Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Συμφωνώ!!! Καλή σας νύχτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
51 μερες απομένουν για τις εξετασεις του ECCE (LOWER MICHIGAN)

52 μερες απομένουν για τις εξετασεις του ECPE (PROFICIENCY MICHIGAN)


GOOD LUCK TO ALL!:no1:;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδια προτεινετε μου κανενα καλο βιβλιο για michigan e.c.c.e!!!ποιο ειναι το δυσκολοτερο μερος στο e.c.c.e!!!listening η εκθεση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
για μενα το listening
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γενικα το λισενινγκ ειναι δυσκολουτσικο.
Εκει κόπηκα περσι με ένα BF και έχασα όλο το πτυχίο μου...:P

Τωρα για βιβλίο...
Αν θες κατι μέτριο που να πλησιαζει τα στανταρτ των εξετασεων:

NEW GENERATION 10 ECCE PRACTICE TESTS by GRIVAS

και αν θες κατι πραγματικα δυσκολο για να φτασεις και στα ορια σου για το ecce(πλακα κάνω:P)

Αll Star ECCE Practice Tests by New Editions...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos21

Νεοφερμένος

Ο Nάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγω οταν ειχα δωσει ΕCCE το θεμα εκθεσης ηταν Η καταργηση μια Εθνικης εορτης.
Ζητουσαν να καταργησουμε πχ. την 25μαρτιου. θα μπορουσε να το βαλει καποιος αλλα εγω το βρηκα απαράδεκτο. Ομως βρηκα ενα παραθυράκι, το halloween/αποκριες. Εγινε σαλος απο καθηγητες κ.α και την αλλη μερα ανοιγω την τλεοραση και βλεπω να το συζητουν. Φυσικα μας ηρθε επιστολη να παμε να ξαναγράψοθμε αλλο θεμα αμα θελαμε αλλα θα ηταν πολυ αυστηροι.

Το θεμα ειναι πως τα θέματα καμια φορα ειναι για μεγαλυτερες ηλικίες. Να ειστε ετοιμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γενικα στο εξωτερικο οι υποψήφιοι του Lower ειναι ενηλικες και ατομα περιπου 17 ετών.
Τωρα όμως η νεοτροπία του έλληνα ειναι να πάρει προφ απο το γυμνασιο ετσι δεν ειναι και λιγες οι περιπτώσεις που παιδιά δίνουν Lower απο το δημοτικο(!!!)
Mετα όμως δεν μας φταιει το πανεπιστήμιο με τα θέματα που βάζει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ο μαθητης δεν προλαβαινει να δωσει το λοουερ απο το δημοτικο
απλως στο δημοτικο ξεκιναει να μαθαινει
τεολ20 νομιζεις οτι τα ξερεις ολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μπορειτε να μου προτεινετε καποια βιβλια λεξιλογιου για το ecpe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evaki17

Νεοφερμένος

Η evaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
αχ...κ εγω δινω...κ δεν ειναι μονο αυτο...την ιδια μερα ειναι κ οι εξετασεις γαλλικων του β2:xixi:...κ εκει δινω...:Dσας εχω και κτ καλυτερο...την επομενη μερα ξεκινανε και οι εξετασεις στ σχολεια...:lol::lol:
καλο...ε?:jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
μπορειτε να μου προτεινετε καποια βιβλια λεξιλογιου για το ecpe?

Λοιπον για βιβλίο το οποίο ειναι και πολύ SOS για το ECPE ειναι το ECPE Skills Builder by New Editions;)
Παρα πολυ χρησιμο λεξιλόγιο που πεφτει και πολυ συχνα στις εξετασεις...;)

Αντε παιδια καλο κουραγιο και λιγες μερες έμειναν...
Να τα δώσετε όλα την ημερα των εξετασεων και να ξεμπερδεύετε μια και καλή...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Ρε παιδια ελεοςςς!ειναι αληθεια οτι ecpe θα δωσουμε τελικα 26 απριλιου λογω ευροεκλογων???????!!!!!!!!!πειτε μου κ παω να τρελαθωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Που το άκουσες αυτό;
Αποκλείεται να γινόταν αυτό και η ανακοίνωση να γινόταν τόσο αργά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πρωταπριλιατικο αστειο ηταν φιλε μου.
Η ημερομηνια θα παραμεινει κανονικα η 16/05 για το ECCE και η 17/05 για το ECPE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Εγω δεν δινω τπτ απο αυτα...
Αλλα τον Δεκεμβριο επεσε ενα πολυ κουφο θεμα εκθεσης στο ecce.
Σχετικα αν πρεπει να υπαρχει διαφορετικος ΚΟΚ για τα δικυκλα(???)Κατι τετοιο τεσπα.
Ας ελπισουμε να βαλουν κατι πιο ευκολο τον Μαη....



Πλάκα κάνεις έτσι?? Και υποτίθεται ότι τον Δεκέμβριο πέφτουν πιο εύκολα θέματα.


Εγώ δίνω Michigan ECCE και στα Practice Tests τα πάω εξαιρετικά καλά. :D
Η Παναγιά μαζί μας τώρα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
στο ecce ηταν ευκολη εξεταστικη με εξαιρεση το reading....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εδωσες το Δεκέμβριο φίλε μου εεε?
Εμενα κατί φίλοι που έδωσαν το Writing βρήκαν λίγο κουφό,το τελευταίο Reading το οποίο ήταν και λίγο μεγαλουτσικο και προς το τέλος του Part 2 στο ακουστικο μερος δυσκολευτηκαν.
Κατα τα αλλα ήταν σχετικα βατό μου είπανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ακριβως με εξαιρεση την εκθεση η οποια ηυαν αναμενομενη....δεν ητν καθολου κουφη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αναλόγως σε πια βάρδια έδωσες.
Εμένα που έδωσαν στις 9 το πρωί η εκθεση τους φανηκε σχετικα δυσκολη γιατί δυσκολευτηκαν να την αναπτύξουν και απο οσο ξερω ζητούσε να γραψεις ενα γραμμα σχετικα με τον ΚΟΚ που ισχυει στα δικυκλα(???) ή κατι τέτοιο τελος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
και εγω αυτο ειχα αλλα προτιμησα το letter...πιστεψε με....δεν ηταν δυσκολη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top