Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2012

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
...συγχαρητήρια σε όλους σας..τελικά εγώ δεν τα κατάφερα.Κόπηκα στο listening..:(Εντάξει όμως θα τα καταφέρω τον Μάιο ελπίζω...μαζί με το Cambridge.

Βοηθήστε με όμως σχετικά με κάποια καλά tips-και βιβλία με δύσκολο listening γιατί πραγματικά αυτό του Grιva που κάναμε στο τέλος ήταν γελοίο:P σε σχέση με ότι έπεσε στις εξετάσεις...

virginia evans το 3 απο express publishing για ecpe τα αλλα δύο δεν τα έκανα μόνο το 3 αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο και γρήγορο...για να καταλάβεις το listening του κρατάει μόνο 20 λέπτα..κ άμα τα κάνεις κ κατευθείαν σε answer sheet είναι ακόμα πιο δύσκολο γιατί πάει κατευθείαν από την μία ερώτηση στην άλλη...και από την piniaris το all star..κάνε κ τα τεστ της ελληνοαμερικάνικης δεν είναι δύσκολα αλλα στο στυλ είναι με των εξετάσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
virginia evans το 3 απο express publishing για ecpe τα αλλα δύο δεν τα έκανα μόνο το 3 αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο και γρήγορο...για να καταλάβεις το listening του κρατάει μόνο 20 λέπτα..κ άμα τα κάνεις κ κατευθείαν σε answer sheet είναι ακόμα πιο δύσκολο γιατί πάει κατευθείαν από την μία ερώτηση στην άλλη...και από την piniaris το all star..κάνε κ τα τεστ της ελληνοαμερικάνικης δεν είναι δύσκολα αλλα στο στυλ είναι με των εξετάσεων[/QUOTE


σε ευχαριστώ πολύ...θα το κοιτάξω...:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Λοιπον guys πάω τριτη γυμνασίου και δίνω το Μάιο. Πρώτον να πω πως δοκιμασα το Cambridge και μου φάνηκε πανεύκολο και φλωρικο. Το δε λεξιλόγιο με έκανε να κλάψω. Οποτε αποφάσισα να δώσω Michigan. America baby!
Τώρα το θέμα είναι πως ψιλοφοβαμαι απο μέσα μου πως δεν θα περάσω στο writing. Δεν έχω όρεξη να ξαναδίνω στο λύκειο εφόσων θέλω να σπουδασω αγγλική φιλολογία και διαβάζω μόνος οποτε πρεπει να αρχίσω για IELTS. Επιπλέον, έχω την ψωναρα μου στα αγγλικά και αν δεν περάσω θα μου γαμηθει η ψυχολογία. Αυτή η μάνα μου δεν με αφήνει εν τω μεταξύ να διαβάζω και όσο θέλω. Ντε και καλά αρχαία... Τι να κάνω ρε παίδες; Και ,μήπως έχετε να μου προτεινετε καμια αμερικανική σειρα να δω και κάνα βιβλιο να διαβάσω; Θέλω HP (και δεν εννοώ Harry Potter). Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
1. η ηλικια σου φαινεται απο τον τροπο που γραφεις
2. πως σου φανηκε ευκολο το αγγλικο οταν εχει εννοιες και ορολογιες που δεν καταλαβαινουμε ουτε εμεις οι μεγαλυτεροι και πρεπει να ξερεις και ιδιωματισμους;
3. μαλλον εισαι τρολλ και παιζεις με την αγωνια μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Λοιπον guys πάω τριτη γυμνασίου και δίνω το Μάιο. Πρώτον να πω πως δοκιμασα το Cambridge και μου φάνηκε πανεύκολο και φλωρικο. Το δε λεξιλόγιο με έκανε να κλάψω. Οποτε αποφάσισα να δώσω Michigan. America baby!
Τώρα το θέμα είναι πως ψιλοφοβαμαι απο μέσα μου πως δεν θα περάσω στο writing. Δεν έχω όρεξη να ξαναδίνω στο λύκειο εφόσων θέλω να σπουδασω αγγλική φιλολογία και διαβάζω μόνος οποτε πρεπει να αρχίσω για IELTS. Επιπλέον, έχω την ψωναρα μου στα αγγλικά και αν δεν περάσω θα μου γαμηθει η ψυχολογία. Αυτή η μάνα μου δεν με αφήνει εν τω μεταξύ να διαβάζω και όσο θέλω. Ντε και καλά αρχαία... Τι να κάνω ρε παίδες; Και ,μήπως έχετε να μου προτεινετε καμια αμερικανική σειρα να δω και κάνα βιβλιο να διαβάσω; Θέλω HP (και δεν εννοώ Harry Potter). Ευχαριστώ προκαταβολικά.


Ιιιιι παναγιά μου, εύκολο το Cambridge. Το ακούσαμε κι αυτό! :p Άρα το Michigan θα σου φανεί περίπατος. Το λεξιλόγιο που έχουν ζητήσει μέχρι τώρα δεν είναι τόσο εξεζητημένο όσο στα βιβλία προετοιμασίας, άρα να μην το φοβάσαι. Το μόνο μείον που έχει το Michigan - για μενα- είναι ο χρόνος που τρέχεις σαν το διάολο για να προλάβεις μια γαμωέκθεση. Για το Ielts να πω ότι αν δεν πας στο εξωτερικό τα επόμενα 2 χρόνια δε σου χρειάζεται γιατί δεν κρατάει παραπάνω. (εγώ το έδωσα ένα μήνα πριν κάνω αιτήσεις πχ). Τέλος, αν "έχεις την ψωνάρα σου με τα αγγλικά" ή τα αμερικάνικα έστω, προτείνω να δεις Community. Μιλάνε απίστευτα γρήγορα & είναι γαμώ τις σειρές. Αυτό! Good luck !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wumpscut

Νεοφερμένος

Η wumpscut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
τώρα πρόσεξα "τρίτη γυμνασίου". Άρα σίγουρα δε χρειάζεται να προετοιμάζεσαι από τώρα για Ielts. Αν το ψάξεις λίγο θα καταλάβεις σε τι ακριβώς χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jordan01

Νεοφερμένος

Ο jordan01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους και καλή δύναμη σε όσους θα δώσουν τον Μάη! Το πέρασα κι εγώ με PASS. :)
Μια ερώτηση: Στο email με τα αποτελέσματα που μου έστειλαν γράφουν "The University of Michigan reserves the right to update information before issuing certificates to successful examinees". Τι σημαίνει αυτό? Εννοούν τα προσωπικά στοιχεία ή μπορούν να αλλάξουν και τα αποτελέσματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Βοηθήστε με όμως σχετικά με κάποια καλά tips-και βιβλία με δύσκολο listening γιατί πραγματικά αυτό του Grιva που κάναμε στο τέλος ήταν γελοίο:P σε σχέση με ότι έπεσε στις εξετάσεις...







Το τελευταίο δεν έχει όσο δύσκολα listening όσο τα πρώτα 2 αλλά σου μαθαίνει τεχνικές και έχει πολλές follow-up excersizes

Στα 2 πρώτα βιβλία τα listening είναι εξαιρετικά δύσκολα, τα περνούσα οριακά και στις εξετάσεις για λίγο δεν πήρα High Pass και στο listening
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evistr

Νεοφερμένος

Η evistr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι για το ecce?Η γραπτή εξέταση είναι συνεχόμενη σωστά?
Μπορεί κάποιος αν τελειώσει κάποιο part νωρίτερα(λέμε τωρα!) να ξεκινήσει το επόμενο?Δίνουν όλα τα θέματα στην αρχή ή ένα ένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta9

Νεοφερμένος

Η zeta9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας παιδια!εγω κοπηκα listening οποτε θα το ξαναδωσω το μαιο!!το βιβλιο Super Course - Super Final - 20 Practice Tests επαρκει για μια γεματη προετοιμασια σε listening και γενικα εξασκηση στα υπολοιπα μερη??μιας και προσφερει 20 τεστ οποτε με ενα βιβλιο εισαι οκ!!τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.






Το τελευταίο δεν έχει όσο δύσκολα listening όσο τα πρώτα 2 αλλά σου μαθαίνει τεχνικές και έχει πολλές follow-up excersizes

Στα 2 πρώτα βιβλία τα listening είναι εξαιρετικά δύσκολα, τα περνούσα οριακά και στις εξετάσεις για λίγο δεν πήρα High Pass και στο listening

Ευχαριστώ πολύ...σήμερα βέβαια παρήγγειλα αυτό :virginia evans το 3 απο express publishing για ecpe...όπως μου ανέφερε μια φίλη είναι και αυτό αρκετά δύσκολο..Έχεις κάποια άποψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Το all star είναι πιο δύσκολο..κ το πράσινο που σου δείχνει καλό είναι...αλλα αυτο της evans είναι το καλύτερο...άμα έχεις χρόνο (και χρήμα γιατί κοστίζουν τα άτιμα) ότι κάνεις επιπλέον καλό είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...σε ευχαριστώ Catherine3..ξεκινάω μ αυτό της evans και θα δω και στο φροντιστήριο τι θα μου πουν..αν και θα κάνω focus on cambridge και θα επικεντρωθώ στο listening του ecpe...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι για το ecce?Η γραπτή εξέταση είναι συνεχόμενη σωστά?
Μπορεί κάποιος αν τελειώσει κάποιο part νωρίτερα(λέμε τωρα!) να ξεκινήσει το επόμενο?Δίνουν όλα τα θέματα στην αρχή ή ένα ένα?

όχι, δεν μπορείς να τελειώσεις κάποιο part και να πας στο επόμενο, δλδ από GVR σε Writing, πρέπει να περιμένεις και τους άλλους.


Ευχαριστώ πολύ...σήμερα βέβαια παρήγγειλα αυτό :virginia evans το 3 απο express publishing για ecpe...όπως μου ανέφερε μια φίλη είναι και αυτό αρκετά δύσκολο..Έχεις κάποια άποψη?

έχω κάνει μερικά τεστ από αυτό, δεν θα έλεγα δύσκολο, περισσότερο tricky είναι. Δύσκολα με όλη την έννοια είναι αυτά που έβαλα πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
όχι, δεν μπορείς να τελειώσεις κάποιο part και να πας στο επόμενο, δλδ από GVR σε Writing, πρέπει να περιμένεις και τους άλλους.




έχω κάνει μερικά τεστ από αυτό, δεν θα έλεγα δύσκολο, περισσότερο tricky είναι. Δύσκολα με όλη την έννοια είναι αυτά που έβαλα πιο πάνω.
..εντάξει τότε θα το κοιτάξω και αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evistr

Νεοφερμένος

Η evistr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
όχι, δεν μπορείς να τελειώσεις κάποιο part και να πας στο επόμενο, δλδ από GVR σε Writing, πρέπει να περιμένεις και τους άλλους.


Σου δίνουν όλο το booklet απ' την αρχή ή το κάθε κομμάτι χωριστά?Αν δεν έχεις το απαντητικό δεν μπορείς να ξεκινήσεις αλλά να δεις ας πούμε την έκθεση..
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
όχι, δεν μπορείς να τελειώσεις κάποιο part και να πας στο επόμενο, δλδ από GVR σε Writing, πρέπει να περιμένεις και τους άλλους.


Σου δίνουν όλο το booklet απ' την αρχή ή το κάθε κομμάτι χωριστά?Αν δεν έχεις το απαντητικό δεν μπορείς να ξεκινήσεις αλλά να δεις ας πούμε την έκθεση..
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Σου δίνουν όλο το booklet το οποίο μέσα έχει οδηγίες, το listening, το GVR και το writing. Σου λένε π.χ "γυρίστε στην σελίδα 9" κάνεις το listening και περιμένεις να σου πουν να γυρίσεις στο GVR κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Εγω παντως τα γυρναγα πιο πριν. Δεν με πηραν πρεφα καθομουνα πισω πισω.
Παντως με βοηθησε πολυ στην εκθεση γιατι τα 30 λεπτα που σου δινουν δεν ειναι και πολλα.Οταν οι αλλοι ηταν ακομα στο gvr εγω διαβαζα το θεμα.

Αν δεν εχετε καποιον επιτηριτη κοντα σας καντε το θα σας δωσει λιγο παραπανω ζρονο. Και να ειναι καποιος κοντα καντε το και ας σας δει .Πειτε του πως δε το ξερατε και αλλες τετοιες μαλακιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Retro91

Νεοφερμένος

Η Retro91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εγώ τα μόνα που είχα κάνει καθαρά για michigan ήταν το ECPE TESTS 2 της Evans στο φροντιστήριο (τέλεια το λεξιλόγιο, όλα τα τεστ, πολλές εκθέσεις) και από το 1 (που το έκανα μόνη μου, όχι στο φροντ.) τα πιο πολλά τεστ και εκθέσεις αλλά δεν είχα μάθει πολύ λεξιλόγιο. Παράλληλα στο φροντιστήριο κάναμε το Upstream C2 της Evans πάλι που είναι πιο πολύ για Cambridge αλλά θα έλεγα ότι σε βοηθάει να μάθεις αγγλικά ουσιαστικά. Πέρυσι είχα κάνει μόνο Upstream C1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top