Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ας ανεβασει καποιος ενα σκαναρισμενο ριπορτ αποτελεσματων γιατι και γω εμεινα με αυτες τις αλλαγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αυτο που ξερω ειναι borderline 61 - 64%. Για αυτο και σου χαριζουν ενα bf. Με ενα bf περνας. ειναι σαν να σου κανουν χαρη να μην σε κοψουν στο 64% η 61%. Δεν μπορει να σου "χαριζουν" και 55% η 50%. δεν υπαρχει λογικη.
Βεβαια τελευταια με HAU ποτε δεν ξερεις

Ξαναπήρα τηλ. Μου είπαν ότι μετράνε και οι δύο κλίμακες και αυτό που γράφει στην ιστοσελίδα του michigan και το 50 - 64%. Προσπαθούν να με πείσουν ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα αλλά στις ερωτήσεις μου μάσαγαν τα λόγια τους και με συνέδεαν από τον ένα στον άλλο. Τι να πω; Αν έχει γίνει κάτι τέτοιο, πρέπει να αντιδράσουμε μαζικά.

Μην τους εμπιστευεσαι αυτους εκει στο HAU. Οταν αλλαξε το Speaking (πριν 3 χρονια) επαιρνα τηλεφωνο για να διευκρινησω καποιες αποριες και ο καθενας μου ελεγε τα δικα του. με μπερδευαν περισσοτερο. τελικα οι μαθητες μου που εδωσαν με φωτισαν πολυ καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jimakos82

Νεοφερμένος

Ο jimakos82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Περασα κι εγω!!! :) :) :) :)
παντως εγω απο τοτε που ξεκινησα ρε παιδια περισυ το Σεπτεμβρη για 61-64 ξερω... το 50-64 τώρα το ακούω... η καθηγήτρια μας ήταν ενημερωμένη..

Συγχαρητήρια σε όσους περάσαν και καλή επιτυχία σε όσους ξαναδώσουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelika

Νεοφερμένος

Η aggelika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην με προκαλειτε να ανεβασω το στειτμεντ του νοεμβριου που εδωσα εγω και αναφερει ξεκαθαρα πως ειναι 50 με 64 το ΒF.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Χαλαρωστε λιγο..Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.Κανεις δεν θα μας δωσει πτυχιο επειδη αλλαξανε τα ποσοστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν ενας ειχε 590 στο ακουστικο και πηρε F ενω θα επαιρνε ΒF και αν δεν κοβοτανε αλλου θα παιρνουσε εχει μεγαλη σημασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Στην ελλαδα τα αγγλικα που ακους ειναι απο κανεναν νιγηριανο και τα αγγλικα που μιλας στην καθημερινοτητα σου ειναι ελαχιστα.Δεν μαθαινεις να ακους διαλογους μονο μεσα απο κασετες ουτε βεβαια και να μιλας στο φροντιστηριο.Ολοι αυτοι που πηραν το ecpe τωρα δηλαδη μπορουν να δουν ταινιες και να δουν ειδησεις στο bbc χωρις μεταφραση.Οι μισοι αν βγουν εκτος ελλαδας με το ζορι θα μπορουν να μιλησουν.Μην τρεφετε ψευδαισθησεις.Τα μορια στο δημοσιο μετρανε σε αυτα τα πτυχια και τιποτε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akislaz

Νεοφερμένος

Ο Akislaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγω μιλουσα πολυ καλα αγγλικα εδε και καιρο οπως και εβλεπα ταινιες χωρις να κοιταω υποτιτλους....επισης 2 σεζον ξεκωλοθηκα να διαβαζα αγγλικα για το πτυχιο και περνουσα ολα τα τεστ απο 80-90%...εγω δηλαδ θες να πεις το πηρα απο τυχη;επειδη δεν καταφερες να παρεις το πτυχιο δε σημαινει οτι ολοι οσοι το πηραν το πηραν μονο απο τυχη!!!!αυτο εγω το εκλαμβανω ως κακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billinho

Νεοφερμένος

Ο billinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
το χαρτί με τα αποτελέσματα που θα μπορούμε να δούμε και αναλυτικά την βαθμολογία πότε θα σταλέι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

impel123

Νεοφερμένος

Ο impel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ηρεμηστε ρε παιδια ενα πτυχιο ειναι που προφανως ειναι και θεμα τυχης να το παρει καποιος. Το πηρα και εγω αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αν παω εξωτερικο θα μπορω να συννενοηθω τελεια(παρολο που τα ειχα ολα Pass/High pass)..Στο κατω κατω μετα απο 1 χρονο μονο λιγες λεξεις παραπανω θα ξερω, ουτε γραμματικη ουτε εκθεση θα θυμαμαι. Απλα εχω ενα πιστοποιητικο για δημοσιο/ιδιωτικο που καλο ειναι να το χει καποιος γιατι το εχουν σχεδον ολοι...Και αυτος ειναι ο μονος λογος που το εδωσα.

Δεν νομιζω οτι ειναι κακος καποιος που μιλαει για θεμα τυχης. Την αληθεια λεει. Γιατι εγω εδωμεσα σε 150 σελιδες που διαβαζα δεν βρηκα εναν να λεει οτι δεν εχει καθολου αγωνια για τα αποτελεσματα και οτι το πηρε σιγουρα. Οι περισσοτεροι(αν οχι ολοι) περιμεναμε να δουμε αν περασαμε ή οχι. Το 30-40% απο μας που περασαμε αν ξαναδιναμε θα κοβομασταν.

Εγω ξερω παιδι που οταν πηγενε φροντηστηριο κοπηκε, και τον αλλο χρονο πηγε για την πλακα του χωρις να διαβασει και το πηρε. Αν δεν ειναι αυτο τυχη τοτε τι ειναι.

Τεσπα καλη δυναμη σε οσους δεν το πηραν γιατι ειναι ψυχοφθορα διαδικασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
:/:


αχ και εγω listening κοπηκα στο ecpe....Λοιπόν πολύ καλά βιβλία είναι της ελληνοαμερικανικής...θα τα βρεις στο site τους...και για λεξιλόγιο το words you need της Sylvia Kar.....για ότι άλλο θες ρώτησε με...και εγώ τωρα θα ξεκινήσω σιγά σιγά διάβασμα μέχρι να πάω στο φροντιστηριο...δεν μπορεί θα σπάσει η γκίνια....:/:

Εγώ είχα PASS στο GCVR & στην ένθεση και BF ORAL και LISTENING..ειδικά στο προφορικό δεν μπορώ να το χωνέψω..έκανα κάποια γραμματικά λάθη αλλά όχι και για bf!!θέλω και εγώ καλά βιβλία για να προετοιμαστώ.Αν ξέρετε πείτε μου..έχω κανει της hau το book 1 και 2..α!επειδή έχω και άλλα 2 βιβλία με τεστ ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω τα cd,μόνο τα cd?είναι ακριβά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

impel123

Νεοφερμένος

Ο impel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ είχα PASS στο GCVR & στην ένθεση και BF ORAL και LISTENING..ειδικά στο προφορικό δεν μπορώ να το χωνέψω..έκανα κάποια γραμματικά λάθη αλλά όχι και για bf!!θέλω και εγώ καλά βιβλία για να προετοιμαστώ.Αν ξέρετε πείτε μου..έχω κανει της hau το book 1 και 2..α!επειδή έχω και άλλα 2 βιβλία με τεστ ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω τα cd,μόνο τα cd?είναι ακριβά!!

Να πεις σε κανα φιλο σου που ειναι σε φροντηστηριο να δανειστει 1-2 βιβλια listening και α αντιστοιχα cd και καλα για να κανει practice και να στα δωσει να τα γραψεις. Εγω στο φρο που ημουνα ειχαμε βιβλιοθηκη και δανειζομασταν οποτε θελαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

des15

Νεοφερμένος

Η des15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
να κάνω μια ερωτησούλα;;;;; τα αποτελέσματα θα πάνε και στο φροντιστήριο και θα έρθουν και στο σπίτι μας;;;;;; γιατί έχω μπερδευτεί.....:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
όμως δεν έχω κανένα γνωστό..όλοι οι υπόλοιποι το πήραν και μόνο εγώ κόπηκα!!:(
Αν πάω σε βιβλιοπωλεία μπορώ να πάρω teacher's book με cd?Γενικά teacher's book με cd πού μπορώ να βρω?Γιατί σ αυτήν που πήγαινα αγγλικά δε θέλω να ξαναπάω..δεν έμεινα ευχαριστημένη από τη συμπεριφορά της!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daisy3

Νεοφερμένος

Η daisy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Μόλις μίλησα με την υπεύθυνη εξετάσεων η οποία με διαβεβαίωσε ότι η κλίμακα του BF έχει παραμείνει η ίδια. (50 - 64%). Βέβαια η πρώτη υπάλληλος που μίλησα μου είπε για το 61 - 64%. Δε ξέρω ποιο από τα δύο είναι σωστό. Πάντως αν ισχύει το δεύτερο θα είναι τρομερό ατόπημα της HAU γιατί δεν μας ενημέρωσε για κάτι τόσο σοβαρό.

ενταξει ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ απλα...μην τους κακοφανει αν ολοι στραφουν ξαφνικα στα υπολοιπα πτυχια

Τί θα πει δεν πήρε ποτέ κάτω απο P; Το Ρ έχει τεράστιο range...Δηλαδή πόσο έπαιρνε; Πόσα test έκανε συνολικά; Αν έπαιρνε οριακά 33/50 δε σημαίνει τίποτα!
Παιδιά μάθετε οτι στην προετοιμασία πρέπει να είστε πάνω απο 75% στα τεστ που κάνετε σπίτι και στο φροντιστήριο ωστε στις εξετάσεις , με το δεδομένο άγχος, να έχετε σιγουριά οτι θα περάσετε.

να το θεσω αλλιως δεν υπηρχε τεστ ακουστικο που να επιασε κατω απο 80% μια φορα μαλιστα χτυπησε και 98%
εκανε 3 βιβλια τεστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Akislaz

Νεοφερμένος

Ο Akislaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σορρυ παιδια αλλα εγω τα μιλαω πολυ καλα και διαβαζω και λογοτεχνικα βιβλια στα αγγλικα...μη το γενικευεται...οταν λεει καποιος τη γνωμη του να μιλαει για λογαριασμο του και οχι για τους αλλους....και φυσικα ειναι κακια να λενε καποιοι οτι οι περισσοτεροι που παιρνουν το πτυχιο το παιρνουν απο τυχη!!!!!εγω ξεσκιστηκα διαβασα και το πηρα....συνηθως οσοι διαβαζουν πολυ το παιρνουν εκτος και αν τυχουν καποιοι αρνητικοι παραγοντες...αυτοι που δεν εχουν διαβασει οσο πρεπει και το παιρνουν τοτε ειναι κολοφαρδοι...εγω ξερω για παραδειγμα οτι στο λεξιλογιο ειχα 3-4 λαθη το πολυ...δηλαδη επιασα περιπου 36 στα 40....αυτο ειναι απο τυχη η επειδη δαβαζα αρκετες ωρες την ημερα;αντι να πειτε συγχαρητηρια σε οσους το πηραν λετε οτι οι περισσοτεροι το παιρνουν απο τυχη!!!!!!!ελεοσσσσσσσσσσσσσσσσς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
πω σε καταλαβαινω...εγω ειχα bf gcvr και listening fail ,αν ειναι δυνατον:(απο ποτε ξεκινας διαβασμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthi67

Νεοφερμένος

Η Anthi67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ θα τα δοκιμασω!!!
Ξέρεις και κάτι ακόμα; Με πιέζει η μάνα μου να κάνω προετοιμασία cambridge για τον Δεκέμβριο ώστε να το πάρω σίγουρα το michigan γιατί δε γίνεται σωστή προετοιμασία.. Έτσι της λέει η αδερφή μου που έχει πάρει και το cambridge και το michigan.. Αλλά εγώ δεν θέλω να κάνω cambridge ενώ θα δώσω μόνο το michigan, είναι γελοίο τι να της πω; Υπάρχει λόγος να κάνω και test του cambridge proficiency από τη στιγμή που δε θα δώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
δοκίμασε τις εκδόσεις burlington και το honors course book, καθώς και τα practice books της HAU. Εγώ αυτά έκανα φέτος και πέτυχε!!


αλήθεια???θα με βοηθήσουν και στο listening??γιατι εκεί κόπηκα ρε γαμώτο...και στο φροντιστήριο έπιανα 40/50...δεν το πιστέυω οτι μου έκατσε πάλι στραβή:(:(:(και πόσο τσαντίζομαι ότι θα δω στο φροντ και κάτι σκατόφατσες που θα μου το παίζουν και καλά κάποιοι και θα πουλάνε ειρωνία:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top