Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μαϊος 2009,περάσατε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gpetrakis

Νεοφερμένος

Ο gpetrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Πωπω!:jumpy::jumpy::jumpy:
Τι βαθμολογια ειναι αυτη ρε συ.
Πολυ κριμα ρε συ ειναι πολυ μεγαλη ατυχια.
Θα ξαναδωσεις τον Νοεμβρη;

Θα κάνω 2 μήνες ακόμα προετοιμασία και θα ξαναδώσω -δεν έχω άλλη επιλογή. Μου χρειάζονται πολύ στο επάγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Examination: E.C.C.E. MAY 2009
Final: P
P/F: Pass
ORAL: HP
LST: P
GVR: P
WRI: LP
Το πτηχιο μου ποτε θα ερθει σπιτι; Πρεπει να παω να το παρω απο καπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Examination: E.C.C.E. MAY 2009
Final: P
P/F: Pass
ORAL: HP
LST: P
GVR: P
WRI: LP
Το πτηχιο μου ποτε θα ερθει σπιτι; Πρεπει να παω να το παρω απο καπου;

Aν εδωσες μεσω φροντιστηριου θα το παραλαβεις απο εκει.
Αλλιως θα στο στειλουν σπιτι σου.;)
Γυρω στα τελη Σεπτεμβρη θα στο στείλουν!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Και γώ το πέρασα αλλα η δικιά μου ιστορία ειναι πολύ μεγάλη και βαριεμαι να την γράψω.
Ιδου:

Exam Results

Examination: E.C.C.E. MAY 2009
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: LP
GVR: LP
WRI: P

Eυχαριστημενος ειμαι απο τους βαθμούς αν και περιμενα κατι καλυτερο έχοντας και 2 Γ1.Αλλα δεν ειμαι αχαριστος...:D

τεό πραγματικά δεν θέλω να φανώ κακός(άλλωστε τις περισσότερες φορές σε υποστηρίζω) όμως πιστεύω ότι με 2 πιστοποιητικά C1 η βαθμολογία σου δεν είναι τόσο ικανοποιητική ώστε να πετάξεις τη σκούφια σου. φτάνει που το πήρες με αξιοπρεπή βαθμολογία.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
τεό πραγματικά δεν θέλω να φανώ κακός(άλλωστε τις περισσότερες φορές σε υποστηρίζω) όμως πιστεύω ότι με 2 πιστοποιητικά C1 η βαθμολογία σου δεν είναι τόσο ικανοποιητική ώστε να πετάξεις τη σκούφια σου. φτάνει που το πήρες με αξιοπρεπή βαθμολογία.:thanks:

Koιτα.
Ειμαι απο τα ελαχιστα ατομα που πηραν Ρ στην εκθεση.
Φετος το Listening ηταν μια αποτυχια.
Αλλα το περασα σχεδον ακριβως με τον ιδιο βαθμο με το GVR.
Γυρω στο 78% δηλαδη.
Και κυριο μελημα μου ηταν να βοηθησω και την διπλανη μου που ηταν συμμαθητρια μου αλλα δυστυχως κοπηκε.
Ο λογος αλλωστε που το εδωσα ηταν προσωπικος και δεν το εδωσα για να αποδειξω πως ειμαι καποια αυθεντια στα αγγλικα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
εσύ μόνο την έκθεση κοιτάς?:) δεν υπάρχουν άλλα parts? ή πήραν πολλοί high pass σε GVR, LISTENING, ORAL? κανονικά έπρεπε να είχες πάρει σε όλα pass και high pass(λέει η λογική).:):):) αφού είσαι επίπεδο C1 .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τι είναι το επίπεδο C1 (δεν τα ξέρω καθόλου αυτά)?
Κι εγώ πέρασα το ecpe φέτος (writing, oral pass, gcvr, listening hp) και δεδομένης της τσαπατσούλικης προετοιμασίας των 4ων μηνών και της 7χρονης απουσίας από το στίβο των αγγλικών είμαι κατευχαριστημένη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
C1=Pre-Proficiency!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary32

Νεοφερμένος

Η mary32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτη ειναι η μονη χαζομαρα στο Μichigan.
Ειδικα στo Proficiency δεν συμψηφίζεται.
3 ΗΡ και ενα F και κοβεσαι.
Ενω στο Cambridge μπορουσε να έχει καλλιστα ενα ωραιο Β ή Α στο Κειμπριτζ.
Για αυτο δινουμε και παντα 2 πτυχια.Για τετοιες ατυχίες!:no1:


Δηλαδή αν κατάλαβα καλά στο ECPE πρέπει να έχεις το λιγότερο ένα BF και στα αλλα το λιγότερο Low Pass και περνάς?
Δηλαδή με 3 LP και 1 ΒF περνάς?
Με 3 LP Και 1 Fail δεν περνάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ακριβως ετσι ειναι!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
γεια σας παιδες! κανενα νεο για το ποτε θα ερθουν τα πιστοποιητικα του ECPE may 2009???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oπως ειπα αρκετες φορες μεχρι στιγμης τα πιστοποιητικα θα ερθουν στα τέλη του Σεπτεμβρη στην HAU και μεχρι 10 Οκτωβρη θα ξεκινησουν ολες οι απαραιτητες διαδικασιες για την παραλαβη των πιστοποιητικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary32

Νεοφερμένος

Η mary32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Oπως ειπα αρκετες φορες μεχρι στιγμης τα πιστοποιητικα θα ερθουν στα τέλη του Σεπτεμβρη στην HAU και μεχρι 10 Οκτωβρη θα ξεκινησουν ολες οι απαραιτητες διαδικασιες για την παραλαβη των πιστοποιητικων.

Και για τους individuals πρέπει να στείλει το παιδί αίτηση-εξουσιοδότηση και φωτοτυπία ταυτότητα σωστά.? Μπορεί να στείλει και από τώρα ? (για ECCE Μαϊου αναφέρομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχι απο τωρα δεν γινεται να στειλει το authorization form o individual candidate.
Θα πρεπει να περιμενει ειδοποιηση μεσω ταχυδρομειου απο την HAU οτι παρελαβαν τα πιστοποιητικα και εν συνεχεια να υπογραψει την αιτηση-εξουσιοδότηση που εσωκλείεται και να την στειλει συστημένα με απλη φωτοτυπια μπρος-πισω ταυτοτητας στην διευθυνση που αναγραφεται.
Με την παρελαβη της αιτησης η HAU σε μια βδομαδα το πολυ θα στειλει το πιστοποιητικο συστημένο.
Παρομοια διαδικασια ακολουθει και ο φροντιστηριουχος αλλα για ολους τους μαθητές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary32

Νεοφερμένος

Η mary32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Α αλήθεια? δεν το ήξερα αυτό. Δηλαδή θα έρθει ταχυδρομικά η αίτηση στον individual μαθητή (έκανε ιδιαίτερα). Νόμιζα ότι μπορεί να στείλει όποτε θέλει την αίτηση μιας και την έχει και Online στο site της hau για να την κατεβάσεις και να τη συμπληρώσεις. Επομένως αυτό το διάστημα θα έρθει ειδοποίηση και μόλις την παραλάβει μπορεί μετά να στείλει. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tιποτα βρε συ σιγα.
Μεχρι τελη Σεπτεμβρη πάντως θα στείλουν την αιτηση αυτοι μαζι με την ενημερωση πως ηρθαν τα πτυχια.Πολυ Αμερικανιά παιζει πάντως....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki:)

Νεοφερμένος

Η viki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μιλώντας για το E.C.P.E παντως, εχω να δηλωσω το εξης: ευτυχως που αλλαξαν το συστημα, γιατι θα εχαναν πολλους πελατες με τον τροπο που βαθμολογουσαν. 3 φορες εδωσα και συνεχεια κοβομουνα σε ενα part..μαλλον πηραν πρεφα τα παρεμφερη διπλωματα που φυτρωνουν σαν μανιταρια και σκεφτηκαν να δανειστουν τον τροπο βαθμολογησης τους..δες city&guilds κλπ

O κοσμος ειχε αρχισει και απομακρυνοταν απο το Michigan..τωρα μαζι με την επιτυχια σου στις εξετασεις, σου δινουν και υποτροφια να σπουδασεις μεσα στην ελληνοαμερικανικη ενωση! Πολυ large εχουν γινει απο τον Μαιο!

Συγχαρητηρια στους επιτυχοντες και υπομονη στους υπολοιπους..ολοι το πηραμε μετα απο προσπαθεια και επιμονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xristossss

Νεοφερμένος

Ο Xristossss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Tιποτα βρε συ σιγα.
Μεχρι τελη Σεπτεμβρη πάντως θα στείλουν την αιτηση αυτοι μαζι με την ενημερωση πως ηρθαν τα πτυχια.Πολυ Αμερικανιά παιζει πάντως....:P


Δηλαδή παιδιά για να καταλάβω(είχα κ εγώ την ίδια απορία με τη mary32, αλλά για το ECPE).
Μου έχουν στείλει ήδη τη βεβαίωση ότι πέρασα, το βαθμό κτλ.
Τώρα θα μου στείλουν και άλλη βεβαίωση ότι ήρθε το πτυχίο;
Και μαζί θα έχει και την αίτηση που θα στείλω στη hau για να μου το ταχυδρομήσουν;
Κ αν είναι να μας στείλουν την αίτηση γιατί τη βάζουν και στη σελίδα και μας μπερδεύουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δηλαδή παιδιά για να καταλάβω(είχα κ εγώ την ίδια απορία με τη mary32, αλλά για το ECPE).
Μου έχουν στείλει ήδη τη βεβαίωση ότι πέρασα, το βαθμό κτλ.
Τώρα θα μου στείλουν και άλλη βεβαίωση ότι ήρθε το πτυχίο;
Και μαζί θα έχει και την αίτηση που θα στείλω στη hau για να μου το ταχυδρομήσουν;
Κ αν είναι να μας στείλουν την αίτηση γιατί τη βάζουν και στη σελίδα και μας μπερδεύουν;

Aκριβως ετσι ειναι.
Τωρα γιατι υπαρχει η αιτηση στην ιστοσελιδα ενα Θεος ξερει.
Παντως ετσι οπως τα λες ειναι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xristossss

Νεοφερμένος

Ο Xristossss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Aκριβως ετσι ειναι.
Τωρα γιατι υπαρχει η αιτηση στην ιστοσελιδα ενα Θεος ξερει.
Παντως ετσι οπως τα λες ειναι!;)

Οπότε περιμένουμε... Ευχαριστώ πολύ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top