Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stuart2945

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Να και τα αποτελεσματα μου αναλυτικά για τα στατιστικα:

Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: BF
GCRV: LP
WRI: LP

:hmm:Προσωπικά, πιστεύω πως το Listening ήταν όντως "παγίδα"... Μια συμμαθήτρια μου εκεί κόπηκε και δυστυχώς δεν τα κατάφερε...:(
Συγχαρητήρια σε όσα παιδιά τα κατάφεραν :D, για όσους δεν τα κατάφεραν κουράγιο, καλή συνέχεια και καλή επιτυχία για την επόμενη φορά!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharpblade91

Νεοφερμένος

Ο Sharpblade91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Να και τα δικά μου αποτελέσματα ... :) :) :) :)

Exam Results

Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: HP
GCRV: P
WRI: LP

Έχω όμως μια απορία... !! Δεν έλεγαν ότι θα έχουμε και σκορ φέτος ; Που μπορώ να βρω τα σκορ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ναι για να παρουν 25 ευρω και να μας πουν οτι τελικα το αποτελεσμα ηταν σωστο..ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.
για το ποτε ειναι οι εξετασεις με ενδιαφερει,καλα για αναβαθμολογηση συμφωνω μαζι σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Σην αναβαθμολογηση τα περναει παλι υπολογιστης;
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αυτό που ξέρω είναι οτι αν τα παιδιά δεν χτυπούν πάνω από 75% με 80% στα practice test οι πιθανότητες να περάσουν τα ορια του lp ειναι μικρές.

Συμφωνώ και επαυξάνω συνάδελφε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Συμφωνώ και επαυξάνω συνάδελφε
και πως εξηγειται καποιος που παιρνει σε ολα καθαρο pass με 80% στις εξετασεις να παιρνει lp σε ολα..και πως περναει καποιος που δεν διαβαζει καθολου..δυστυχως το πτυχιο δεν αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Έχω όμως μια απορία... !! Δεν έλεγαν ότι θα έχουμε και σκορ φέτος ; Που μπορώ να βρω τα σκορ ;
Θα είναι στην κατάσταση που θα έρθει ταχυδρομικώς.
Σην αναβαθμολογηση τα περναει παλι υπολογιστης;
:confused:
Έχει σημασία?
και πως εξηγειται καποιος που παιρνει σε ολα καθαρο pass με 80% στις εξετασεις να παιρνει lp σε ολα..και πως περναει καποιος που δεν διαβαζει καθολου..δυστυχως το πτυχιο δεν αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα..
Διαφωνώ.Μόνο το άγχος μπορεί να παίξει ένα ρόλο , αλλά δύσκολα καθοριστικό. Τα test είναι παρόμοια.Στην τελική , άμα βρήκες πιο δύσκολο αυτό των εξετάσεων , πάρε πιο δύσκολο βιβλίο για εξάσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια τα γραπτα διορθωνονται με το ΙRΤ.Αρα δεν υπαρχει περιπτωση να τα παει καποιος οπως τα πηγαινε στο φροντιστηριο.Για αυτο και τοσες θεαματικες διαφορες στα αποτελεσματα.Στην ουσια ειναι πολυ δυσκολο να προσδιορισεις το τελικο αποτελεσμα αφου καθε item ειναι standardized.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@..Μυρτώ..@

Νεοφερμένος

Η @..Μυρτώ..@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια παιδιά!! Έδινα και εγώ εξετάσεις, ταλαιπωρήθηκα το ίδιο με την αναμονή των αποτελεσμάτων και εν τέλει αυτό που κατάφερε η HAU ήταν να μου μαυρίσει τον Αύγουστο καθώς η απάντηση ήταν-->FAIL!! Με χαντάκωσε το Listening:(. Τώρα μόνο κουράγιο για εκ νέου φροντιστηριακά δεν έχω και γι αυτό σκέφτηκα να δοκιμάσω πάλι τον Νοέμβρη με ατομική προετοιμασία. Γι αυτό please αν ξέρει κανείς να μου προτείνει ένα βιβλίο προετοιμασίας που να αξίζει και να έχει τις απαντήσεις για διόρθωση. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ σε όλους τους επιτυχόντες, καλό κουράγιο στους μη.(don t give up).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Θα είναι στην κατάσταση που θα έρθει ταχυδρομικώς.

Έχει σημασία?

Διαφωνώ.Μόνο το άγχος μπορεί να παίξει ένα ρόλο , αλλά δύσκολα καθοριστικό. Τα test είναι παρόμοια.Στην τελική , άμα βρήκες πιο δύσκολο αυτό των εξετάσεων , πάρε πιο δύσκολο βιβλίο για εξάσκηση.
Super final, new final, grivas, silvia kar, piniaris final countdown. Για πες κανενα πιο δυσκολο;

Παιδια τα γραπτα διορθωνονται με το ΙRΤ.Αρα δεν υπαρχει περιπτωση να τα παει καποιος οπως τα πηγαινε στο φροντιστηριο.Για αυτο και τοσες θεαματικες διαφορες στα αποτελεσματα.Στην ουσια ειναι πολυ δυσκολο να προσδιορισεις το τελικο αποτελεσμα αφου καθε item ειναι standardized.
Τι ειναι το irt;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: P
GCRV: P
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: πολυ χαιρομαι!!!μηπως ξερει κανεις απο που θα παρω το πτυχιο?θα μου το στειλουν ταχυδρομικως??:hmm: αυτο το P/F τι σημαινει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
SUPER FINAL, NEW FINAL, GRIVAS, SILVIA KAR,PINIARIS FINAL COUNTDOWN.ΓΙΑ ΠΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ?
Δεν είμαι ειδικός στα βιβλία. :P
Εγώ έκανα τα practise examinations της Sylvia Kar ,καθώς και το Words you need.
Και επίσης τα HAU books.(2 μπλε βιβλία)

αυτο το P/F τι σημαινει???
Αν πέρασες ή κόπηκες βρε. :P
Συγχαρητήρια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Item Response Theory
Οσο για τα βιβλια τα σουπερ κορς ειναι παλουκια και μακρια.Για Συλβια Καρ,Νιου εντισιονς και αυτα της ΗΑU ναι ειναι πολυ καλα και τα προτεινω ανεπιφυλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vincenzo

Νεοφερμένος

Ο Vincenzo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ορίστε και απο εμένα:

Exam Results
------------
Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: HP
LST: HP
GCRV: HP
WRI: P
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the
results for. Congratulations!
Φτού γαμώτο χάσαμε το ΗΡ για λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Επιστροφή από τις διακοπές και έχουμε:

Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: P
GCRV: P
WRI: P
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
και πως εξηγειται καποιος που παιρνει σε ολα καθαρο pass με 80% στις εξετασεις να παιρνει lp σε ολα..και πως περναει καποιος που δεν διαβαζει καθολου..δυστυχως το πτυχιο δεν αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα..

Γεια σου Παναγιώτη! Για να απαντήσω στο πρώτο σου ερώτημα, για όλα φταίει το άγχος. Όσο ήρεμος και συγκροτημένος μπορεί να είναι κάποιος στην καθημερινότητα του, σε περίοδο εξετάσεων δυστυχώς όλα αυτά τα προτερήματα εξανεμίζονται. Δουλεύω χρόνια ως επιτηρήτρια και δεν υπήρχε μια φορά να δω ένα παιδί να μπαίνει κουλ και άνετο στην αίθουσα. Οπότε, πάντα να υπολογίζεις ενα 10% με 15% κάτω από τα σκορ που χτυπάς στα τεστ που δουλεύεις μόνος σου.

Όσο για το δεύτερο ζήτημα που έθιξες, η γνώμη μου είναι και μπορεί να κάνω και λάθος, οτι κανείς δεν παίρνει πτυχίο επιπέδου Γ2 χωρίς διάβασμα και προετοιμασία. Οποιος το ισχυρίζεται πολυ απλά μας κρύβει την αλήθεια. Εκτός φυσικά αν είναι δίγλωσσος ή εχει χρόνια παραμονής στο εξωτερικό. Που και πάλι, μια προετοιμασία απαιτειται. Τουλάχιστον να δεις τι σε περιμένει και πως μπορείς να το διαχειριστείς, μιας που ο χρόνος ειναι ο μεγαλύτερος εχθρός των εξεταζόμενων.

Το πτυχίο,όπως και οι βαθμοί των εξετάσεων δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα. Μια πολύωρη εξέταση δεν μπορεί να καθορίσει τους πολύμηνους κόπους σου, καθώς παίζουν τόσοι αστάθμητοι παράγοντες που μπορεί να επηρεάσουν την επίδοσή σου, εκείνη τη κρίσιμη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μην ασχολειστε ρε με μαλακες. Στην ελλαδα ζουμε που εκτος απο πτυχια χρειαζεσαι και βισμα για να μπεις καπου. Και θα λες εχω ecpe και θα σου λενε δεν θα σε πληρωσω παραπανω, και θα πηγαινεις σε διαγωνισμους ασεπ με απολυτηριο γυμνασιου και παλι δεν θα μπορεις να μπεις. Το συστημα γυρω απο τις ξενες γλωσσες θα συνεχιζει να λειτουργει οσο υπαρχουν γονεις που στελνουν τα παιδια τους να μαθουν αγγλικα πριν μαθουν την αλφαβιτα. Καποιοι γονεις θα λενε το παιδι μου πηρε το ecpe και θα φουσκωνουν απο περηφανια.Η πραγματικη ευτυχια ομως ειναι αλλου. Οποτε χαλαρωστε. Καποιοι συμπληρωσαν τις κουκιδες με περισσοτερη τυχη και αλλοι με λιγοτερη. Αυτος που πιστευει οτι θα την πω στον αλλο επειδη ειχε μια επιτυχια και ο αλλος μια αποτυχια ειναι κατι παραπανω απο κομπλεξικος.

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Εγω εδωσα εξετασεις σε μια κλειστη αιθουσα χωρις κλιματισμο, ειχα γινει μουσκεμα στον ιδρωτα και κανεις δεν μας ρωτησε αν μπορουμε να λειτουργησουμε κατω απο τετοιες συνθηκες.Επισης πιστευω οτι οσο δεν βγαινουν past papers παντα θα υπαρχουν ερωτηματα που δεν βρισκονται σε κανενα βιβλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

angeliki1981

Νεοφερμένος

Η angeliki1981 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Διαβάζω πολλά εδώ μέσα, μήνες τώρα, και κατέληξα πως υπήρξαμε υποψήφιοι πολλών ταχυτήτων...αλλά με κάποια κοινά:

ΚΑΝΕΙΣ από όσους έδωσαν για το πιστοποιητικό αυτό δεν πήγε αδιάβαστος._ (Αν ήταν έτσι δε θα έμπαινε εδώ μέσα.)
ΚΑΝΕΙΣ -//- -//- δεν είχε αδιαφορία στο αν θα πετύχει ή όχι. (Αν ήταν έτσι δε θα το έδινε.)
ΚΑΝΕΙΣ -//- -//- δεν είναι περισσότερο ή λιγότερο ικανός από τους άλλους. (Είτε πέτυχε είτε όχι._ )
ΚΑΝΕΙΣ -//- -//- δεν το θεωρεί "κατώτερο" των υπολοίπων. (Αν ήταν έτσι, θα έδινε το..."ανώτατο". )

Διότι κανείς δε θέλει να πανηγυρίζει οτι πέτυχε κάτι εύκολο, έτσι δεν είναι;
Και δε θα μας παρουσίαζε το αποτέλεσμα " P/F: P " μια τέτοια φωτεινή προσωπικότητα εφόσον δεν τον νοιάζει.



Χαλαρώστε και ηρεμήστε. Πάνω-κάτω όλοι τα ίδια βιβλία κάναμε. Οι συνθήκες ζωής μας γενικότερα και, φυσικά, οι συνθήκες εκείνης της μέρας συνέβαλαν καθοριστικά νομίζω στο να καταφέρουμε το όποιο αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Η Συλβια Καρ και η Πινιαρης που ειναι μεσα στα πραγματα μια χαρα 'πιανουν' test items.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Είναι θλιβερό !!!!

Τι γνώμη έχετε για το city & guilts!!!Αξίζει !!!Λέω να μην ξανά δώσω HAU κόπηκα στο listening και εγώ έλεος δεν έχω άλλο κουράγιο!!!!

Και για το MSU? Μια γνώμη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top