Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
τα ιδια και γω καλα εκανες ολο το βιβλίο της ΣΥΛΒΙΑς ?Και τις θυμασαι τις λέξεις εχει παρα πολλες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,268 μηνύματα.
τα ιδια και γω καλα εκανες ολο το βιβλίο της ΣΥΛΒΙΑς ?Και τις θυμασαι τις λέξεις εχει παρα πολλες....

Όχι ρε συ εννοείτε , αλλά κάποιες μου έμειναν.
Γενικά να κάθεσαι να αποστηθίζεις μια λίστα με λέξεις δε λέει.
Σε 2 μέρες τις έχεις ξεχάσει τις μισές.Γι αυτό είναι καλύτερο να κοιτάς τα λάθη απ το V section
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ok γιατι με τρομαξες.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Όχι ρε συ εννοείτε , αλλά κάποιες μου έμειναν.
Γενικά να κάθεσαι να αποστηθίζεις μια λίστα με λέξεις δε λέει.
Σε 2 μέρες τις έχεις ξεχάσει τις μισές.Γι αυτό είναι καλύτερο να κοιτάς τα λάθη απ το V section
Πώς τις μαθαίνεις δηλαδή τις λέξεις??? να σε ρωτήσω και κάτι άλλο το words you need πως το δούλεψες? μάθαινες και συνώνυμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,268 μηνύματα.
Πώς τις μαθαίνεις δηλαδή τις λέξεις??? να σε ρωτήσω και κάτι άλλο το words you need πως το δούλεψες? μάθαινες και συνώνυμα???

Στο Words you need τις μάθαινα απ' έξω..και μετά έκανα τα mult.choice που έχει στο τέλος κάθε κεφαλαίου :ermm:
Όταν τέλειωσα το βιβλίο το έριξα κι απ την αρχή μια επανάληψη και μου έμειναν αρκετές λέξεις. :hmm:
Τώρα το καλύτερο πιστεύω πως είναι να πάρεις λεξικό , χαρτί και μολύβι !Πας σ ένα test απ' αυτά που έχεις κάνει
στο Vocabulary section , βλέπεις τα λάθη σου , ανοίγεις το λεξικό για να δεις ποια ήταν η σωστή απάντηση και η σημασία της λέξης (και των λανθασμένων λέξεων βέβαια) και τις γράφεις ! Εμένα με βοηθάει ! Και κάποιες απ' αυτές τις συναντάς και στα επόμενα.

(Όσο για τα συνώνυμα ναι , αφού τα εξηγεί στα αγγλικά δίπλα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολύ... ενδιαφέρομαι πολύ για θέματα εκμάθησης αγγλικής από νέους μαθητές μια και αυτή είναι η ειδίκευση μου στη σχολή...
τα συνώνυμα τα μάθαινες παράλληλα με τις λέξεις;; γενικά σε βοήθησε αυτό το βιβλίο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,268 μηνύματα.
Το συνώνυμο μιας λέξης το μάθαινα αυτόματα με τη σημασία της.
Ας πούμε γράφει : cordial = friendly , amiable.
Έτσι αφού μαθαίνεις τι σημαίνει cordial , αυτόματα μαθαίνεις ότι το friendly και το amiable είναι συνώνυμα του.

Ναι , με βοήθησε πολύ αυτό το βιβλίο.Είναι γνωστό κι απ τα καλύτερα για την εκμάθηση λεξιλογίου στο Michigan Proficiency.
Θα δείξει βέβαια και η νεκροψία στα γραπτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κάποιος άλλος που να έδωσε ECPE προφορικά; Να μας πεί εντυπώσεις και τί ρώτησαν;;:);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
πρεπει να το εχουμε ξαναπει, αλλα με μπερδευει λιγακι
για να περασουμε πρεπει να εχουμε τουλαχιστον ενα bf και τα αλλα 3 απο lp και πανω?
αν εχουμε δηλαδη εστω 2 bf παπαλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,268 μηνύματα.
πρεπει να το εχουμε ξαναπει, αλλα με μπερδευει λιγακι
για να περασουμε πρεπει να εχουμε τουλαχιστον ενα bf και τα αλλα 3 απο lp και πανω?
αν εχουμε δηλαδη εστω 2 bf παπαλα?

Ακριβώς έτσι!Κάπου το γράφουν και στις προηγούμενες σελίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλημέρα!! δίνω ΕCCE.Ας υποθέσουμε οτι γραφω gvr 60% και πέρναω listening,speaking καi εκθεση με lp και πανώ περνάω?
Ρωτησα την καθηγητρια μου και μου ειπε οτιτο BF ειναι 63-65..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Καλημέρα!! δίνω ΕCCE.Ας υποθέσουμε οτι γραφω gvr 60% και πέρναω listening,speaking καi εκθεση με lp και πανώ περνάω?
Ρωτησα την καθηγητρια μου και μου ειπε οτιτο BF ειναι 63-65..

ναι τοσο ειναι!!η βαση ειναι 65!!!αλλα αλλαξαν τα πραγματα!!!πλεον +ψηφιζονται!!!!!!!αρα ναι περνας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
στο ecpe παντως το bf ειναι 50-64%
λογικα κατι αντιστοιχο πρεπει να ειναι και στο ecce
οποιος ξερει σιγουρα να το διαβεβαιωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
τέλεια :D :D

Στο φροντηστήριο γράφω απο 65-75 περιπου,αλλα ποτέ δεν ειμαι σταθερος στην βαθμολογια μου!
Με αυτο το σκεπτικο θα το παρώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δινω ECPE την Κυριακη, Αιγαλεω.
Καλα προφορικα σε ενα μηνα.(ΕΥΤΥΧΩΣ)

Τελος παντων.Μια ερωτηση.
Το GCVR συμψηφιζεται.Για να περασεις μπορεις να παρει μεχρι και ενα bf.
Το bf αυτο θα παιζει ρολο αμα ειναι στα reading πχ. Η αμα στο συνολο του GCVR βγαινει bf?

Οποιος δεν καταλαβε ας το πει να το γραψω αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι ειναι στο συνολο
ολο το gcvr
οχι καθε κομματι ξεχωριστα

κανεις αλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ποσο ειναι η βαση στο GCVR?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
σε προηγουμενα ποστς ειχαμε αναφερει οτι το bf ειναι 50-64%
τελικα ειναι 50 ή 60 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top