Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kate_papa

Νεοφερμένος

Η kate_papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ευχαριστώ φιλε.....εγώ είμαι ο φίλος του παιδιού απο πάνω......εκεί που ήμουν σίγουρος για high pass πήρα fail και στο listening που δε το πέρναγα σχεδόν ποτε πήρα πας....αποκλείεται να έμεινα στην έκθεση...ήμουν μέσα στο θέμα και χρησιμοποίησα λεξιλόγιο και γραμματική επιπεδου prof......τέσπα σας ευχαριστώ πολύ

κοίτα και έγω είναι η αλήθεια ότι στην έκθεση περίμενα κάτι καλύτερο από low pass αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι και με δοδομένο ότι ήμουν στο form b και το θέμα που διάλεξα ήταν αυτό με τον ρόλο της μητέρας στην οικογένεια και κατά πόσο αυτός μπορεί να αντικατασταθεί από τη μορφή του πατέρα(εκ των υστέρων θεωρώ ότι κακώς διάλεξα το συγκεκριμένο topic),μπορεί να είχα βγει ελαφρώς και εκτός θέματος....είχα συνηθίσει να γράφω μεγαλύτερες εκθέσεις και το πως γέμισα τις σελίδες ούτε που το κατάλαβα.., οπότε πριν κάνεις οτιδήποτε σκέψου και αυτό το ενδεχόμενο....γιατί δε νομίζω ότι βαθμολογούν μόνο το λεξιλόγιο και τη γραμματική, αλλά και την περιεκτικότητα της έκθεσης..Πάντως ό,τι και να κάνεις καλή επιτυχία...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ok λαθος το προηγουμενο ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrisakis

Νεοφερμένος

Ο chrisakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
λάθος αυτή είναι η αίτηση για το ecce,του ecpe δεν έχουν βγάλει ακόμα την αίτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psomoulis

Νεοφερμένος

Ο Μάνος Ψωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ημουν μεσα στο οριο των λεξεων.....εβγαλα μεσο ορο και ημουν μεσα.....το θυμαμαι.....η εκθεση μου ηταν παρα πολυ καλη και ηταν το μονο part που ημουν αναμφησβιτητα σιγουρος.....θα ζητησω επανεξεταση αφου ετσι και αλλιως μονο να ανεβει η βαθμος μου μπορει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ το πέρασα
Speaking: LP :mad: Περίμενα τουλάχιστον P. Τι sustain an injury τους είπα, τι lead a sedentary life, τι underscore κ.α
Writing: LP Περίμενα P
Listening: LP Τελικά τα πήγα καλύτερα από ό,τι περίμενα
GCVR: HP Το ανέμενα

Συγχαρητήρια σε όσους άλλους το πήραν και δεν θα πω σε αυτούς που δεν το πήραν να μην στενοχωριούνται γιατί αυτό δεν είναι δυνατό. Θα πω μόνο ότι έχουν και δεύτερη και τρίτη ευκαιρία.

Πάντως έχοντας δώσει και περάσει και το Michigan ECPE και το Cambridge CPE προτιμώ χίλιες φορές το δεύτερο. Η οργάνωσή του (τουλάχιστον σε εμένα) ήταν εξαιρετική (αν και στο Michigan καλούτσικη ήταν) και η ποιότητα με τα ακουστικά είναι καταπληκτική. Τα αποτελέσματα είπαν ότι θα τα βγάλουν 2 Ιουλίου και τότε τα έβγαλαν. Επίσης προτιμώ το format του καθώς εξετάζει σε βάθος τι ξέρεις και έχεις άπλετο χρόνο στον οποίον μπορείς να δείξεις τι ξέρεις και τι όχι. Και το θέμα δεν είναι να πάρεις ένα πιστοποιητικό με τα χίλια ζόρια αλλά να μάθεις πραγματικά τη γλώσσα. (γενικά μιλάω ;))


Εγω το Δεκεμβριο θα προτιμουσα να φτυσω αιμα και να δωσω Cambridge και σε καμια περιπτωση Μισιγκαν.
Εγώ μαζί σου είμαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα καλη τυχη σου ευχομαι στο rescore σου και θετικο αποτελεσμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
λοιπόν παιδιά πέρασα!!!!! pass σε listening, gcvr & speaking και low pass in writing που περίμενα ένα pass αλλά δεν πειράζει ούτε στο ελάχιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Congratz!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,129 μηνύματα.
Παίρνοντας τα θέματα σου με την σειρά:

1. Ευχαριστώ πολύ :)
2: Συμφωνώ απολύτως :D
3: Borderline Fail 50%, Low Pass 65%, Pass 80%, HP 90%.
4: Δηλαδή, αν εσύ κατουρηθείς στο listening θα σταματήσει όλη η εξέταση για να πας στην τουαλέτα; έτσι κάνουν και οι άλλοι; ας πήγαινες πριν ρε μεγάλε δεν είναι πρόβλημα ούτε του φορέα ούτε κανενός άλλου υποψηφίου που θα χάσει τον ειρμό του. Και στο λέω έτσι χύμα γιατί δεν θα ήθελα κανένας μαθητής μου να βρεθεί στην κατάσταση που περιγράφεις. Στην έκθεση συνήθως δεν αφήνουν γιατί ο χρόνος είναι που είναι λίγος οπότε είναι δικό σου θέμα αν πας ή όχι και θα χάσεις τον χρόνο σου. Όσον αφορά τις ερωτήσεις, τι να σου πω, δίνω 5 χρόνια Michigan σχεδόν σε όλα τα εξεταστικά κέντρα Θεσσαλονίκης και μερικές φορές εκτός Θεσσαλονίκης και τα παιδιά μου έχουν μονίμως Pass και πάνω...Τυχαίο; Δεν νομίζω. Κωλοφαρδία; Πιθανόν ούτε αυτό το αποκλείω αν και κάποτε ο κώλος τελειώνει ψαγμένος είσαι θα το ξέρεις :) Τώρα για το γεγονός ότι οι ερωτοαπαντήσεις στο Michigan όντως είναι μερικές φορές τραβηγμένες απ'τα μαλλιά (και τι μαλλιά ε, από heavy metalά) για να πω την αλήθεια συμφωνώ αλλά ποτέ δεν μου έτυχε να μην υπάρχει η σωστή απάντηση μέσα στις επιλογές. Η ΧΟΝΤΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ του Michigan είναι πως ακούγεται μία φορά το Listening οπότε κάτι να χάσεις μια λέξη, μια φράση πάει την πάτησες...Όπως και να 'χει πάντως, το ECPE διαρκεί 2.5 ώρες. Το CPE είναι γύρω στο 5ωρο...σου δίνουν δύο φορές το listening, σου δίνουν άπλετο χρόνο για τις εκθέσεις...αλλά είνα πιο δύσκολο listening άσχετα αν στην τελική φαίνεται πιο απλό λόγω των 2 ακροάσεων και για έκθεση θέλουν έκθεση με @@, θυμάσαι το comment μου για την κουκλάρα την βασίλισσα έτσι; :P Sorry folks, οι μαθητές μου είναι 15χρονα δεν πάνε για μεταπτυχιακά.
5: Σε άλλα κέντρα δίνουν με ακουστικά, σε σένα ήταν αλλιώς OK πάω πάσο.
6: Με παρεξήγησες 100%. Θεωρώ το Cambridge πτυχίο με @@ που δείχνει ότι κάποιος το κατέχει βαθειά το αντικείμενο ως εκ τούτου το Michigan σαν ευκολότερο θα έλεγα ότι το έχεις στο πολύ χαλαρό. Τώρα το θέμα με το κατούρημα και το άγχος ΟΚ δεν το ήξερα οπότε πάλι πάω πάσο. Πάντως επειδή στην Ελλάδα ζούμε και λίγοι νοιάζονται για τη γλώσσα, το Michigan δίνει σχετικά τη χρυσή τομή μεταξύ γνώσεως της γλώσσας και ευκολίας απόκτησης ενός δυνατού πτυχίου, μην αναφέρω και την επάρκεια. Να βάλω του μαθητές μου σε μαραθώνιο 5 ωρών ενός πολύ απαιτητικού πτυχίου όταν το μόνο που μου ζητάνε οι γονείς είναι ένα εύκολο πτυχίο αλλα ΚΑΙ με επάρκεια (τίποτα άλλο μανταμίτσα θέλεις ή να κάνω και κακά) ε τότε τείνω προς Michigan.. Και το βάζω σε bold γιατί στην τελική κάνεις ότι σου πει ο γονιός που σου σκάει 40 ευρώ την ώρα έτσι; Όπως σου είχα πει και παλιότερα αλλιώς τα βλέπεις εσύ απ'έξω σαν υποψήφιος αλλιώς τα βλέπουμε εμείς από μέσα τόσα χρόνια.

Πάντως στα @@ σου για το Michigan πλέον αφού έχεις το Cambridge! Βέβαια έχω δει και το τραγελαφικό να θέλει φίλη αριστούχος να πάει στο Cambridge για μεταπτυχιακό (Prof του Cambridge με Α τριετίας μόλις παρακαλώ) να μην της το δέχονται και να ζητάνε IELTS/TOEFL για να πάρουν τα φράγκα...Οπότε στο θέμα που θίγεις για το ποιος μας γαργαλάει για να μας πάρει το έουρος άσε, η απάντηση είναι ΌΛΟΙ :D


Λοιπόν, καταρχήν να πω ότι μόλις τώρα ενημερώθηκα από συμφοιτητή στο φροντιστήριο που έμαθε και για τους 2 μας ότι περάσαμε.

Εγώ ειδικά λέει είχα 3 High Pass. Δε θυμόταν που ακριβώς είχα σκέτο Pass (ή listening ή speaking λέει αν και εγώ το κόβω για το πρώτο)


Παρόλαυτά περιμένω να δω/ακούσω επίσημα τα αποτελέσματα από τη γραμματέα αύριο που θα μας πάρει τηλ. όλους τους φοιτητές του φροντιστηρίου, από κει που βρίσκεται για να τα πάρει με φαξ από τα κεντρικά πρώτα.

Για ότι άλλο λες:

Α) Στο κατούρημα δεν έφταιγα. Έπρεπε να με αφήσει. Δική μου ευθύνη αν κοβόμουν αφού δεν είχα πάει από πριν. Από πότε ακούστηκε να σου βάζουν όριο σε ανάγκη υγείας; Χωρίς να διακοπεί η εξέταση φυσικά! Ας γράφουν οι άλλοι έκθεση κι ας παω εγώ τουαλέτα κι ας κάνω και 20 λεπτά. Γιατί μου το στερούν;;)

Β) Ισχύει με τα μεταπτυχιακά αυτό το τραγικό που περιγράφεις και το χουμε ξανασυζητήσει! Δυστυχώς ζητάνε σχεδόν όλα τα πανεπιστήμια IELTS/TOEFL (ή και GMAT για τις σχολές του αντικειμένου μου, Χρηματοοικονομικά, Business κλπ.) και πρέπει να σκας σα μ@λάκας 250άρια για την εξέταση και κανα χιλιάρικο αμα θες και φροντιστήριο. (που με ένα βιβλίο κι αυτοδιδασκαλία και online lessons τσάμπα, καλύπτεσαι μια χαρά). Η Leuven (Katholieke Universiteit Leuven) στο Βέλγιο για παράδειγμα, είναι από τα λίγα πανεπιστήμια που τους αρκεί ακόμα το Cambridge για μεταπτυχιακό.

Γ) Για τους γονείς αυτό καταριέμαι και ωρύομαι τόσες μέρες. Ο γονιός θέλει το παιδί του να πάρει ένα χαρτί που να δείχνει ότι έχει τη γνώση (άσχετα αν όντως την έχει εις βάθος) και να μπορεί να το χρησιμοποιήσει για ΑΣΕΠ ή για επάρκεια. Δηλαδή λέω ρε κερατάδες γονείς, δεν ενδιαφέρεστε αν τα παιδιά σας μάθουν αγγλικά ή και άλλες γλώσσες; Κι αν αύριο μεταναστεύσουν έξω; (Θα μου πεις εκεί αρκούν ίσως και οι βασικές γνώσεις για συνεννόηση) αλλά που πήγε η δίψα για μάθηση;; Μόνο δίψα για διορισμό και πολμούρ (όχι πουλμούρ, από το Paul Moore προέρχεται) έχουμε;

Δ) Άσχετο: Είσαι παντρεμένη; Κρίμα και σε είχε ταιριάξει με μένα ο panos1994 σε ένα θέμα του i-school με "ταιριαστά ζευγάρια" μεταξύ των μελών, εδώ. Μου πέφτεις μακριά όμως και σε αρνήθηκα για χάρη του παιχνιδιού Warhammer που λέω να τερματίσω! Παλιμπαιδισμός! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Λοιπόν....Όντως το θέμα με το IELTS είναι το λιγότερο τραγικό....Εγώ δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω με τις σπουδές μου αλλά είναι μία άποψη να κάνω προπτυχιακό στο εξωτερικό.....Μόλις πριν λίγο καιρό έμαθα ότι δεν αναγνωρίζεται το ECPE....Οπότε πιθανόν το χειμώνα μαζί με την τρίτη λυκείου να πάω να δώσω και αυτό το IELTS... αλλά δεν χρειάζεται να αγχωθούμε καν για αυτό το δίπλωμα γιατί (όπως ακούγεται) είναι πολύ πιο εύκολο απο το ECPE!!!! Το έχουμε άνετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λοιπόν....Όντως το θέμα με το IELTS είναι το λιγότερο τραγικό....Εγώ δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω με τις σπουδές μου αλλά είναι μία άποψη να κάνω προπτυχιακό στο εξωτερικό.....Μόλις πριν λίγο καιρό έμαθα ότι δεν αναγνωρίζεται το ECPE....Οπότε πιθανόν το χειμώνα μαζί με την τρίτη λυκείου να πάω να δώσω και αυτό το IELTS... αλλά δεν χρειάζεται να αγχωθούμε καν για αυτό το δίπλωμα γιατί (όπως ακούγεται) είναι πολύ πιο εύκολο απο το ECPE!!!! Το έχουμε άνετα!

αληθευει οτι ειναι πιο εύκολο απο το ecpe?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απο αυριο θα λαβετε και τα αναλυτικα αποτελεσματα οι ECCEαδες.Πιστοποιητικα διαθεσιμα στα τελη Σεπτεμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Συγχαρητηρια σ΄οσους περασαν...για οσουσ δεν περασαν παλι να μη ζοριζονται γιατι στο κατω κατω τησ γραφησ αυτο το πτυχιο δεν δειχνει με αντικειμενικοτητα τησ γνωσεισ που εχει ο καθενασ στην αγγλικη γλωσσα...

Συμφωνώ απόλυτα! Το ότι έχεις πολλαπλής επιλογής σημαίνει πως αν διαβάσεις ελάχιστα με λίγη τύχη το περνάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
33,3333333333333% και 25% σε Listening και G(C)VR αντιστοιχα πιθανοτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zmpaziglas

Νεοφερμένος

Ο zmpaziglas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Απο αυριο θα λαβετε και τα αναλυτικα αποτελεσματα οι ECCEαδες.Πιστοποιητικα διαθεσιμα στα τελη Σεπτεμβρη.

χμ αναλυτικά αποτελέσματα; Εννοείς ότι στέλνουν αναλυτική βαθμολογία με το σκορ; πχ lst 40/50 gcvr 80/120 κλπ;
Ισχύει αυτό και στο ecpe?
Και ένα τελευταίο, έχει κάποιο νόημα ο βαθμός του πτυχίου; Φαίνεται πουθενά; Υπάρχει δηλαδή λόγος (αν θέλει να δουλέψει καθηγητής/ια πχ) να ζητήσει αναβαθμολόγιση κανείς που έχασε το HP από την έκθεση ας πουμε;

ΥΓ. Συγχαρητήρια και από μένα σε όσους/όσες πέρασαν και σε όσους/όσες δε το πέρασαν επίσης. Μην κάθομαι να πω τα τετριμένα αλλά πραγματικά οι περισσότεροι/ες είστε μικροί/μικρές και έχετε τον καιρό μπροστά σας. Δεν αξίζει να σκάτε, ειλικρινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
χμ αναλυτικά αποτελέσματα; Εννοείς ότι στέλνουν αναλυτική βαθμολογία με το σκορ; πχ lst 40/50 gcvr 80/120 κλπ;
Ισχύει αυτό και στο ecpe?
Και ένα τελευταίο, έχει κάποιο νόημα ο βαθμός του πτυχίου; Φαίνεται πουθενά; Υπάρχει δηλαδή λόγος (αν θέλει να δουλέψει καθηγητής/ια πχ) να ζητήσει αναβαθμολόγιση κανείς που έχασε το HP από την έκθεση ας πουμε;

ΥΓ. Συγχαρητήρια και από μένα σε όσους/όσες πέρασαν και σε όσους/όσες δε το πέρασαν επίσης. Μην κάθομαι να πω τα τετριμένα αλλά πραγματικά οι περισσότεροι/ες είστε μικροί/μικρές και έχετε τον καιρό μπροστά σας. Δεν αξίζει να σκάτε, ειλικρινά...

Στο ECCE ειναι γραφηματα για το πως τα πηγες στα 4 παρτ της εξετασης και ενα overall graph.Στο ECPE σου λεει ακριβως οτι ειδες και online απλα εχει και μια μικρη περιγραφη του grade.:) Αυτα δειχνουν.Ειδικα στο ECPE ειναι εντελως τυπικο απο τη στιγμη που δεν λεει τιποτα.

Ο βαθμος δεν παιζει ρολο.Μονο αν εχεις το ECPE με 4 ΗΡ λαμβανεις πιστοποιητικο with Honors.Rescore γινεται για borderline cases ως επι το πλειστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Δ) Άσχετο: Είσαι παντρεμένη; Κρίμα και σε είχε ταιριάξει με μένα ο panos1994 σε ένα θέμα του i-school με "ταιριαστά ζευγάρια" μεταξύ των μελών, εδώ. Μου πέφτεις μακριά όμως και σε αρνήθηκα για χάρη του παιχνιδιού Warhammer που λέω να τερματίσω! Παλιμπαιδισμός! :P

Όταν το αποφασίσετε πείτε! Εγώ κουμπάρος! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zmpaziglas

Νεοφερμένος

Ο zmpaziglas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση Τεολ. Ρωτάω γιατί όλα ήταν HP και η έκθεση ήταν P (που είναι κάπως υποκειμενικό το grading). Αν για ελάχιστο παίρνεις ένα πτυχίο διαφορετικής βαρύτητας (ως προς την επάρκεια + άσκηση επαγγέλματος) ίσως να άξιζε να κοιτάξω το rescore, αν και δε το βλέπω να ασχολούμαι. Εδώ δεν είχα ασχοληθεί στις πανελλαδικές σε κάτι μαθήματα που περίμενα 18 και μου είχαν έρθει 10αρια... Τις περισσότερες φορές μου φαίνεται πως το rescore είναι απλά χάσιμο χρόνου γιατί σου λένε μια απ τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
33,3333333333333% και 25% σε Listening και G(C)VR αντιστοιχα πιθανοτητες.


Δεν είναι και λίγες! Αν σκεφτείς ότι από τις 4 επιλογές στο GCVR μπορεί να γνωρίζεις την ερμηνεία από 1-2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην καθεσαι και σκας γιατι δεν σου βαλαν ΗΡ.Κυνηγησε το αν εχεις 25 ευρω να δωσεις και νομιζεις πως θα δικαιωθεις αλλα δεν θα αλλαξει κατι το ουσιωδες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top