Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εγω τελείωσα και πιστεύω ότι το πήρα!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
οχι σωστο ειναι οτι δεν ελαβε το μηνυμα..αφου της ειπε γιατι δν ηρθε στο συνεδριο και αυτη ειπε...''συνεδριο?'' Και ειπε ναι σου στειλα μηνυμα χτες στις 9...και ειπε μετα αυτη οτι δν το ειδε or somethin...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
anyway, το λισενινγκ δεν νομίζω να με κόψει:P
εκεί που κάπως κολλάω είναι η έκθεση -_-' ....διάλεξα το δεύτερο θέμα με σπίτια τα οποία τώρα είτε πρέπει να δημιουργούνται ίδιου στυλ είτε να μην γκρεμίζονται-να συντηρούνται. Δεν μπορώ όμως να θυμηθώ την διατύπωση ακριβώς. Μήπως την θυμάται κανείς άλλος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εγώ την θυμάμαι.Ελεγε ότι έχει τεθεί σε ισχύ νόμος σε μερικές χωρες,όπου τα καινούρια κτίρια χτίζονται όπως τα πάλια!Ποιο αποτέλεσμα θα έχει στους αρχιτέκτονες και στους εργάτες;Αιτιολογησε την απάντηση σου με 1-1,5 σελίδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ αν δε το πέρασα ή θα πάτοσα στο listening ή στο GCVR λόγω του Reading επειδή πολλά τα έβαλα στην τύχη λόγω έλλειψης χρόνου:(.
το GCV ήταν σχετικά εύκλο σε σχέση με αυτά που είχαμε κάνει στο φροντιστήριο.
Ενώ στο writing διάλεξα αυτό με το gap year και πιστεύω ότι πέρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ την θυμάμαι.Ελεγε ότι έχει τεθεί σε ισχύ νόμος σε μερικές χωρες,όπου τα καινούρια κτίρια χτίζονται όπως τα πάλια!Ποιο αποτέλεσμα θα έχει στους αρχιτέκτονες και στους εργάτες;Αιτιολογησε την απάντηση σου με 1-1,5 σελίδα!

αχα. Ευχαριστώ πολύ. πάντως εγώ έκανα μια άκυρη αναφορά σε taking down(!!!!!). τέσπα πάντως νομίζω πως γύρω στο pass είμαι. Εσύ αυτό έγραψες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ναι και μάλιστα πήγα και πολύ καλά(κατι που δεν το περίμενα γιατί ειμαι λίγο στοκος στην εκθεση:P).

Εγραψα στο τέλος κάτι πολύ αντικειμενικό,δηλαδή και να κτίζουν κτίρια συμφωνα με τους μοντερνους αρχιτεκτονικους ρυθμους και με τους παλιους,προκειμένου οι τουρίστες να βλέπουν την ιστορία του παρελθόντος και τα επιτευγματα του μέλλοντος(πως μου ήρθε τώρα αυτό δεν ξέρω:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Εγω παλι με τον χρονο δεν ειχα καθολου προβλημα! :D Ειχα μαζι μου ενα ρολοι και το παρακολουθουσα! σε 15 εκανα γραμμ. σε 10 εκανα κλοουζ σε 15 παλι λεξιλογιο και σε 30 λεπτα τα κειμενα...μου εμεινα και 5 λεπτα να τα ξαναδω στα γρηγορα...ειδα στα γρηγορα και το λισενινγκ γιατι ειχα την αισθηση οτι πατωσα εκει...αλλα με μια δευτερη ματια πιστευω δεν τα πηγα και τοοσο χαλια...:/ Θα δειξει τον ιουλιο...τωρα για τα προφορικα δν εχω καθολου αγχος...22 ιουλιου βγαινουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos

Νεοφερμένος

Ο nikolaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??και που μπορω να μπω για να τα δω online?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ναι και μάλιστα πήγα και πολύ καλά(κατι που δεν το περίμενα γιατί ειμαι λίγο στοκος στην εκθεση:P).

Εγραψα στο τέλος κάτι πολύ αντικειμενικό,δηλαδή και να κτίζουν κτίρια συμφωνα με τους μοντερνους αρχιτεκτονικους ρυθμους και με τους παλιους,προκειμένου οι τουρίστες να βλέπουν την ιστορία του παρελθόντος και τα επιτευγματα του μέλλοντος(πως μου ήρθε τώρα αυτό δεν ξέρω:D)

χα! και εγώ έγραψα για τουρίστες που έρχονται και βλέπουν τα σπίτια ώς πηγές local history και καλά και γι'αυτό πρέπει να συντηρούνται κτλ. Όσο για υποτακτική και λίγο λατινικά, και απο αυτά είχαμε:P

πάντως αυτό που κατάλαβα πως θέλουν να τα γκρεμίσουν για να φτιάξουν καινούρια, πολύ με χάλασε ρε. Τουλάχιστον το στρωσα μετά. Ελπίζω να μην με βγάλουν off topic όμως ο_Ο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Μην ανησυχεις!Ενας φιλος μου είχε βγει κατα 80% εκτος θεματος,αλλά των πέρασαν επειδή τους άρεσαν οι ιδέες του.Μην ανησυχείς θα το πάρεις:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Yeah, thanks!:) επίσης και σε σένα και σε όλους καλή επιτυχία και θετικές σκέψεις και... ό,τι άλλο καλό, τεσπα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia.16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Λοιπον gcvr ευκολο σχετικα..listening δυσκολο..εκθεση ετσι κ ετσι...παιδια plzzzzzzzzz προφορικα οποιος δωσει με το καινουριο συστημα ας μας πει τι του επεσε να προετοιμαστουμε και οι αλλοι..:P δινω 29 μαιου εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
παίδες εγώ έδωσα χθές ecce γραπτά και τα πήγα καλά... αν έχω πάρει
Speaking: Pass ή High Pass
Listening: Pass ή High Pass
GVR: Pass
Writing: BF
δεν το παίρνω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω αν εχω f στο listening pass sto gvr high pass sto write k speak περναω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια δυστηχως εστω και ενα borderfail ή fail να εχετε δεν περνατε...ειναι πολυ ηλιθιος ο τροπος βαθμολογησης...μπορει δλδ εσυ να χεις 3 high pass και ενα borderfail και να μην περνας και ενας αλλος να ταχει ολα low pass και να περναει...ειναι να τρελενεσαι...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
μιλαω για το λοουερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Και γω για το michigan γενικα! αυτο ισχυει και για λοουερ και προφισενσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχι ρε συ!
Στο ECCE ισχυει ο λεγομενος συμψηφισμός.
Αναλυτικα:

Home > Test Programs > ECCE > Certificates & Scoring > How is the ECCE scored?
Printer Version


How is the ECCE scored?

The ECCE is scored using a method called aggregate scoring. Aggregate scoring allows candidates who are weak in one area to compensate by being strong in another area. This aggregate scoring method is appropriate for intermediate students of English, who typically do not learn all English language skills at the same pace.
With the aggregate scoring method, candidates who do not pass one of the four sections of the test can still pass the exam if their scores on other sections are significantly higher than the minimum pass level. Candidates who fail two or more sections will not pass the exam.
The speaking and writing sections are graded according to criterion-referenced scales established by ELI-UM. The speaking rating is assigned by trained local examiners. The writing section ratings are assigned by trained raters at ELI-UM.


How can two candidates have the same section results, but one examinee passes and the other fails?
With the aggregate scoring system used with the ECCE, an examinee may compensate for failing a section by earning a higher score in one or more other sections of the exam. However, it is not always the case that an examinee will be able to compensate for the failed section.
The letter grades or bands that candidates will see in the Examination Reports represent ranges of scores of the respective test sections. This is explained in the performance descriptors in the Examination Reports for each section of the test. For example, a candidate who gets Borderline Fail in listening (D) is able to answer approximately 50% to 64% of the listening questions correctly.

Two students with the same section grades may have a different final result. Consider two examples:
Student A
Student A passes the ECCE in spite of getting a failing grade in the listening section. He passes because he has higher grades in speaking, GVR, and writing. Here are his section grades:

  • Writing: Low Pass
  • Listening: Borderline Fail
  • GVR: Pass
  • Speaking: Pass

Student A passes because his listening score falls within the Borderline Fail range of scores, but it is close to the higher end of this range—64%. The higher scores in GVR and speaking compensate for the failed section.
Student B
Student B has the same section results as Student A, but he fails the exam. His score in listening is very low in the Borderline Fail range, closer to the lower end of 50% for the Borderline Fail, and his performance in the GVR and speaking sections is closer to the lower end. He has a bigger "gap" to compensate for, and his two better scores are not enough to cover the gap, so he fails the test.

Τεσπα παιδια...
Καλη επιτυχία σε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top