Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Part 1
Τι κανω στον ελευθερο χρονο μου.Τι ταινιες μου αρεσουν.Τι μουσικη μου αρεσει.Τι κανω στο Internet.Ποτε ειναι η name day μου.

Part 2
Εχουμε ενα χαλασμενο δρομο οπου υπαρχει κινηση αλλα θα μας κοστισει πολλα αν τον φτιαξουμε.Συμβουλη ζηταγαν.

Part 3
Τι θελω να αλλαξω στην πολη μου?
Ενα ενδιαφερον μερος στην Αθηνα και γιατι.

Καλα τα πηγα.
Εκει στο name day ειπα στην αρχη την ημερμηνια γεννησης αλλα μετα της ειπα κανονικα ποια ειναι.
Τωρα ειπα να μην φτιαξουμε το δρομο.Τεσπα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια αποτελεσματα 20-25 Ιουλη να περιμενετε.Πως σας φανηκαν τα προφορικα;Εμενα μου φανηκαν ΟΚ,αν και η πρωτη εξεταστρια ενω μιλουσαμε κοιτουσε το παραθυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gime

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδια αποτελεσματα 20-25 Ιουλη να περιμενετε.Πως σας φανηκαν τα προφορικα;Εμενα μου φανηκαν ΟΚ,αν και η πρωτη εξεταστρια ενω μιλουσαμε κοιτουσε το παραθυρο.

Teo καλησπέρα και καλά αποτελέσματα. Εσύ που ξέρεις τα πράγματα καλά όταν μπορείς πες κάποιες λεπτομέρειες για τις εξετάσεις των προφορικών. Σας άφησαν 3 λεπτά να κρατήσετε σημειώσεις στην αρχή, πως ήταν οι ερωτήσεις του stage 5 και γενικά ότι μπορεί να θυμηθείς που ίσως βοηθήσει και τους άλλους μαθητές. Και πάλι καλά αποτελέσματα. Εγώ που πήρα στην ελληνοαμερικανική ένωση για τα αποτελέσματα του ecpe μου είπαν από τέλος ιουλίου μέχρι και αρχές σεπτεμβρίου. Οπότε καταλαβαίνεις τι μας περιμένει και το φετινό καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ιουλιο μας ειπανε την ημερα της εξετασης.Καλα τιποτα δεν ειναι σταθερο με δαυτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οσον αφορα το προφορικο.
Το δικο μας προφορικο ειχε διαρκεια 36 λεπτα περιπου γιατι οταν μπηκα το χρονομετρησα.Ο χρονος ηταν ακριβως ετσι οπως το περιναμε.Μας ρωτησαν στο stage 1:
a)Σε ποια ταξη παμε στο σχολειο
b)Αν βρισκουμε το Λυκειο ευκολο
c)Hobbies
d)Cell phones και χρηση απο παιδια

Η τελευταια ερωτηση μας εχωσε στο θεμα για τα καλα.Τα Points στο stage 2 ηταν ενταξει αλλα δεν μπορουσε να τα κανεις και πολυ paraphrasing.
-pop singer
-internationally recognized
-25 years old
Μερικα απο αυτα που ειχα.Εκανα και την πατατα και αντι να ακουσω 64(sixty-four)ακουσα 46(forty-six):P Αλλα ας ελπισουμε να μην το λαβουν και πολυ υποψην.Μας αφησαν γυρω στα 2-3 λεπτα για preparation οπως επρεπε και δεν μας πιεζαν και ιδιαιτερα να ξεκινησουμε.Ηταν generally speaking καλη εμπειρια.Μονο ρε σεις να μας κοιτουσε οταν μιλουσαμε και οχι να κοιτουσε το παραθυρο εξω τη Λιμνη της Καστοριας.Ειναι καπως αγενεια πως να το πω.
Στο stage 5 που λενε πως ειναι δυσκολο ηταν μια χαρα.Μας ειπε οτι ολα ακουγονται καλα αλλα μηπως υπαρχει καποιο negative point και φυσικα απαντησα αυτοματα σε αυτην την ερωτηση.Και η αλλη ερωτηση ηταν για τα target group της διαφημισης και οτι μπορει να μην επηρεασει πιο μεγαλους ανθρωπους γιατι ηταν ποπ τραγουδιστης.Και αυτην εγω την απαντησα γιατι ο κολλητος μου καταπιε την γλωσσα του απο την κριση αγχους.

Κρατησαν τουλαχιστον 10-15 σειρες σημειωσεις για τον καθενα μας και σε καποια στιγμη στο χρονο προετοιμασιας για το stage 4 διαφωνησαν(μαλλον για την επιδοση μας:P)Βασικα ερχεται η 2η εξεταστρια και μαζι με της σημειωσεις της φερνει το mark scheme των Grades D και Ε.Αυτο ειδε ο παρτενερ μου και τσουπ κολλησε.Μετα δεν μιλησε σχεδον καθολου:P

Οπως και να χει καλα αποτελεσματα να χουμε ολοι!:D

Οτιδηποτε απορια εχετε ρωτηστε free!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
20-25 ιουλιου βγαινουν τα αποτελεσματα στον υπολογιστη?και σε γραμμα ποια ημερομηνια περιπου ερχονται τα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Περιπου τοτε και ταχυδρομικα και ισως παρει και αρχες Αυγουστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laftas

Νεοφερμένος

Ο laftas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
υπάρχει κανένα άλλο θέμα για προφορικά στo ecce ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
ναι!επεσε για εναν ανθρωπο που πρεπει να πηγαινει στην δουλεια του και να διαλεξουμε αν πρεπει να πηγαινει με καραβι η να μενει σε μια πολυκατοικια μακρια απο την οικογενεια του!αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα εχω κατι κολλητους που δινουν 6 Ιουνιου.Λιγο μακρια απο τωρα,αλλα πιστευω πως θα τα πανε καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα του ecpe;


αν εννοεις οταν λες κατι να το αναλυεις ή να λες μονο το επιχειρημα, ναι πρεπει να το αναλυσεις και μαλιστα οσο πιο πολυ γινεται. παλια το σημαντικοτερο ηταν να γινεται παραφραση (paraphrase) των σημειων που σου δινουν με οσο γινεται δικες σου λεξεις. φετος το αλλαξαν και αυτο δεν ειναι τοσο σημαντικο. αντιθετως, πρεπει κυριως να αναλυεις τα επιχειρηματα σου (με παραδειγματα, συνεπειες που μπορει να εχει κτλ.) και να ρεει ο λογος (οχι παυσεις!). ελπιζω να βοηθησα! εγω το εδωσα πριν 2 βδομαδες.
Εμείς σύμφωνα πάντως με αυτά που μαθαίνουμε στο φροντιστήριο, όταν του συστήνεις κάποιο, δεν πρέπει να το αναλύσεις τόσο πολύ. Δηλαδή λες.. "I would recommend this one, because of this, this and this. I wouldn't choose the other one, because of this". Συνοπτικά πράγματα. Έτσι και αλλιώς δεν έχει νόημα να στα παρουσιάσει και μετά να διαλέξεις κάποιο και να αναλύσεις ξανά-μανά όλα τα καλά σημεία. Λες 1-2 σημαντικά, λες και ένα αρνητικό απ'το άλλο και μετά παρουσιάζεις τα δικά σου.

My humble belief πάντα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Εμείς σύμφωνα πάντως με αυτά που μαθαίνουμε στο φροντιστήριο, όταν του συστήνεις κάποιο, δεν πρέπει να το αναλύσεις τόσο πολύ. Δηλαδή λες.. "I would recommend this one, because of this, this and this. I wouldn't choose the other one, because of this". Συνοπτικά πράγματα. Έτσι και αλλιώς δεν έχει νόημα να στα παρουσιάσει και μετά να διαλέξεις κάποιο και να αναλύσεις ξανά-μανά όλα τα καλά σημεία. Λες 1-2 σημαντικά, λες και ένα αρνητικό απ'το άλλο και μετά παρουσιάζεις τα δικά σου.

My humble belief πάντα..:P

μα και εγω αυτο εννοω. θελω να πω οτι δεν πρεπει να αναφερεις απλα τα θεματα που σου εχουν δωσει αλλα να τα αναλυσεις λιγο, οχι ομως παρα πολυ γιατι μετα στα επομενα σταδια θα λετε τα ιδια και τα ιδια. την περισσοτερη αναλυση την θελει στο presenting and convincing με τον αλλον examiner, ο οποιος πλεον ειναι και αυτος μεσα στην αιθουσα και αμα ακουει ολο τα ιδια θα βαρεθει ο ανθρωπος (και θα παρεις και εναν αντιστοιχο βαθμο...) οποτε πρεπει να αλλαζεις και λιγο λεξεις.

My firm belief παντα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
εγω δινω σημερα oral στις 3 και 35 ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Περιμενουμε εντυπωσεις!Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
:clapup:εδωσα παιδια σχετικα ευκολα... επεσε σχετικα με μια διαφημηση να επιλεξουμε ενα διασημο ατομο να κανει τη διαφημηση για κινητο...μια χαρα ηταν νομιζω πως περασα με b γιατι με δυσκολεψε η τελευταια ερωτηση!διαλεξαμε την δικη μου προταση χχαχαχαχ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Και εγώ καλα τα πήγα. Μου έπεσε για school trip. Μπορεί να έχω και ΗP. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
σε ποιον αριθμο αιθουσας πηγατε να δωσετε προφορικα για το ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos77

Νεοφερμένος

Ο pavlos77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά εγώ έδωσα σήμερα προφορικά ECCE στις 4:15 ( βέβαια μας πήραν πιο νωρίς γύρω στις 3:40 ) στην Αμερικάνικη Ένωση ( Μασσαλιάς 22 ) δωμάτιο 510 και σχετικά εύκολα ήταν...Μπήκα μέσα και είδα μια μεγάλης ηλικίας κυρία να μου μιλάει γλυκά και μου έφυγε ένα άγχος :).Μετα συμπλήρωνε κάτι στην κόλλα και με ρώταγε διάφορες ερωτήσεις και της είπα οτί μου αρέσει το ποδόσφαιρο και με ρώταγε ερωτήσεις πάνω σε αυτό....Μέτα μπήκε στο θέμα και ήταν σχετικά με κάποιον που του πρόσφεραν δουλεία σε ένα νησί και έπρεπε να επιλέξουμε( choose an option ήταν ) αν θα πηγαίνει με ferry boat ή θα αγοράσει ένα σπίτι εκεί...Και τέλος με ρώτησε για το αν πιστεύω είναι πιο σημαντική μια επιτυχημένη καριέρα ή μια καλή ζωή και κάτι άλλα...Γενική άποψη πανεύκολα αν έχεις κάνει κάμποσα practise tests και δεν έχεις άγχος και ήταν μόνο ένα 10λεπτο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosebleed

Νεοφερμένος

Ο rosebleed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια εγω δινω σαββατο το ενα και κυριακη το αλλο (mighigan ,cambridge) παντως απο οτι εχω καταλαβει βιαζονται να μασ διωξουν .....:whistle::whistle::whistle: οποτε σε 20 λεπτα το πολυ 8α εχουμε τελειωσει και αν δεν πεσω κανα στριμμενο το εχω πιστευω :clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
μα και εγω αυτο εννοω. θελω να πω οτι δεν πρεπει να αναφερεις απλα τα θεματα που σου εχουν δωσει αλλα να τα αναλυσεις λιγο, οχι ομως παρα πολυ γιατι μετα στα επομενα σταδια θα λετε τα ιδια και τα ιδια. την περισσοτερη αναλυση την θελει στο presenting and convincing με τον αλλον examiner, ο οποιος πλεον ειναι και αυτος μεσα στην αιθουσα και αμα ακουει ολο τα ιδια θα βαρεθει ο ανθρωπος (και θα παρεις και εναν αντιστοιχο βαθμο...) οποτε πρεπει να αλλαζεις και λιγο λεξεις.

My firm belief παντα! :D
Ναι αλλά τα θέματα δεν στα έχουν δώσει! Τα έχει ο άλλος και στα παρουσιάζει. Εσύ έχεις μπροστά τις σημειώσεις σου, και λες κάτι από εκεί. Δεν ξέρω, δεν πιστεύω πως θέλει πολύ ανάλυση. Το πολύ 1 λεπτό (το πάραααα πολύ). Δηλαδή 2-3 προτάσεις στην ουσία. Διαλέγω αυτό για αυτόν τον λόγο και όχι αυτό για αυτόν τον λόγο.

My humble belief, δεν είμαι και πολύ firm για αυτά που λέω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top