Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Kαλησπέρα! Επειδή δημιουργήθηκε πολύ μεγάλο κομφούζιο με τον νεο τρόπο scoring του ecce/ecpe, επιτέλους ενας ευγενέστατος νεαρός στη ένωση θεσσαλονίκης έριξε φως στο σκοτάδι. Το 50-64% ισχύει ως range για borderline fail, αυτό ομως που βλέπουμε στα statements of results που λάβαμε οι περισσότεροι σήμερα είναι μια κλίμακα με άριστα το 1000, που σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να συγχεέται με το 100%.

Μάλιστα μου τόνισε οτι 610 είναι ισοδύναμο του 50% και το 645 με το 64%, οπότε έτσι βγαίνει και το range του bordeline fail. Πως το υπολογίζουν δεν το γνωρίζει, και προσωπικά δεν καταλαβαίνω το όλο μπέρδεμα με τις κλίμακες των 100 και των 1000. Αυτό που ξέρω είναι οτι αν τα παιδιά δεν χτυπούν πάνω από 75% με 80% στα practice test οι πιθανότητες να περάσουν τα ορια του lp ειναι μικρές. Αν και υπάρχουν τρομακτικές εξαιρέσεις, όπως συνέβει πέρσι με ενα μαθητή μου, που εκεί που έγραφε από 85% και πάνω, πήρε ενα fail στο gvr που μου φυγε το καφάσι.

Τέλος πάντων. Ελπίζω να βοήθησα. Αν θέλετε μπορείτε να απευθυνθείτε στο 2310-557600 για περισσότερες διευκρινίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
ηρθε σημερα το χαρτι του λοουερ......κασεττα ειχα 580/1000 φειλ.....αν ειχα 600/1000 θα ειχα μπορντελαιν και θα το περνα..................το μπορντελαιν εγω το ηξερα 500-640...ποτε αλλαξε???????εμ δεν ακουγαμε στη κασεττα καλα εμ μας εκοψαν στο χιλιοστο....τους πηρα τηλεφωνο και τους ξεχεσααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

impel123

Νεοφερμένος

Ο impel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ηρθε σημερα το χαρτι του λοουερ......κασεττα ειχα 580/1000 φειλ.....αν ειχα 600/1000 θα ειχα μπορντελαιν και θα το περνα..................το μπορντελαιν εγω το ηξερα 500-640...ποτε αλλαξε???????εμ δεν ακουγαμε στη κασεττα καλα εμ μας εκοψαν στο χιλιοστο....τους πηρα τηλεφωνο και τους ξεχεσααααααααααααααα

Αυτο ειπε το παιδι απο πανω, οτι το BF ειναι 610-645 (με αριστα το 1000) και αντιστοιχει στο 50%-64% (με αριστα το 100%).

Ειναι οπως το ηξερες και το ξεραμε ολοι, δεν εχει αλλαξει τιποτα, απλα εχουν 2 κλιμακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Αυτο ειπε το παιδι απο πανω, οτι το BF ειναι 610-645 (με αριστα το 1000) και αντιστοιχει στο 50%-64% (με αριστα το 100%).

Ειναι οπως το ηξερες και το ξεραμε ολοι, δεν εχει αλλαξει τιποτα, απλα εχουν 2 κλιμακες.
εεεεεεεεεεεεε????????????/////// το 610/1000 ειναι το ιδιο με το 61/100....αρα εχει αλλαξει....το 580/1000 σημαινει 58/100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ηρθε σημερα το χαρτι του λοουερ......κασεττα ειχα 580/1000 φειλ.....αν ειχα 600/1000 θα ειχα μπορντελαιν και θα το περνα..................το μπορντελαιν εγω το ηξερα 500-640...ποτε αλλαξε???????εμ δεν ακουγαμε στη κασεττα καλα εμ μας εκοψαν στο χιλιοστο....τους πηρα τηλεφωνο και τους ξεχεσααααααααααααααα

Γεια σου! Δεν άλλαξε κάτι στην βαθμολογία. Το BF εξακολουθεί να είναι 50-64%, το οποίο όμως αντιστοιχεί από φέτος το Μάιο σε 610-645 στα 1000. Κι εγω μπερδεύτηκα όταν τα είδα, αλλά μου τα ξεκαθάρισαν από τηλεφώνου. Απλά ενώ μέχρι πέρσι έστελναν ενα ραβδόγραμμα με ασαφή όρια βαθμολογίας, τώρα μας τα παρουσιάζουν σε κλίμακα του 1000, που ανάθεμα αν βγαίνει άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ηρθε σημερα το χαρτι του λοουερ......κασεττα ειχα 580/1000 φειλ.....αν ειχα 600/1000 θα ειχα μπορντελαιν και θα το περνα..................το μπορντελαιν εγω το ηξερα 500-640...ποτε αλλαξε???????εμ δεν ακουγαμε στη κασεττα καλα εμ μας εκοψαν στο χιλιοστο....τους πηρα τηλεφωνο και τους ξεχεσααααααααααααααα

εννοείς υποθέτω τις εξετάσεις του μαίου...Τόσo γρήγορα έρχετε? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

impel123

Νεοφερμένος

Ο impel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παντως ολα αυτα με τις κλιμακες πρεπει να αφορουν αυτο μου ειχε πει ο διευθυντης στο κεντρο που πηγενα, οτι απο εξεταση σε εξεταση τα ορια του BF παιζουν αναλογα με την συνολικη αποδοση των υποψηφιων.

Οταν κοβεται πολυς κοσμος αυτο σημαινει οτι η εξεταση ηταν δυσκολη και μειωνουν λιγο τις βασεις του BF. Ενω αν η εξεταση ειναι ευκολη και περνανε πολλοι τοτε αυξανουν το BF. Για να είναι ισότιμες οι βαθμολογησεις απο εξεταση σε εξεταση. Είναι το πιο λογικο πραγμα που εχω ακουσει απο αυτο το πανεπιστημιο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ξέρεις και κάτι ακόμα; Με πιέζει η μάνα μου να κάνω προετοιμασία cambridge για τον Δεκέμβριο ώστε να το πάρω σίγουρα το michigan γιατί δε γίνεται σωστή προετοιμασία.. Έτσι της λέει η αδερφή μου που έχει πάρει και το cambridge και το michigan.. Αλλά εγώ δεν θέλω να κάνω cambridge ενώ θα δώσω μόνο το michigan, είναι γελοίο τι να της πω; Υπάρχει λόγος να κάνω και test του cambridge proficiency από τη στιγμή που δε θα δώσω;

English is English. καλυτερα να εξασκηθεις στο πτυχιο που θα δωσεις. Το καθενα εχει διαφορετικο format,timing,exercises..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παντως ολα αυτα με τις κλιμακες πρεπει να αφορουν αυτο μου ειχε πει ο διευθυντης στο κεντρο που πηγενα, οτι απο εξεταση σε εξεταση τα ορια του BF παιζουν αναλογα με την συνολικη αποδοση των υποψηφιων.

Οταν κοβεται πολυς κοσμος αυτο σημαινει οτι η εξεταση ηταν δυσκολη και μειωνουν λιγο τις βασεις του BF. Ενω αν η εξεταση ειναι ευκολη και περνανε πολλοι τοτε αυξανουν το BF. Για να είναι ισότιμες οι βαθμολογησεις απο εξεταση σε εξεταση. Είναι το πιο λογικο πραγμα που εχω ακουσει απο αυτο το πανεπιστημιο:D

Για τα πτυχία του Michigan δεν ισχύει πια αυτό. Η βάση είναι και θα παραμείνει στο 65% και για τα 2 πτυχία. Απ όσο γνωρίζω η βάση του PTE (πρώην Εdexcel) μπορεί να ανέβει ή να κατέβει ανάλογα με τις επιδόσεις των μαθητών το πολύ μέχρι 2%, δηλαδή να γίνει είτε 48% είτε 52%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

impel123

Νεοφερμένος

Ο impel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γενικα παντως η καλυτερη προετοιμασια ειναι το διαβασμα λογοτεχνικων βιβλιων και η παρακολουθηση βιντεο απο
ξενα πρακτορια ειδησεων.

Εγω παρακολουθωντας ειδησεις απο CNN και βλεπωντας τα βιντεο απο το Reuters(για listening) ειχα μαθει απιστευτα πραγματα.
Και με τα λογοτεχνικα βιβλια η γραμματικη σου βγαινει αυθορμητα. Κερδιζεις και χρονο στο τεστ γιατι δεν καθεσαι
να σκεφτεις ποιος κανονας γραμματικης ταιριαζει στην καθε ερωτηση, βγαινει σχετικα αυθορμητα.

Ειδικα στο listening βοηθουν πολυ τα βιντεο γιατι μετα απο 2-3 μηνες δεν πεφτεις στην παγιδα να κανεις μεταφραση την ωρα της εξετασης. Οποιος παει να κανει μεταφραση χανει την μπαλα. Πρεπει να εχεις συνηθισει να πιανεις το γενικοτερο νοημα.

Ακομα και στα ελληνικα αμα πας να δωσεις πολυ προσοχη σε καθε λεξη που ακους στο τελος δεν εχεις καταλαβει τι ελεγε αυτος που μιλαγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akislaz

Νεοφερμένος

Ο Akislaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αυτο υποστηριξα και εγω οτι δεν ειναι τοσο θεμα τυχης και υπαρχουν ασταθμητοι παραγοντες οταν εχεις διαβασει και δε το παιρνεις...αλλα φιλε οταν σε θιγουν δε μπορεις να μην απαντησεις..κοιτα ολο το διαλογο πιο πανω και θα καταλαβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

impel123

Νεοφερμένος

Ο impel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αμα τον διαβασεις και εσυ θα καταλαβεις οτι δεν διαφωνουμε ΠΟΥΘΕΝΑ περα του παραγοντα τυχης που ειπα.
Η διαφωνια μας ηταν γυρω απο αλλα πραγματα, και οχι για το πτυχιο.

Απλα ειπα οτι ενα ποσοστο απο οσους το πηραν, ισως να μην το περναν αμα ξαναδιναν, και αντιστοιχα ενα ποσοστο απο οσους δεν το πηραν θα το επερναν με τις ιδιες ακριβως γνωσεις που ειχαν και τωρα! Σε αυτο διαφωνησαμε μονο.

Προφανως οποιος παρει σοβαρα την ολη διαδικασαι θα περασει με την αξια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melina_deu

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μας πηδηξαν στο listening..[/quot


Και εγώ στο listening κόπηκα ξανά...δεν το περίμενα ρε παιδιά...τι θα κάνω τώρα??θα δώσω και τρίτη φορά??ποιός έχει κουράγιο??:(:(:(:(και πόσο μου τη σπάει που θα δω κατι σκατόφατσες στο φροντιστήριο που θα μου πουλήσουνε και υφάκι....:mad::mad:
1.Αλλάζεις φροντιστήριο
2. Κάνεις ιδιαίτερα, μια και κόπηκες μόνο listening ,οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις από την αρχή τα πάντα όλα
3.κι ο Θεός βοηθός!
Μη στεναχωριέσαι, υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
πω σε καταλαβαινω...εγω ειχα bf gcvr και listening fail ,αν ειναι δυνατον:(απο ποτε ξεκινας διαβασμα??


Εγώ έδωσα 2 φορές και τις 2 τα είχα περασμένα όλα εκτός απο το listening...:(:(:(τώρα δεν ξέρω τι να κάνω...να ξαναπροσπαθήσω ή να το αφήσω??Η αλήθεια είναι ότι τώρα φοβάμαι περισσότερο...:(:(:(και να σκεφτείτε οτι ήμουνα πιο αισιοδοξη την 2η φορα...δεν ξέρω τι να πω...μεγάλη γκίνια:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
1.Αλλάζεις φροντιστήριο
2. Κάνεις ιδιαίτερα, μια και κόπηκες μόνο listening ,οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις από την αρχή τα πάντα όλα
3.κι ο Θεός βοηθός!
Μη στεναχωριέσαι, υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή:)



δηλαδή εσύ λές να δώσω περισσότερο έμφαση στο listening ε??Βασικά εγω έκανα μαθήματα με τον ιδιοκτητη του φροντιστηρίου....με αυτόν μια χαρά...κατι άλλοι καθηγητές μου τη δίνουν γιατί έχουν μεσολαβήσει περίεργες φάσεις και κόντρες και ξέρω ότι θα μου τη σπάσουν:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melina_deu

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ισως δεν αξιζει να στενοχωριεσαι για ενα πτυχιο που το περνει καποιος χωρις να το αξιζει και καποιος που το αξιζει κοβεται.Εγω με τρια καθαρα pass κοπηκα στο listening και καποιος με τεσσερα lp το πηρε.Ασε που πλεον οταν το παιρνουν τοσοι πολλοι χανει την αξια του.Τελος για μενα τα αγγλικα...

Ενταξει ειναι ενα πτυχιο που βασιζεται στην τυχη.Το εχει και ο δεκαπενταρης, και ο τριανταρης.Δεν μου λεει κατι αυτο.Ειναι καλο για κορνιζα στο τοιχο για να παραμυθιαζεσαι οτι ξερεις αγγλικα.

Εγω προσωπικα δεν βλεπω πως καποιος που ειναι αδυναμος στο listening θα μπορεσει να βελτιωθει.Ειναι μια ικανοτητα που στην ελλαδα δεν μπορεις να την εξασκησεις.
Υπάρχει συγκεκριμένη μεθοδολογία για την βελτίωση της ακουστικής αντίληψης, μην το λες πως δεν γίνεται τίποτα...Άλλο αν συνήθως γίνεται το γνωστόν σε όλους μας: απλά πάτημα του κουμπιού του για να παίξει το CD...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melina_deu

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δηλαδή εσύ λές να δώσω περισσότερο έμφαση στο listening ε??Βασικά εγω έκανα μαθήματα με τον ιδιοκτητη του φροντιστηρίου....με αυτόν μια χαρά...κατι άλλοι καθηγητές μου τη δίνουν γιατί έχουν μεσολαβήσει περίεργες φάσεις και κόντρες και ξέρω ότι θα μου τη σπάσουν:mad::mad:
Αν είσαι ικανοποιημένος από τον καθηγητή σου,συζήτησε μαζί του το ενδεχόμενο να κάνεις ατομικό μάθημα στο φροντιστήριο. Θα αποφύγεις την ταλαιπωρία της τάξης που θα είναι φτου κι απ'την αρχή και κάνοντας παράλληλα επανάληψη στα υπόλοιπα μέρη θα δώσετε έμφαση στα ακουστικά.Δεν είπαμε ότι τα άλλα θα τα αφήσεις τελείως. Δες το πάντως μαζί του και πιστεύω πως θα σε καταλάβει και θα δεχτεί. Δεν θα σου βγει και πιο ακριβά γιατί θα κάνεις λιγότερες ώρες. Όλα καλά εύχομαι να σου πάνε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι αξιζει να προσπαθησεις ξανα,αλλωστε ξερω πολλους που το περασαν με την τριτη η τεταρτη φορα..ειναι κριμα να το αφησεις ενω περνας και ολα τα υπολοιπα...και εγω βαριεμαι πολυ ξανα ολη αυτη τη διαδικασια γιατι διαβαζα οντως αρκετα αλλα και κριμα δεν ειναι να παει ετσι ολος αυτος ο κοπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αν είσαι ικανοποιημένος από τον καθηγητή σου,συζήτησε μαζί του το ενδεχόμενο να κάνεις ατομικό μάθημα στο φροντιστήριο. Θα αποφύγεις την ταλαιπωρία της τάξης που θα είναι φτου κι απ'την αρχή και κάνοντας παράλληλα επανάληψη στα υπόλοιπα μέρη θα δώσετε έμφαση στα ακουστικά.Δεν είπαμε ότι τα άλλα θα τα αφήσεις τελείως. Δες το πάντως μαζί του και πιστεύω πως θα σε καταλάβει και θα δεχτεί. Δεν θα σου βγει και πιο ακριβά γιατί θα κάνεις λιγότερες ώρες. Όλα καλά εύχομαι να σου πάνε;)



Μα έτσι και αλλιως δεν έκανα σε ολόκληρη τάξη...την πρώτη φορά έκανα με μια κοπέλα μαζι...αυτη το πέρασε..και τη δεύτερη μου έδινε τεστ στο σπίτι και μετά πήγαινα στο φροντ και τα διόρθωνα...τώρα δεν ξέρω τι θα μου πεί να κάνω...απο τέλος του μηνα και μετά θα πάω να το συζητήσουμε...το θέμα είναι οτι αυτη τη φορα φοβάμαι..δεν έχω απλό αγχος αλλα φοβάμαι κιόλας....:(:(σε ευχαριστω πολυ πάντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melina_deu

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δεν ηρθε και το τελος του κοσμου....σιγα.....στο κατω κατω προφισιεν ειναι...μπορει να μην εχεις την δυνατοτητα για τοσο υψηλο επιπεδο
''για τοσο υψηλο επιπεδο'', πού το είδες καλέ? Φιλικά...ας γελάσω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top