Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Προσωπικα προτιμω να στεναχωρηθω και να ξερω οτι εχω λαθος παρα να μην ξερω που πανε τα 4.

Πειτε παιδια να σκεφτω και γω τι εβαλα, να χαρω λιγο γιατι δεν εχω ιδεα αν τα πηγα καλα η οχι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Ναι , κι εγώ beyond έβαλα και στη γραμματική και στο cloze.
Πάντως συμφωνώ με τον Eliminated.Τι κάθεστε και ψάχνετε τις σωστές απαντήσεις? Θα γυρίσετε να αλλάξετε τις λανθασμένες?
Πιο πολύ άγχος θα έχετε έτσι μετρώντας τα λάθη..Πραγματικά , είναι προτιμότερο να είστε στην άγνοια μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Θυμάμαι πέρυσι που από εκεί που έλεγα στο FCE "πωπω έσκισα" μετά φοβόμουν γιατί με τους συμμαθητές μου συζητήσαμε πολλά από αυτά που είχα λάθος και τσάμπα είχα καταρακωθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Και στο προτελευταίο με το τσάι, ηταν νομιζω : Τhis fact and the ....efforts... Ότι δηλ. κάνουν προσπάθειες να αναβαθμίσουν τα παραδοσιακού τύπου τσάι οπότε και δεν έχουν πολύ μέλλον τα teabags.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Και στο προτελευταίο με το τσάι, ηταν νομιζω : Τhis fact and the ....efforts... Ότι δηλ. κάνουν προσπάθειες να αναβαθμίσουν τα παραδοσιακού τύπου τσάι οπότε και δεν έχουν πολύ μέλλον τα teabags.


ναι έτσι τα έβαλα και εγώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ρε παιδια η βάση στο borderline fail ποια είναι? ξέρετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taxiarhis1992

Νεοφερμένος

Ο Ταξιάρχης Πολίμου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να προετοιμαστώ για ECCE και τα παράτησα πριν από 2-3 χρόνια. Τώρα βλέπω ότι τα χρειάζομαι... Μπορεί κάποιος να μου πει κάποια σειρά βιβλίων για καλή προετοιμασία; (συγγραφέα, τίτλο και εκδόσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
καλησπερα παιδια σε ολους.. ας σας διαφωτισω λιγακι χαχα:P
ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΣΤΙΣ 9 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 1:30 ECPE ΣΗΜΕΡΑ 15/05/10 ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ FORM ΠΛΗΝ ΕΚΘΕΣΕΩΣ!
τα θεματα των εκθεσεων σε ολα τα form στις 2 βαρδιες ECPE ΔΗΛΑΔΗ 9 KAI 1:30 ηταν συνολικα 4
2 θεματα σε ολα τα form στισ 9 (τα οποια ηταν το πρωτο για ζωη πριν 50 χρονια και το 2ο για ταξιδια εξωτερικου και εντος που εγω αυτο διαλεξα:P )

και ηταν και αλλα 2 θεματα σε ολα τα FORM ΣΤΙΣ 1:30 (τα οποια ηταν το πρωτο για διαβατυρια και καλα και το δευτερο για την παιδικη ηλικια..)

τα εμαθα αυτα επειδη εδεινα 9 και η ξαδερφη μου στις 1:30 και καταληξαμε σε αυτο το συμπερασμα

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ: παντα δυσκολευομουν στην εκθεση ομως σημερα ηταν ΓΕΛΟΙΑ πηρα τεραστια χαρα .. μετα ηρθε το listening δυσκολευτηκα αρκετα.. το τριτο μερος κυριος το δευτερο απο τα τρια κειμενα..

περναμε στο gcvr.. λοιπον ειλικρινα ενω συνηθως επιανα 35/40 grammar σημερα δεν γνωριζω αν θελετε παντως την γνωμη μου ηταν υπερβολικα πιο δυσκολο απο οσο περιμενα οχι μονο εγω αλλα ολοι στο εξεταστικο κεντρο στα χανια μιας και αντι για 12-13 λεπτα στους περισσοτερουςσ πηρε 20..ετσι χασαμε χρονο META vocabulary μου φανηκε πολυ ευκολο θα ελεγα ασχετα οτι παντα τα εβαζα στην τυχη σημερα εχω παει καλα.. cloze ηταν αρκετα ευκολο και readings το πρωτο και το τριτο ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ! το δευτερο δεν γνωριζω δεν μου εφτασε ο χρονος το εκανα ολο στην τυχη και το τεταρτο εκανα το μισο κανονικα το μισο στην τυχη
OVERALL περιμενω lp ή PASS WRITING| lp listening ή pass kai border gcvr..μπορει και pass δεν ξερω:P

ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ CLOZE τωρα τα τελευταια κενα ξει κανεις αν ηταν 1)however 2)success 3)nevertheless 4)overtake?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
καλησπερα παιδια σε ολους.. ας σας διαφωτισω λιγακι χαχα:P
ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΣΤΙΣ 9 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 1:30 ECPE ΣΗΜΕΡΑ 15/05/10 ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ FORM ΠΛΗΝ ΕΚΘΕΣΕΩΣ!
τα θεματα των εκθεσεων σε ολα τα form στις 2 βαρδιες ECPE ΔΗΛΑΔΗ 9 KAI 1:30 ηταν συνολικα 4
2 θεματα σε ολα τα form στισ 9 (τα οποια ηταν το πρωτο για ζωη πριν 50 χρονια και το 2ο για ταξιδια εξωτερικου και εντος που εγω αυτο διαλεξα:P )

και ηταν και αλλα 2 θεματα σε ολα τα FORM ΣΤΙΣ 1:30 (τα οποια ηταν το πρωτο για διαβατυρια και καλα και το δευτερο για την παιδικη ηλικια..)

τα εμαθα αυτα επειδη εδεινα 9 και η ξαδερφη μου στις 1:30 και καταληξαμε σε αυτο το συμπερασμα

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ: παντα δυσκολευομουν στην εκθεση ομως σημερα ηταν ΓΕΛΟΙΑ πηρα τεραστια χαρα .. μετα ηρθε το listening δυσκολευτηκα αρκετα.. το τριτο μερος κυριος το δευτερο απο τα τρια κειμενα..

περναμε στο gcvr.. λοιπον ειλικρινα ενω συνηθως επιανα 35/40 grammar σημερα δεν γνωριζω αν θελετε παντως την γνωμη μου ηταν υπερβολικα πιο δυσκολο απο οσο περιμενα οχι μονο εγω αλλα ολοι στο εξεταστικο κεντρο στα χανια μιας και αντι για 12-13 λεπτα στους περισσοτερουςσ πηρε 20..ετσι χασαμε χρονο META vocabulary μου φανηκε πολυ ευκολο θα ελεγα ασχετα οτι παντα τα εβαζα στην τυχη σημερα εχω παει καλα.. cloze ηταν αρκετα ευκολο και readings το πρωτο και το τριτο ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ! το δευτερο δεν γνωριζω δεν μου εφτασε ο χρονος το εκανα ολο στην τυχη και το τεταρτο εκανα το μισο κανονικα το μισο στην τυχη
OVERALL περιμενω lp ή PASS WRITING| lp listening ή pass kai border gcvr..μπορει και pass δεν ξερω:P

ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ CLOZE τωρα τα τελευταια κενα ξει κανεις αν ηταν 1)however 2)success 3)nevertheless 4)overtake?




εμένα το listening με δυσκόλεψε μόνο... τα υπόλοιπα τα βρήκα απο βατά έως εύκολα....και με προβλημάτισε μόνο το 4ο κείμενο....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.. οι αποψεις διαφερουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να προετοιμαστώ για ECCE και τα παράτησα πριν από 2-3 χρόνια. Τώρα βλέπω ότι τα χρειάζομαι... Μπορεί κάποιος να μου πει κάποια σειρά βιβλίων για καλή προετοιμασία; (συγγραφέα, τίτλο και εκδόσεις)

Μια καλή σειρά με τεστ προετοιμασίας για το ecce που αποτελείται από 3 βιβλία είναι τα Burlington Practice Tests for Michigan ECCE-Book 1, 2 και 3 !
Κάθε βιβλίο περιέχει:

8 tests
8 vocabulary reviews
glossary
tips and strategies
mini-companion with Greek translations, definitions and example sentences
vocabulary reviews

Με αυτά προετοιμάστηκα και τα πήγα πολύ καλά! :)

Περισσότερες πληροφορίες στο : https://www.book-it.gr/BURLINGTON/FC...e-Tests-for-Michigan-ECCE-Book-1-Revised.html , https://www.book-it.gr/BURLINGTON/FC...e-Tests-for-Michigan-ECCE-Book-2-Revised.html και https://www.book-it.gr/BURLINGTON/FC...-Practice-Tests-for-Michigan-ECCE-Book-3.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoman13

Νεοφερμένος

Ο yoman13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μένα παιδιά

καλή συνέχεια στα προφορικά και καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!
Εγώ ήμουν form A και εκτός από το listening και την απροσεξία μου, τα υπόλοιπα ήταν βατά θέματα
Ειδικά η έκθεση και το που θα επιλέγαμε να πάμε διακοπές Ελλάδα η εξωτερικό δεν είναι ούτε για LOWER!
και το λεξιλόγιο ήταν απρόσμενα εύκολο ειδικά το coats of panting!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στη γραμματική νομίζω χρειαζόταν πιο πολύς χρόνος και γιαυτό κάποιοι την πατήσαμε στο τέλος!
Προσπαθω να θυμηθώ κανα-δυο παραδείγματα απο γραμματκή ή λεξιλόγιο αλλά δεν μπορώ!!Θυμάστε κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
χαχαχα και ηθελα ρε συ να βαλω coats of painting αλλα.. εβαλα covers.. επηρρεασμενος απο τα ελληνικα-.- ενα αλλο παραπολυ ευκολο ηταν το overcome OBSTACLES.. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ LOWER.. τελος παντων αν θυματε κανεις γενικα απαντησεις ασ γραψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αυτο που λες,δεν το θυμάμαι καθόλου! Στο λεξιλογιο ηταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ναι βρε...παιζει να ηταν γραμματικη αλλα με την καμια παναγια.. καλα το αλλο το πανευκολο στο vocabulary ηταν με το ηφαιστιο και το DORMANT:P ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ούτε κι αυτο το θυμαμαι...Ισως τελικα δεν ηταν ιδια τα θεματα. Το dormant το θυμαμαι μονο καπου με καποια ζωα που ειναι σε χειμερια ναρκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
οχι κανεις λαθος τα θεματα ηταν ιδια το διεξακριβωσα:P ΑΠΛΑ ισως η μνημη σου να σε εχει παρατησει λιγο:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrixri

Νεοφερμένος

Η xrixri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα.Είμαι καινούργια εδώ και είδα τη γράφετε για εχθές,γι αυτό είπα και εγώ να γράψω την εμπειρία μου.Είχα προετοιμαστεί πάρα πολύ καλά για το Ecpe και εχθές έτυχα να είμαι σε μία κοπέλα η οποία αντέψραφε τα πάντα από το answeer sheet μου.Επιπλέον ζήτησα να αλλάξω καρέκλα γιατί έτριζε πριν ξεκινήσει το listening αλλά μ λέει αυτή,δεν πειράζει δεν ακούγεται(ενώ ακουγόταν.).Όσον αφορά το τεστ είχα form E και πραγματικά η γραμματική μου πήρε 20λεπτά.Δε θυμάμαι ούτε ένα κενό μόνο καπου είχε subjunctive και inversion!Αν θυμάται κανείς κάτι να πει,γιατί θέλω να τα συζητήσω με την καθηγήτριά μου.Επιπλέον,το cloze ήταν ευκολο αλλά το vocabulary ή του ύψουν ή του βάθους τα choises.Λόγω γραμματικής,στα readings έτρεχα να προλάβω και αυτός φώναζε you have only five minutes.Ετρεμαν τα χέρια μου στο τελευταίο διάβαζα το their και αντί να ΄ψαχνω τρίτη πρόταση έψαχνα 3η γραμμή.Με έλουσε κρύος ιδρώτας.Εκανα λάθος και εβαλα το 143 στο 142 κλπ..Ελπιζω να τα πήγαμε καλά όλοι, αλλά κατέληξα ότι ενώ είχα προσαρμοστεί με το χρόνο και το προλάβαινα πάντα,εκεί λίγο το αγχος,λίγο η γραμματική που μ φάνηκε τεράστια,δε σε αφήνει να δείξεις τι ξέρεις!
Δινω προφορικα στις 13 Ιουνιου στο IST college.Οποιος δίνει εκεί και είναι μόνος του να μου πει να μπούμε μαζί! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top