Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έδινα κι εγώ σήμερα. Έπεσε το 3 που παρέθεσε η παραπάνω.
Γυμνάσιο Λεοντίου , 10:10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το μονο που μπορω να σας δωσω σαν φιλικη συμβουλη ειναι να μην αγχωνεστε στα προφορικα του Michigan.
Τα στατιστικα ειναι με το μέρος σας!;)
Αν μπειτε στο πετσι του ρόλου και ειστε σε θεση να επικοινωνείτε δεν θα αντιμετωπισετε κανενα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στα εισαγωγικά τί ρώτησαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τι να αγχωθούμε ρε τεόλ; Αν έχεις μια ροή λόγου και δε λες άσχετα πέρασες.

Εφούνια, και να θυμόμουν δε θα σου έλεγα. Μην πας σα ρομπότ, φέρσου φυσικά και να είσαι ο εαυτός σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν απευθυνομαι σε σενα Γιωργο.:P
Γενικα μιλαω γιατι πολλα παιδια αισθανονται άσχημα στα προφορικα.Να χαλαρωσουν και να το απολαύσουν.
Προσωπικα για μενα ηταν το καλυτερο μου τα προφορικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και μένανε. Όταν πρωτομπήκα στο ECPE επειδή μίλαγα ελληνικά πριν , στην πρώτη ερώτηση (ποιο το σχολείο μου) δεν γύρισα σωστά το διακόπτη και είπα upper second elementary school.

Μετά γέλασα και είπα lyceum να τελειώνω. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
κι εγω εδωσα χθες στο γυμνασιο λεοντειου και μου επεσε να βρω εναν σκηνοθετη για μια action movie... νταξει δεν μπορεις να εισαι ποτε σιγουρος γιατι εχω ακουσει διαφορα αλλα θελω να ειμαι αισιοδοξη οτι το περασα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Depon

Νεοφερμένος

Η Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 84 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
:confused::confused:δινω αυριο!!!!μακαρι να μου πεσει αυτο με to action movie !!ξερει κανεις κανα σημερινο θεμα? :)

:redface:αυτο με τους μεταναστες που ειδα σε μια αλλη σελιδα πςσ μπορει να ηταν στο 2o stage?

μπορεις να μου πεις τι σου επεσε?

μπορεις να μου πεις τι σου επεσε?

:confused::confused:δινω αυριο!!!!μακαρι να μου πεσει αυτο με to action movie !!ξερει κανεις κανα σημερινο θεμα? :)
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
γεια σας παιδια..!!ειμαι καινουριααα :) εδωσα σημερα ecpe michigan..
το θεμα που μου επεσε ηταν να διαλεξω ενα ιστορικο μνημειο...και στο τελος μου εκανε μια ερωτηση πανω σε αυτο...
το κακο ειναι οτι μου εφυγαν αρκετες ελληνικες λεξεις ( του τυπου ναι, οχι κλπ) αλλα μετα το διορθωνα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Depon

Νεοφερμένος

Η Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 84 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
γεια σας παιδια..!!ειμαι καινουριααα :) εδωσα σημερα ecpe michigan..
το θεμα που μου επεσε ηταν να διαλεξω ενα ιστορικο μνημειο...και στο τελος μου εκανε μια ερωτηση πανω σε αυτο...
το κακο ειναι οτι μου εφυγαν αρκετες ελληνικες λεξεις ( του τυπου ναι, οχι κλπ) αλλα μετα το διορθωνα :(

ΓΙΑ ποιο λογο επρεπε να επιλεξεις μνημειο?

τι ωρα εδινες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
για την ακριβεια ελεγε choose a historical site to preserve...2ο stage ετσι..
1 παρα 10 εδινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Weierstrass

Νεοφερμένος

Ο Σώτερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Έδωσα το ίδιο θέμα.

Τα sites που είχε για συντήρηση ήταν.

-Μία γεφυρα, η οποία, συνέδεε 2 μέρη της πόλης, ήταν 130 χρόνων, λέγεται ότι είναι η πιο παλιά γέφυρα που έχει χτιστεί,είναι φτιαγμένη από ένα σπάνιο είδος πέτρας, αναμένεται ότι θα τραβήξει πολλούς τουρίστες, είναι η πρώτη φέγυρα που έχει 2 επίπεδα , αλλά έχουν υπάρξει πολλά δυστηχήματα.

-Ένα σχολείο, το οποίο φυλλάσει αρχαιολογικά ευρήματα, είναι φτιαγμένο από χρωματιστό γυαλί,λειτουργεί τώρα ως μουσείο, είναι παλαιότητας 300 χρόνων, διοργανώνονται κάποιοι περίπατοι από φοιτητές, ο ιδιοκτήτης λέει ότι θέλει να το κλείσει.

-Μία έπαυλη, στην οποία έλεγε ότι θα τραβήξει κόσμο, ότι υπάρχει μία συλογή έργων τέχνης, αλλά οι ιδιοκτήτες της έχουν κάνει πολλές αυθαιρεσίες.(χμμμ...δεν τα θυμάμαι και όλα :redface:)

-Ένας φάρος, ο οποίος βρίσκεται σε ένα νησάκι, είναι βιότοπος για πολλά είδη πουλιών, διοργανώνονται σχολικές εκδρομές, βρίσκεται σε ένα πάρκο,ωστόσο, δεν υπάρχουν συχνά δρομολόγια για να πάει κάποιος εκεί...

Περίπου αυτά ήταν όσον αφορά το θέμα με τα ιστορικά μέρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω ειχα τον φαρο , εναν σταθμο τρενου , μια επαυλη (κατι παρομοιο με το δικο σου..το εχασα κι εγω λιγο αυτο:p), και ενα εστιατοριο...

τα πηγες καλα ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Weierstrass

Νεοφερμένος

Ο Σώτερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω ειχα τον φαρο , εναν σταθμο τρενου , μια επαυλη (κατι παρομοιο με το δικο σου..το εχασα κι εγω λιγο αυτο:p), και ενα εστιατοριο...

τα πηγες καλα ?:)

Κατά την γνώμη μου πολύ καλά,αν και μόλις είδα το θέμα έκανα τα μούτρα μου, δεν κόλλησα σχεδόν καθόλου. Ούτε που κατάλαβα πότε τελείωσε η ώρα, βγήκα πολύ χαλαρός και ευχαριστημένος ( παρόλο που πριν μπω ήμουν αγχωμένος :redface:).

Εσύ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
δεν ημουν πολυ αγχωμενη...σε αντιθεση με τα γραπτα :P....νομιζω οτι τα πηγα καλα....τελικα πηγα πιο καλα σε αυτα που φοβομουν παρα σε αυτα που πιστευα οτι μπορω να περασω,....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Weierstrass

Νεοφερμένος

Ο Σώτερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το listening είναι το αδύνατο σημείο του διαγωνίσματος για μένα. Σε όλα τα υπόλοιπα πήγα πολύ καλά! Ειδικά έκθεση. Οπότε είμαι πολύ αισιόδοξος .:clapup:

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Depon

Νεοφερμένος

Η Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 84 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
:confused::confused:δινω αυριο!!!!μακαρι να μου πεσει αυτο με to action movie !!ξερει κανεις κανα σημερινο θεμα? :)

γεια σας παιδια..!!ειμαι καινουριααα :) εδωσα σημερα ecpe michigan..
το θεμα που μου επεσε ηταν να διαλεξω ενα ιστορικο μνημειο...και στο τελος μου εκανε μια ερωτηση πανω σε αυτο...
το κακο ειναι οτι μου εφυγαν αρκετες ελληνικες λεξεις ( του τυπου ναι, οχι κλπ) αλλα μετα το διορθωνα :(

γιατι επρεπε να διαλεξεισ το μνημειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Weierstrass

Νεοφερμένος

Ο Σώτερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γιατι επρεπε να διαλεξεισ το μνημειο?

Πρέπει να διαλέξεις ένα από τα μνημεία το οποίο πρέπει να συντηρηθεί. Ποιο πιστεύεις δηλαδή ότι θα αποφέρει τα μεγαλύτερα οφέλη αν συντηρηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ έδωσα χτες και νομίζω τα πήγα πολύ καλά!
Μου έπεσε αυτό με τα διάφορα events που θα έπρεπε να οργανώσουμε για να διαφημίσουμε το εμπορικό μας κέντρο.Πολύ ευγενικές οι εξετάστριες και νομίζω πως αν και λίγα λαθάκια έγιναν λόγω φοβερού άγχους,λογικά ....το πήραμε!!!!Πάντως γενικά με έκοβε συνέχεια ενώ ήθελα να πω κι άλλα,φαντάζομαι καλό έίναι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Το listening είναι το αδύνατο σημείο του διαγωνίσματος για μένα. Σε όλα τα υπόλοιπα πήγα πολύ καλά! Ειδικά έκθεση. Οπότε είμαι πολύ αισιόδοξος .:clapup:

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα! :D

Να'σαι καλα Weierstrass! Καλα αποτελεσματα και σε σενα :)

Παιδιά κι εγώ έδωσα χτες και νομίζω τα πήγα πολύ καλά!
Μου έπεσε αυτό με τα διάφορα events που θα έπρεπε να οργανώσουμε για να διαφημίσουμε το εμπορικό μας κέντρο.Πολύ ευγενικές οι εξετάστριες και νομίζω πως αν και λίγα λαθάκια έγιναν λόγω φοβερού άγχους,λογικά ....το πήραμε!!!!Πάντως γενικά με έκοβε συνέχεια ενώ ήθελα να πω κι άλλα,φαντάζομαι καλό έίναι αυτό...

σιγουρα ειναι καλο....λογικα σημαινει οτι αυτα που ειπες ηταν αρκετα και δεν χρειαζοταν κατι αλλο...
Καλα αποτελεσματα!!!

να σας ρωτησω κατι...ειναι λιγο νωρις βεβαια αλλα τωρα μου ηρθε :P ξερετε τιποτα για τα past papers? λογικα θα τα δημοσιευσουν (εννοω αυτα που δωσαμε εμεις τωρα τον Μαιο) ποτε θα γινει περιπου αυτο ???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top