Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

severus

Νεοφερμένος

Ο severus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Εγω σημερα εδινα ECPE και εγραχα το θεμα με το gap year. Ελεγε γενικα οτι καποιοι μαθητες μετα το σχολειο επιθυμουν να συνεχιχουν κατευθειαν και αλλοι που επιθυμουν να κατσουν ενα χρονο κανοντας διαφορα. Αυτο λεει ονομαζετε gap year. ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ EXAMPLES

Εγω εγραψα ΟΚ τον προλογο δινοντας το θεμα ουσιαστικα και αναλυοντας λιγακι.
Στις 2 παραγραφους ειπα θετικα και αρνητικα του gap year και στον επιλογο ειπα ην αποψη μου , τα ζυγισα και κατεληξα.

Πως σασ φαινεται ? Θα με περασουν? Η δομη ειναι ΟΚ?


ΩΣΤΟΣΟ ΠΑΛΟΥΚΙ ΤΟ LISTENING ....Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ποιο form είχες;Αμα θες εγώ πήγα καλα στο Listening και τα συζητάμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Όντως το Listening παλούκι! Με δυσκόλεψε πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αυτο και στο ECCE ηταν παλουκι.
Ειδικα το παρτ 2 σε μερικα δεν καταλαβαινες Χριστο!
Ολο και κατι θα κανουν καθε χρονο οι Αμερικάνοι για να κοπούν τα παιδιά!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εντάξει μην το λες!Εγώ πήγα πολύ καλά σε όλα!(οχι οτι περασα σιγουρα αλλα έτσι θέλω να πιστεύω)

Εσύ Τεο τι έδωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω φετος εδωσα ΚΠΓ Γ1, Michigan ECCE και Edexcel Level 4(C1).
Kαι το Listening στο παρτ 2 του ECCE ηταν challenging.
GVR πολυ ευκολο,εκθεση γελοια,προφορικα μπορει και HP!:)
Kαι σας μιλαω εκ πειρας γιατι το ακουστικο στο ΚΠΓ Γ1 μου φανηκε πιο ευκολο απο το Michigan ECCE B2. Και περσι τα πιο πολλα παιδιά κοπηκαν απο το Listening στο ECCE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Εγω σημερα εδινα ECPE και εγραχα το θεμα με το gap year. Ελεγε γενικα οτι καποιοι μαθητες μετα το σχολειο επιθυμουν να συνεχιχουν κατευθειαν και αλλοι που επιθυμουν να κατσουν ενα χρονο κανοντας διαφορα. Αυτο λεει ονομαζετε gap year. ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ EXAMPLES

Εγω εγραψα ΟΚ τον προλογο δινοντας το θεμα ουσιαστικα και αναλυοντας λιγακι.
Στις 2 παραγραφους ειπα θετικα και αρνητικα του gap year και στον επιλογο ειπα ην αποψη μου , τα ζυγισα και κατεληξα.

Πως σασ φαινεται ? Θα με περασουν? Η δομη ειναι ΟΚ?


ΩΣΤΟΣΟ ΠΑΛΟΥΚΙ ΤΟ LISTENING ....Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.....:mad:
ε οχι ρε αυτο ακριβως ειχαμε στο φροντιστηριο λοουερ κ οχι προφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Καλή σου επιτυχία!!

Υ.Γ.Αρκετά διπλώματα δεν έδωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Eγω φετος εδωσα ΚΠΓ Γ1, Michigan ECCE και Edexcel Level 4(C1).
Kαι το Listening στο παρτ 2 του ECCE ηταν challenging.
GVR πολυ ευκολο,εκθεση γελοια,προφορικα μπορει και HP!:)
Kαι σας μιλαω εκ πειρας γιατι το ακουστικο στο ΚΠΓ Γ1 μου φανηκε πιο ευκολο απο το Michigan ECCE B2. Και περσι τα πιο πολλα παιδιά κοπηκαν απο το Listening στο ECCE!


τι ειχε το παρτ 2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Εγω σημερα εδινα ECPE και εγραχα το θεμα με το gap year. Ελεγε γενικα οτι καποιοι μαθητες μετα το σχολειο επιθυμουν να συνεχιχουν κατευθειαν και αλλοι που επιθυμουν να κατσουν ενα χρονο κανοντας διαφορα. Αυτο λεει ονομαζετε gap year. ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ EXAMPLES

Εγω εγραψα ΟΚ τον προλογο δινοντας το θεμα ουσιαστικα και αναλυοντας λιγακι.
Στις 2 παραγραφους ειπα θετικα και αρνητικα του gap year και στον επιλογο ειπα ην αποψη μου , τα ζυγισα και κατεληξα.

Πως σασ φαινεται ? Θα με περασουν? Η δομη ειναι ΟΚ?


ΩΣΤΟΣΟ ΠΑΛΟΥΚΙ ΤΟ LISTENING ....Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.....
Μια χαρα εμενα μου φαινεται.Περνάει πιστεύω.
Η δομη του ειναι καλη και ευκολα προβλεψιμη για να ναι το δοκιμιο ευκολοδιαβαστο.
Αυτο που επρεπε να κανεις το εκανες μια χαρα.Ειδικα αν εκανες και σωστη χρηση της γλωσσας το P το χεις σίγουρα!:no1:
-----------------------------------------
Καλή σου επιτυχία!!

Υ.Γ.Αρκετά διπλώματα δεν έδωσες;

Eιμαι μαλλον Certificate-Maniac...:P

τι ειχε το παρτ 2?
Aμα σου πω οτι δεν θυμαμαι θα με πιστέψεις??...:(
Ηταν κατι σχετικα με αυτοκινητα μινιατουρες κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
λολ
πλακα κανεις?! XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Ρε παιδιά , το σημερινό Listening του ECPE σας φάνηκε να βρίσκεται στο επίπεδο των βιβλίων προετοιμασίας?? Ρε είναι απαράδεκτοι .. Το GCVR γελοίο και το Listening ΠΑΛΟΥΚΙ..Δηλαδή δεν μπορεί σαν πτυχίο να έχει ενα στάνταρ επίπεδο δυσκολίας σολα τα part? Τί είναι αυτο το πράγμα? Πολλοί θα κοπούν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
λολ
πλακα κανεις?! XD

Σε ποιο πραγμα να σε κανω πλακα?;)
-----------------------------------------
Ρε παιδιά , το σημερινό Listening του ECPE σας φάνηκε να βρίσκεται στο επίπεδο των βιβλίων προετοιμασίας?? Ρε είναι απαράδεκτοι .. Το GCVR γελοίο και το Listening ΠΑΛΟΥΚΙ..Δηλαδή δεν μπορεί σαν πτυχίο να έχει ενα στάνταρ επίπεδο δυσκολίας σολα τα part? Τί είναι αυτο το πράγμα?


Το κακο ειναι πως το Μισιγκαν ειναι πολλες φορες απρόβλεπτο.
Ασε που καθε εξεταστικη εχουν και ενα διαφορετικο μερος "τσιμπημενο" με ιδιαιτερη προτίμηση στο Listening και στο Vocabulary...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ααα κατι με κατι τρενακια και βλακειες? νταξει εγω στ τελος χαθηκα λιγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ααα κατι με κατι τρενακια και βλακειες? νταξει εγω στ τελος χαθηκα λιγο :P

Aκριβως...:P
Το τέλος του ηταν καπως παραδοξο.
Χριστό δεν καταλαβαίνες προς το τέλος...:P
Tεσπα!Στα αλλα Parts καλα τα πηγες?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pazoozoo

Νεοφερμένος

Η pazoozoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά και καλα αποτελεσματα σε ολους μας!

Παρακαλώ όποιον έδινε το πρωι στις 9 στη γλυφαδα να με σώσει απο τον πονοκέφαλο...
Προσπαθώ να θυμηθώ το 3ο κειμενο απο το READING
Ηταν ενα για τη YOGA, το αλλο για τη βιομάζα, ένα για τη συναίσθηση κ το άλλο...

Βγαλτε με από το δραμα που ζω... Νομιζω οτι δεν εκανα ενα κειμενο...
Ημουν FORM A νομίζω

ΥΓ εδινα όλοι τα ίδια κείμενα? μια φίλη που εδινε στις 1,30 ηταν όλα ίδια εκτός απο αυτό το κείμενο που σε αυτήν ηταν κάτι για τις κατσαριδες κ εμενα αυτό δεν μου θυμίζει τιποτα!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toeraki

Νεοφερμένος

Η toeraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά!!!

Σήμερα έδωσα εξετάσεις για DELF A1 και A2 και αμέσως μετά για Michigan ECPE. Λογικά στα Γαλλικά πέρασα, και πίστευα ότι και στα Αγγλικά το ίδιο, ώσπου ήρθε η στιγμή να συζητήσουμε για το θέμα της έκθεσης...Έγραψα μια πολύ καλή έκθεση αλλά δυστυχώς έκανα ένα μικρό λάθος όσον αφορά την ανάγνωση του θέματος...Το θέμα ήταν: Πολλοί απόφοιτοι δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στο εξωτερικό, παίρνουν το λεγόμενο ''gap year'', που είναι ένας χρόνος κατα τη διάρκεια του οποίου μπορούν να εργαστούν, να διαβάσουν, να ταξιδέψουν. Πιστεύετε ότι όλοι οι απόφοιτοι θα έπρεπε να πάρουν gap year και γιατί; Εγώ, λόγω βιασύνης, λόγω άγχους, δεν ξέρω γιατί, παρέβλεψα το "secondary" που μου είπαν ότι υπήρχε, και έγραψα για απόφοιτους πανεπιστημίων. Σαν έκθεση ήταν ολοκληρωμένη, με καλό λεξιλόγιο, ορθή γραμματική, καλά επιχειρήματα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι παρανόησα το ζήτημα του απόφοιτου. Δικαιολογημένα θα μου κόψουν βαθμούς, αλλά ο φόβος μου είναι μήπως και με κόψουν. Διότι σκέφτομαι, απο την έκθεσή μου είναι φανερό πως μιλάω πολύ καλά τη γώσσα, άρα το θέμα δεν είναι ότι δεν ήξερα τη λέξη, αλλά ότι μου διέφυγε. Απο την άλλη, εγώ βαθμολογούμαι στο πόσο καλά ξέρω τη γλώσσα και πόσο καλά μπορώ να αναπτύξω ένα θέμα σ'αυτή τη γλώσσα. Το (λάθος) θέμα που ανέπτυξα, το ανέπτυξα σωστά, άρα στη χειρότερη, δεν θα πάρω ένα low pass; Ή μήπως είναι πια τόσο ασυγχώρητο ένα (προφανέστατα) λάθος απροσεξίας και άγχους;

Τι ξέρετε για το θέμα της βαθμολογίας και τι πιστεύετε ότι θα συμβεί;

Υ.Γ. Να συμπληρώσω ότι κατά 99% το GCVR και το Listening τα περνάω με high pass. Τα πήγα τέλεια και μου φάνηκαν εξαιρετικά εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
πάντως εγώ αν κοπώ που δεν είμαι σίγουρος θα είναι αποκλειστικά δικό μου λάθος...βλέπετε είχα πάει τόσο καλά στο listening και τόσο καλά στο GVR και νόμιζα ότι είχα καταλάβει πλήρως την έκθεση...πάντως δεν έχω βγει τελείως εκτός θέματος...πρόλογος επίλογος και οι λέξεις μου είναι πολύ καλές...
τώρα λέτε να κοπώ ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,138 μηνύματα.
Παιδιά, πείτε με κάφρο που γράφτηκα μονο για ένα θέμα, αλλά δεν μπορώ αλλιώς!
Έδωσα και γω σημερα προφισιενσυ, στο κραουν πλαζα, στο δημοκριτο στιη 1μιση.
Η έκθεση μου φανηκε ευκολη (ειχα το φορμ F, με το γκαπ γιαρ, και εχω παρει ενα πασσ.
Στο λιστενινγκ δεν ειχα προβλημα εκτος απο καποια λιγα λαθη στα σεγκμεντς, (και εκει μαλλον ενα πασσ, ή "υψηλό λοου πασσ. Στο τζι-σι-βι-αρ ομως....Στο τζι κανα 35αρι, στο σι γυρω στα 15, στο βι όμως 15 και στο αρ κανα 8-10.. Με αλλα λόγια, μαλλον εχω μπι-εφ στο τζι-σι-βι-αρ...
Αμα παρω πασσ με χαι πασσ που μαλλον θα παρω στο σπικινγκ, θα καταφερο να το παρω ρε παιδια?!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (Μπαι δε γουει, κανας "συναδελφος", ιδια αιθουσα ιδια ώρα υπάρχει εδω μέσα?!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Aκριβως...:P
Το τέλος του ηταν καπως παραδοξο.
Χριστό δεν καταλαβαίνες προς το τέλος...:P
Tεσπα!Στα αλλα Parts καλα τα πηγες?;)


καλουτσικα νομιζω. το GV δν μου αρεσε ηταν λιγοοοο κ μου εφαγε λιγο χρονο και το τελευταιο κειμενο λιγο στη τυχη προς το τελος γιατι δν προλαβα αλλα το ακουστικο καλο δν εχω παραπονο μεγαλο :xixi: εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top