Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Secragr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Δε χρειάζεται το Grey 's anatomy, True Blood και τα συναφή βρε παιδιά. Δείτε τα φιλαράκια για καθαρή αμερικάνικη προφορά :P

Ένα καλό βιβλίο για αυτούς που ρωτάτε είναι κατά τη γνώμη μου το REVISED Burlington Practice Tests for Michigan Proficiency έχει 8 ολοκληρωμένα test για τo ecpe. Από τιμή δε θυμάμαι, αλλά όλα αυτά νομίζω είναι λίγο "τσουχτερά" :worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
οταν διαβασα το post σου με εφαγε η περιεργεια(η κουτσομπολα:P)..:redface: τι ακριβως σου ειπε ο επιτηρητης???(αν ειναι κατι προσωπικο μην μου ειπες:confused:..εννοειται) :)

Μπορώ να πω...Την ώρα των γραπτών ακούσρτηκε ένας κρότος..Μετά απο κανα μισάωρο έρχεται ο επιτηρητής άνετος και μου λέει: "Έξω σε περιμένει η αστυνομία" και φεύγει!
Απο εκείνη την στιγμή δεν ξέρω πως και γιατί σ΄βηστηκαν όλα απο το μυαλό μου και τα έκανα μπάχαλο.Στην έκθεση δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ και δεν ξέρω τι έχω γράψει..Γι'αυτό και δεν έχω πολλές ελπίδες!!
Αλλά δεν πειράζει!!!Θα τους τρίψω το ECPE στα μούτρα!!! :D:D

Όσο για τα βιβλία παρήγγειλα ήδη το "Words you need" της Kar... ( Thanks!!!!!!! :clapup: ) ---- Το βιβλίο έχει και τις απαντήσεις, έτσι;;; ---
Για το speaking υπάρχει κάποιο σοβαρό βιβλίο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
(αλλη κουτσομπολα απο εδω)
τι εγινε με την αστυνομια καλε???? :confused:

ναι, το βιβλιο της σιλβια καρ εχει στο τελος τις απαντησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
χαχαχαχαχα......τι σε ηθελε η αστυνομια???πλακα κανω...:D
εμενα την ωρα των γραπτων ηρθαν 6 φορες (στην κυριολεξια)"μου επιαναν την κουβεντα" και μου κοιταζαν την ταυτοτητα (και μια φορα ηρθε ενας και με ρωτησε αν τα γραφω με μολυβι και κοιταξε το answer sweet μου)
Ανδρεα, δεν πειραζει.και να μην πηρες το ALCE θα δωσεις ECPE και θα σκισειιιιιις:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
χαχαχαχαχα......τι σε ηθελε η αστυνομια???
και να μην πηρες το ALCE θα δωσεις ECPE και θα σκισειιιιιις:clapup:

Η αστυνομία είχε έρ8ει εκεί λόγω του κρότου, ο οποίος τελικά οφειλόταν σε τρακάρισμα, και βρήκε το αυτοκίνητό μου που ήταν παρκαρισμένο εκεί κοντά με ανοιχτό το παράθυρο (οχι πολύ) και νόμιζε πως είχα πέσει θύμα κλοπής....
Μετά άκουσε το βρισίδι της χρονιάς του εκείνος ο επιτηρητής!!!!
Ετσι θέλω να πιστεύω!!!Ότι στο ECPE θα σκίσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbaki97

Νεοφερμένος

Η debbaki97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γεια σας παιδιά !!! τον Μάιο έδωσα για το ecce και το πήρα και συγχαρητήρια σε όλους όσους το πήραν αλλά και σε αυτούς που δεν το πήραν!!! κανενα πρόβλημα την επόμενη φορά σίγουρα θα τα πάνε καλύτερα~!!! τα δικά μου αποτελέσματα για το ecce :
oral:HP
GVR: P
listening:LP
writing:LP
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
πωωωωωωωωωωωω
ελεεινος ο επιτηρητης.....
λες και τους διαλεγουν επειτηδες για να αποσπουν την προσοχη και να μην το περασει καποιος :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Η αστυνομία είχε έρ8ει εκεί λόγω του κρότου, ο οποίος τελικά οφειλόταν σε τρακάρισμα, και βρήκε το αυτοκίνητό μου που ήταν παρκαρισμένο εκεί κοντά με ανοιχτό το παράθυρο (οχι πολύ) και νόμιζε πως είχα πέσει θύμα κλοπής....
Μετά άκουσε το βρισίδι της χρονιάς του εκείνος ο επιτηρητής!!!!
Ετσι θέλω να πιστεύω!!!Ότι στο ECPE θα σκίσω!!

τελικα το περασες???(ναι ειμαι κ εγω κουτσομπολα απο δω :P)

πωωωωωωωωωωωω
ελεεινος ο επιτηρητης.....
λες και τους διαλεγουν επειτηδες για να αποσπουν την προσοχη και να μην το περασει καποιος :mad:

τι εκανε καλε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
τελικα το περασες???(ναι ειμαι κ εγω κουτσομπολα απο δω :P)

Δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα του ALCE ακόμα.Περιμένω!!!! --- Πότε θα βγουν περίπου;; ---
Αν και δεν πιστεύω να το έχω πάρει....Απο την στιγμή που κόμπλαρα ( λόγω του επιτηρητή ) και μετά, άρχισα να πάιζω ΛΟΤΤΟ.. και στην έκθεση δεν έγραψα καλά!--Σύμφωνα με τα δεδομένα μου--

Τώρα έχω αρχίσει το διάβασμα για το ECPE..Θα δώσω τον Νοέμβριο..και ο Θεός βοηθός!

τι εκανε καλε?:P

Διαβασε τα προηγόυμενα Post και θα καταλάβεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...τι θεμα σας επεσε στο speaking στο ECPE, γενικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...τι θεμα σας επεσε στο speaking στο ECPE, γενικα?
σε μενα και στον συμμαθητη μου ειχε πεσει θεμα να διαλεξουμε πιο μερος θα γινει αναπαλαιωση για να χρησιμοποιηθει για κοινωνικες εκδηλωσεις που θα συμφερει τη γειτονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
σε μενα και στον συμμαθητη μου ειχε πεσει θεμα να διαλεξουμε πιο μερος θα γινει αναπαλαιωση για να χρησιμοποιηθει για κοινωνικες εκδηλωσεις που θα συμφερει τη γειτονια
Δεν το καταλαβα...τι περιεργο θεμα ειναι αυτο?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Δεν το καταλαβα...τι περιεργο θεμα ειναι αυτο?:confused:
αυτο ειναι στο παρτ εκεινο που σου δινει διαφορα μερη ο εξεταστης με πολλα θετικα στοιχεια και ενα αρνητικο και μαζι με τον συμμαθητη σου διαλεγεις ποιο ειναι το καλυτερο(μιλαω για το proficiency of michigan)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
αυτο ειναι στο παρτ εκεινο που σου δινει διαφορα μερη ο εξεταστης με πολλα θετικα στοιχεια και ενα αρνητικο και μαζι με τον συμμαθητη σου διαλεγεις ποιο ειναι το καλυτερο(μιλαω για το proficiency of michigan)
Ok :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
σε μενα και στον συμμαθητη μου ειχε πεσει θεμα να διαλεξουμε πιο μερος θα γινει αναπαλαιωση για να χρησιμοποιηθει για κοινωνικες εκδηλωσεις που θα συμφερει τη γειτονια

κι εμενα το ιδιο(περιπου)...με τη διαφορα οτι επρεπε να διαλεξουμε αναπαλαιωση σε καποιο μερος για τον τουρισμο οχι για κοινωνικες εκδηλωσεις...;)

ρε παιδια εχει ερθει σε ολους σας το χαρτι με το σκορ απο την hau...??
εμενα τιποτα ακομα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ρε παιδια εχει ερθει σε ολους σας το χαρτι με το σκορ απο την hau...??
εμενα τιποτα ακομα...:confused:



ουτε εμένα έχει έρθει ακόμα...:hmm:πιστεύω μέσα στη βδομάδα θα το στείλουν....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
τη δευτερα θα τα στελνανε
υπομονη...
αν τα στειλανε με ελτα σωθηκαμε.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ελπιζω να μην αργησουν τοσο οσο τα αποτελεσματα.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stuart2945

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
επρεπε να διαλεξουμε αναπαλαιωση σε καποιο μερος για τον τουρισμο ;)
και εμένα αυτό μου έπεσε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@..Μυρτώ..@

Νεοφερμένος

Η @..Μυρτώ..@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το λέω αυτό γιατί εμείς ήμασταν τρία κορίτσια που κάναμε ιδιαίτερα με την ίδια καθηγήτρια και απ ότι πληροφορήθηκα τα υπόλοιπα 10 παιδιά που έδιναν απ το φροντιστήριο πέρασαν όλα ενώ εμείς κοπήκαμε και οι τρεις στο listening. τα παιδιά δίνανε στο απογευματινό ενώ εμείς στο πρωινό και απ ότι είπαν τα δικά τους ήταν σχετικά εύκολα όλα τα parts. όχι ότι ψάχνω εκεί την αιτία γιατί δεν έχει νόημα απλώς θεωρώ ότι από ψυχολογικής και μόνο άποψης θα πρεπε να δίνουμε όλοι την ίδια ώρα τα ίδια θέματα.. έτσι τουλάχιστον δεν θα μας ταλάνιζε το επίμονο<..και αν..>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top