Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
10-15 of February 2011 περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Waves

Νεοφερμένος

Ο Waves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το ECPE ή ECCE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το ΕCΡΕ τις πρωτες 5 μερες του Φλεβαρη και το ΕCCΕ γυρω στις 10-15 Φλεβαρη.Συμφωνα με προηγουμενες χρονιες αυτες ειναι οι πιθανοτερες ημερομηνιες με καθε επιφυλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousikorama

Νεοφερμένος

Η mousikorama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το ΕCΡΕ τις πρωτες 5 μερες του Φλεβαρη και το ΕCCΕ γυρω στις 10-15 Φλεβαρη.Συμφωνα με προηγουμενες χρονιες αυτες ειναι οι πιθανοτερες ημερομηνιες με καθε επιφυλαξη.

πάντως στο ίντερνετ λέει τέλη Ιανουαρίου στο www.hau.com ρε παιδιά για να έχει κάποιος bf τι ποσοστό πρέπει να έχει πχ στο listening Η στο gvr;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα αστους να λενε εκει οτι θελουν.Τις προηγουμενες χρονιες αυτα εγιναν.Δεν νομιζω να αλλαξει κατι φετος.Και αν αλλαξει ελπιζω να ειναι προς το ευχαριστο.:)

Tωρα το BF ειναι περιπου 50-64% αλλα τα τεστ βαθμολογουνται με το Item Response Theory και ετσι αυτα που αναφερω ειναι προσεγγισεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Σήμερα έδωσα τα προφορικά του michigan ECCE ακούστε ΠΟΣΟ δύσκολο θέμα έπεσε ήταν ένα παιδί που δεν είχε φίλους και η μητέρα του ήθελε να το στείλει στο πανεπιστήμιο για να κάνει νέες φιλιες και είχε 2 options σε ένα πανεπιστήμιο μεγάλο , για πλουσιους ' 5 αστέρων' κτλ και δεύτερο ένα μικρό πανεπιστήμιο που δεν έιχει guarantee.πιο προτείνω και γιατί ?
P.s ήταν ένα πολύ πολύ δύσκολο θέμα και εσείς που θα κάνετε reply θέλω να δω τι γνώμη σας, και μην ξεχνάτε απέναντι σας έχετε τον εξεταστεί/εξετάστρια που σας κοιτάει και ο χρόνος περνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε αυτο το θεμα εδωσε και ο αδερφος μου την προηγουμενη βδομαδα και αλλα παιδια.Δεν ηταν και κατι ακατορθωτο απο οτι μου ειπαν.Ετσι και αλλιως προβλεψιμη κατασταση ητανε.Εδω ρωτανε αλλα και αλλα κλασης δυσκολοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μπορείς να μου δώσεις μερικά links τι έχουνε απαντήσει η θα απαντούσες εσύ μήπως στη θέση μου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
1) GeorgeRtr δεν επιτρέπονται greeklish
2) Ντάξει, δεν ήταν και τόσο δύσκολο. Το πολύ πολύ λες ότι το παιδί μπορεί να βρεί καλύτερα φίλους σε ένα πανεπιστήμιο που δεν πάνε πλουσιόπαιδα και σνομπ κλπ και θα μπορέσει καλύτερα να προσαρμοστεί στο νέο περιβάλλον και να κάνει φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σημασια δεν εχει τι θα πεις.Ας ειναι και βλακεια.Η γλωσσα που θα χρησιμοποιησεις εχει σημασια.Δεν βαθμολογεισαι για τις ιδεες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Εγω απάντησα το εξής οτι ενα μικρο πανεπιστήμιο θα ήταν το ιδανικό γι'αυτον διοτι λογω του οτι θα ειναι μικρό θα μπορέσει να ερθει πιο κοντά στους άλλους συμμαθητές του και έτσι θα είναι "all together" μια καλή παρεα. Δεν ξερω εαν αυτο επαρκεί αλλά είμαι σιγουρος οτι δεν είμαι ο μονος που κολησε σε ενα τετοιο θεμα. Τωρα σε όλες τις αλλες ερωτησεις τα πηγα πολυ καλά και μου είπε οτι εχω και πολυ καλο 'accent' μάλιστα η ιδια προσωπικώς.Και άλλωστε δεν ειναι μονο αυτο το κριτηριο ειναι και το εαν καποιος έχει stress η οχι μετραει και εαν καποιος ειναι ελευθερωμενος και αφήνει τη γλωσσα του να τρέχει και τέλος μετραει και το 'eye contact' εξεταζόμενου με καθηγητή. Εγώ αυτα είχα να πω ευχαριστώ και καλη επιτυχία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
teol θα διαφωνήσω. Άλλο να ρωτήσει ο εξεταστής το παιδί τι κάνει στις διακοπές του και να του πει ότι πάει με τους φίλους του στο εξοχικό του και άλλο να του πει ότι κάνει scuba diving, paragliding, bungee jumping, παει σε ωραίους προορισμούς, ανάβει φωτιά το βράδυ με τους φίλους του κλπ και γενικά πρωτότυπες ιδέες. Δεν βαριέται και ο εξεταστής να ακούει τα ίδια και τα ίδια. Προυπόθεση είναι η καλή χρήση της γλώσσας φυσικά , αλλά δεν είναι το παν. Θυμάμαι στο lower, στο χαρτί που μας έδιναν για βαθμολόγηση, βαθμολογούταν και το περιεχόμενο του λόγου μας και ξέχωρα η δομή κλπ. Δηλαδή, από αυτό που έγραψες καταλαβαίνω πως αν πεις τι έκανες τα χριστούγεννα με άριστη γλώσσα στν ερώτηση τι έκανες το καλοκαίρι , δεν θα σου κόψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
teol θα διαφωνήσω. Άλλο να ρωτήσει ο εξεταστής το παιδί τι κάνει στις διακοπές του και να του πει ότι πάει με τους φίλους του στο εξοχικό του και άλλο να του πει ότι κάνει scuba diving, paragliding, bungee jumping, παει σε ωραίους προορισμούς, ανάβει φωτιά το βράδυ με τους φίλους του κλπ και γενικά πρωτότυπες ιδέες. Δεν βαριέται και ο εξεταστής να ακούει τα ίδια και τα ίδια. Προυπόθεση είναι η καλή χρήση της γλώσσας φυσικά , αλλά δεν είναι το παν. Θυμάμαι στο lower, στο χαρτί που μας έδιναν για βαθμολόγηση, βαθμολογούταν και το περιεχόμενο του λόγου μας και ξέχωρα η δομή κλπ. Δηλαδή, από αυτό που έγραψες καταλαβαίνω πως αν πεις τι έκανες τα χριστούγεννα με άριστη γλώσσα στν ερώτηση τι έκανες το καλοκαίρι , δεν θα σου κόψουν.
Εγω απάντησα το εξής οτι ενα μικρο πανεπιστήμιο θα ήταν το ιδανικό γι'αυτον διοτι λογω του οτι θα ειναι μικρό θα μπορέσει να ερθει πιο κοντά στους άλλους συμμαθητές του και έτσι θα είναι "all together" μια καλή παρεα. Δεν ξερω εαν αυτο επαρκεί αλλά είμαι σιγουρος οτι δεν είμαι ο μονος που κολησε σε ενα τετοιο θεμα. Τωρα σε όλες τις αλλες ερωτησεις τα πηγα πολυ καλά και μου είπε οτι εχω και πολυ καλο 'accent' μάλιστα η ιδια προσωπικώς.Και άλλωστε δεν ειναι μονο αυτο το κριτηριο ειναι και το εαν καποιος έχει stress η οχι μετραει και εαν καποιος ειναι ελευθερωμενος και αφήνει τη γλωσσα του να τρέχει και τέλος μετραει και το 'eye contact' εξεταζόμενου με καθηγητή. Εγώ αυτα είχα να πω ευχαριστώ και καλη επιτυχία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω.Δεν βαθμολογουν ΤΙ θα πεις απο αποψη ποιοτητας ΙΔΕΩΝ αλλα απο αποψη ποιοτητας γλωσσας.Δηλ.να σε ρωταει πως σκεφτεσαι τον εαυτο σου σε 10 χρονια και να της πεις τι κανεις τωρα στη δουλεια σου.Αυτο ειναι μειωνεκτημα.Το να πεις το πιο απλο πραγμα με ευρος γραμματοσυντακτικολεξιλογικων φαινομενων ειναι η μαγκια.Και μην αγχωνεσαι.Σιγουρα περασες και με καλο βαθμο.Εδω ειμαστε και θα το δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Aα οκ. Και κάτι ακόμα... όλοι λένε στην έκθεση να χεις καλό λεξιλόγιο κλπ. Είδα όμως, ότι συνυπολογίζονται άλλα 10000 πράματα( δομή, καλή σύνταξη, παραγραφοποίση, κ.α. ). Γιατί δίνεται έμφαση στο λεξιλόγιο; (όσον αφορά το writing πάντα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το λεξιλογιο μπορει να ενθουσιασει τον εξεταστη,αλλα δεν παυει να ναι μονο ενα απο τα πολλα κριτηρια αξιολογησης.Γραψε μια εκθεση με ευρος λεξιλογιου χωρις παραγραφους και θα λαβεις ελαχιστους βαθμους.Επισης το λεξιλογιο πρεπει να ταιριαζει και με το target reader αλλιως παλι βλακεια θα κανεις,διοτι αλλιως γραφεις σε ενα ατομο κυρους και αλλιως σε φιλο σου.Αλλα οι παραγραφοι,το περιεχομενο και η αναπτυξη του θεματος,η γραμματικη και η συνταξη,και το ταργκετ ριντερ ειναι εξισου σημαντικα κριτηρια.Εσυ πρεπει να τα ξερεις αυτα διοτι εχεις δωσει και Καιμπριτζ.Και προς Θεου δεν ζητανε την τελειοτητα οι ανθρωποι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οι εξετασεις μαζι με προφορικα εχουν φτασει στο τελος τους.Να ευχηθω καλα αποτελεσματα σε ολα τα παιδια και καλο κουραγιο μεχρι το Φλεβαρη.
Για οτιδηποτε αλλο που να αφορα τις εξετασεις γλωσσομαθειας του Michigan μην διστασετε να ρωτησετε και να κανετε καποιο σχόλιο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σήμερα παραλάβαμε τα πιστοποιητικά του ECCE Μαΐου 2010.

Σε όσους δεν στάλθηκαν, θα πρέπει να περιμένουν το πολύ 2-3 μέρες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Xαιρομαι που επιτελους τα εστειλαν.Σε μας εδω βεβαια απο οτι ειδα αντι να εχει το γνωστο κιτρινο χρωμα το πιστοποιητικο τεινει προς το λευκο.
Τι εγινε,ξεμειναν απο μελάνι;:P :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Xαιρομαι που επιτελους τα εστειλαν.Σε μας εδω βεβαια απο οτι ειδα αντι να εχει το γνωστο κιτρινο χρωμα το πιστοποιητικο τεινει προς το λευκο.
Τι εγινε,ξεμειναν απο μελάνι;:P :lol:
Η οικονομική κρίση, χτύπησε και το Michigan:P

Νομίζω και η σφραγίδα ήταν χρυσή σε προηγούμενες χρονιές:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top