Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οκ sure,δινε καθε βδομαδα 60 πχ για να πλhρωνεις την καθηγιτρια και αλλα 200 για να δωσεις εξετασεις και θα σου πω εγω ποια μορφωση μετραει xD
-----------------------------------------
ΑΝ εχεις ενα bf περνας standar και οτι θεσ πες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
εαν εχεις 2 bf(bordenfail) μενεις...προσωπικη πειρα:(

Ρε παιδια δεν καταλαβαινετε κάτι.Το BF δεν ειναι 40.Μπορει να ειναι και 64,5.Δεν μενεις ετσι.Αφησε την καλυτερη την προσωπική σου πειρα:mad::nono: και λέμε αυτά που λέει το site της HAU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
θελω να συμφωνησω με τον ironboy και ελπιζω να ισχυει,και τωρα βγαινω γτ δν αντεχω αλλο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451727:
Όπου λέει fail δεν εννοεί τον βαθμό F μόνο, αλλά και το BF. Άρα είτε έχεις 2 F, είτε 2 BF, είτε 1 BF και 1 F, ΔΕΝ το παίρνεις το ECCE. Άσχετα από το Μ.Ο.

Αμα ήταν θα έλεγε κάτι άλλο.Με το fail εγώ πιστεύω οτι εννοεί αυτο,γιατι αλλιώς δεν εξηγειτε.Τωρα καντε οτι θελεττε εγώ δεν δινω ECCE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
οκ sure,δινε καθε βδομαδα 60 πχ για να πλhρωνεις την καθηγιτρια και αλλα 200 για να δωσεις εξετασεις και θα σου πω εγω ποια μορφωση μετραει xD
-----------------------------------------
ΑΝ εχεις ενα bf περνας standar και οτι θεσ πες:)
Δεν είναι 200 Ευρώ τα εξέταστρα! Εδώ εμένα που έδωσα ECPE ήταν 170!:nono:
Και όλα αυτά τα χρήματα για να μάθεις δεν τα έδωσες; Άρα η μόρφωση μετράει, κοστίζει, αλλά και αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδια βρήκα την απάντηση και ειναι αυτό που έλεγα κοιτάχτε εδώ τι λέει κάτω από τα πινακάκια και δώστε σημασία στο COMPENSATE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Επειδή έγινε ένα μπάχαλο ας βοηθήσω και εγώ.

Στο E.C.C.E όσα HP και όσα P και όσα LP έχεις έαν κοπεις (BF-F) σε δυο sections ΚΟΒΕΣΑΙ.

Αντίθετα με ενα BF πρέπει όλα τα άλλα να είναι LP ή P ή Hp για να περάσεις.
Ο μέσος όρος βγαίνει και μόνος του. σκεφτείτε το . Μην μπερδεύεστε .

50-65(ΒF)
65-79(LP)
80-89(P)
90-100(HP)

Ακόμα αν έχετε πχ. στο BF 50
και έχεται και στα υπόλοιπα 65 κόβεσται . Πρέπει να έχετε το λιγότερο πχ. 55 καπου εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Το λέει και στην τελευταία σειρά και εξηγεί από κάτω:
Two students with the same section grades may have a different final result.

Της Section.Οχι ολου του τεστ.Και εξηγει με 2 παραδειγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
οκ sure,δινε καθε βδομαδα 60 πχ για να πλhρωνεις την καθηγιτρια και αλλα 200 για να δωσεις εξετασεις και θα σου πω εγω ποια μορφωση μετραει xD
-----------------------------------------
ΑΝ εχεις ενα bf περνας standar και οτι θεσ πες:)
το μονο που μετραει σε εσενα ειναι 1 πτυχιο που μπορει να μην σου χρειαστει και οχι το τι δειχνει??αμα εχεις τη γνωση δεν προκειται να το χασεις αμα δεν την εχεις το χανεις,...δεν πιστευω στην τυχη...εχασα 2 πτυχια το 1 με 58 στα 100 και περναγε το 60 και το αλλο γυρω στα 63 και περναγε το 65.....κατι δεν ηξερα και δεν τα περασα...και αμα κοπω και παλι το ιδιο θα λεω.....και τα ευρω που εχουν δωσει οι γονεις μου τα εχουν δωσει για να μαθω οχι για να κανω συλογη απο πτυχια,..εαν ειναι να μην μετραει η μορφωση ας αρχισουν να τα μοιραζουν στα πεζοδρομια του στυλ δωσε μου 200 ευρω και σου δινω το πτυχιο,,,προτιμω να κοπω παρα να το παρω και να λεω εχω ενα πτυχιο και μολις ανοιγω το στομα μου να πεταω ..βατραχια...ο καθ ενας μας εχει τις αποψεις του....αυτη ειναι η δικη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Επειδή έγινε ένα μπάχαλο ας βοηθήσω και εγώ.

Στο E.C.C.E όσα HP και όσα P και όσα LP έχεις έαν κοπεις (BF-F) σε δυο sections ΚΟΒΕΣΑΙ.

Αντίθετα με ενα BF πρέπει όλα τα άλλα να είναι LP ή P ή Hp για να περάσεις.
Ο μέσος όρος βγαίνει και μόνος του. σκεφτείτε το . Μην μπερδεύεστε .

50-65(ΒF)
65-79(LP)
80-89(P)
90-100(HP)

Ακόμα αν έχετε πχ. στο BF 50
και έχεται και στα υπόλοιπα 65 κόβεσται . Πρέπει να έχετε το λιγότερο πχ. 55 καπου εκεί.
ρε παιδια θα με τρελάνετε?Γιατί κάποιος να έχει 65 στα υπολοιπα και να μην εχει 90?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Αμα ήταν θα έλεγε κάτι άλλο.Με το fail εγώ πιστεύω οτι εννοεί αυτο,γιατι αλλιώς δεν εξηγειτε.Τωρα καντε οτι θελεττε εγώ δεν δινω ECCE
Χρησιμοποιεί τη λέξη fail, γιατί τη χρησιμοποιεί ως ρήμα. Τι ήθελες να σου λεέι; "Candidates that borderline fail..."; Υπάρχουν 2 ρήματα: το fail όταν δεν περνάς τη βάση, και το pass, όταν περνάς τη βάση. Τώρα, στη λέξη fail συγκαταλέγονται το Borderline fail και το Fail. Στη λέξη Pass συγκαταλέγονται το Low pass, το Pass και το High pass.
Με 1 BF ή F και Μέσο Όρο 65% παίρνεις το ECCE. Με 2 BF, 2 F, 1 BF + 1 F δεν το παίρνεις. Με 1 BF ή F και λιγότερο από 65% Μ.Ο. πάλι δεν το παίρνεις.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
το μονο που μετραει σε εσενα ειναι 1 πτυχιο που μπορει να μην σου χρειαστει και οχι το τι δειχνει??αμα εχεις τη γνωση δεν προκειται να το χασεις αμα δεν την εχεις το χανεις,...δεν πιστευω στην τυχη...εχασα 2 πτυχια το 1 με 58 στα 100 και περναγε το 60 και το αλλο γυρω στα 63 και περναγε το 65.....κατι δεν ηξερα και δεν τα περασα...και αμα κοπω και παλι το ιδιο θα λεω.....και τα ευρω που εχουν δωσει οι γονεις μου τα εχουν δωσει για να μαθω οχι για να κανω συλογη απο πτυχια,..εαν ειναι να μην μετραει η μορφωση ας αρχισουν να τα μοιραζουν στα πεζοδρομια του στυλ δωσε μου 200 ευρω και σου δινω το πτυχιο,,,προτιμω να κοπω παρα να το παρω και να λεω εχω ενα πτυχιο και μολις ανοιγω το στομα μου να πεταω ..βατραχια...ο καθ ενας μας εχει τις αποψεις του....αυτη ειναι η δικη μου

:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451763:
Χρησιμοποιεί τη λέξη fail, γιατί τη χρησιμοποιεί ως ρήμα. Τι ήθελες να σου λεέι; "Candidates that borderline fail..."; Υπάρχουν 2 ρήματα: το fail όταν δεν περνάς τη βάση, και το pass, όταν περνάς τη βάση. Τώρα, στη λέξη fail συγκαταλέγονται το Borderline fail και το Fail. Στη λέξη Pass συγκαταλέγονται το Low pass, το Pass και το High pass.
Με 1 BF ή F και Μέσο Όρο 65% παίρνεις το ECCE. Με 2 BF, 2 F, 1 BF + 1 F δεν το παίρνεις. Με 1 BF ή F και λιγότερο από 65% Μ.Ο. πάλι δεν το παίρνεις.
Αυτά.

Δες αυτό που postαρα καλύτερα και πες το πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};451763:
Χρησιμοποιεί τη λέξη fail, γιατί τη χρησιμοποιεί ως ρήμα. Τι ήθελες να σου λεέι; "Candidates that borderline fail..."; Υπάρχουν 2 ρήματα: το fail όταν δεν περνάς τη βάση, και το pass, όταν περνάς τη βάση. Τώρα, στη λέξη fail συγκαταλέγονται το Borderline fail και το Fail. Στη λέξη Pass συγκαταλέγονται το Low pass, το Pass και το High pass.
Με 1 BF ή F και Μέσο Όρο 65% παίρνεις το ECCE. Με 2 BF, 2 F, 1 BF + 1 F δεν το παίρνεις. Με 1 BF ή F και λιγότερο από 65% Μ.Ο. πάλι δεν το παίρνεις.
Αυτά.

:no1::no1::no1::no1::no1:

αυτη εισαι:P!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
ρε παιδια θα με τρελάνετε?Γιατί κάποιος να έχει 65 στα υπολοιπα και να μην εχει 90?


Σου λέω την χειρότερη τον περιπτώσεων .

Αν έχεις 50%
65%
65%
65%
Τότε κόβεσαι! Ενώ πχ αν εχεις 70 (πάλι την χειρότερη
περνάς!)
---------------------------------------------------------
Και κάποιες πληροφορίες για την βαθμολογηση:


Έχει ακουστεί πως στο προφορικό οι περισσότεροι παίρνουν Pass-High Pass τώρα , επειδή είναι και η ηχογράφηση όσοι δώσανε ΜΑΗ 2009 τότε είναι τυχαιροί-ατυχοι . Στο ακουστικό οι περισσότεροι παίρνουν LP-BF διότι τους μπερδεύει μιας και είναι το πρώτο κομμάτι και είναι κάπως δύσκολο μαζί με το άγχος. Στο gvr(γραμματική , λεξιλόγιο , κείμενα) είναι ανάλογα με τις δυνατότητες του καθενός . Ένα tip που οι περισσότεροι το ξέρουν ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ , εγώ προσωπικά το έκανα και είμαι σίγουρος πως δεν έχω χάσει κανένα . Στο λεξιλόγιο και γραμματική κοιτάχτε την λογική . Αποκλείστε απαντήσεις και αν σας μπερδεύει βάλτε την πλησιέστερη . Τώρα όσο αφορά την έκθεση . Αν χρησιμοποιήσει κανείς μεταβατικές λέξεις(moreover, in addition κ.α) τότε έχει bonus βαθμους . Δηλαδή μπορεί να πάρει P-HP.

Ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrispis

Νεοφερμένος

Ο nikos(raper)xrispis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βελεστίνο (Μαγνησία). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Λοιπόν έστειλα ένα μύνημα στην hau που θα το φυσάνει και δεν θα κρυώνει....δεν μας ξερουν εμας καλα...περιμένω απαντηση και θα σας την πω μετά για να κουτσομπολέψουμε......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Παιδια βρήκα την απάντηση και ειναι αυτό που έλεγα κοιτάχτε εδώ τι λέει κάτω από τα πινακάκια και δώστε σημασία στο COMPENSATE
Δίνουμε σημασία στο compensate, εσύ δίνεις στην 2η παράγραφο;

With the aggregate scoring method, candidates who do not pass one of the four sections of the test can still pass the exam if their scores on other sections are significantly higher than the minimum pass level. Candidates who fail two or more sections will not pass the exam.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
το μονο που μετραει σε εσενα ειναι 1 πτυχιο που μπορει να μην σου χρειαστει και οχι το τι δειχνει??αμα εχεις τη γνωση δεν προκειται να το χασεις αμα δεν την εχεις το χανεις,...δεν πιστευω στην τυχη...εχασα 2 πτυχια το 1 με 58 στα 100 και περναγε το 60 και το αλλο γυρω στα 63 και περναγε το 65.....κατι δεν ηξερα και δεν τα περασα...και αμα κοπω και παλι το ιδιο θα λεω.....και τα ευρω που εχουν δωσει οι γονεις μου τα εχουν δωσει για να μαθω οχι για να κανω συλογη απο πτυχια,..εαν ειναι να μην μετραει η μορφωση ας αρχισουν να τα μοιραζουν στα πεζοδρομια του στυλ δωσε μου 200 ευρω και σου δινω το πτυχιο,,,προτιμω να κοπω παρα να το παρω και να λεω εχω ενα πτυχιο και μολις ανοιγω το στομα μου να πεταω ..βατραχια...ο καθ ενας μας εχει τις αποψεις του....αυτη ειναι η δικη μου

Δεν γίνετα να μην σου χρειαστεί.Δεν παει να είσαι η Elisabet της Αγγλίας και να μιλάς τέλεια και να έχεις άπειρες γνωσεις?Αμα ο εργοδοτης σου δεν δει πτυχιο δεν σε περνει.Τελειωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Xrispis τι τους έστειλες; Μπορεί να είναι προς οφελος τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Δες αυτό που postαρα καλύτερα και πες το πάλι.
Το είδα και το ξαναείπα!
-----------------------------------------
:no1::no1::no1::no1::no1:

αυτη εισαι:P!!!!!
Thanks!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top