Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
:/:
γεια σας παιδια εμενα σημερα με πηραν τηλεφωνο απο το φροντιστηριο και μου ειπανε οτι κοπηκα στο μισιγκαν προφισιεσνυ!στεναχωρεθηκα γιατι κοπηκα στο listening και τα υπολοιπα τα περασα ειδικα τ προφορικα και την εκθεση με Β. το θεμα ειναι οτι μου φανηκε πολυ πιο δυσκολο το ακουστικο κι τα κειμενα δλδη και ηταν εντελως διαφορετικα και σαφως πολυ πιο δυσκολα απο αυτα που εκανα προετοιμασια ολο το χρονο στο φροντιστηριο..επειδη με πιεζουν οι γονεις μου να δωσω τον δεκεμβριο ξανα ξερετε κανενα καλο και δυσκολο βιβλιο για ecpe michigan να αγορασω να κανω τον αυγουστο τωρα μονη μου μεχρι να γραφτω το σεπτεμβριο φροντιστηριο ξανα για να κανω περισσοτερη εξασκηση μιλαω για ακουστικο Και g.c.v.r. θα με βοηθουσατε πολυ αν ξερετε κανενα τετοιο βιβλιο ευχαριστω.


αχ και εγω listening κοπηκα στο ecpe....Λοιπόν πολύ καλά βιβλία είναι της ελληνοαμερικανικής...θα τα βρεις στο site τους...και για λεξιλόγιο το words you need της Sylvia Kar.....για ότι άλλο θες ρώτησε με...και εγώ τωρα θα ξεκινήσω σιγά σιγά διάβασμα μέχρι να πάω στο φροντιστηριο...δεν μπορεί θα σπάσει η γκίνια....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrakisloxrh

Νεοφερμένος

Ο Dimitrakisloxrh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λυπάμαι που θα στο πω αλλά δεν νομίζω να ακούγεσαι ειλικρινής με αυτα τα σχόλια μάλλον κακοπροαιρετος....ειδικά μια τέτοια μέρα που είμαστε όλοι φορτισμένοι και στεναχωρημένοι...και στο κάτω κατω δώσε και εσύ τότε edexcel...Τέλος δεν το ξανασυζητάω το θέμα μαζί σου...ο κάθε άνθρωπος ξέρει τον εαυτό του...όσιο για μένα ευτυχώς έχω και πείσμα και επιμονή όπότε θα το πάρω αργά η γρήγορα....ο κόπος ποτέ δεν παέι χαμένος και ειδικά όταν προσπαθείς όσο πρέπει....


Θα συμφωνήσω με την κοπέλα!Και τι έγινε αν δεν το πήρε με τη μια;Την επόμενη θα σκίσει.Όσο για τα σχόλια του οικονομολόγου θα συμφωνήσω ότι είναι περισσότερο πικρόχολα ,παρά η πικρή αλήθεια.Άλλωστε ο καθένας ξέρει τι αξίζει.Δε θα επεκταθώ .Όσοι το περάσατε συγχαρητήρια.Όσοι όχι ,την επόμενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DebbieKontaxis

Νεοφερμένος

Η DebbieKontaxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά συγνώμη, ξέρετε άμα έχουν βγει τα αποτέλεσματα του Proficiency στην hau?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.. ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Έφη*

Νεοφερμένος

Ο *Έφη* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το ξερω οτι δεν ανατρεπεται, αλλα ειναι απαραδεκτο να μην ανακοινωνεται απο τους διοργανωτες (HAU).

Εψαξα στο τοπικ και οντως καποιο παιδι αναφερει κατι για αλλα γη βασης, αλλα ολοι οι αλλοι τον διορθωσαν με το γνωστο 50-64% (αυτο που ηξερα κι εγω.)

Μαλιστα μια κοπελα (Εφη? Ευη?) ειπε πως πηρε την HAU τηλεφωνο την επομενη τον εξετασεων και ρωτησε για BF και της ειπαν 50-64, αρα ουτε αυτοι ηξεραν (!!!)

Καλησπέρα. Εγώ ήμουν αυτή που τηλεφώνησα την επομένη των εξετάσεων. Δευτέρα πρωι συγκεκριμένα. Η απάντηση ήταν ξεκάθαρη. Το bf αντιστοιχούσε σε ποσοστό 50-64%. Αυτός ήταν και ο λόγος που θέλησα αμέσως να ενημερώσω. Πέρα απο το γεγονός πως, πραγματικά, δεν τελειώνει εδώ η ζωή κανενός, πρόκειται για μια ψυχοφθόρο διαδικασία. Το μόνο που ζητούσα κι εγώ, όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι, δεν είναι τόσο το πτυχίο όσο η ανταμοιβή των κόπων σου. Ανήκω στους επιτυχόντες και φυσικά χαίρομαι. Όμως συνεχίζω να παρακολουθώ τη συζήτηση. Και θλίβομαι για κάθε έναν που δεν τα κατάφερε. Το να μαθαίνω πως όχι μόνο έχει αλλάξει το ποσοστό του bf, αλλά το αγνοούσαν ακόμη και οι υπάλληλοι της hau, ειλικρινά το θεωρώ αν μη τι άλλο προκλητικό, κυρίως για τους υποψηφίους που δεν τα κατάφεραν. Όμως οι ανατροπές είναι αυτές που μας πεισμώνουν και μας θυμώνουν για να δείξουμε τι αξίζουμε την επόμενη φορά, έτσι δεν είναι;

Η προσπάθεια δεν σταματάει εδώ παιδιά, ούτε η εξέλιξή μας. Εδώ αρχίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoman13

Νεοφερμένος

Ο yoman13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δοκίμασε τις εκδόσεις burlington και το honors course book, καθώς και τα practice books της HAU. Εγώ αυτά έκανα φέτος και πέτυχε!!

αχ και εγω listening κοπηκα στο ecpe....Λοιπόν πολύ καλά βιβλία είναι της ελληνοαμερικανικής...θα τα βρεις στο site τους...και για λεξιλόγιο το words you need της Sylvia Kar.....για ότι άλλο θες ρώτησε με...και εγώ τωρα θα ξεκινήσω σιγά σιγά διάβασμα μέχρι να πάω στο φροντιστηριο...δεν μπορεί θα σπάσει η γκίνια....:/:[/QUOTE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daisy3

Νεοφερμένος

Η daisy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ΕΙμαι ενας απο τους καθηγητες που διαμαρτυρηθηκαν στο site της HAU στο Facebook. Δυστυχως δεν ενημερωθηκαμε ποτε γι'αυτη την αλλαγη (το BF ηταν 50-64% και τωρα εινα 61-64%), και ειμαι απο τα ατομα που επισκεπτονται την ιστοσελιδα της HAU και τον ΟΡΦΕΑ (οπου αναρτωνται και τα διαφορα booklets με οδηγιες, τα λιγα παλια θεματα που υπαρχουν και τα αποτελεσματα των εξετασεων).

Ειδα οτι το University of Michigan εβγαλε ενα INFORMATION BULLETIN 2011 (τον Ιουναριο?, τον Μαρτιο?, χθες? .... θα σας γελασω) στην ιστοσελιδα του, αλλα η Ελληνοαμερικανικη Ενωση κανενα λινκ, καμμια ειδποιηση. Το προβλημα ειναι :
α. απαραδεκτη ζημια στην ψυχολογια των υποψηφιων
και β. αυτη η μη-επαγγελματικη συμπεριφορα εκθετει κι εμενα στους μαθητες μου.

Οταν εγραψα στον τειχο τους στο FB για να ζητησω εξηγησεις, δεν πηρα καποια απαντηση, ενω τωρα δεν λειτουργει και το προφιλ τους στο FB (εκτος και αν με.... διεγραψαν).

Τα συμπεράσματα και σχολια δικα σας.

Για τη βαθμολογηση πραγματι αλλαξανε τα πραγματα.Συγκεκριμενα:
ΗΡ 840-1000
Ρ 750-835
LP 650-745
BF 610-645
F 0-605


λυστε μου μια απορια σας παρακαλω γιατι θα τρελαθω! η βαθμολογηση αλλαξε οντως, γιατι κανεις δε μας ενημερωσε οτι το BF ειναι πλεον 61% κ ανω κι ειναι οντως ετσι τα πραγματα???? υποψηφια που σε ολα τα τεστ στο listening δεν πηρε ποτε κατω απο P, στα αποτελεσματα σημερα πηρε F!!! πως γινεται αυτο? κ γιατι ξαφνικα η hau εξαφανιστηκε απο το facebook??? κατι βρωμαει εδω περα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Τί θα πει δεν πήρε ποτέ κάτω απο P; Το Ρ έχει τεράστιο range...Δηλαδή πόσο έπαιρνε; Πόσα test έκανε συνολικά; Αν έπαιρνε οριακά 33/50 δε σημαίνει τίποτα!
Παιδιά μάθετε οτι στην προετοιμασία πρέπει να είστε πάνω απο 75% στα τεστ που κάνετε σπίτι και στο φροντιστήριο ωστε στις εξετάσεις , με το δεδομένο άγχος, να έχετε σιγουριά οτι θα περάσετε.
Πολλοί κάνετε το λάθος να λέτε οτι επειδή είναι multiple choice το ecce και ecpe είναι εύκολότερα απο το FCE και CPE και νομίζετε οτι θα περάσετε με ευκολία.
Τα πτυχία έχουν απλώς διαφορετικό format, δεν διαφέρουν σε δυσκολία. Και στα δύο χρειάζεται ΠΟΛΥ διάβασμα και μεγάλη εξάσκηση σε όλα τα skills.
Συγχαρητήρια κι απο εδώ στους επιτυχόντες και καλή συνέχεια στις σπουδές σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Η Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έδωσα μέσω του σχολείου μου (ιδιωτικό).
Άρχες Αυγούστου, όσο και αν παίρνω τηλ κανείς δεν είναι εκεί που νε γνωρίζει κάτι για τα αποτελεσματα.
Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι αύριο:(
(Αν είναι κιολας συνεπείς και τα δημοσιοποιήσουνε αύριο που χλωμό το βλέπω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Την αναλυτική βαθμολογία για το κάθε part θα την αναγράφει και κάπου αλλού ή πρέπει να περιμένουμε το πτυχίο για να την μάθουμε; Ξέρει κανείς;
ΚΑι επίσης, στο πτυχίο αναγράφεται βαθμός Α,Β,C όπως γίνεται σε άλλα πτυχία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Καλημερα με την σειρα μου και γω ας γραψω τα αναλυτικα μου και της φιλης μου για φετος
τα δικα μου
Exam Results
------------
Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: HP
LST: P
GCRV: P
WRI: LP
(για την εκθεση δεν το συζηταω ηταν ακριβως στην εκταση που επρεπε με σωστα και ωραια επιχειρηματα και καλο λεξιλογιο γραμματικη και συντακτικο οποτε μονο σε αυτο εχω μια αντιρρηση!)
και της φιλης μου πραγματικα το αξιζε και φαινεται και παρακατω...:Ρ
Exam Results
------------
Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: HP
GCRV: HP
WRI: HP
περισσοτερο για τους καθηγητες γιατι ειδα οτι ζητουσατε απο ecce για να βγαλετε τα συμπερασματα σας οποτε να τα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στα αναλυτικα αποτελεσματα θα δεις ακριβως πως πηγες σε ποσοστο στα 1000.Οσο για το αν υπαρχει a,b,c οχι δεν αναγραφεται κατι πανω στο πιστοποιητικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
για την παραλαβή των πτυχίων ισχύει οτι στέλνουμε την εξουσιοδότηση στην HAU;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthi67

Νεοφερμένος

Η Anthi67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
δοκίμασε τις εκδόσεις burlington και το honors course book, καθώς και τα practice books της HAU. Εγώ αυτά έκανα φέτος και πέτυχε!!

αχ και εγω listening κοπηκα στο ecpe....Λοιπόν πολύ καλά βιβλία είναι της ελληνοαμερικανικής...θα τα βρεις στο site τους...και για λεξιλόγιο το words you need της Sylvia Kar.....για ότι άλλο θες ρώτησε με...και εγώ τωρα θα ξεκινήσω σιγά σιγά διάβασμα μέχρι να πάω στο φροντιστηριο...δεν μπορεί θα σπάσει η γκίνια....:/:


ευχαριστω πολυ θα τα δοκιμασω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
καλησπερααααααααααααααααα ΤΟ ΠΕΙΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))) το ξερω απο χτες το προι.!!!!! :)))))) απλα δεν ειχα σταματησει το παρτυ και εχετε γραψει 20 σελιδες ομολογω δεν της διαβαζω αλλα το πειρα!!!!!!!!!!!!!!! :) και μαλιστα ολοι στο φροντησρτηριο μου γιρο στα 20 ατομα το πειραν εκτος απο 2 :) και εκτος φροντηστηριου αλλα 4 ατομα (το προφ παντα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gime

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Μόλις μίλησα με την υπεύθυνη εξετάσεων η οποία με διαβεβαίωσε ότι η κλίμακα του BF έχει παραμείνει η ίδια. (50 - 64%). Βέβαια η πρώτη υπάλληλος που μίλησα μου είπε για το 61 - 64%. Δε ξέρω ποιο από τα δύο είναι σωστό. Πάντως αν ισχύει το δεύτερο θα είναι τρομερό ατόπημα της HAU γιατί δεν μας ενημέρωσε για κάτι τόσο σοβαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Η Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Μόλις μίλησα με την υπεύθυνη εξετάσεων η οποία με διαβεβαίωσε ότι η κλίμακα του BF έχει παραμείνει η ίδια. (50 - 64%). Βέβαια η πρώτη υπάλληλος που μίλησα μου είπε για το 61 - 64%. Δε ξέρω ποιο από τα δύο είναι σωστό. Πάντως αν ισχύει το δεύτερο θα είναι τρομερό ατόπημα της HAU γιατί δεν μας ενημέρωσε για κάτι τόσο σοβαρό.

Μόλις ήρθε ταχυδρομικώς το χαρτί του αδερφού μου από το ecce! H κλίμακα BF είναι 61-64%!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ισχυει το 610 με 645 και το ειδα με τα ιδια μου τα ματια σε ενα statement που ρθε.Δεν ξερω τι αλλο να πω.Εχω χασει πασα ιδεα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gime

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ξαναπήρα τηλ. Μου είπαν ότι μετράνε και οι δύο κλίμακες και αυτό που γράφει στην ιστοσελίδα του michigan και το 50 - 64%. Προσπαθούν να με πείσουν ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα αλλά στις ερωτήσεις μου μάσαγαν τα λόγια τους και με συνέδεαν από τον ένα στον άλλο. Τι να πω; Αν έχει γίνει κάτι τέτοιο, πρέπει να αντιδράσουμε μαζικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλημερα σε ολους!σας διαβαζω εδω και καιρο και θελω να πω οτι με βοηθησατε αρκετα και σε οτι αφορα το αγχος αλλα και στην ενημερωση...αποφασισα να γραφτω και εγω λοιπον:) εγω δυστυχως κοπηκα στις εξετασεις του ecpe,εδινα πρωτη φορα και εκανα ενα χρονο προετοιμασια.ειχα να κανω αγγλικα ομως δεκα χρονια.ισως εφταιξε κ αυτο!!τωρα αντεεεεεεεεεε παλι....και δεν εχω κουραγιο για τοσο διαβασμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top