Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ναι οντως:/ και γω δινω στις 11/6 και η αγωνια δεν παλευεται:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoman13

Νεοφερμένος

Ο yoman13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κι εγώ δίνω 13 Ιουνίου προφορικά στη Λεόντειο στα Άνω Πατήσια αλλά έχω από τώρα κανονίσει με μια φίλη από το φροντιστήριο.
όλα καλά θα πάνε παιδιά αρκεί να είμαστε ετοιμόλογοι και να μην κολλήσουμε στην ομιλία.
να είστε καλοί στο paraphrasing!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
βρε παιδια θέλω βοήθεια...........ξέρουμε ποιό είναι το ποσοστό για το borderline fail στο listening?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DawNcRy

Νεοφερμένος

Ο DawNcRy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια οσοι δινετε michigan ενα θα σας πω... Ο,τι ακουτε για δυσκολα θεματα ειναι βλακειες... Πραγματικα, αν εχει τυχει και σας λενε ολοι οτι ειναι παλουκια και οτι χρειαζεστε σκληρη προετοιμασια απλα αδιαφορηστε.... Εδωσα για το proficiency του michigan το 2009 και πραγματικα ολοι με ειχαν πρηξει... Μολις πηγα να δωσω, μολις μπηκα στην αιθουσα ηταν και αλλα ατομα στην ιδια κατασταση με μενα... φουλ αγχωμενοι λεγοντας συνεχως οτι θα πατωσουν κτλπ.. Σας μιλαω ειλικρινα, μολις ηρθαν τα θεματα εξεπλαγην!! Ηταν κανονικα προς το λιγο δυσκολο! Λυθηκε το χερι μου! Δεν ειχαν ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχεση με ολο το σκηνικο που μου περιγραφανε! Οσο για το αποτελεσμα, καταφερα να το παρω και να κλεισω αρκετα στοματα! Γι'αυτο λοιπον ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ σε ο,τι αν ακουτε! Πηγαινετε και θα δειτε οτι θα απομυθοποιησετε πολλα πραγματα! Δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος για να αγχωνεστε! Και οσο για το αποτελεσμα?? Δεν υπαρχει καλυτερη αισθηση απο αυτην της επιτυχιας! Σας ευχομαι τα καλυτερα και να σκισετε!!!!!!!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελουκα

Νεοφερμένος

Η Αγγελουκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια... εχω ενα προβλημα...απο την Κυριακη που εδωσα δεν λεει να σταματησει το μυαλο μου να σκεφτεται την εκθεση...Οσοι εδωσαν την κυριακη 15 Μαιου γραπτα του μισιγκαν την Ε form ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΟΥΝ...Το θεμα ελεγε : Some people say that one's childhood is one of the greatest times od his life.Others say that growing up is not a very difficult experience.What is your opinion?Give egamples. Eγω το καταλαβα ως εξης : Ενω καποιοι πιστευουν οτι η παιδικη ηλικια ειναι κατι πολυ ωραιο αλλοι λενε οτι η παιδικη ηλικια ( κατα την οποια μεγαλωνουν τα παιδια ) δεν ειναι ευκολο πραγμα. Και αφου ανελυσα την μια πλευρα και την αλλη κατεληξα στο CONCLUSION οτι για τα παιδια η παιδικη τους ηλικια δεν ειναι ευκολο πραγμα...(εδωσα εκει πολλα επειχειρηματα και παραδειγματα...) Βγαινωντας ομως απο την αιθουσα μου ειπε μια κοπελα οτι το θεμα δεν ηταν αυτο.Οτι το θεμα ηταν πως απο την μια καποιοι λενε οτι η παιδικη ηλικια ειναι κατι το ωραιο και απο την αλλη καποιοι λενε οτι το να μεγαλωνει κανεις ( με την εννοια του χρονου) δεν ειναι ευκολο....Κατι τρεχει με το μυαλο μου το ξερω.Αλλα για καποιο λογο ακομα δεν εχω σαφη εικονα του τι επρεπε να γραψω ως εκθεση...Καποιος μπορει να μου το εξηγησει ? ΠαΡΑΚαλω... ¨/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Νομιζω δεν ελεγε οτι κάποιοι λενε πως δεν ειναι δυσκολη εμπειρια αλλα ότι είναι.
Πάντως κι εγω αυτα που ειπες εγραψα, κι εγω αγχωθηκα στην αρχη και διβασα πολλες φορες το θεμα μηπως κατι μου ξεφυγει αλλα δεν νομιζω οτι διαφερει και ιδιαιτερα απο ότι κι αν γραψαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silver022

Νεοφερμένος

Η Silver022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ έδωσα στις 15 ecpe. Έκθεση εύκολα σχετικά και τα 2 θέματα (αυτά με τα διαβατήρια και την παιδική ηλικία). Διάλεξα το 2ο αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει πολύ απλό λεξιλόγιο. Κανένα LP περιμένω. Το listening μέτριο, ξεκίνησα καλά στην αρχή αλλά μετά έχασα το μπαλάκι. Ευτυχώς στο τελευταίο part έπεσε αυτό με τους αεροπόρους και τις ερωτήσεις τις ήξερα σχεδόν όλες χωρίς να χρειάζεται να ακούσω πολλά (τα αεροπλάνα είναι η αδυναμία ξέρω τα πάντα γι'αυτά). GCVR ολίγον παλούκι, γραμματική δύσκολη πιστεύω την έκανα σωστά αν και μου πήρε ώρα. Λεξιλόγιο βατό παρόλο που έχω κενά εκεί. Cloze επίσης βατό (αυτό με το τσάι) το έκανα πολύ βιαστικά και πιστεύω πως τα μισά τουλάχιστον είναι σωστά. Reading μας ξεσκίσανε. Ενώ είναι το δυνατό μου σημείο τα 2 τελευταία τα έχω κάνει στην τύχη, το πρώτο κανονικά και το δεύτερο πασαλείμματα. Αν έχω περάσει με τη βάση πέρασα. Τώρα προφορικά στις 5 Ιουνίου. Κι Ο Θεός...βοηθός!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex21

Νεοφερμένος

Η alex21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια,εγω εδινα ecpe.ήμουν form b.πιστευω ότι ειμαι μεταξύ bordenline kai lowpass στο listening.μήπως θυμάται κανείς στο τρίτο part του listening στο πρώτο από τα τρία κείμενα καμμια απαντηση?ήταν το κείμενο με τους ρωμαίους.στην τεταρτη ερωτηση σωστη απαντηση ηταν deeper ή shorter p.x.?αν θυμαστε κ καμμια άλλη ,πειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
παιδια,εγω εδινα ecpe.ήμουν form b.πιστευω ότι ειμαι μεταξύ bordenline kai lowpass στο listening.μήπως θυμάται κανείς στο τρίτο part του listening στο πρώτο από τα τρία κείμενα καμμια απαντηση?ήταν το κείμενο με τους ρωμαίους.στην τεταρτη ερωτηση σωστη απαντηση ηταν deeper ή shorter p.x.?αν θυμαστε κ καμμια άλλη ,πειτε

Tους Ρωμαιους δεν τους θυμαμαι.Κατι πιλοτους θυμαμαι.
Εγω στο ποταμι εβαλα shorter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex21

Νεοφερμένος

Η alex21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγώ deeper αλλα δεν είμαι σιγουρη και επισης στην πρωτη με τους ρωμαιους πρεπει να εβαλα το b ,αν δεν κανω λαθος,και στη δευτερη c,πάλι αν δεν κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Tους Ρωμαιους δεν τους θυμαμαι.Κατι πιλοτους θυμαμαι.
Εγω στο ποταμι εβαλα shorter.

και εγώ μεταξύ borderline fail και low pass πιστεύω οτι είμαι....αλλα και πάλι το φοβάμαι το listening μήπως και κοπώ....ξέρεις ποιο είναι το όριο για το borderline fail??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex21

Νεοφερμένος

Η alex21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
και εγώ μεταξύ borderline fail και low pass πιστεύω οτι είμαι....αλλα και πάλι το φοβάμαι το listening μήπως και κοπώ....ξέρεις ποιο είναι το όριο για το borderline fail??:(
κοίτα κ γω ψαχνομαι.ακούω από πολλούς ότι το low pass ξεκινάει από το περίφημο 65% ,δηλαδη 32.στα βιβλία λεει βεβαια ότι η βαση παίζει από χρόνο σε χρόνο μεταξύ του 60-65%,δηλαδη 28-32.τί να σου πω...δεν ξέρω.εσυ τί πληροφορίες εχεις??εγώ πάντως πιστεύω προσθέτοντας το λιγότερο που μπορεί να χω παρει σε καθε part ότι είμαι γυρω στο 30....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
απο περιεργεια....
κανεις δεν ηταν form a ? μονο εγω?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ε θα ηταν και οι υπολοιποι μεσα στην αιθουσα που εδινες.Κανενας αλλος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
κοίτα κ γω ψαχνομαι.ακούω από πολλούς ότι το low pass ξεκινάει από το περίφημο 65% ,δηλαδη 32.στα βιβλία λεει βεβαια ότι η βαση παίζει από χρόνο σε χρόνο μεταξύ του 60-65%,δηλαδη 28-32.τί να σου πω...δεν ξέρω.εσυ τί πληροφορίες εχεις??εγώ πάντως πιστεύω προσθέτοντας το λιγότερο που μπορεί να χω παρει σε καθε part ότι είμαι γυρω στο 30....


δηλαδή το borderline ξεκινάει απο 30? τι να πώ και εγώ δεν ξέρω πολλά αλλα θα ρωτήσω στο φροντιστήριο να δω τι θα μου πούνε και θα πω και σε εσάς....μακάρι να περάσω και ας ειναι και ισα ίσα...στα άλλα πήγα καλά θα είναι άδικο να κοπώ στο listening...έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex21

Νεοφερμένος

Η alex21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδιά εσεις ξέρετε τι παίζει με το οριο bordenline-low pass??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex21

Νεοφερμένος

Η alex21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δηλαδή το borderline ξεκινάει απο 30? τι να πώ και εγώ δεν ξέρω πολλά αλλα θα ρωτήσω στο φροντιστήριο να δω τι θα μου πούνε και θα πω και σε εσάς....μακάρι να περάσω και ας ειναι και ισα ίσα...στα άλλα πήγα καλά θα είναι άδικο να κοπώ στο listening...έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον....:worry:
αυτο που ξερω είναι οτι το low pass ξεκιναει καπου στο 28-32.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
H βαση πλεον παραμενει fixed στα 650/1000.Τελειωσε η εποχη που μεταβαλλότανε.
Πλεον θα ξερετε και το ποσοστο σας στα Listening και GV(C)R

Αυτο ξερω εγω.Απο 65 και μεχρι καπου ειναι το low pass νομιζω.
Tωρα για bf δεν ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
αυτο που ξερω είναι οτι το low pass ξεκιναει καπου στο 28-32.



Τι να πώ θα ρωτήσω και εγώ και θα σας ενημερώσω όσο πιο σύντομα μπορώ...τουλάχιστον να ηρεμήσουμε λιγάκι απο το άγχος...δεν παλεύονται 2 μήνες έτσι...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,128 μηνύματα.
...Κάνουν ακομα αυτες τις χαζες ερωτησεις, που σε βγαζουν εξω απο τα ρουχα σου ενω η απαντηση εινα προφανης, στα προφορικα του speaking?!
(Παιδια, μη φοβαστε.. Το proficiency (του michigan τουλαχιστον που εδινα), ειναι πιο ευκολο να το περασεις, απο οσο νομιζεις..!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top