Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και για το ECPE μου φανηκαν σχετικα απλοϊκα αλλα ειναι μια καλη αρχη για να μην τρομοκρατηθουν τα παιδια και πεσουν στα βαθια.Και οσο παραξενο και αν σας φαινεται στο λεξιλογιο της εξετασης ειδα test items απο το δευτερο βιβλιο του ΕCΡΕ.Οπως και η δυσκολια του ρηντινγκ ειναι παρομοια.Ειδικα σε σχεση με την Πινιαρης που σε τρομοκρατει με τα κειμενα της.Αν θα θελατε τη γνωμη μου θα σας ελεγα να τα δοκιμασετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Εμένα απ' την άλλη ,τα practise examinations της HAU για το ECPE μου φάνηκαν ότι ήταν όπως θα έπρεπε να είναι.Ούτε δύσκολα , ούτε εύκολα , αλλά στο επίπεδο των αληθινών εξετάσεων.Συνάντησα γραμματικά φαινόμενα και λεξιλογικά που με βοήθησαν και στην πραγματική εξέταση.Ζωντανό παράδειγμα το "let alone" στο grammar των εξετάσεων του Μαίου που είχα δει ένα παρόμοιο παράδειγμα στο δεύτερο βιβλίο.

Με τα αντίστοιχα βιβλία του ecce δεν είχα ασχοληθεί , οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειναι ανεπαρκης η προετοιμασια για το ακουστικο μερος.Εγω δηλαδη εκανα το πολυ 2 λαθη στα τεστ αυτα ενω στην Πινιαρης 5-6.Ασε που στο 3ο μερος ειχε πολλα παραδειγματα με 1 ή 2 λεξεις ενω στην εξεταση ειχε προτασεις.Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου Χαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι εκτός από practice tests δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι άλλο από HAU.

Τώρα τον Αυγουστο έχουν παρουσίαση για το writing skills for ecce στην έκθεση βιβλίου, οπότε θα το ρίξω μια ματιά και θα σας κάνω μια αξιολόγηση. Πάντως να πω τη μαύρη αλήθεια, είχα βρει τα τεστακια για το ecce πολύ απλοϊκά συγκριτικά με τις απαιτήσεις τους στις εξετάσεις. Μπορεί να κάνω όμως και λάθος.

μπορεις να μου πεις που και ποτε ειναι αυτη η εκθεση?
ειναι μονο για τα αγγλικα ή γενικα για τα ξενογλωσσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι εκτός από practice tests δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι άλλο από HAU.

Τώρα τον Αυγουστο έχουν παρουσίαση για το writing skills for ecce στην έκθεση βιβλίου, οπότε θα το ρίξω μια ματιά και θα σας κάνω μια αξιολόγηση. Πάντως να πω τη μαύρη αλήθεια, είχα βρει τα τεστακια για το ecce πολύ απλοϊκά συγκριτικά με τις απαιτήσεις τους στις εξετάσεις. Μπορεί να κάνω όμως και λάθος.
εχοντας σημερα ηρεμησει καπως:hmm: θελω να κανω δυο ερωτησεις...πρωτον πιο βιβλιο με συμβουλευεται να παρω.....αυξημενης αρκετης δυσκολιας θελω.....στο στυλ του μισιγκαν παντα......και δευτερο τι να κανω με το λισενινκ???βεβαια στα φροντιστηριο το περναγα οριακα αλλα εκει μεσα δεν ακουγα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρήνη

Νεοφερμένος

Η Μαρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
απο περιεργεια....
αυτο το περιφημο μηνυμα που λαμβανουν οι καθηγητες, το λαμβανουν μονο οι ιδιοκτητες των φροντιστηριων ή και οι καθηγητες που εργαζονται εκει? :hmm:

Καλως ήρθες και καλά αποτελέσματα:)

Πολύ αργούν:(
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Αν και νεοφερμένη στο forum, παρακολουθώ όλο αυτό τον χρόνο τις συζητήσεις σας! Πολύ καλή προσπάθεια:clapup:
Η αλήθεια είναι οτι αργούν υπερβολικά! Την μέρα που έδωσα, οι εξεταστές μας είπαν οτι τα αποτελέμσατα θα είναι διαθέσιμα αρχές Ιουλίου!! Και αισίως φτάσαμε αρχές Αυγούστου και η αγωνία όσο πάει εντείνεται:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρήνη

Νεοφερμένος

Η Μαρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μαρήνη καλώς ήρθες...:).....Περιμένουμε κι εμείς τα αποτελέσματα του ecpe...τα οποια φαινονται μακρια στον ορίζοντα...:worry::worry::worry:....
Σ΄ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!! Ας ελπίσουμε οτι αυτή θα είναι η τελευταία εβδομάδα που περιμένουμε τα αποτελέσματα!
Δεν είμαι αισιόδοξη για το δικό μου αποτέλεσμα αλλά όπως λένε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ακοοομααα???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karmike

Νεοφερμένος

Ο karmike αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σας χαιρετώ και εγώ σαν καινούριος στο forum.Εν αναμονή των αποτελεσμάτων του ECPE, να δούμε για πόσο ακόμη...!Η κυριούλα στην Πάτρα που δίναμε, μας είπε ότι μέχρι μέσα Ιουλίου θα έβγαιναν τα αποτελέσματα, αλλά που! Τέλος πάντων, καλά αποτελέσματα σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λογικα μεχρι την Τεταρτη θα τα χουν βγαλει.Αλλιως θα πανε πολυ πισω τη στιγμη που φορεις που ειχανε εξετασεις αργοτερα απο το Μichigan μια χαρα βγαλανε αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy_Law

Νεοφερμένος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Συγγνωμη κιολας,αλλα μας εχουνε γαμησει!!!
Στο τελος θα τα βγαλουνε και Σεπτεμβριο οπως πανε...:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μην λες τετοια....
ακου εκει σεπτεμβρη :worry:
αν και ικανους τους εχω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε λιγο θα πουνε πως κλεισανε και πηγανε διακοπες και αποτελεσματα 2 μερες πριν ξεκινησουν οι εγγραφες για το Νοεμβριο θα βγαλουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angeliki1981

Νεοφερμένος

Η angeliki1981 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Στο προφίλ τους στο facebook λένε πως θα βγουν την ερχόμενη εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ναι βρε...
το ξερουμε...
απλα η κατασταση εχει καταντησει ολιγον γελοια και προσπαθουμε να ευθυμησουμε οσο μπορουμε
(λεμε τωρα ) :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy_Law

Νεοφερμένος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ολο υποσχεσεις ειναι αυτοι,Τεταρτη λενε
σιγα μην εχουνε βγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

des15

Νεοφερμένος

Η des15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
αααααααααααχ, πως λέτε να τα έχουμε πάει;;;; θα σκάσω.....θέλω να περασουμε όοοοοοοολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapping::vroum::bounce::panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω δεν νομιζω πως τα εχω παει καλα....φοβαμαι πως θα με παρει η καθηγητρια μου και θα μου πει "FAIL".....ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα λεω αντε να βγουνε να μας φυγει το αγχος....2 εβδομαδες τωρα μας εχουν σπασει τα νευρα.......δεν μπορω να καταλαβω γιατι χρειαζονται τοσο πολυ καιρο...δεν διορθωνουν και τιποτα αυτοι...με υπολογιστη διορθωνονται τα περισσοτερα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irene_K

Νεοφερμένος

Η Irene_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
απο περιεργεια....
αυτο το περιφημο μηνυμα που λαμβανουν οι καθηγητες, το λαμβανουν μονο οι ιδιοκτητες των φροντιστηριων ή και οι καθηγητες που εργαζονται εκει? :hmm:

Μόνο οι ιδιοκτήτες των φροντιστηρίων το λαμβάνουν. Υπομονή παιδιά, περνούν οι μέρες... Κι εμείς παρόμοιο άγχος έχουμε, μη νομίζετε πως είστε μόνοι και σ'αυτή τη δοκιμασία σπασίματος νεύρων...:P
Άντε, να φύγουμε για διακοπές μαθαίνοντας ευχάριστα νέα τουλάχιστον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Και έλεγα ότι θα ξυπνήσω σήμερα και θα δω ανακοίνωση ότι αύριο βγαίνουν τα αποτελέσματα.Αλλά πού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top