Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thes

Νεοφερμένος

Η thes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλησπέρα, έδωσε κανείς σήμερα προφορικά ecce; αν ναι, τι σας ρώτησαν; καλή συνέχεια κ καλά αποτελέσματα σε όλους!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ αύριο δίνω τα προφορικά, οπότε όταν μπω θα σας τα πω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους και καλά αποτελέσματα:)

Ας πω κι εγώ την εμπειρία του δοκιμαστικού ECPE test:P

Ενώ πέρυσι χρειαζόμουν περίπου 1 ώρα για να κάνω το GVR, φέτος δεν πρόλαβα να δω τις 5 τελευταίες ερωτήσεις κι έτσι τις έβαλα στην τύχη. Παρολ' αυτά, είχα 67/120, αλλά δυστυχώς δεν είναι αρκετό για να περάσω (η βάση είναι 78). Ας Ελπίσουμε ότι θα τα πάω καλύτερα στα επόμενα δοκιμαστικά και ακόμα καλύτερα στην κανονική εξέταση:)

Στην έκθεση τα πήγα χάλια. Έγραψα: Introduction, 1st paragraph (pros+cons of the first option), 2nd paragraph (1st advantage only) και conclusion. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να γράψω την έκθεση σωστά:'(

Τι λέτε; Καλά τα πηγαίνω μέχρι στιγμής;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elenits@

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ πριν απο 1.30 ώρα περίπου τελείωσα και με τα γραπτά!!!!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ έδωσα σήμερα το πρωί τα προφορικά. Πιστεύω ότι τα πήγα αρκετά καλά. Ο εξεταστής ήταν πολύ καλός. Με ρώτησε τι τάξη πάω, τι θέλω να γίνω άμα μεγαλώσω και γιατί. Το κύριο θέμα ήταν ότι η ανιψιά του είναι πολύ ντροπαλή και δεν θέλει να πηγαίνει σχολείο και είχε δυο επιλογές. Η πρώτη ήταν να μιλήσει στην δασκάλα της και η δεύτερη να οργανώσει ένα πάρτυ με τους συμμαθητές της. Εγώ διάλεξα να κάνει πάρτυ.:)
Μετά με ρώτησε τι προϋποθέσεις πρέπει να έχει κάποιος για να είναι φίλος μου και αν ο άνθρωπος αλλάζει καθώς μεγαλώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εγώ έδωσα σήμερα το πρωί τα προφορικά. Πιστεύω ότι τα πήγα αρκετά καλά. Ο εξεταστής ήταν πολύ καλός και με βοηθούσε. Με ρώτησε τι τάξη πάω, τι θέλω να γίνω άμα μεγαλώσω και γιατί. Το κύριο θέμα ήταν ότι η ανιψιά του είναι πολύ ντροπαλή και δεν θέλει να πηγαίνει σχολείο και είχε δυο επιλογές. Η πρώτη ήταν να μιλήσει στην δασκάλα της και η δεύτερη να οργανώσει ένα πάρτυ με τους συμμαθητές της. Εγώ διάλεξα να κάνει πάρτυ.:)
Μετά με ρώτησε τι προϋποθέσεις πρέπει να έχει κάποιος για να είναι φίλος μου και αν ο άνθρωπος αλλάζει καθώς μεγαλώνει.
Aυτό είχε και μια συμμαθήτριά μου!
Εμένα το κύριο θέμα είχε ότι έχει ένα φίλο και ότι οι γονείς του τον πιέζουν να πάει στο παντεπιστήμιο που θέλουν αυτοί,αλλά αυτός ήθελε να πάει σε κάτι μαθήματα πληροφορικής.Διάλεξα το δεύτερο και μετά είπα τους λόγους !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelis23

Νεοφερμένος

Ο angelis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
παιδια πως τα πηγατε στο ECCE;;;εγω οχι και τοσο καλα...ημουν form B..η εκθεση σχετικα ευκολη ,ενα LP πιστευω πως το εχω..στο GVR δεν με εφτασε ο χρονος..ειχα 5 μολις λεπτα για να ολοκληρωσω το 3 κειμενο που ειχε 15 ερωτηματα και πολλα τα εβαλα στην τυχη...listening στα practise tests τα πηγαινα καλα ομως τωρα με δυσκολεψε λιγο και μαλλον δεν το εχω περασει..και speaking εκανα λαθη αλλα τα διορθωνα γρηγορα ομως κολλησα 2 φορες και αυτο με φοβιζει..ειχα και ανχος...

Καλη επιτυχια σε ολους :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι η βάση σε κάθε ενότητα στο ECCE;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelis23

Νεοφερμένος

Ο angelis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι η βάση σε κάθε ενότητα στο ECCE;
33/50 sto listening 65/100 στο GVR τα αλλα βαθμολογουντε διαφορετικα..αλλα η βαση γυρο στο 65% ειναι λογικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μάλιστα...ευχαριστώ πολύ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOGAN

Νεοφερμένος

Ο HOGAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το θεμα της εκθεσης μπορεις να μου το πεις Κλεοπατρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mousikorama

Νεοφερμένος

Η mousikorama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανεις ποτε θα ανεβάσουν τα θέματα του δεκεμβρίου στο internet?(Ecce) η έμπαση περίπτωση μπορούμε να τα βρούμε κάπου?και επίσης στο gvr πόσες σωστές απαντήσεις πρέπει να έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα θεματα του Michigan δεν ανακοινωνονται ποτε.:)
Στο GVR θες ενα 65% περιπου για να περασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousikorama

Νεοφερμένος

Η mousikorama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παρτυ δηλαδή κατάλαβα χαχα λίγο και η τύχη καμιά φορά σώζει :P :P thanks πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Το θεμα της εκθεσης μπορεις να μου το πεις Κλεοπατρα;

Στην έκθεση έπρεπε να γράψουμε ποια κατά τη γνώμη μας είναι η κατάλληλη ηλικία για να έχει κάποιος δίπλωμα οδήγησης.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frida!

Νεοφερμένος

Η φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ξερει κανεις αν τα θεματα νοεμβριου του ecpe εχουν βγει καπου στο ιντερνετ ??

ακυρο δεν ειχα δει το παραπανω μηνυμα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Οι "lower" του Μαΐου του 2010, παρέλαβαν τα πιστοποιητικά τους;

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ένας φίλος μου που είχε δώσει τον Μάϊο και πέρασε, δεν του έχει έρθει το πιστοποιητικό ακόμα..
Άρα μην ανυσηχείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα τα χουν αργησει γενικως.Υπομονη γιατι τωρα μπαινουμε και σε περιοδο εορτων.
Λογικα επρεπε να τα χετε λαβει αλλα ειναι και τοσοι αλλοι παραμετροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpi-da

Νεοφερμένος

Η Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Γεια σας,φετος τον Δεκεμβριο εδωσα εξετασεις για το πτυχιο στα Αγγλικα και δεν ξερω ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα...Μηπως ξερετε...??

Υ.Γ Μακαρι να το πηρα Θεουλη μου για να συνεχισω...!! :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top