Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια στα προφορικα του ECCE πρεπει να κανω paraphrase στις ερωτησεις που πρεπει να κανω,ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μπαααα, δεν χρειάζεται:) Ούτως ή άλλως στα προφορικά του ECCE, δεν λαμβάνουν υπ' όψιν τους τις ερωτήσεις, αλλά αν θέλεις να κάνεις εντύπωση πες "Would you like to tell me, what the drawbacks of each option are?" Αντί για "What are the disadvantages?"

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μπαααα, δεν χρειάζεται:) Ούτως ή άλλως στα προφορικά του ECCE, δεν λαμβάνουν υπ' όψιν τους τις ερωτήσεις, αλλά αν θέλεις να κάνεις εντύπωση πες "Would you like to tell me, what the drawbacks of each option are?" Αντί για "What are the disadvantages?"

:)
Σε ευχαριστω !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis:)

Νεοφερμένος

Ο vasilis:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια δινω κι εγω ecpe στις 27 στο president 9:00 η ωρα το πρωι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Alis να σε ρωτήσω κάτι; Συνήθως στα προφορικά πρέπει να πεις αυτά στις κουκκίδες με δικές σου λέξεις κτλ.. Όμως σε αυτό ήταν λίγο δύσκολα..Εσύ τα είπες με δικά σου λόγια ή απλά τα ανέφερες με συνδετικές λέξεις κτλ; Ρωτάω γιατί ο άλλος δίπλα μου τα έλεγε το ένα μετά το άλλο ακριβώς έτσι όπως ήταν και όταν τέλειωσε η εξετάστρια χαμογέλασε σαν να εννοούσε 'καλά τα πήγες'..Δηλαδή δεν σε κόβουν άμα δεν τα λες με δικά σου λόγια; :hmm:
Έκανα όσο paraphrase μπορούσα. Φυσικά όχι σε απόλυτο βαθμό. Μερικά για τα οποία δεν ήμουν σίγουρη τι ακριβώς είναι τα διάβασα αλλά διανθισμένα. Δεν νομίζω πως είναι κάτι τραγικό αν δεν τα πεις τελείως με δικά σου λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foivosfoivos

Νεοφερμένος

Ο foivosfoivos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έδωσα κι εγώ για το ECPE!Στο Speaking τα πήγα καλά,παρ΄όλο που προετοιμάστηκα μόνο 3 μέρες πριν την εξέταση!
Ήμουν και τυχερός να δώσω με μια πολύ καλή κοπέλα που συνεργαστήκαμε άψογα! Ότι απορία έχετε πάνω σε κάποιο μέρος,πείτε μου! Η μάνα μου είναι καθηγήτρια και ξέρει! Όποιος δίνει ECPE,τα καλύτερα ECPE Practise Tests είναι τα Burlington! Αν περνάς αυτά,τότε θα περάσεις και το επίσημο!

EΠίσης εγώ έκανα την πιο νέα σειρά βιβλίων τα "ECPE Honors"! Tέλεια! To βιβλίο της Sylvia Kar "Words you Need" είναι καλό? Πέφτει υλικό από εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αφου η Kar ήταν στη συγγραφική ομάδα της εξέτασης και αν λάβουμε υπ' όψιν την ανακύκλωση των θεμάτων, τότε ναι, είναι καλό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Καλή επιτυχία αύριο σε όσους δίνουν!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angeliki1994

Νεοφερμένος

Η Angeliki1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλή επιτυχία σε όλους....είναι πολύ εύκολα μην αγχώνεστε.....
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη επιτυχια παιδια!Περιμενουμε σχολιασμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Good luck, guys! Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν αύριο (including me)... Θα σκίσουμε όλοι! Δεν θέλω ηττοπάθειες, θα πάμε και θα γράψουμε τ ε λ ε ι α. Για την ακρίβεια θα κυκλώσουμε τέλεια. Βασικά ούτε αυτό, θα μαυρίσουμε τέλεια! Θα γράψουμε βέβαια στην έκθεση...

Άντε και με τη νίκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tι ώρες δινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Καλη σας επιτυχια αυριο παιδια!:1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εγώ δίνω στις 9..Απ'τη μια καλό είναι γιατί θα είναι καθαρό το μυαλό (ελπίζω) και όχι κοιμισμένο για να χάσουμε το listening! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΠαπανά55445

Νεοφερμένος

Ο ΣπύροςΠαπανά55445 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αλμυρός (Μαγνησία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα, είχα στης 7 προφορικά, έπεσε θέμα για πρόγραμμα τηλεόρασης, σαν θέμα δεν μου πολύ άρεσε, αλλά θέλω να ρωτήσω εσάς που είστε πολύ "ψαγμένοι/ες" θα επηρεάσει πολύ τον βαθμό μου που κόμπλαρα δύο φορές? Επίσης κόβουν εύκολα στο speaking ; Τέλος θέλω να ρωτήσω για το vocabulary, στο grivas το βιβλίο το βρήσκω δύσκολο, θέλω να μάθω αν στις εξετάσεις είναι κάπως ευκολότερα.

κατά την γνώμη μου πιστεύω πως έχεις απόλυτο δίκαιο στο ότι θα έχουμε "καθαρό" μυαλό (π.χ. σηκώθηκα σήμερα το πρωί που δεν πήγα σχολείο για να διαβάσω και ένοιωθα πολύ καλύτερα) όσο για το αν θα είμαστε κοιμισμένοι, κοιμόμαστε νωρίς ξυπνάμε νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Χαχα δεν είναι πάντα έτσι όμως! Εγώ γενικά είτε αργά είτε νωρίς να κοιμηθώ, νωρίς δεν ξυπνάω εύκολα!! :P Όσο για τα προφορικά, και εγώ κόλλησα 1-2 φορές..Και το συζήτησα με την καθηγήτριά μου μετά και μου είπε πως για να σε κόψουν πρέπει να μη μιλάς σχεδόν καθόλου! Δύσκολα κόβουν γι'αυτό μην αγχώνεσαι..Για το vocabulary που λες δεν ξέρω γιατί δεν έχω αυτό το βιβλίο..Έκανα δύο της ελληνοαμερικανικης ένωσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΠαπανά55445

Νεοφερμένος

Ο ΣπύροςΠαπανά55445 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αλμυρός (Μαγνησία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
άμα είναι να το πάρω το πήρα, τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι, gcvr φοβάμαι αλλά ας ελπίσω να τα πάω καλά. Καλή σου επιτυχία πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Μην έχεις άγχος..Εξάλλου έχουμε και το δικαίωμα να πάρουμε μέχρι και ένα BF..!! Ευχαριστώ, επίσης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΠαπανά55445

Νεοφερμένος

Ο ΣπύροςΠαπανά55445 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αλμυρός (Μαγνησία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι θα πάρω b.f. ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Όχι βρε δεν είπα πως θα πάρεις..Απλά στο είπα για να σε κάνω να μην έχεις άγχος..Ότι έχεις περιθώριο για λάθη..Κατάλαβες; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top