Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Secragr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Με σκάσατε ρε σεις :P
Από που τα βλέπετε τα αποτελέσματα; Από εδώ https://results.hau.gr/? μου βγάζει το κλασσικό Results are not available yet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ενταξει ειναι ενα πτυχιο που βασιζεται στην τυχη.Το εχει και ο δεκαπενταρης, και ο τριανταρης.Δεν μου λεει κατι αυτο.Ειναι καλο για κορνιζα στο τοιχο για να παραμυθιαζεσαι οτι ξερεις αγγλικα.

Εγω προσωπικα δεν βλεπω πως καποιος που ειναι αδυναμος στο listening θα μπορεσει να βελτιωθει.Ειναι μια ικανοτητα που στην ελλαδα δεν μπορεις να την εξασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σε εμάς που είμαστε από φροντιστήριο, πού θα στείλουν τo statement of results?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Νομιζω στο σπιτι ,τουλαχιστον για το δικο μου φροντιστηριο ετσι πληροφορηθηκα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelika

Νεοφερμένος

Η aggelika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι/? Οι καθηγητές μας στο φροντιστήριο έχουν σίγουρα κωδικό για να μπουν ή τους ενημερώνουν με κάποιο αλλο τρόπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billinho

Νεοφερμένος

Ο billinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι; πρίν λίγο στη σέλιδα της hau στο facebook υπήρξαν καθηγητές που λέγαν ότι δίχως να υπάρξει επίσημη ανακοίνωση υπήρξε αλλαγή στον τρόπο βαθμολογίας του listening.. ενώ ως γνωστόν το bf ήταν μεταξύ 50-64 % υποστήριζαν ότι κάποιος έπαιρνε κάτω από 60% θεωρούταν Fail.. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν νάι,τότε αλλάζουν πολλά..
Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει να με ενημερώσει.. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
μας πηδηξαν στο listening..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billinho

Νεοφερμένος

Ο billinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ξέρεις αν ισχύει αυτό;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν ξερω αλλα δεν ειναι λογικο να παρεις fail.εγω πιστευα οτι θα επαιρνα bf.ποτε δεν ειχα παρει fail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billinho

Νεοφερμένος

Ο billinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και γω το ίδιο ρε..πίστευα στο bf οπότε λέω οκ θα περάσω.. αλλά τελικά μας άφησε στον τόπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andman

Νεοφερμένος

Ο Andman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι; πρίν λίγο στη σέλιδα της hau στο facebook υπήρξαν καθηγητές που λέγαν ότι δίχως να υπάρξει επίσημη ανακοίνωση υπήρξε αλλαγή στον τρόπο βαθμολογίας του listening.. ενώ ως γνωστόν το bf ήταν μεταξύ 50-64 % υποστήριζαν ότι κάποιος έπαιρνε κάτω από 60% θεωρούταν Fail.. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν νάι,τότε αλλάζουν πολλά..
Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει να με ενημερώσει.. Ευχαριστώ.
Νομιζω οτι αυτο θα σε βοηθησει. https://www.lsa.umich.edu/eli/testing/ecpe/certificatesscoring πατα στην επιλογη
How is the ECPE Scored?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billinho

Νεοφερμένος

Ο billinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ευχαριστώ.εδώ λέει κάτω από 60% fail. δεν ήταν αλλιώς πρίν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andman

Νεοφερμένος

Ο Andman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ευχαριστώ.εδώ λέει κάτω από 60% fail. δεν ήταν αλλιώς πρίν?
Αυτο δεν το ξερω αλλα συμφωνα με αυτη την ανακοινωση οι βαση ειναι αρκετα ανεβασμενη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για τη βαθμολογηση πραγματι αλλαξανε τα πραγματα.Συγκεκριμενα:
ΗΡ 840-1000
Ρ 750-835
LP 650-745
BF 610-645
F 0-605
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoman13

Νεοφερμένος

Ο yoman13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το πήρα κι εγώ παιδιά!!! Επιτέλους!!!
Μακάρι να μας βοηθήσει πάντως στην επαγγελματική μας πορεία!!!
Τα αποτελέσματά μου

FINAL : PASS

ORAL : LP
WRI : LP
GCVR : P
LST : LP

Να ευχαριστήσω θερμά την Ευρωγνώση Νέου Κόσμου, καθώς μέσα σε 6,5 μήνες κατάφερα να πάρω το πτυχίο!!

Όσοι κοπήκατε, μην τα παρατήσετε τώρα, είναι κρίμα!!

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas_cyke

Νεοφερμένος

Ο Thomas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΕΙμαι ενας απο τους καθηγητες που διαμαρτυρηθηκαν στο site της HAU στο Facebook. Δυστυχως δεν ενημερωθηκαμε ποτε γι'αυτη την αλλαγη (το BF ηταν 50-64% και τωρα εινα 61-64%), και ειμαι απο τα ατομα που επισκεπτονται την ιστοσελιδα της HAU και τον ΟΡΦΕΑ (οπου αναρτωνται και τα διαφορα booklets με οδηγιες, τα λιγα παλια θεματα που υπαρχουν και τα αποτελεσματα των εξετασεων).

Ειδα οτι το University of Michigan εβγαλε ενα INFORMATION BULLETIN 2011 (τον Ιουναριο?, τον Μαρτιο?, χθες? .... θα σας γελασω) στην ιστοσελιδα του, αλλα η Ελληνοαμερικανικη Ενωση κανενα λινκ, καμμια ειδποιηση. Το προβλημα ειναι :
α. απαραδεκτη ζημια στην ψυχολογια των υποψηφιων
και β. αυτη η μη-επαγγελματικη συμπεριφορα εκθετει κι εμενα στους μαθητες μου.

Οταν εγραψα στον τειχο τους στο FB για να ζητησω εξηγησεις, δεν πηρα καποια απαντηση, ενω τωρα δεν λειτουργει και το προφιλ τους στο FB (εκτος και αν με.... διεγραψαν).

Τα συμπεράσματα και σχολια δικα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
ΕΙμαι ενας απο τους καθηγητες που διαμαρτυρηθηκαν στο site της HAU στο Facebook. Δυστυχως δεν ενημερωθηκαμε ποτε γι'αυτη την αλλαγη (το BF ηταν 50-64% και τωρα εινα 61-64%), και ειμαι απο τα ατομα που επισκεπτονται την ιστοσελιδα της HAU και τον ΟΡΦΕΑ (οπου αναρτωνται και τα διαφορα booklets με οδηγιες, τα λιγα παλια θεματα που υπαρχουν και τα αποτελεσματα των εξετασεων).

Ειδα οτι το University of Michigan εβγαλε ενα INFORMATION BULLETIN 2011 (τον Ιουναριο?, τον Μαρτιο?, χθες? .... θα σας γελασω) στην ιστοσελιδα του, αλλα η Ελληνοαμερικανικη Ενωση κανενα λινκ, καμμια ειδποιηση. Το προβλημα ειναι :
α. απαραδεκτη ζημια στην ψυχολογια των υποψηφιων
και β. αυτη η μη-επαγγελματικη συμπεριφορα εκθετει κι εμενα στους μαθητες μου.

Οταν εγραψα στον τειχο τους στο FB για να ζητησω εξηγησεις, δεν πηρα καποια απαντηση, ενω τωρα δεν λειτουργει και το προφιλ τους στο FB (εκτος και αν με.... διεγραψαν).

Τα συμπεράσματα και σχολια δικα σας.

ναι ουτε εμενα λειτουργει και ειμαι ενασ απο αυτος τους υποψηφιους με ολα pass και στο listening fail! ξερω πως οπως σε ολα τα τεστ εχω καπου 58 και ειναι μεγαλη αδικια . Και εγω βρηκα αυτη την ειδοποιηση τυχαια τον ιουλιο( δεν ξερω απο που ξεφυτρωσε και ποτε) :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Πάντως παιδιά αυτή την αλλαγή (BF : 61-64%) την είχαμε κάνει γνωστή σ' αυτό το φόρουμ την Άνοιξη.
Αν θυμάμαι καλά , το gorgonokoritso μας είχε στείλει τις αλλαγές.
Είναι μια αλλαγή που όντως έχει γίνει και δε μπορείτε να την ανατρέψετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silver022

Νεοφερμένος

Η Silver022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά εμένα δε με πήρε η καθηγήτριά μου τηλέφωνο όλη τη μέρα. Εγώ και οι συμμαθητές μου την παίρνουμε συνέχεια αλλά δεν το σηκώνει. Έχουμε όλοι μας πολύ αγωνία. Τελικά μάλλον την Παρασκευή μας βλέπω να μαθαίνουμε...:( :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Παιδιά εμένα δε με πήρε η καθηγήτριά μου τηλέφωνο όλη τη μέρα. Εγώ και οι συμμαθητές μου την παίρνουμε συνέχεια αλλά δεν το σηκώνει. Έχουμε όλοι μας πολύ αγωνία. Τελικά μάλλον την Παρασκευή μας βλέπω να μαθαίνουμε...:( :mad:

Κρίμα να σας ταλαιπωρούν έτσι πάντως.
Καλά αποτελέσματα ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top