απο αύριο ξεκινάει το διάβασμα της Βιοχημείας...πρέπει να πάρω απο 7 και πάνω:hmm:
Από το να διαβάζεις πληροφορική:sick: καλύτερα βιοχημεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Βιοχημεία ftw ρε.Ναουσαίε,πόσο πήρες στο εργαστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top